Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

  1. #1

    Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Da, dobro ste pročitali - izgleda da bi AuthenticatoriSmogli postati obavezni za igranje WoW-a, prvenstveno zbog povećanja slučajeva haxxanih accountova koje čak ni prelazak na Battle.net nije pretjerano uspješno smanjio, a da ni ne spominjem svakodnevno povećanje baza podataka na dobrim nam serverima čime restoranje likova postaje sve veća i veća tlaka za Blizzard.

    Blizzard giving serious consideration to mandatory authenticators
    According to our sources, while this policy has not been implemented yet and the details are not finalized, it is a virtually forgone conclusion that it will happen.
    ---

    Mišljenja?

    Imate li već Authenticator, imate li mogućnostiSda ga nabavite, što inače mislite o njima? Kako će Blizzard učiniti jedan takav gotovo ezoterični komad opreme dostupan casual i mainstream korisnicima koji ne znaju više od upisati svoje log-in podatke u samu igru? Što ćete ako vas ovo spriječi od igranja WoW-a?

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    1.030

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    to je ok, ali onda neka se dobije u kutiji pri kupnji igre, a za postojece aktivne korisnike neka se dostavi postom.

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Hm, ne znam, ja bi da bude obavezan, možda zato jer sam upravo i hackan trenutno, a nit idem gold kupovat, klikat gluposti itd.. Samo želim da bude dostupan nama ovdje.

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    U kaminu
    Postova
    441

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Rješenje bi bilo da ga dijele sa retailima od nove ekspanzije tbh.

  5. #5
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Von Braun
    Postova
    148

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Ja koristim http://us.blizzard.com/support/artic...rticleId=26109, a i mnogi frendovi su ga uzeli. Super je stvar, za sigurnost accounta, ali i za stvari kao guild banka... naime, ''veliki'', hc guildovi officerima nalazu koristenje Authenticatora, sto je po meni u redu, a za dokazivanje moras samo summat peta kojeg dobijes uz njega.

    Mislim da bi trebali napraviti koristenje obavezno, sto i nije neki problem, instalacija istoga je vrlo laka i bezbolna - jedina potrebna stvar za njega je mobitel.
    "L-l-look at you, hacker: a p-papathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you r-run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?"

  6. #6
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    = Citat = Izvorno postao Gu$ht3r
    to je ok, ali onda neka se dobije u kutiji pri kupnji igre, a za postojece aktivne korisnike neka se dostavi postom.

    sign

  7. #7
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Von Braun
    Postova
    148

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    = Citat = Izvorno postao Gu$ht3r
    to je ok, ali onda neka se dobije u kutiji pri kupnji igre, a za postojece aktivne korisnike neka se dostavi postom.

    To se nece dogoditi cak i ako bude potreban za igranje. 100%.
    "L-l-look at you, hacker: a p-papathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you r-run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?"

  8. #8
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Zemlja
    Postova
    86

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Ofc. metnut če 10 eura za authenticator + 400 kuna za Cataclysm. x6 milijuna = 2 832 000 000 kn -.- wtf

    Ivka - Sunstrider
    Katica - Sunstrider
    Other char's TOP SECRET

  9. #9
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Von Braun
    Postova
    148

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    = Citat = Izvorno postao Sporky
    Ofc. metnut če 10 eura za authenticator + 400 kuna za Cataclysm. x6 milijuna = 2 832 000 000 kn -.- wtf
    Ne, nego ako postane potreban dobit ces besplatni mobile authenticator (kao sto je vec sada dostupan), a mozda bude i nekakav desktop authenticator. Onaj fizicki s storea nikad nece biti besplatan.


    Sto se tice 400kn za Cataclysm, za to krivi Algoshitam i ostale hrvatske shopove, vec sada je preorder na vecini vecih net shopova Cataclysam samo 200kn.
    "L-l-look at you, hacker: a p-papathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you r-run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?"

  10. #10

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    To uglavnom i je briga - dok ga mi imamo priliku nabaviti bez nekog posebno online shoppinga ili što već, sve je OK. Ja osobno mislim da su male šanse da će ga zapakirati u Catu, posebno jer će ili izgubiti lovu ili će Cata biti skuplja za još 6 eura (sam bog zna koliko će u nas biti na kraju u tom slučaju).

  11. #11
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Von Braun
    Postova
    148

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    True,


    mislim da ako postane potreban ne vidim kako bi Blizzard zahtjevao bilo kakav online shopping (nemaju svi kartice za to), pretpostavljam da bi onda napravili nekakav desktop authenticator (navodno se vec suska o tome) ili bi bio download aplikacije za sve mobitele sto im je malo vise posla, ali naravno izvedivo....

    Ja sam nabavio vec taj mobile, koji se simbolicno placa 0,99 dolara, valjda troskovi slanja njihovog sms-a s download linkom... i moram priznati da sam jako zadovoljan i preporucio bi isto svima koji su u mogucnosti zastititi svoj account.
    "L-l-look at you, hacker: a p-papathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you r-run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?"

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Inače nisam glup, ali čitao sam o tome, i znam da služi za spriječavanje krađe acca, al što je to i kao se upotrebljava?

  13. #13
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    imaš možda ZABA token ?

    ako ne, to ti je recimo kao nek key generator koji ti baci neki random broj koji ćeš svaki put kad se ulogiravaš morat ukucat, naravno svaki put kada se ulogiravaš broj je drukčiji i za svaki acc ima bezbroj kombinacija brojeva

  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    I ja bi onda umjesto svoje 8-znamenkaste lozinke trebo ukucavat neki jedinstveni broj, koji će vjerojatno biti nešto kao 012984364332905741247823957324?
    Onda će mi trebati 20min da se logiram, 1h 30min da dobijem ulaz na server (previše je ljudi), i onda komotno mogu logout napravit jer nemam vremena više. Ak to dođe, i ako nebude besplatno, aj bok WoW!

  15. #15
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    krivo si shvatil

    kad se ulogiravaš upišeš svoj pass koji je, i onda kad lupiš enter jel možda primjetiš da onak brzo prođe neš kaj piše "Authenticat clear" tak neš, e na tom djelu upišeš taj broj koji ti taj token izbaci i logiraš se, kaj briješ gluposti, kakvih sat vremena

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Sat vremena dok čekam u redu za ulazak na server pošto je jedan od onih s najviše ljudi (Stormscale PvP, jel)...

  17. #17
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    a jebiga, zato sam ja i prošal sa RAgnarosa kad laga ko sumanut

  18. #18
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    SBattle.net Mobile Authenticator for Android Mobile Devices

    We're pleased to announce that the Battle.net Mobile Authenticator, an application for mobile phones that provides an extra layer of account security, is now available as a free download for Android mobile devices on Android Market. The Battle.net Mobile Authent...icator provides a one-time password that you use in addition to your regular account name and password to log in to a Battle.net account and any associated World of Warcraft accounts.

    Versions for other mobile devices are also available for download, or you can purchase a physical Battle.net Authenticator from the online Blizzard Store. Visit the Android Battle.net Mobile Authenticator FAQ for more information, or head to the setup page to get started after you've downloaded the application. For additional account security advice, visit our recently released Account Security page.

    http://us.blizzard.com/support/article. ... leId=31126

  19. #19
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    206

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Ja koristim ovaj authenticator putem app-a za iPhone i dosad sam zadovoljan nadam se da ce biti uredu i u buduce, pogotovo kad' dodje novi patch za iPhone ( Cujem da triba deinstallirat app tj prvo skinuti authenticator, pa tek onda izbrisati app i onda ponovo instalirati i zakvaciti ga za Account ) Uglavnom mislim da je upotpunosti OK ovaj authenticator jer ne brinem za sigurnost account ( naime account mi je bil hackovan vec 2 puta i oba puta sam bil izgubil sve kaj sam imal od charova i geara na likovima, 2. put mi je lik zakvacil ovaj authenticator na account pa sam morao to skidati ....slikanje putovnice popunjavanje formulara ma sra*e zivo )



  20. #20
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Neznam meni kad su hackali account javio sam GM-u i u roku od sat vremena mi je sve vraćeno kako je i bilo, bez ama baš ikakvih problema.
    A imaj na umu da je moj server jedan od najpopunjenijih, ako ne i najpopunjeniji PvP server.

  21. #21
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    206

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    = Citat = Izvorno postao LinkEX
    Neznam meni kad su hackali account javio sam GM-u i u roku od sat vremena mi je sve vraćeno kako je i bilo, bez ama baš ikakvih problema.
    A imaj na umu da je moj server jedan od najpopunjenijih, ako ne i najpopunjeniji PvP server.
    Ma i meni su vratili sve ok prek GM i tak to al mi je muka od tog sveg slanja mailova i pff..



  22. #22
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    negdje u hrvatskoj....
    Postova
    55

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    kada mi je acc bio haxan uzeo sam authenticator koji sam platio oko 320kn, ali svake kune je vrijedan!!! a to sto se kaze da se stavi skupa sa wowom pri kupnji same igrice to bi bilo mrak! mozda samo da koju kunu se poveca cijena i to je to!!! ali to mrak stvar! iako sam cuo da su ljudi bili haxani bezobzira na authen!!

  23. #23
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    jos usklicnika pls!!!nije dovoljan hype!!!
    Won't Bow Don't Know How.

  24. #24
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Čovjek je sretan i prenosi nam svoja iskustva i ne razumijem zašto bi sad napadali njegov stil pisanja, a kad smo kod toga stavio je svega par uskličnika.

    Nego, nemam taj authenticator i nikad nisam bio haxan.
    Hej, uštedio sam si fino 320kn, jej za mene.

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    3.630

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    A kako vam najčešće haxaju acc?



  26. #26
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Ubace keyloggera i onda on zapamti password kad ga upisuješ i pošalje ga haxxoru.
    Čuo sam da ako sejvaš pass u notepad file i staviš na desktop, i onda kopi-pejstaš pass, znači ne upisuješ ga, nemogu ti haxnut. Nemogu to potvrdit ali ne čini se loša ideja.

  27. #27

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Kao i obično, nekakav zdrav razum je potreban da te ne haknu, zajedno sa zaštitom na kompu. Poseban e-mail samo za svrhe BNet logina je preporučljiv tako da ti ga ne mogu slučajno otkriti jer si isti stavio za e-mail adresu na nekom ŽNJ forumu.

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    Neznam, meni je taj mail koji koristim (od t-coma) na drugom kompu, a iz nekog razloga ne radi na ovom laptopu, i nisam uopće čitao poruke već više od godinu dana

  29. #29
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    mene je spasilo to sto sam morao novi mejl napraviti kad sam spajao wow sa battle net acc. iako ne kontam cemu to kad ne mogu (ili ne znam) dodati Frozen Throne na taj battle net acc

  30. #30
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    VEXIL - EVE corp.
    Postova
    181

    Re: Authenticatori obavezni? Blizzard razmatra.

    KeyLogeri su već neko duže vrijeme pametniji od programa koji samo pamte korištene tipke uz određeni program ...

    Danas mogu uz pomoć filtera uključiti pamčenje login/passa iz memorije ( RAM ) i preko port 80 ( ili koji već lik želi, ali 80 je obično otvoren ) slati h4xoru.

    Firewall i Antivirus kao i uvijek pomažu, ali nisu 100% sigurni.

    Nedavno su na Blizz forumina upozoravali na rupu u flashu i svima preporučili skidanje zadnje verzije. Rupa se specifično koristila za krađu WOW accauntova. Mislim može se i za masu ostalog, ali ovo je najprofitabilnije, barem za lopove ... Daklem vi lijepo gledate filmek / animaciju / kaj već na XY siteu, a uz filmek se veselo skida logger priljepljen na file filma/animacije. Vrlo zgodno.

    Inaće sam paranoična osoba i uz FW / AV koristim i NoScript i vrlo rijetko omogučavam pokretanje skripti.
    Međutim netko kao ja dođe kod dragog mu brata, ulogiraš u WOW i par sati kasnije doma te dočekaju goli likovi sa 0g.

    Tako da mislim kako je authenticator odlična ideja, međutim izvedba distribucije je komplicirana. Probao kupiti par puta, ali ne šalju u Cro.

    Bottom line - ako omoguće kupovanje kod nas uzimam.
    <frank> can you help me install GTA3?
    <knightmare> first, shut down all programs you aren't using
    frank has quit IRC. (Quit)
    <knightmare> ...

Slične teme

  1. Blizzard razmatra Diablo III na konzolama
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 10-02-2011, 20:28
  2. Treyarch razmatra "futuristički" Call of Duty
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 06-02-2011, 20:32
  3. Blizzard
    By Gaming Insider in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 15-04-2009, 14:28
  4. Blizzard Downloader!
    By RaptorFang in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 01-03-2009, 07:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •