Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 213

Tema: Djeca zlostavljači

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Djeca zlostavljači

    http://danas.net.hr/crna-kronika/pag...06.html?pos=n0

    Vaši komentari?

    Prilična potresna snimka, te se pitam kakve će to posljedice ostaviti na zlostavljano dijete, i ne kužim kako se netko već u toj dobi može tako ponašati. Strah me samo pomisliti kako će se tek ponašati kad odrastu u odrasle ljude.

  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    down!
    Postova
    317

    Re: Djeca zlostavljači

    Jadno djete, i onda se čude kad neko popizdi uzme pištolj i krene ubijat... .

  3. #3

    Re: Djeca zlostavljači

    Treba ih negdje spremit pa da im malo stariji maloljetnici naprave šupak veličine lonca. Ne bi više takve stvari radili

  4. #4

  5. #5
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Djeca zlostavljači

    niš čudno...to je od pamtivjeka....da smo imali akmere prije 20 godina isto to bi nalazili po netu...tako da se od ovoga radi prevelika galama, siguran sam 100% da svatko od nas tu na forumu je pohađao osnovnu/srednju i da su imali nekoga ko je bio predmet sprdnje

  6. #6

    Re: Djeca zlostavljači

    Naravno da smo imali ali nikoga nismo ovako natjerali na plakanje i slično
    EDIT: Oh, shit kad bolje razmislim i jesmo

  7. #7
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Djeca zlostavljači


  8. #8
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Djeca zlostavljači

    Traume u djetinjstvu? Ništa novo. Jedino što prije nije bilo mobitela da se može snimat takve stvari i nije bilo fejsbuka da se na njemu možeš hvalit o tome. I bilo je profesora i učitelja koji su te šibali po prstima ako si neuredno pisao. Također nije bilo Unicefovih programa zaštite djece od mobinga i bullyinga, cyberbullyinga, tjelesnog kažnjavanja i ko zna čega sve ne. Učitelji su bullyje navlačili za uši, a roditelji se nisu brinuli previše oko takvih stvari misleći da traume u djetinjstvu grade karakter i da je to posve normalno da te katkad natuku ili ponize.

    Danas se djeca shvaćaju kao anđeli koji bivaju iskvareni zlima ovoga svijeta. Prvi put vide ovakve stvari pa misle da svijet odlazi kvragu. Ipak ta djeca igraju igrice i plejstejšne. Možda gledaju i nasilne filmove pa se tako nauče. Još će naći pištolj pa će pucat u školi.
    Ajde se vi sjetite, niste tako stari, je li tokom vašeg vrtićkog ili osnovnoškolskog obrazovanja bilo ovakvog zlostavljanja? I je li moglo biti?
    Moj odgovor je da, bilo je, itekako, nije to ništa novo ni čudno.

    A zašto? Pa, eto, iskreno govoreći, djeca jesu strašno glupa i naivna, a sigurno bar neka od njih samo čekaju kad će napravit neku novu pizdariju, jer ih to naprosto veseli, i oni će bit takvi pa makar ih šopao 24/7 sa teletabisima i fifi cvjetnim društvom umjesto Švarcenegerovih filmova i ne puštao ih ni blizu računala. A kad jedno takvo dijete izmisli razlog zašto je neko drugo dijete inferiorno u nekom pogledu, druga djeca će ko ovce povjerovat ovome ako se dobro postavi u društvu, i počet će zajedno s njim zajebavat ovoga.

    Mene više zabrinjava iskaljivanje bijesa fizičkim napadima sa ozbiljnim posljedicama gdje napadači idu u grupama i nose oružje što krši sve mjere, a za takve stvari ponajviše krivim policiju.

    EDIT: Mnogo ljudi me je preteklo pa ispada da ponavljam nečije misli...

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao flander
    niš čudno...to je od pamtivjeka....da smo imali akmere prije 20 godina isto to bi nalazili po netu...tako da se od ovoga radi prevelika galama, siguran sam 100% da svatko od nas tu na forumu je pohađao osnovnu/srednju i da su imali nekoga ko je bio predmet sprdnje
    Ljudi od pamtivijeka siluju, pljačkaju, ubijaju. Prevelika se galama radi od toga

  10. #10
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    = Citat = Izvorno postao flander
    niš čudno...to je od pamtivjeka....da smo imali akmere prije 20 godina isto to bi nalazili po netu...tako da se od ovoga radi prevelika galama, siguran sam 100% da svatko od nas tu na forumu je pohađao osnovnu/srednju i da su imali nekoga ko je bio predmet sprdnje
    Ljudi od pamtivijeka siluju, pljačkaju, ubijaju. Prevelika se galama radi od toga
    Sign. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti, ljudsko društvo tako funkcionira, samo sada to svi mogu saznati i ljudi se zgražaju nad tim, kao da je to nešto novo.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  11. #11
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Djeca zlostavljači



    Djeca su đubrad, ja bi sve to poslala u policijsku, pa nek se malo prže, neka im roditelji plate neku kaznu-da , što maltretiraju drugu djecu, pa da vidiš, kako bi ih roditelji malo bolje odgajali ili nalupali. Bilo bi malo manje ovih sranja. A najgore mi je što su i učiteljice postale takve- smiju se kada se nekog maltretira ili vrijeđa Ma, kalašnjikov je pravo rješenje

    edit: sign - chameleon
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Djeca zlostavljači

    Ovo me najviše potreslo zbog toga što imam mlađeg brata koji je te dobi, stvarno ne znam što bih učinio da se njemu takvo nešto dogodi. No nasreću, on nije u razredu s takvim luđacima.

  13. #13
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Djeca zlostavljači

    Ono... prestiglo me barem 6 osoba

    Kao što kažete, nije to ništa novog, samo što su prije profesori kod ovakvih situacija bez problema mogli spičit jednu zidarsku, za razliku od danas kad odmah vršiš nasilje nad djecom ako ga navučeš za uho.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Sign. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti, ljudsko društvo tako funkcionira, samo sada to svi mogu saznati i ljudi se zgražaju nad tim, kao da je to nešto novo.
    Sad je dobro kaj će barem snositi posljedice zbog toga, ali teško da će se promjeniti. Sigurno će se naći i roditelji koji će opravdavati ponašanje svog djeteta sa "malo je živahan", "to je normalno malo se potući" i slične izgovore koje govori ljudi kojima je trebala biti oduzeta mogućnost reprodukcije jer su dokazano nespsobni za odgoj djeteta.

  15. #15
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao angel eye
    SMa, kalašnjikov je pravo rješenje
    Totototo.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao keko
    Ovo me najviše potreslo zbog toga što imam mlađeg brata koji je te dobi, stvarno ne znam što bih učinio da se njemu takvo nešto dogodi. No nasreću, on nije u razredu s takvim luđacima.
    Imam ga i ja, ja bi ih svu tu djecu pronašla, skupila i dovela policajca. Da pričom plaši djecu
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Djeca zlostavljači

    Nevjerovatno. Ono, svatko u svakom razredu ima nekoga tko je predmet zajebancije, to je netko dobro rekao, ali ovo nije normalno. Jedna stvar je tu i tamo bacit neku šalu, ali ovakvo grupno ponižavanje je užas. Trebaju roditelji fino šipku u ruke i po guzici. U određenim granicama stvarno izgrađuje karakter.
    Ono, žao mi djeteta skroz. Ja se ne sjećam da je u mojoj školi ikada bilo nečeg ovakvog.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Djeca zlostavljači

    Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.

  19. #19

    Re: Djeca zlostavljači

    Drugačije bi se ponašali da je ovom zlostavljanom pukao film, ustao se i počeo lomiti ruke/noge/rebra zlostavljačima (hej, opravdana samoobrana). Ono, u stilu: "Ova ruka je za mene, ovo rebro je za sestru, itd". Ne znam, u nas verbalno nasilje izgleda prolazi kao ništa važno. Zapravo, sve dok ne poteče krv nije bitno i ignorira se, a na kraju vjerojatno žrtva ispadne negativac jer "oni su se samo zezali" i slično.

    Le sigh.

  20. #20
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Djeca zlostavljači

    Da, ali mislim da bi puno bolje utjecala takva reakcija od roditelja. Ako ga taj ugnjetavani klinac namlati, ovaj koji ga je napao će pobjesniti i pod svaku cijenu će mu vratiti. Ako mu otac da poštene batine, shvatit će to kao lekciju, a ne provokaciju.

  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao keko
    Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.
    Po meni, dijete se nesmije tući. Odgoj batinama
    prvo- razgovor,pa raznorazne kazne. Ako to ne pomaže pljusni ga, ali ne sad da ga brutalno istučeš. Svi smo mi dobili koji šamar,i da nije bilo toga, bili bismo razmažena derišta.

    Agresija potiče još veću agresiju. Ali ako je nužna- zadnja opcija je šamar/fizičko kažnjavanje...
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  22. #22
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Djeca zlostavljači

    Fizičko kažnjavanje u biti ne postoji. Ne vjerujem da ima (mentalno zdravih) roditelja koji primijenjuju tzv. tjelesno kažnjavanje djece da bi im nanijeli fizičku bol, nego da bi im tako dali do znanja da su napravili nešto jako loše.

  23. #23
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Fizičko kažnjavanje u biti ne postoji. Ne vjerujem da ima (mentalno zdravih) roditelja koji primijenjuju tzv. tjelesno kažnjavanje djece da bi im nanijeli fizičku bol, nego da bi im tako dali do znanja da su napravili nešto jako loše.
    Pa šta nije isto fizičko i tjelesno kažnjavanje?
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  24. #24

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Da, ali mislim da bi puno bolje utjecala takva reakcija od roditelja. Ako ga taj ugnjetavani klinac namlati, ovaj koji ga je napao će pobjesniti i pod svaku cijenu će mu vratiti. Ako mu otac da poštene batine, shvatit će to kao lekciju, a ne provokaciju.
    Činjenica da se dijete (zlostavljač) tako ponaša već ukazuje na nesposobne roditelje koji ili ne znaju odgojiti dijete, ili je dijete naučeno primjerom od njih samih, ili ih jednostavno nije briga... a takvi roditelji nemaju što raditi sa svojim djetetom dok su u tome stanju. Druga bitna stvar je da institucije (ili u ovom slučaju, profesore) nije briga dok stvar ne dođe do te mjere da će žrtva ili sama poduzeti nešto (drastično) po tom pitanju ili stvar postane toliko ozbiljna da se naprosto moraju uplesti.

    Naravno, ja govorim što bi ja napravio, ne kako bi učio svoje dijete da napravi.
    Jedna je stvar kad balavac našamara drugog balavca, sasvim druga kad stari opali balavcu nekoliko zidarskih i slomi mu nos u "lekciji".

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao angel eye
    = Citat = Izvorno postao keko
    Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.
    Po meni, dijete se nesmije tući. Odgoj batinama
    prvo- razgovor,pa raznorazne kazne. Ako to ne pomaže pljusni ga, ali ne sad da ga brutalno istučeš. Svi smo mi dobili koji šamar,i da nije bilo toga, bili bismo razmažena derišta.

    Agresija potiče još veću agresiju. Ali ako je nužna- zadnja opcija je šamar/fizičko kažnjavanje...
    Pa nisam mislio da dijete istučeš do krvi, tek toliko da mu opališ šamar da mu daš do znanja da je to što je napravio loše. Evo i još jedan članak o toj temi: LINK

    Slažem se s dječakovom majkom, ako se djeca tako ponašaju, očito nešto u njihovom odgoju ne štima. Da moje dijete tako nešto napravi, ne bi izlazio tako dugo dok se ne odseli.

  26. #26
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao angel eye
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Fizičko kažnjavanje u biti ne postoji. Ne vjerujem da ima (mentalno zdravih) roditelja koji primijenjuju tzv. tjelesno kažnjavanje djece da bi im nanijeli fizičku bol, nego da bi im tako dali do znanja da su napravili nešto jako loše.
    Pa šta nije isto fizičko i tjelesno kažnjavanje?
    Da. Što te buni? Ono što se naziva fizičkim kažnjavanjem je u biti psihološko kažnjavanje.

    @Arby - naravno da ne možeš puno doprinijeti odgoju takvog djeteta iz perspektive kolege iz razreda, ali mislio sam da, kao, sagledavamo problem sa svih strana da nađemo što je uzrok, ne?

    Also, svaka čast za sig, baš sam se nasmijao

  27. #27
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Djeca zlostavljači

    @cham3leon
    Aha, ti si ciljao i na psihološko kažnjavanje (naravno da je povezano). Mislila sam da si rekao da ne postoji fizičko kažnjavanje, nego ono psihičko, iako si spomenuo to opet kroz oblik tjelesnog kažnjavanja.
    Nm
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  28. #28
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Djeca zlostavljači

    Pa da, fizičko kažnjavanje je u biti psihičko. Nije ti cilj ozlijedit dijete ili mu nanijet bol, nego da mu pokažeš koliko je bio u krivu.

  29. #29
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Djeca zlostavljači

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pa da, fizičko kažnjavanje je u biti psihičko. Nije ti cilj ozlijedit dijete ili mu nanijet bol, nego da mu pokažeš koliko je bio u krivu.
    Ofkors, nemoj da te bunim
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  30. #30

    Re: Djeca zlostavljači

    Djete treba učiti da bude lukavo,a ne dobro jer u konačnici vi ne možete u toj dobi mu promjeniti narav ako ne mislite napraviti nešto drastično...


    I uz fizičko kažnjavanje ne dolazi uvijek psihičko ako budete kulni roditelji koji se ne ljute bezrazložno...

Slične teme

  1. Djeca s groblja
    By Vukas15 in forum Multimedia
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 07-01-2010, 11:20
  2. Djeca i mobiteli?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 85
    Posljednji post: 04-09-2008, 14:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •