Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 36

Tema: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Ok, da se razumijemo - ne kažem da je naše zdravstvo najlošije na svijetu, ima puno gorih slučajeva (i tko bi rekao, radi se o amerčkom zdrastvenom sustavu jer sam u više navrata imao prilike čuti od poznanika (em hrvata koji žive tamo em pravih amerikanaca) kako im saka zdravstvo) no jednostavno moram jednu anegdotu opisati što se dogodila u petak 30.4.2010.

    Ugl, ništa strašno - malo na treningu netko povukao jače i rasjekao mi arkadu, sve pet. Odmah se pokupio i pravac sa krpom na sljepoočnici na hitnu da mi to zašiju. Došao tamo, hvala svoj sedmorici bogova - nema nikog. No dobro došla sestra (a pazi, nema NIKOG na hitnoj, tražim, čak sam sjeo i uzeo si kavu iz mašine i zapalio cigaru... omg...)). Kao što ti je ovo ono, dok sam ja njoj to objasnio došao i doktor. Neki mladi, vidi se da je tek završio faks, možda se specijalizira no mora odrađivati neko vrijeme na hitnoj onak' preko kur**. OK ja njemu ispričam sve što je bilo, i pazi još mu kažem kao "ma nema problema, pričekat ću vani dok ne opremite što god već trebate" (jer ono wtf kao da su bili na nekoj pauzi iako bi hitna trebala biti stalno spremna).

    E pazi sad ovo, kaze meni doktor da odokativno na tu ranu ide tri šava ali da neće on to dirati nego da moram ići kod svojeg MATIČNOG doktora. Dakle kod doktora kod kojeg imam karton. Ja onak, već počela krv dobro puniti krpu no ajde idem po stepenicama ko zadnja budaletina, i opet hvala bogovima - doktor radi popodne. Al naravno, red babuskara i pravih oldskulera TREĆE DOBI već sjedi i željno isčekuje svoju dozu tableta i pregled doktora, cjepivo protiv 1001 bolesti da ne umru sutra nego preksutra. Likovi naravno vide da krvavim već ko blesav, već pomalo i ono počelo boliti jer se rana ohladila.

    No dobro, vidim frenda sjedi u redu, tip nešto bolestan, viroza ovo ono - i kaze kao da odem ispred njega kad je već takva situacija. No naravno ispred mene red babuskara. I pazi ovo, omfg - baba me gleda i reče mi "jo kako si lipi sad veli izrasal" ono "EJ BABO WTF". OK dobro je, ne šljive me, kucam da barem SESTRU pitam da mi da neku novu vatu ili nešto kada su me već OLDTAJMERI odlučili mučiti. Ona veli NEMAMO VATE TU BAŠ SAM HTJELA NA HITNU POĆ PO NJU.

    OK! Idem s njom dole, da mi vatu onak isto taj doktor preko kur**. Odem gore čekam u redu, ulazi druga baba. Ja kao OK još jedan good to go, ono...in the pipe five by five... i ide treća ubrzo nakon nje. Kažem si "sve pet", no frx no panix... no JEB*** PAUZA. Marenda, užina w/e, rekli bi.

    Ja ih gledam i kazem (jer više niti ja nisam mogao trpiti) - "ALO EJ PA ONO SAMO KRVARIM VEĆ TU SAT VREMENA". Doktorica mi kaže da će samo ugrabiti (pazi sad ovo) "Sendvić i pogledati nakratko jednog pacjenta na dijalizi". Nisam joj niš rekao.

    Idemo dalje, frend ono me već gleda, očito i je njemu više dosta svega. I ajde dobro, prošlo 15-tak minuta i dolazi ona i PAZI SADA: ne zove me unutra. Čekam još 10 minuta i onda onako "kulerski" otvori vrata i pita: "Pa jel ima kog još, idemo".

    Ok, nisam se htio više zejbavat samo da me zašije i idem... uđem unutra i ravno ka njoj, naravno prosljedi me ka sestri. Sestra pita da di mi je zdrastvena. Ja joj pokušam izmucati (desna strana već cijela crvena) da nemam tu sada, da mogu donjeti poslje, da sam sa treninga. Ne zanima ju.
    OK više mi je bilo stvarno dosta, nisam se htio sa nikim prepirati nego zovem jednog od boljih frendova i kažem mu di mi je ključ od stana i di je zdrastvena, da uđe i da mi uzme zdrastvenu i donese. Ajde super, lik došao ful brzo. Dao ja njoj zdrastvenu, ona utipkala i prosljedila me doktorici. Ova gleda 3 DANA tu ranu i kao ovo ono, tko te jako udario ovo ono (i sad bi ja njoj trebao reći da je to SLUČAJNO i da se takve stvari događaju redovito kao da je uopće zanima pfff).

    I dobro ajde, zvala ona MUŠKU SESTRU i ajd nekako me prišila (naravski hladna rana = više boli ali ono, što si se uopće rodio ReiKo?? a?). I ok, zašili ja sretan i zadovoljan već se kupim no naravno zove sestra da se "odjavim". Naravno, uz to sam dobio i par lekcija od doktorice da ne stavljam led, da ležim i da ne idem nigdje (tada je to bilo sutra jel) za 1. svibnja. Ma normalno, stvar nije mogla krenuti BOLJE pa je ova ZAGUBILA (sestra ili tko već) neke moje podatke u kartonu i pazi sad, ne sutra, ne preksutra nego DANAS sad, odmah ASAP moram joj donjeti rodni list i osobnu iskaznicu da ona to provjeri i da mi neki dokument da sam bio tamo radi toga i toga.

    Iss... izjurio sam iz ambulante da bi na kraju skuzio sa mi je ostala i trenerka i novčanik i zippo, mobitel i cigarete i zdravstvena tamo. No ajde vratiti ću se. Došao - ok nitko nije uzeo trenerku i sve što je bilo u njoj, napokon nešto dobro danas (čovjek se veseli i takvim trivijalnim stvarima u tom trenutku da ti eto, netko nije zdipio nešto). Dam joj to, tipka ona no naravno - DI JE ZDRAVSTVENA? a stavila ju je negdje, doktroici se žuri jer mora ne neki odjel (nisam niti skužio koji u svoj toj brzini). I traže i traže i našla ju je na podu kraj stolice nakon cijele te velike pretrage. Dala mi neki papir (prvi puta vidim) i zaželjela mi ugodan dan iako se već pomalo spušatala noć.

    Izađem onak, i mislim se pa jel tome kraj više, nemam volje za niš - idem doma 100%. WHOOPS zvoni mobitel, zove ekipa da di sam cjeli dan. Ajde imao sam živaca da ih ne izgubim pa sam samo rekao da imam nekog posla. Dođem doma - KLJUČ KOD SUSJEDA. No easy way out NARAVNO!. OMG nije ga ostavio na istom mjestu. KUCAM NA NJEGOVA VRATA - naravno, nema ga doma.

    Čekam i čekam, došao za nekih sat, sat i pol. Ključ naravno ostavio u stanu, a do tada je lumpovao po birtijama.

    Uzeo ključ, otvorio vrata. Home sweet home.

    Babe, djedice, doktorice, sestre, muške sestre, susjedi... i onda mi reci da to nije Soli contro tuttiS

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Jebiga. Nezgode se događaju. Nego, nisi uopće rekao što treniraš?


  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    ReiKo, kreni pisat blog ^^

  4. #4
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    = Citat = Izvorno postao Niko Bellic
    Nego, nisi uopće rekao što treniraš?
    SC.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  5. #5
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    ReiKo, kreni pisat blog ^^
    This. Ova priča mi je uljepšala jutro xD Sva sreća pa se meni takva sranja nisu dogodila već dugo, ja bi poludio već nakon 5min s obzirom kakave sam eksplozivne prirode.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #6

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Shvaćam, takva situacija može natjerati čovjeka da krene Postal-style i potarasa čitavu bolnicu.

  7. #7

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Ja bih iskrvarila dotad valjda.

    Jel moram reć da sam dosad, u cijelom svom životu od 19 godina vadila krv samo jednom i to prošlu zimu kad sam bila bolesna i nakon toga mi je pozlilo. -.-

    Za dva mjeseca me ginekologica šalje na kompletnu krvnu sliku i jetrene probe, već mi je sad zlo. Mrzim igle.

  8. #8
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    zasto se ne cudim?
    Moja sestra kad je zavrsila na hitnoj, isto su bile cijele drame oko tog seljenja od zgrade do zgrade.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #9
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Hm, cudno je da si tako puno cekao, kad sam se ja izrazbijala nije bilo takvih problema... zasiju te odma.Barem je to bilo prije...
    Reiko kupi si flastere...
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  10. #10
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Neverland
    Postova
    73

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Men mocno kad me netko bode iglom HAHAHAHA msm, mrzim kad boli, pece itd, al mocnooo mi nekak xD U osnovnoj ona cijepljenja sam mrzila, tj voljela, da se uklopim u ekipu kazem da me je strah (a udjem unutra i krenem pjevat dok ona zabija iglu , jedino sam mrzila tu sto nas je cijepila, neka baba. Oci u kriz, sva neka.. :S -.-'' )

    U petak se isla cijepiti za tuberkulozu, kak mi baka ima, pa kao, cijela obitelj. Danas na slikanje pluca, ako Bog da, cijepit cu se gore ako mi ne kazu "E imas tuberkulozu" ii onda u bolnici na iglama, wuhu! xD

    Nikad nisam nista slomila, sivala, paa od tog imam fobiju, kad radimo u skoli gimnastiku, bojim se da se neb nesto slomila, rasjekla se. :S Al mrzim pomisljat na one igle i infuzije na ruci (saka), al ovak. BODII MEEE! xD


    Reiko, iduci put ponesi pistolj, doci ces brze na red (John Q - ak si gled'o)

  11. #11
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Meni samo nije jasno kojeg si ti vraga cekal vani u cekaoni. Koliko ja znam krvarenja koja se ne mogu zaustaviti su prva i najhitnija i imao si prednost pred tim svim ljudima u cekaoni aka starcekima.

    Trebao si se malo postavit, a ne da te ovako muzu.

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind System's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    U.S.S. Discovery One
    Postova
    2.707

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Prije mjsec mjesec i po istegao sam ligamente na koljenu, i takav jedva hodajuci morao sad da predjem kilometre. Procedure je prekmplikovana zamislite mene sa 16 godina ked je meni tesko dase snadjem kako ce one babe od 80 godina
    Slikovito prikazano

    Fotografija I: Kod porodicnog ljekara

    http://www.imagesforme.com/show.php/1109701_Doctor.JPG


    1) Ja dolazim i dajem zdravstvenu
    2) Odlazim kod doktora (ako imam zakazano odmah me prima a ako neonda posle ovih zakazanih)
    3) Odlazim u susjednu sobu gdje moradm da dam knjizicu i gdje mi kaze da odem da platim participaciju
    4) Placam sve
    5) Vracam se po knjizicu
    6)Odlazim da mi lupi pecat
    7) Odlazim na X-ray koji je u podrumu a ja sam na 4 spratu

    Fotografija II: Podrum

    http://www.imagesforme.com/show.php/1109702_doctor2.JPG


    Razdaljina jedog saltera od drugog je nekih 10 metara

    1) Dolazim i dajem uputu i zdravstvenu
    2) Salje me po broj (WTF bio sam saam nije bilo ostalih pacijenata)
    3) Vracam se sa brojem
    4) Daje mi karton i salje kod doktora
    5) Vracam se da vratim karton
    6) Salje me da platimparticipaciju (opet) koja je udaljena nekih 30 metara.
    7) Odlazim kod ortopeda

    To je bio prvi dan. Ortoped nije radio jer radi do dva a tad je bilo 2:15 Sutradan ponavljam stvari sa fotografije br. 1. i onda idem dalje

    Fotografija III: Ortopedija

    http://www.imagesforme.com/show.php/1109703_doctor3.JPG

    Zgrada se nalazi preko puta zgrade u kojojsam malocas bio

    1)Dajem uputu i zdravstvenu
    2) Odlazim da platim participaciju (opet)
    3) Vracam se uzimam broj i cekam od 8 i 20 do 11 h
    4) Ulazim kod ortopeda stavljaju mi gips I ponovo ponavljamstvari sa fotografije br. 1


    Tako mi to radimo ovdje u BiH.

  13. #13

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Užas. I još se naplaćaš te participacije, ostaviš bogatstvo tam.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Meni samo nije jasno kojeg si ti vraga cekal vani u cekaoni. Koliko ja znam krvarenja koja se ne mogu zaustaviti su prva i najhitnija i imao si prednost pred tim svim ljudima u cekaoni aka starcekima.

    Trebao si se malo postavit, a ne da te ovako muzu.
    Zato jer sam "tolerantni" idiot. Uvijek za sebe mislim da mi nije ništa, i idem kod doktora jedino ako je baš hitan slučaj kao ovaj. A babe, kako sam napisao - me nisu šljivile nego babe ko babe komentiraju izgled i tračaju.

    Gle, mogu se ja tamo postaviti i bit Taxi Driver i reći da me prime jer je fakat hitno (a i nisu glupi, vide) no šta ja znam u tom trenutku se nisam htio kačiti uopće sa bilokim.

    @Angelseye ma kakvi flasteri, to kad pukne samo ko' slavina curi. Nije da je neki bed ali ono, saši me dok je još vruće... ili ono barem neke obzirnosti, obavi posao pa ćemo poslje dokumentaciju.

    Al ajde što se tiče tih genetskih bolesti, familija mi je čista ko suza, svi većinom prirodnom smrću umrli no pazi zato sam se ja lomio sigurno 5-6 puta (noge, ruke, čak i vilica (dislocirana )).

    Ma nije bed ali come on, bolničari nije da se žalim previše no pljucam na takav sustav koji ne mari za pacjenta koji mu tamo krvari. Gledaj, opet kazem nije bed, mlad sam mogu potrpiti i pustiti te oldtajmere ali nemoj me vozati...

    Mislim, da je po meni i kakve sam naravi najrađe bi otišao doma pa me netko zašije i gg.

    I kakve... joj sad zaboravih ali uglavnom, sve pet no samo je pitanje vremena kada će doć netko tko neće ili moći izdržat bol i tamo ih sve porazbijati ili će netko iskrvariti dok ga/ju prime.

  15. #15
    Senior Member Master Blaster GDra's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Vvardenfell
    Postova
    4.623

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    ReiKo koja priča!
    Stvarno trebaš počet pisati blog!
    "Snow falls. Why worry where it goes. M'aiq thinks the snowflakes are pretty."

  16. #16

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Reiko digni glas u takvim situacijama. Tako je najbolje, inače češ uvijek na*ebati. Lično, u zadnje vrijeme mi je najgora situacija bila kada sam pred hitnom rukom iščupao zub jer me teta unutra nije htjela primiti prije 20:00 sati jer tek tada počinju hitni slučajevi. =)

  17. #17
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2010
    Postova
    590

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Uglavnom zajebo si se sam. Trebao si odmah kuact na vrata cim si dosao i rec da ti krv ne staje i da trebas hitno sivanje. I to je sve.

    A kaj se bakica tice nist cudno, pa danas je normalno kod nas da mrtav covjek lezi u centru grada i nikog to ne jebe 5%. A kamoli da mare za jednog mladog decka koji samoinicijativno ceka u cekaoni i drzi nekakvu majicu na sebi. Oprosti ali ne bi se ni ja mijesao u tvoja posla. Ak hoces iskrvari kaj bi ti ja. Nitko se danas ne zeli mjesati u neciji zivot u tolikoj mjeri jer mnogo ljudi to shvaca kao napad, pa na kraju ispadne da to nema smisla. Barem je to jedan razlog.

    Samo presjecanje arkade i curenje krvi se moze zaustaviti samo ponekad, uz vrlo jak pritisak na mjesto presjecanja, mada ne pomaze bas uvijek...jer ovisi o velicini/sirini reza kao i o covjekovoj sposobnosti odnosno brzini tijela da se krvarenje zaustavi...no nebi sad u sirinu...

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Ha! Vama naplačuju participacije kod nas bi doktor dobio batina da tako nešta pokuša.

  19. #19
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Najpametnije je sprijateljiti se sa 2-3 radnika u bolnici. Cak i najobicnija cistacica te moze progurati preko reda. Znam, baba mi je bila ^^

  20. #20
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg/River
    Postova
    4.550

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    @Angelseye ma kakvi flasteri, to kad pukne samo ko' slavina curi. Nije da je neki bed ali ono, saši me dok je još vruće... ili ono barem neke obzirnosti, obavi posao pa ćemo poslje dokumentaciju.
    Dada, to je.. a onda drugi put dodi sav krvav, i jos to sve rastrljaj po faci, pojavi im se takav, pa da vidis kako ce te primit... dok one bakice budu vidjele krvavu facu mslm da ti nece komentirat kako si narasao itd ako se prije toga ne sruse u nesvjest xD
    BLADE...
    [center:17dinbss]™[/center:17dinbss]
    [center:17dinbss]..........................................................................................[/center:17dinbss]

  21. #21
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ok, da se razumijemo - ne kažem da je naše zdravstvo najlošije na svijetu, ima puno gorih slučajeva (i tko bi rekao, radi se o amerčkom zdrastvenom sustavu jer sam u više navrata imao prilike čuti od poznanika (em hrvata koji žive tamo em pravih amerikanaca) kako im saka zdravstvo) no jednostavno moram jednu anegdotu opisati što se dogodila u petak 30.4.2010. Babe, djedice, doktorice, sestre, muške sestre, susjedi... i onda mi reci da to nije Soli contro tuttiS
    Jebote ReiKo, ovo je post godine U tvojem slučaju na svu sreću nije bilo tako ozbiljno, no zbog ovakvog odnosa prema pacijentima je već bilo puno ozbiljnijih posljedica od strane tog našeg stravičnog zdravstvenog sustava. Samo kad se sjetim onog dečka kojeg vjerojatno poznaješ, tvojeg sugrađanina Miroslava Maškarina koji je došao u bolnicu zbog upale slijepog crijeva da bi zbog pogreške liječnika na kraju ostao bez noge (skoro i bez života), dođe mi da poludim. Mislim da svatko od nas zna po neki ovakav primjer krasne učinkovitosti administrativnog aparata našeg zdravstva. Evo ukratko i mojeg osobnog iskustva s tim stvarima.
    6. mjesec 2008.SPao sam s bicikla i slomio ključnu kost. Dođem u traumatološku bolnicu, prijavim se na šalteru i čekam satima i satima dok me pregledaju i poslikaju, ustanove prijelom, napokon stave onaj "osmica" zavoj i pošalju kući. Nakon toga svakih par dana dolazim na kontrolu, uvijek izgubim po 3-5 sati dok dođem na red, no da je to sve ne bih se bunio, jer traumatološka bolnica u Zagrebu je doista pretrpana, kapaciteti za ovaj grad su toliko mali da bi i 2-3 dodatne traumatološke bolnice/ambulantne bile premalo za ono koliko imaju posla. Za to liječnici i osoblje nisu ništa krivi, kad čekate u onom hodniku i vidite kako stalno donose postradale iz raznih nesreća, doista se začudite kako sve to uopće uspiju obaviti i možete im se diviti. No moja priča zapravo započinje tek nakon zadnje kontrole, nekih 3 tjedna kasnije. Taj dan nakon što su mi skinuli "osmicu" odem ravno iz traumatološke bolnice u ViP centar obnoviti pretplatu i kupiti neki mobitel za 1 kunu. Dođem tamo i službenik ViP-a me traži osobnu. Dam mu je, on je gleda i gleda, vrti čudno glavom i kaže - "Oprostite mogu vas pitati nešto što će vam zvučati jako čudno?". Rekoh "Pitajte slobodno". Kaže - "Pitao bih vas jeste li ovih dana bili u traumatološkoj bolnici sa slomljenom ključnom kosti?". Rekoh - "Da, upravo idem od tamo, kako znate?". Veli - "Znate mi imamo šefa koji se zove Igor Sečen isto kao i vi, čudnom koincidencijom on je imao saobraćajku isti dan kada i vi i slomio je ključnu kost, no imao je dosta kompliciraniji prijelom od vas i morao je na operaciju". Ja ga gledam tupo i kažem - "Pa to je doista nevjerojatna koincidencija!". Kaže on - "Da, ali to nije sve. Naš je šef trebao ići na operaciju, pripremili su ga za operacijsku dvoranu, da bi kirurg uoči operacije uzeo rendgenske snimke i rekao - Pa što je vama, ovo nije za operaciju, treba mu staviti Medsenov zavoj (osmicu) i poslati ga na kućno liječenje". E sad mi je sinulo - "Ma dajte, nije valjda da su moje snimke pomiješali s njegovim?". Veli čovac - "Upravo to. Već su ga doista htjeli poslati kući, no kad su vidjeli u kojem je stanju, onda su posumnjali da nešto nije u redu i išli prekontrolirati snimke i ustanovili grešku". Veli on meni još - "Zamislite vi, skoro su čovjeka za operaciju poslali kući jer su zamijenili snimke s vašima!". E sad sam ja problijedio - "Čekajte malo, ali to znači da sam ja mogao završiti na operacijskom stolu umjesto njega!!!"...
    Eto ovo više ne moram komentirati, svima vam je jasno kakve se stvari dešavaju na koje teško možemo utjecat osim da si sami doma šivamo rane i namještamo kosti.
    Na kraju trebam samo dodati kako na svu sreću imam i puno više pozitivnih iskustava s liječnicima, čisto kako ne biste mislili da želim generalizirati cijeli sustav i sve liječnike, no da puno toga ne štima, stoji kao činjenica. Nažalost.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Je, Bull i Freak, je imate pravo no eto ja sam takav da kad se radi o meni ne doživljavam toliko previše ali da je to napravio mojoj obitelji, prijateljima, curi itd. e onda je to druga priča. Onda sam ih spreman pogaziti radi toga. Kažem istu stvar, kasni - plaća OK ako se tiče mene, ja mogu živjeti od kikirikija, cigarete i kave Al ako je u jednadžbi još jedna osoba ili više koje ovise o toj lovi e onda ćemo popričati

    No ajde, opet kazem - trebao sam se ja drukčije postaviti, no eto dugo nisam pljuckao pa eto, ajmo na PCPlay forum to postati . Kad opet pogledaš najviše me naljutilo to što je mogao biti neki potencijalno smrtni slučaj ili neki težih razmjera i šta sad?

    Nego, trebao bih ja za 4 dana otići te šavove izvaditi (ako ne padnu sami) pa ćemo vidjeti kako se diše Ako padnu sami, odo na "kontrolu".


    @W1k1n6

    Je, znam već dugo Miru, bili smo baš prije par tjedana na kavi. Ajde dećko je pravi borac, neda se usprkos tome što su mu sjeba** mladost...no ajde živi se... dobro ajde kad mi kaže "Što me ne uništi, ojača me" e onda znam da je ovo što ja pričem mačiji kašaj za prave probleme.

    btw. sorry na gramatičkim greškama i "čudnim" rečenicama, na putu sam pa hvatam WiFi signal kako stigenem...al ajde tratim vrijeme u jednom ličkom bircu gdje je ...tam dam dam - DOPUŠTENO PUŠENJE

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Ma ja imam samo pozitivna iskustva .To kaj sam nekada nešto morao pričekati se brzo zaboravi kada se sve dobro završi.Imamo super uslugu sa kvalitetnim liječnicima i to sve praktički đabalesku .Ameri tek sada pokušavaju dostići naš standard socijalnog osiguranja.

    Što se grešaka tiče bio je nedavno slučaj amera koji je imao tumor na testisu i "prisebni" doktor mu naravno odstaranio zdravo jaje da bi naknadno morali i bolesno .Ja bi mu vratio istom mjerom , ni manje ni više.

    U ovoj situaciji zdravstvo je jedno od rijetkih državnih institucija koje još uvijek funkcionira.Sve ostalo je daleko veća banana.Tko zna što su si sestre na prijemnom mislile.Nikome ne piše ne čelu da je normalan i da je ozljedu doživio u sportu.Prvo kaj pomisliš u takvoj situaciji je u stilu ; pijana budala se potukla i dobila po pi...neka trpi malo pa će drugi puta promisliti. Da je došlo neko dijete garantirano ne bi ništa pitali .Pogriješili su ali s obzirom što se sve nagledaju nije toliko za zamjeriti.

    I mene je jednom zabolio zub i nadao sam se da će me primiti zubar kome ne pripadam...nije želio nego me uputio na hitnu .Poslije kad razmislim dobro je i napravio .Da sam bio savjestan nikada se ne bih ni doveo u tu situaciju .U redu je malo pretrpiti ako si zaslužio

  24. #24
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Pred par mjeseci kolega iz razreda sa svojim ocem bio kod svog bratića (ne znam povodom čega) u jednom malo više zabačenom mjestu i bratić najednom dobio napadaj astme. Ali ono, užasno jak napadaj astme. Svi se prepali i bratićev otac brzo zvao hitnu. Oni se lijepo javili, pitali što se desilo, pred koliko i tako to. Kad su hitnoj rekli gdje se nalaze, frajeri su im samo rekli "oprostite ali mi ne znamo doći do tamo, morat će te se sami snaći. Doviđenja" i prekinuli. Samo tako, kao da ničiji život nije u opasnosti.
    Sva sreća pa je bilo navečer i nije bilo previše prometa pa su ga brzo odveli tamo i na vrijeme uspjeli spasiti malog.

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    A kaj se bakica tice nist cudno, pa danas je normalno kod nas da mrtav covjek lezi u centru grada i nikog to ne jebe 5%.
    Pričaj mi o tome.
    Tamo negdje u listpoadu 2008. sam išao na autobusnu stanicu i vidio dječurliju okupljenu oko nečeg na travi. Kad sam se približio vidio sam da je to nešto ustvari neki starac koji je pao. Brzo sam bacio torbu na pod, sagnuo se, provjerio puls i nakrenuo glavu malo u stranu. Potražio sam mobitel no nisam ga imao sa sobom pa nisam mogao pozvati hitnu. Počeo sam vikati da netko pozove hitnu no nitko se nije odazvao, iako je bilo vjerojatno kakvih 5-6 osoba na stanici. Najviše mi se u pamćenje urezala jedna djevojka, godinu starija od mene, koja je sjedila na ogradi metar od starog i slušala glazbu na mp3 playeru. Samo je bacila nezaiteresirani pogled kad sam počeo vikati da pozovu hitnu i opet nastavila gledati ispred sebe. Na kraju mi je jedna baba dala mobitel da pozovem hitnu koja je stigla za kakvih 5 minuta i odvela starog.

  25. #25
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Congrats, Maloki.
    Svim smo znali da se u srcu zloglasnog pekara krije dobrota.

    Doduše, nije mi mogla promaknuti jedna stvar...kako si znao da je ona ženska godinu starija od tebe?

  26. #26
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Viđao sam ju skoro svaki dan, 3 godine.

  27. #27
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Aaaa.Zbog toga...

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Pffff, al su te ovi u mozak izje*ali...

    @Helena- nemoš podnjet krv? ajd, znam da ima i toga, al npr. kad sam prije koju godinu razbio glavu,krv lije, ja sa starim trk u hitnu, 2 min kasnije već me 2 doktora šivaju (i od tog jedan još i susjed, lol), lagano 7 šavova oni krpaju,a ja viceve pričam... Jedanput su morali stati dok se ne smire od smijeha da mi ne bi nešt zajebali...
    Consciousness: that annoying time between naps.

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Ako pogledaš cijelokupnu sliku, nisu

    Nisam ja kriv što ne rade svoj posao kako treba... a da ću se trsiti da im dokažem kako im je mogao doći netko tko je mogao nastradati zbog njihove nesposobnosti... malo morgen.

    A uostalom, ako te prvi puta zajebu - OK. Drugi puta se ne oprašta.

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum Wolfwrath's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    The Abyss
    Postova
    3.531

    Re: Hrvatsko zdravstvo - bloody version

    Točno. Jebeš ih prvi put,al slijedeci put,kad netko zbilja nastrada,vrag ce im bit kriv...
    Consciousness: that annoying time between naps.

Slične teme

  1. Hrvatsko zdravstvo
    By Feanor in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 04-07-2012, 19:52
  2. Dawn of /bloody magic
    By Outmind in forum Gaming općenito
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 28-04-2007, 15:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •