Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 47

Tema: Veleučilište Vern

  1. #1

    Veleučilište Vern

    Dali ide ko u navedeni faks planiram upisati pa ako mozete reci kakva su vam iskistva s tim faksom?

  2. #2
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Veleučilište Vern

    Aral ide.

  3. #3
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Da, druga godina sam poslovne informatike, izvanredno. Kaj da ti velim, s profesorima si praktički na ti, al to mi samo izvanredni pošto smo stariji, ovim balavcima koji su tek završili srednju im nedaju ni disat, tj. stroži su. Nemoj mislit ak plačaš puno da možeš mozak na pašu, moraš radit i grist ko lud.

    U mojoj grupi nas ima jedno 7-8, znači imaš individualan pristup s profesorom praktički. Lijepo i ugodno radno okruženje, neznam kaj da ti više velim. Za ove redovne neznam puno pošto sam izvanredan al ono, ak imaš love da to platiš te želiš neki od smjerova koji se tamo nude slobodno naprijed. Ja sam uglavnom prezadovoljan. Ak kaj trebaš još pitaj.

    Za sve ostalo na njihovu stranicu
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  4. #4

    Re: Veleučilište Vern

    Puno hvala

  5. #5
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Veleučilište Vern

    A koliko je godina, ak se smije pitat?
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  6. #6
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Negdje oko 36k kuna je godina, kojih par sto kuna gore-dole. Pa puta tri. I još za magisterij, ko se odluči. Koma.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #7
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Veleučilište Vern

    Ima se, može se
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  8. #8
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Ima se, može se
    Da, baš. U biti dobro je to, živiš te tri godine na rubu bankrota
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  9. #9
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Veleučilište Vern

    TRIDESETŠESTTISUĆAKUNA ZOMG!!!111ONEONE...

    Znao sam da je skupo, mislio sam si 10, maksimalno 15 tisuća kuna / god, ali toliko...

    S druge strane, motivacija da položiš sve ispite na vrijeme mora biti enormna!

    Nemoj ovo osobno shvatit Aral, jer mi nije ni na kraj pameti vrijeđat nekoga kome se pruža mogućnost takvog studiranja ali...

    Jebeš ti takav sustav koji u početku koči talentirane i motivirane, a financijski, pa bome i dosta dobro stojeće mlade ljude. O otužnom hrv. financijskom prosjeku da i ne govorim Dakle poanta je u tome da privilegij boljih daljnjih uvjeta za stjecanje kapitala imaju samo oni koji toga kapitala imaju i u početku. Pa tko je ovdje lud?
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  10. #10
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Meni kažeš. A zamisli sve one studente koji se bune i žele besplatno studiranje ili barem jedan oblik toga. Šta češ, to je cijena privatnog školovanja. U ostatku svijeta sasvim normalna stvar a kod nas je tek uzela maha.

    Za neke dobra prilika da stvarno u miru nešto i nauće, a za neke roditelje dobra prilika da svojim klincima doslovno kupe diplomu. Ja sebe gledam kao čovjeka koji je došao iz sasvim normalne zagrebačke obitelji, bez puno primanja ali i ogromnog odricanja da bi ovako nešto bilo moguće. Odnosno ovo je investicija mojih staraca u moju, nadam se bolju budućnost. Neki bi me i pljuvali možda i rekli da sam mogao ić i na normalan fax te da ovdje lagano prolazim ali stvarnost je stvarno drugačija. Zahvalan sam do groba za ovo i poderat ću se da sve prođem kak treba. Ah, još godinu i pol pa sam miran, za dalje ćemo vidjet.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  11. #11
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao Outmind
    Jebeš ti takav sustav koji u početku koči talentirane i motivirane, a financijski, pa bome i dosta dobro stojeće mlade ljude.
    Gle, to je privatni faks. Mogu staviti školarinu na jednu kunu, mogu na 100.000 kuna. To je na njima. Uvijek imaš državne i gradske fakultete na kojima imaš besplatan studij ako zadovoljiš određene kriterije
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  12. #12
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Veleučilište Vern

    Ili dodes na foi i placas 10k skolarinu
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  13. #13
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Imam ja kolegu u grupi sa foi-a, prebacio se ovdje ^^ Inače da, postoje takvi i jeftiniji fakulteti. Moj frend ide isto neš slično negdje blizu Tesle, oko 20k kuna ga dođe, tak neš.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  14. #14
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Veleučilište Vern

    Ili dođeš na TVZ i ne plaćaš školarinu
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao Outmind
    dragaš ti takav sustav koji u početku koči talentirane i motivirane, a financijski, pa bome i dosta dobro stojeće mlade ljude. O otužnom hrv. financijskom prosjeku da i ne govorim Dakle poanta je u tome da privilegij boljih daljnjih uvjeta za stjecanje kapitala imaju samo oni koji toga kapitala imaju i u početku. Pa tko je ovdje lud?
    Ne koči apsolutno nikoga. Svaka osoba s navršenih 18 godina ima mogućnost studirati na VERN-u, ili bilo kojem drugom privatnom fakultetu. Imaš deset prstiju koji lako zarade školarinu ukoliko ti je do toga doista stalo.

  16. #16
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Istina, radi i studiraj tri godine, velika lova ti je još dodatna motivacija da završiš čim prije. A i ne samo to naravno. Plus, ima brdo dodatnih prednosti koje si ovak i onako skupo platio, npr. svaki tjedan kazališta, po zimi klizanje, po ljeti teretane i plivanje na bazenima. I sve besplatno, pod navodnike.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  17. #17
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Veleučilište Vern

    Postoji li nešto slično gdje samo dolaziš polagati ispite koje si dogovoriš u one dane kad ti paše? Jel to utopija ili ipak postoji?


  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    zar nije vern za onu ekipu ciji starci imaju firmu pa onda djeca preuzmu firmu nakon zavrsetka te skole?

    ok,mozda nije,al takvi masovno idu tamo

  19. #19
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Veleučilište Vern

    Zapravo, većina koja završi Vern i slične fakultete postanu uspješni menadžeri, neovisno o imovinskom stanju svojih roditelja.
    Način učenja na tim fakultetima je na osnovi praktičnih primjera, a profesori su direktori koji imaju vlastite uspješne firme.
    Umjesto nepotrebnog bubanja apsolutno svega propisanog od ministarstva, privatne škole se fokusiraju na ono bitno i potrebno, a naučiš i pokoji trik od starog znalca.

    S druge strane, državni fakulteti, čak i oni cijenjeni poput FER-a, od tebe rade običnog šljakera.

    Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.

  20. #20
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Pa u pravilu da. Večina profesora dolazi sa drugih fakulteta a neki su direktori u svojoj firmi te revizori i sl. Da ne pričam o ostalima. Nema tu puno fantaziranja, čuješ stvari koje nemožeš naučit u školi, faxu i sl, iskustva iz stvarnog života i karijere koja traje preko 20god, fascinantno je slušat takve priče.
    U biti W3DR4N je sve napisao, ne bih bolje to mogao sročit. A ovi komentari poput Dreadlockovog jednostavno nisu za comment.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #21
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    S druge strane, državni fakulteti, čak i oni cijenjeni poput FER-a, od tebe rade običnog šljakera.

    Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.
    Kaže čovjek koji nije upao na državni fakultet

    S druge strane neću sad ulaziti u kvalitetu VERN-a, ali definitivno poznajem primjer iz Dreadlockovog posta, znala je da je upala na fax iako još nije ni maturirala dapače čak si je odgodila maturu za onaj 2. jesenski rok da može otići na ljetovanje. Ne kažem da su svi primjeri takvi, sigurno ima i onih koji rade uz studij, ali ima i djece bogatih roditelja.

  22. #22
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Veleučilište Vern

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    S druge strane, državni fakulteti, čak i oni cijenjeni poput FER-a, od tebe rade običnog šljakera.

    Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.
    Kaže čovjek koji nije upao na državni fakultet
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  23. #23
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Pa u svakom slušaju da ima snobova na takvim fakultetima, uostalom im ih i na običnima i di god hočeš po cijelom svijetu ^^ Mene takvi na brinu, ovak i onak cijela moja familija krpa kraj s krajem tak da nemam vremena razmišljat o takvim glupostima.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    pitanje...ako ti familija krpa kraj s krajem,cemu onda forsiranje privatnog faksa?

  25. #25
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    Recesija, malo ima posla, malo nema itd. Kad sam krenuo nije bila takva situacija. Kažem to samo da ne bi mislio da se tu hvalim ili nešto slično. I da ti pobliže približim sliku kakvi ljudi pretežito obitavaju na takvom faksu. Snobovi i mamini sinovi čine par posto od ukupnog broja studenata. Damn, odoh rađe učit mreže
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    da,kao i u privatnim gimnazijama [sarkazam/]

    ja ne optuzujem tebe da si snob,al cisto sumnjam da je tamo takva situacija,jer poznajem profil ljudi koji tek planiraju tamo ici.Takoder mi je kvaliteta tog ucilista klimava,al dobro

  27. #27
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    A gle, ti poznaš takve ljude, ja poznam sasvim druge. Ima i jednih i drugih. Samo nemožeš sudit fax prema njima, treba sagledati sve strane. A kvaliteta nije upitna, Vern' ja najjači u Hrvatskoj sa tendencijom stalnog širenja, u biti ispunio je i nadišao moja očekivanja. Al opet, svatko ima svoja očekivanja od bilo kojeg faxa Ni meni nije drago kad mi ljudi nekad ulete s tim al šta češ, brinem svoja posla, učim i ostalo me se ne tiće.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    vern nije faks

  29. #29
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Veleučilište Vern

    No dobro, kužiš kaj mislim reć. Sam da ja dobim diplomu i nekaj naučim. Ako bog da i poslijediplomski studij...al to je jedna dalja budućnost.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Veleučilište Vern

    nisam se osvrnuo:
    Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.
    naravno da si klijent kad je skolarina 30k godisnje
    drugo,ti isti odrpanci grade ovu drzavu,mislim da je takvo diskriminiranje veoma glupo sa tvoje strane.sto zelis reci:"a vi ste zavrsili faks,koga zaboli za vas,ionako ste na teret drzave"? znaci,samo oni sa privatnih fakseva su gospoda? daj molim te

    Zapravo, većina koja završi Vern i slične fakultete postanu uspješni menadžeri, neovisno o imovinskom stanju svojih roditelja.
    isto vrijedi i za studente ekonomije

    Način učenja na tim fakultetima je na osnovi praktičnih primjera, a profesori su direktori koji imaju vlastite uspješne firme.
    isto vrijedi i za profesore ekonomije...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •