Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Digitalna distribucija igara

  1. #1
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Digitalna distribucija igara

    Eto, otvaram topic u kojem bi htio da opišete malo vaša iskustva s korištenjem digitalne kupovine igara preko klijenata kao što su vrlo popularni SteamSili recimo Stardockov Impulse. Također slobodno kažete koje su prednosti ovih servisa, nedostaci te zašto ih koristite/ne koristite. Ako ste imali kakvih problema prilikom kupnje i to slobodno iznesite ovdje. Ovim topicom bio htio obuhvatiti vaša iskustva s ovim sada već vrlo popularnim digitalnim distribucijskim servisima kako bi mnogi ljudi koji posjecuju ovaj forum mogli saznati na jednom mjestu sve o njima i kako bi se razmjenila neka iskustva. Posto mnogi i neznaju sto su tocno ti servisi i koja im je svrha, opisat cu ukratko 2 najkoristenija.

    STEAM



    Osnovan od strane Valvea, danas je jedan od internetskih najjacih klijenata kada je u pitanja prodaja igara. Steam je ove godine premasio broju od 20 milijuna aktivnih računa, a ponudi imaju gotovo 800 razlicitih igara. Igre su kupuje preko "online kosarice" a samo placanje se vrsi ili preko paypal servisa ili pak preko kreditnih kartica. Steam osim distrubucijske uloge, ima kvalitetan "multiplayer sustav" koji omogucava vrlo kvalitetnu komunikaciju medu igracima i to preko integriranog voice sustava. Klijent ima ugradeni i anti-cheat sustav te vrlo laku instalaciju naslova koja ne zahtjeva unosenje cd-keyeva niti bilo kakve druge oblike zastite autorskih prava. Također, prisutan je vrlo kvalitetan auto-update sustav koji ce automatski nadograditi vasu igru bez potreba trazenja patcheva po internetu.
    Zamjerke koje idu naspram Steama su dosta visoke cijene te izjednacavanje dolara i eura sto prema deviznom trzistu nema smisla. Sve u svemu, za malo visu cijenu dobivate vrlo kvalitetnu podrsku te sigurnu digitalnu isporuku kupljene robe.

    IMPULSE


    Vrlo sličan Steamu, digitalni distribucijski sustav pokren od strane izdavacke kuce Stardock. Impulse, kao i Steam, sadrzi osim prodaje i multiplayer podrsku, "friend liste", integrirani chat itd. Prednost Impulsea je sto svoje proizvode nudi u lokalnim valutama(dakle u kunama) te vam na taj nacin se dosta olaksava kupnja(ne treba vam devizni racun). Posto se cijene preracunavaju iz dolara, igre su dosta jeftinije nego na konkurentskom Steamu. Npr, na novoj rpg igri Dragon Age mozete zasparati preko 100kn posto ce vas doticna igra na Impulseu stajati 250kn, a na Steamu 370kn. Nedostatak Impulsea bi bio samo manja ponuda igara, iako ce se to s vremenom mijenjati, posto je rijec o dosta novom distributeru.

    Dakako, igre možete digitalno naruciti i kupiti preko službenih sajtova izdavackih kuca, ali na ovaj nacin je puno sigurnije i kvalitetnije.

    Eto, malo sam vam opisao ova 2 najpoznatija servisa, a vi sada napisete sto vam se svida u takvom nacinu kupnje, sto ne i sto bi ste htjeli recimo poboljsati.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #2

    Re: Digitalna distribucija igara

    Dakako, igre možete digitalno naruciti i kupiti preko službenih sajtova izdavackih kuca, ali na ovaj nacin je puno sigurnije i kvalitetnije
    Kako može biti sigurnije kupiti preko third party retailera a ne preko ljudi koji su izdali igru?
    Što se tiče kupovine preko d2d servisa nisam nešto zagrijan za tu ideju, glavni faktor je naravno kutija i sadržaj iste.

  3. #3
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Digitalna distribucija igara

    Svaka cast ali nije to to bez kutije i cd-dvd-a
    Kao da citam stripove na internetu,jbg
    Meni je to osobno bezveze ali opet ukusi se razlikuju.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Digitalna distribucija igara

    Što xarabas kaže!

  5. #5
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Digitalna distribucija igara

    Digitalna distribucija mi je odlična ovako za neke starije naslove koji se teško mogu naći u trgovinama, za neke posebne akcije i za pakete.
    Ako kupujem neku novu igru koju već neko vrijeme isčekujem, definitivno ću prije kupiti u trgovini nego preko Steama.
    Nije mi isto imati CE Dragon Agea i Digital Delux Edition Dragon Agea

  6. #6
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Digitalna distribucija igara

    Bolji mi je Impulse jer igre mogu instalirati i igrati gdje i kad god hoću, bez obzira na maksimalni limit konkurentnih instalacija i sličnih gluposti.
    I naravno, jeftiniji je masovno. I "lakši" je što se tiče loadanja, memorije itd. I ne pop-upne svako malo da ti kaže da je jedan od tvojih prijatelja prdnuo.
    Bed je što nema još "onaj pravi" friend sustav što se tiče joinanja i praćenja, ali to stiže uskoro.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  7. #7
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Digitalna distribucija igara

    Neznam zašto ste vi toliko sentimetalni. Meni je puno bolje uzet igru preko interneta, jer je puno praktičnije i lakše. Što me briga za ljepe šarene kutijice koje će ionako samo kupit prašinu na policama.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  8. #8
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Digitalna distribucija igara

    Kutija mi je draža, ali kad je kutija osjetno skuplja - prevagne Steam
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  9. #9
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Digitalna distribucija igara

    Kutija mi je više šmexy, zamisli Witchera Enhanced Edition preko Steama, bljuuu BTW- s njega mi je gušt brisat prašinu xD
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  10. #10

    Re: Digitalna distribucija igara

    True, složio bih se. Volim STEAM, no više volim kutiju.
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Digitalna distribucija igara

    witcher EE pored DA:O CE...

  12. #12

    Re: Digitalna distribucija igara

    Wicher ne stoji ni pored koga. Svi stoje pored Witchera...
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  13. #13

    Re: Digitalna distribucija igara

    Kužimo se Wishmaster
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  14. #14
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Digitalna distribucija igara

    Box >>>> digitalna edicija.

    Neopisivo mi je bolje kada imam igru u kutiji, vjerojatno zato što volim gledati svoju poveću kolekciju igara koja stoji na polici, i volim dodavati nove igre njoj. Steam sam nedavno počeo koristiti, i zadovoljan za sada, odličan je za popuste (piknuo si CS:S za 3,75 €), ali za novije igre koje nisu na popustu, nije isplativo, bolje onda uzet u game shopu u ruke, i lijepo na policu.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Mianus, CT
    Postova
    1.825

    Re: Digitalna distribucija igara

    Preko Steama kupujem jedino naslove kojih nema u dučanu (stila Torchlight, Garry's Mod...) ili ako je neki dobar popust (Mirror's Edge je bio 3,5€ dok je u Algoritma 350kn).


    Bolje prozor u ruci, nego ruka u prozoru.

  16. #16

    Re: Digitalna distribucija igara

    Na ovogodišnjem GDC-u Stardock je otkrio svoj novi uradak - Impulse::Reactor.
    http://www.impulsedriven.com/news/1637/ ... t_GDC_2010

    GDC 2010 - Impulse::Reactor in action

  17. #17
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Digitalna distribucija igara

    Izgleda zanimljivo.

    Nego, ponovno sam prošao kroz topic i u oko mi je upalo ovo:
    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    Box >>>> digitalna edicija.

    Neopisivo mi je bolje kada imam igru u kutiji, vjerojatno zato što volim gledati svoju poveću kolekciju igara koja stoji na polici, i volim dodavati nove igre njoj. Steam sam nedavno počeo koristiti, i zadovoljan za sada, odličan je za popuste (piknuo si CS:S za 3,75 €), ali za novije igre koje nisu na popustu, nije isplativo, bolje onda uzet u game shopu u ruke, i lijepo na policu.

  18. #18
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Digitalna distribucija igara

    F*** that. Digitalna distribucija je brža, lakša, jeftinija i ne zagađuje okoliš. Digital distribution FTW!!!!
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  19. #19
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Digitalna distribucija igara

    = Citat = Izvorno postao ScorpiuS
    Digitalna distribucija je brža, lakša, jeftinijaSi ne zagađuje okoliš.
    http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic...6361&start=165

    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #20

    Re: Digitalna distribucija igara

    Kao što sam rekao ranije, ne vjerujem u digitalno vlasništvo jer nemam ništa fizički za predočiti kao dokaz da imam tu igru (nisam materijalist, jednostavno želim imati nešto fizičko što bi opravdalo cijenu... u suprotnom mogu jednostavno "nabaviti" igru i s vremena na vrijeme je "patchirati" kad izađe novi updajte jer mi dođe na isto). I ne, ne igram MP tako da me za igranje na "pravim" serverima boli prozor.

    Jednostavno hoću nešto stvarno ako već dajem lovu za to, ne samo skup nula i jedinica.

  21. #21
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Digitalna distribucija igara

    Da, jer igra na hardu nije hrpa nula i jedinica
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  22. #22

    Re: Digitalna distribucija igara

    Viđe moju kutiju... wait, what?

    /There is no spoon

    Oh, gimme a...

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2009
    Postova
    1.875

    Re: Digitalna distribucija igara

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Kao što sam rekao ranije, ne vjerujem u digitalno vlasništvo jer nemam ništa fizički za predočiti kao dokaz da imam tu igru (nisam materijalist, jednostavno želim imati nešto fizičko što bi opravdalo cijenu... u suprotnom mogu jednostavno "nabaviti" igru i s vremena na vrijeme je "patchirati" kad izađe novi updajte jer mi dođe na isto). I ne, ne igram MP tako da me za igranje na "pravim" serverima boli prozor.
    ja sam mislio da ovde svi kupuje originale jer žele da pruže podršku proizvođačima? i ja više volim igre u fizičkom obliku, meni je (a i mislim i većini, ako ne skoro svim ljudima) neki gušt da skupljam stvari, da gledam kako rastu, evoluiraju.. na primer, kako mi se prašina sve više i više skuplja ispod žica gitare, itd. taj neki napredak mi donosi neko sitno zadovoljstvo. što se duže nešto skuplja, to veće zadovoljstvo. ta osobina je kontam česta (jer eto ljudi uglavnom više vole fizičke kopije), samo što se krije duboko u čoveku, to je kao nešto što podsvesno znamo o sebi, ali nam ne ide u mozak. barem je meni tako bilo.
    Zokijeva SINEMA je sajt koji se bavi recenzijama filmova, kao i vestima iz sveta kinematografije.

Slične teme

  1. Digitalna elektronika
    By hacker in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 08-12-2011, 22:29
  2. Digitalna prodaja igara dostigla klasičnu prodaju
    By GODSKILLER in forum Gaming općenito
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 14-07-2011, 14:11
  3. Digitalna TV
    By Frky in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-03-2010, 19:03
  4. digitalna distribucija igara
    By Korpse in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 10-06-2008, 22:20
  5. Ubuntu 6.06 (Linux distribucija)
    By spidEY in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 27-08-2006, 21:05

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •