Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 154

Tema: Koji Music (Media) Player koristite?

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Koji Music (Media) Player koristite?

    Zanima me što forumaši koriste za slušanje muzike i gledanje "express filmeka" (kratki traileri, zajebancije i sl. - ne nužno BR/DVD filmovi)?


    Ja koristim Windows Media Player za filmove, brzo se učita i super radi, ali za muziku mi je smeće. Dok za muziku koristim WinAMP, nije loš ali je dosta težak/spor, a za filmeke uopće ne valja.


    Tako da mi treba neka zlatna sredina. Program koji je dobar i za muziku i za filmove, brz, kvalitetan i jednostavan.

  2. #2
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Muzika - Winamp
    Video i sve ostalo - Windows Media Player Classic Home Cinema sa Klite codecom

    Radi savršeno
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Winamp 5 s Big Bento skinom za preslušavanje glazbe. Odlično je posložen full screen i imam fino organiziranu knjižnicu.
    Na Macu koristim iTunes, jer je za razliku od Windows verzije tamo integriran u operativni sistem i radi besprijekorno.

    Za kompletni pregled video datoteka koristim GOM Player s K-Lite Codec Packom i dodatnim kodekima QuickTime Alternative i RealPlayer Alternative.

  4. #4
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Foobar za mjuzu, Media Player Classic za filmove.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    @Aral, Vedran... Kada snimate WinAMP, jel odaberete Full ili maknete neke komponente? Meni je nekako pre spor taj WinAMP.


    Budem probao taj GOM i Foobar.

  6. #6
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Kak misliš spor? Možda mu kod pokretanje treba par sekundi al niš strašno. Inače odaberem onaj po defaultu koji dolazi, mislim da je full, isključim sve one toolbare i neke dodatne pjesme i to je to, radi ko zvijer. S njim i rippam, pržim audio cd-e (za backup, da ne bi bila piratija) i sl, dobar programčić. I da, koristim onaj Bento skin, baš je dobar i sve ima ok posloženo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Evo upravo sam isprobao Foobar, ultra brz program ali izgleda kao saobračajka. Također sam isprobao i GOM, odličan je, bolji mi je od WMP-a!


    Mislim da mi je WinAMP spor zbog svih onih web stranica što u sebi otvara!? Ima previše toga integrirano u sebe. Da bar imaš samo player i play listu, bez Media Library, Browser, Video i Visualization tabova (u Bento skinu, pre savršeno mi izgleda) Drito bi dobro sjeo u desni gornji ćošak ekrana


    Znači ovako izrezan...



  8. #8
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Za glazbu koristim Winamp... skinuh skin koji je dosta pregledan i ugodan oku, sam je player funkcionalan i jednostavan, a meni više od toga ne treba.

    Za filmove koristim KMPlayer... do sad uvjerljivo najbolji i najbrži player kojeg sam imao prilike probat. Ne treba sa nikakvim pluginovima i glupostima prtljat jer već sve ima intergrirano u sebi, a podržava ogroman broj formata. Neka alternativa bi mogao biti i Media Player Classic, no KMP je imho superiorniji. (Haali's video renderer <3)

  9. #9
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @Aral, Vedran... Kada snimate WinAMP, jel odaberete Full ili maknete neke komponente? Meni je nekako pre spor taj WinAMP.


    Budem probao taj GOM i Foobar.
    ž

    Makni sve toolbare, dodatne pjesme i Winamp Agent, koji je u biti glavni krivac za ubijanje performansi.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Winamp 5 s Big Bento skinom za preslušavanje glazbe. Odlično je posložen full screen i imam fino organiziranu knjižnicu.
    Na MacuSkoristim iTunes, jer je za razliku od Windows verzije tamo integriran u operativni sistem i radi besprijekorno.

    Za kompletni pregled video datoteka koristim GOM Player s K-Lite Codec Packom i dodatnim kodekima QuickTime Alternative i RealPlayer Alternative.
    Hihiihih
    Inače za glazbu Windows media player, jednostavno mi je dobar što netreba milijardu pluginova da bi radio kako spada, a za filmove BS player, jebiga navika. Iako planiram prijeći na GOM player jer cujem da je dobar.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  11. #11
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Winamp 5 s Big Bento skinom za preslušavanje glazbe. Odlično je posložen full screen i imam fino organiziranu knjižnicu.
    Na MacuSkoristim iTunes, jer je za razliku od Windows verzije tamo integriran u operativni sistem i radi besprijekorno.

    Za kompletni pregled video datoteka koristim GOM Player s K-Lite Codec Packom i dodatnim kodekima QuickTime Alternative i RealPlayer Alternative.
    Hihiihih
    Inače za glazbu Windows media player, jednostavno mi je dobar što netreba milijardu pluginova da bi radio kako spada, a za filmove BS player, jebiga navika. Iako planiram prijeći na GOM player jer cujem da je dobar.
    Hm, hm... *primjećuje plijen za nagovaranje na KMPlayer*

  12. #12
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao Raz
    = Citat = Izvorno postao Feanor
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    /cut
    Hm, hm... *primjećuje plijen za nagovaranje na KMPlayer*
    Cujemo se još preko MSN-a...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  13. #13
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Da, ni ja nemam Winamp agent, bespotrebno. Evo Bartuc kak moj izgleda, nemam playlistu trenutno jer baš ne slušam muziku s harda, visim manje više na streamingu.

    S- klik za veću sliku
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Evo puknuo sam uninstall i ponovno ga instalirao bez Library, Vizualizacije, Agenta itd. Zapravo, samo sam ostavio podršku za Bento i ostalo pogasio. Sada je dosta brži ali i dalje je kockica umjesto "L" kako sam se nadao. Ali nije bad, dosta je brži nego prije.


    I da, otkrio sam Dock opciju Ludnica, dockao sam ga tako da se pojavi samo kada "udariš" vrh ekrana. Nisam znao za tu opciju.


    Ostajem na WinAMP + GOM, ali prvo ću probati i KM da vidim kakav je.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    foobar (music) + KMPlayer (video).

    Što se tiče ružnog foobara, pogle moj:

    Jedino što ovako cucla više resursa, oko 40MB RAM-a.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  16. #16
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Jep, samo si potvrdio koliko je Foobar pregadno neuporabljiv.

  17. #17
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    O da, evo mene na KMPlayeru Drito ispravlja sve što me smeta kod WMP-a, MPC-a i GOM-a. Filmek počinje na sredini ekrana u solidnoj veličini


    PS: Najviše mrzim kada moram loviti po ekranu WMP pošto se otvara u ćošku

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Kod mene stvari stoje ovako:
    Glazba: Winamp
    Video: BS Player
    DVD: GOM

    Prije sam za video koristio onaj stari BS, pa sam prešao na GOM, pa kad me on poceo prcati vratio sam na BS player. Video pokrene u rekordnom roku, a prozor mogu micati gdje got ocu po ekranu neovisno o kontrolama.

  19. #19
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    O da, evo mene na KMPlayeru Drito ispravlja sve što me smeta kod WMP-a, MPC-a i GOM-a. Filmek počinje na sredini ekrana u solidnoj veličini


    PS: Najviše mrzim kada moram loviti po ekranu WMP pošto se otvara u ćošku
    Tototo! Još jedan sljedbenik.
    Čekaj samo dok vidiš koliko naprednih opcija sadrži...

  20. #20
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    winamp + gom sa nekim codecima koji su falili= gg
    Won't Bow Don't Know How.

  21. #21
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao Raz
    Čekaj samo dok vidiš koliko naprednih opcija sadrži...

    Brijem da neću vidjeti pošto mi treba samo kao "express player". Ono, kada double klikaš filmek od 5 minuta da ti ga brzo otvori bez dodatnog mudrovanja...

  22. #22
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Evo kako foobar2000 izgleda kod mene.



    Samo što ga ne koristim.
    Koristim WMP inaće, jer već duže vrijeme označavam favorite sa onim zvijezdicama, pa tako po želji odaberem 'My 5 stars', 'My 4 stars' itd. u Library-u.

    @Bartuc, u Winampu probaj napravit slijedeće ako nisi:

    Options - Preferences...
    Skins - Modern Skins - klik na 'As fast as possible for this machine' - Go - Accept

    Obrati pažnju na Spectrum Analyzer iliti Oscilloscope, ovisno šta koristiš. Na njemu ćeš vizualno uočit razliku u brzini.

    Kao "express player" (dvoklik & play), za kratke filmiće, koristim MPC-HC.
    Otvara se momentalno, ne kužim o kakvim dodatnim mudrovanjima prićaš Bartuc. Mislim da je MPC savršen za te svrhe.

    Za filmove općenito, koristim KMPlayer.
    Ako uleti koj DVD film, tu je PowerDVD 9.
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  23. #23
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Win media player,winamp,VLC koristim,na svakome slušam i muziku i gledam video jer stalno nešto prtražujem,kombiniram,preslušavam pa pauziram u jednom playeru nešto,otvorim drugi i tako u krug skinuo sam neki dan iTunes ali nisam još instalirao,evo Weki je pričao o njemu pa ga budem probao za mjuzu.

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Winamp-koristim ga već godinama i je da ima mane, zna se srušiti, ali mi je najbitnije orijentacija prema fonoteci, jer slušam skoro isključivo albume. Probao sam Foobar, ali mi se i ne da baš petljati po raznim sriptama i čemu već ne da dobijem upotrebljivo sučelje.
    Gom-jer mi K-liteov MPC stvara probleme oko subtitlova, nemam nikakvih zamjerki.
    vaik ludlo

  25. #25
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao hvedran
    Win media player,winamp,VLC koristim,na svakome slušam i muziku i gledam video jer stalno nešto prtražujem,kombiniram,preslušavam pa pauziram u jednom playeru nešto,otvorim drugi i tako u krug skinuo sam neki dan iTunes ali nisam još instalirao,evo Weki je pričao o njemu pa ga budem probao za mjuzu.
    iTunes je zakon samo ako imaš potpuno tagirane albume. Coverflow je apsolutno savršen, no zahtjeva ili pripremljeni materijal, ili puno zezanja oko vlastitig slaganja i upisivanja podataka.

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Kakve su mu točno prednosti pored winampa?
    EDIT- itoonesu
    vaik ludlo

  27. #27
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    = Citat = Izvorno postao hvedran
    Win media player,winamp,VLC koristim,na svakome slušam i muziku i gledam video jer stalno nešto prtražujem,kombiniram,preslušavam pa pauziram u jednom playeru nešto,otvorim drugi i tako u krug skinuo sam neki dan iTunes ali nisam još instalirao,evo Weki je pričao o njemu pa ga budem probao za mjuzu.
    iTunes je zakon samo ako imaš potpuno tagirane albume. Coverflow je apsolutno savršen, no zahtjeva ili pripremljeni materijal, ili puno zezanja oko vlastitig slaganja i upisivanja podataka.
    Baš sam i mislio pitati u vezi Coverflowa zato jer mi se svidjelo kako to izgleda na sličicama na web stranici.Inače imao sam Mediamonkey i posložio oko 80gb glazbe unutra ali mi nije bio dobar zbog problema sa nekim audio formatima,ali to sam riješio kada sam instalirao quick time,također za neke albume nije očitavao info(track,artist,album...) nego tek kada na prazninu klikneš očita pola stvari u folderu ili samo tu jednu,ali i to sam rješio Gold verzijom,javljali su se dupli folderi i još neke čudne stvari koje nisam skužio.Eh cool,sad ću se igrati sa iTunes-om

  28. #28
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    @W3DR4N, lol.

    @R@pt0r, zakon skin. Aj pukni link ako ti nije problem, jer i tako često mjenjam skinove pa bih mogao taj tvoj isprobat
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  29. #29
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Koji Music (Media) Player koristite?

    Malo promjene. Došao sam do rješenja kako da si prebacim sve rateane pjesme sa WMP librarya, na Winampov Media Library.
    Pa tako se za stalno prebacujem na Winamp.

    Btw, meni najbolji skin za Winamp:



    Playlista dockana.
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

Slične teme

  1. Media Player Classic
    By Jopax in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-11-2009, 17:03
  2. MP3 Music Player Radio
    By The Jackal in forum Grand Theft Auto
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 24-05-2009, 19:25
  3. Windows Media Player 11
    By fan in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 05-01-2009, 21:01
  4. Windows Media Player 11
    By Eddie in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 22-10-2007, 19:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •