Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 66

Tema: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

  1. #1
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Obzirom da smo otkrili kako su određeni pojedinci koristili forum za preporuku robe iz svojih vlastitih dućana, više nije dozvoljeno u postovima i temama navoditi imena dućana u kojima se nešto može kupiti. Cijene svih komponenti i konfiguracija možete lako provjeriti na www.nabava.netSi odlučiti se za onaj dućan koji vam je najpovoljniji. Molim modove i admine da ubuduće pripaze da se ovo pravilo provodi kako ne bismo imali neugodnih situacija.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Sve 5, ali nabava.net nema potpunu ponudu komponenti dostupnih u Hrvatskoj i stanje koje prikazuje često nije onakvo kakvo je u odabranoj trgovini, pa mislim da to i nije najsretnije rješenje.


  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Mogu se navesti samo komponente pa poslati ducan na PM... Iako je ovo pravilo malo nepotrebno jer svaki kupac moze odrediti gdje mi je najpovoljnije kupovati.

  4. #4
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    smatram da je ovo pravilo bespotrebno, da ne upotrijebim i teže riječi... ne razumijem kako do sada nije bilo problema? šta onda? autor teme navede u svom postu da želi komponente iz trgovine XY, a ja ću mu samo napisati popis komponenti bez da stavim link? kao da se ne zna da su komponente upravo iz XY trgovine?

    ili pak se zabranjuje i autorima da navode iz koje trgovine žele komponente? onda se opće gubi smisao sklapanja konfiguracija...

    rješenje ovog problema bi po meni bilo da se te pojedince prvi puta upozori, a drugi puta trajno ukloni s foruma i doviđenja...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  5. #5
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Nije da se 80% foruma fura na to, malo čudno pravilo. Kako uoće sklopit nešto ako ne daš link iz nekog od dućana, pogotovo ako to postoji baš u tom dućanu. Po potrebi se mogu dati linkovi iz više dućana. Mislim da nitko neće propast ako kupi nešto skuplje za 50kn ili jeftinije za 10kn.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Mene (a vjerujem i mnoge druge) neopisivo zanima čija je ovo bila ideja? Uzevši u obzir da je nabava.net relativno nepouzdana, nepotpuna i često kasni, ovo mi djeluje suludo...


  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    totalno glupo i nepotrebno pravilo.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    malo smo si 1984. sa svim ovim novim pravilima.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Teška glupost...Jedino to mogu reć.

  10. #10
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Zasto jednostavno kad moze komplikovano?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  11. #11
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    inb4 the lock btw.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    smatram da je ovo pravilo bespotrebno, da ne upotrijebim i teže riječi... ne razumijem kako do sada nije bilo problema? šta onda? autor teme navede u svom postu da želi komponente iz trgovine XY, a ja ću mu samo napisati popis komponenti bez da stavim link? kao da se ne zna da su komponente upravo iz XY trgovine?

    ili pak se zabranjuje i autorima da navode iz koje trgovine žele komponente? onda se opće gubi smisao sklapanja konfiguracija...

    rješenje ovog problema bi po meni bilo da se te pojedince prvi puta upozori, a drugi puta trajno ukloni s foruma i doviđenja...
    U potpunosti se slažem s Igorom.
    A k tome je još važno da većina kupca ili svi žele proći što jeftinije, pa zašto onda nebi preporučili trgovine koje su jeftine, za razlku od drugih....
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Dakle od danas u 11:20 mi profesionalni predlagači komponenti i slagači računalnih konfiguracija moramo bubati po feelingu, a oni koji kupuju moraju ili biti vidoviti ili zvati Milana. Najs.

    Za sebe znam da sigurno nisam reklamirao svoju trgovinu niti robu iz nje.
    Zašto to, pa svako normalan ko ima bi? E pa zato jer ja nemam svoju trgovinu.

    Ok, od sada za trgovine koristim kodove (koje samo ja znam), a po slici iz košarice znat će i oni koji znaju trgovine.
    Ili se sad i to smatra trgovizmom (trgovinski rasizam)?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    = Citat = Izvorno postao zoky
    A k tome je još važno da većina kupca ili svi žele proći što jeftinije, pa zašto onda nebi preporučili trgovine koje su jeftine, za razlku od drugih....
    this!
    @ marijanovic
    kakve kodove lol
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  15. #15
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Žao mi je, ali nemamo nikakav sustav koji bi nam odmah ukazao kako odvojiti marketing zapakiran u "savjete" od stvarnih savjeta forumaša, jedino da svakog legitimiramo i tražimo da nam pošalje radnu knjižicu
    Ovo pravilo je inače postavljeno na većini foruma medija u hrvatskoj, pored toga taj tip neizravnog marketinga nije ni zakonski dozvoljen, čim se uz naziv proizvoda i proizvođača spominje naziv dućana, prema zakonu bi uz svaki takav post trebala pisati obavijest "plaćeni oglas", a tek bi to stvorilo totalni cirkus od foruma. Morate razumijeti da PCP forum nije naš privatni forum, već sastavni dio tvrtke VIDI koja mora poštivati određena zakonske odredbe. Osim toga, sustavom privatnih poruka svatko može direktno kontakirati onoga tko nešto preporučuje, pa će uvijek doći do željenih informacija, te ne vidim nikakav problem da se svi držimo toga.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  16. #16
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Okej, sve je jasno šefe! Uz složenu konfiguraciju ili preporuku neke komponente odsad treba dodati i "...da bi saznao gdje možeš najpovoljnije kupiti ovdje naveden hardver pročitaj upravo pristiglu privatnu poruku..." i problema nema. Hvala na pojašnjenju i puno sreće u provođenju ovog pravila.


  17. #17
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    = Citat = Izvorno postao Talični Tom
    Okej, sve je jasno šefe! Uz složenu konfiguraciju ili preporuku neke komponente odsad treba dodati i "...da bi saznao gdje možeš najpovoljnije kupiti ovdje naveden hardver pročitaj upravo pristiglu privatnu poruku..." i problema nema. Hvala na pojašnjenju i puno sreće u provođenju ovog pravila.
    Nema potrebe to pisati, valjda je svako dovoljno inteligentan da zna tražiti od autora posta sve dodatne informacije koje treba. Dakle nemojte pisati nikakav dodatni komentar s upućivanjem na privatne poruke, jer je to onda zaobilaženje pravila koje je upravo postavljeno. OK?
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    U jednu ruku ovo pravilo je bedasto ali u drugu nije tako ni loše .Mislim da je prvenstveno uvedeno zbog Don Kihota i njegovog čestog namjernog ili nenamjernog samoreklamiranja .Nemam protiv njega ništaSi mislim da Kihot samo doprinosi kvaliteti ovog podforuma ali neku crtu treba podvući .Npr. ja sigurno nikada nisam niti nikada neću reklamirati tvrtku u kojoj radim...čak niti nikada nisam spomenuo gdje radim .

    Tako da se moglo upozoriti pojedinca ili pojedince ali s druge strane valjda nitko nije tako nesposoban da se ne zna poslužiti internetom i sam potražiti predloženu komponentu ili konfiguraciju uz pomoć nabave neta ili direktno posjetom općepoznatih trgovina.

  19. #19
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    U jednu ruku ovo pravilo je bedasto ali u drugu nije tako ni loše .Mislim da je prvenstveno uvedeno zbog Don Kihota i njegovog čestog namjernog ili nenamjernog samoreklamiranja .Nemam protiv njega ništaSi mislim da Kihot samo doprinosi kvaliteti ovog podforuma ali neku crtu treba podvući .Npr. ja sigurno nikada nisam niti nikada neću reklamirati tvrtku u kojoj radim...čak niti nikada nisam spomenuo gdje radim .

    Tako da se moglo upozoriti pojedinca ili pojedince ali s druge strane valjda nitko nije tako nesposoban da se ne zna poslužiti internetom i sam potražiti predloženu komponentu ili konfiguraciju uz pomoć nabave neta ili direktno posjetom općepoznatih trgovina.
    pa tako i ja mislim, svatko ko pređe neku liniju dobrog ukusa bi trebao biti upozoren, ili po potrebi banan... a ne ovako... evo jedan primjer od malo prije...

    viewtopic.php?f=95&t=37358

    šta da sad čovjek radi? da mi preko PP-a šalje poruku o kojoj se trgovini radi? ajde molim vas...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  20. #20
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    jer je to onda zaobilaženje pravila koje je upravo postavljeno. OK?
    evo.. ja javno objavljujem da se NE ĆU pridržavati ovog glupog pravila..

    tak da mi odma možete uvalit ban.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    Obzirom da smo otkrili kako su određeni pojedinci koristili forum za preporuku robe iz svojih vlastitih dućana, više nije dozvoljeno u postovima i temama navoditi imena dućana u kojima se nešto može kupiti. Cijene svih komponenti i konfiguracija možete lako provjeriti na http://www.nabava.netSi odlučiti se za onaj dućan koji vam je najpovoljniji. Molim modove i admine da ubuduće pripaze da se ovo pravilo provodi kako ne bismo imali neugodnih situacija.

    U principu kriva politika.
    Iz dućana se preporučuje hardware, dakle hardware je reklamiran, ne dućan.

    Po tome se dakle nebi smio spominjati hardware, jer je to onda reklama.
    Preporuka konfiguracije bi trebala onda izgledati ovako:

    CPU: više jezgri cca 2.0GHz+
    GPU: 512MB+
    RAM: 2GB+
    HDD: 640GB+
    PSU: 460W+
    Case: midi tower+
    Optika: koja prži



    Dakle dućani po tome, nećemo više govoriti gigabyte, nego G-Brand.
    Tako da izbjegnemo reklamu. To trebate uvesti. I naravno uz to, također da se dnevno smije samo 2 puta
    kliknuti u hardware podforum, te ostaviti jedna poruka. Također valja zabraniti razgovor između SLI/CrossFireX konfiguracija,
    jer to je opet reklama za AMD/nVidiu.

    U mobilnom podforumu valja zabraniti preporuke proizvođača i modela laptopa. Samo opis tipa:
    Display: 15,6''+
    ram, cpu, etc...

    Isto tako i mobiteli. Kad netko hoće preporuku, nema više Nokia/Apple.
    Samo po preporuci, uređaj sa tipkama/sa touch displayom.

    U stvari, najbolje bi bilo da se hardware podforum zatvori.

    Isto tako i software. Recimo razgovor o temi za COD6 je reklama za COD6.
    Dakle i to se nebi smjelo besplatno raditi, jer reklamiramo programerski team i software besplatno.

    Najbolje bi bilo ili da se forum zatvori, ili da se pri svakom loginu direktno uplaćuje preko online-bankinga (ili paypala) 5€ na forum,
    pa da svi budu sretni i zadovoljni...















    NOT!
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  22. #22
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Ali ako cemo biti fer i ti si previse reklamirao svoj shop....iskreno
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Nisam ni jednu konfu složio iz svog shopa, tako da mogu samo reći 0 bodova.

    Također, zaključajte temu "popusti/akcije etc", jer tamo se uglavnom reklamira subotnja akcija Linksa.
    Tko želi znati šta se dešava, sam mora nadgledati sva prodajna mjesta.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  24. #24
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Don Kihot, jako zanimljivo razmišljanje. Mudar si ti jarane. Jel i moj sig reklama ili samo kurchenje?


  25. #25
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    slažem sa svim što je don kihot rekao, a ja ako se ovo pravilo misli striktno provoditi neću više biti mod jer nema smisla...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  26. #26
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Koliko sam primjetio, ti si ovdje uz Gwina jedini aktivni mod. Ostale uopće ne primjećujem i kao da su zaboravili na forum? Neće valjda Gwin sve radit sam?


  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Fakat ne kužim u čemu je problem .Netko kaže trebam novu grafu za xy kuna...odgovoriš mu kupi y grafu za x kuna i daš mu link sa nabave sa tom grafom .Netko traži kompletnu konfiguraciju za x kuna.Napišeš mu komponente i daš mu link od nabave uz objašnjenje da si sam uvrsti te komponente u tražilicu i problem riješen.Pa kaj stvarno svakom korisniku treba sve servirati na tacni ? Ako su tako nesposobni da ne znaju potražiti trgovinu onda mu predložiš da kupi konzolu sa njuškala i problem riješen .Praksa linkanja na dućan u stvari i je besplatna reklama takvim dućanima .Da je ovo moj forum i meni bi smetalo .Ulažem u server i njegovo održavanje i z vlastitog džepa a besplatno reklamiram do besvijesti .Da su neki često reklamirani dućani imalo poduzetni ponudili bi vlasnicima za uslugu nekakav hardver na testiranje ili nekakvu lovu za održanje servera i sl.Besparica je i svakome je svaka kuna važna .Ruka ruku mije .

  28. #28
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    ja bih shvatio da VIDI ima svoju trgovinu hardverom
    ali ovako??

    osim toga uopće mi nije jasno zakaj su zapeli za don kihota i njegovo reklamiranje. ionak je asrock najveći oglašivač u VIDIju..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  29. #29
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    Čovjek kao reklamira svoj dućan a on živi na jednom kraju hrv. a kupac na drugom Mislim ono, preko 50% ekipe neće ni ić kupovat niš ak mu nije dućan u krugu 5km. Osim ak si iz zg-a, onda ti je tak svejedno.

    Preuranjeno zaključeno i nepromišljeno pravilo, čudno mi je to malo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  30. #30
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Novo pravilo u vezi postanja na hardverskim podforumima

    ma koji drugi kraj hrvatske..

    kihot je u sisku.. meni se ne da otić tamo našamarat ga, a kamoli da idem kupovat nekaj
    a pričamo o samo 50km
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

Slične teme

  1. Greška kod postanja
    By W1k1n6 in forum PC Play Forum
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 03-11-2011, 09:52
  2. Odgovora: 59
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •