Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: 22" monitor

  1. #1
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    22" monitor

    Vjerojatno ću kupit ovaj ili idući mjesec, pa mi treba malo pomoći pri odabiru, mišljenja, i tako.

    Dijagonala neka bude oko 22", znači, može 23", 21.5", i tako. 24" bi možda bilo previše. Bez TV tunera, i cijena do cca. 1300 kn.

    Bacio sam oko na ovo: http://www.ventex.hr/ProductDetails....&pg=G040020104,

    ili ovaj, ali vidim da imaju dosta slab dinamički kontrast. Utječe li to dosta na kvalitetu slike?
    E da, i koristit će se uglavnom za igranje, tu i tamo za gledanje filmova, itd.

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Rly? Mislim da može, pošto čujem da adm dostavlja bilo kamo u državi...

    Nego, po čemu je bolji od acerovih monitora?

  4. #4
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Čekaj, našo sam još jedan interesantan u Eurotradeu - Philips 220E1SB:


    Valja?

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: 22" monitor

    Nemoj to. Ja mislim da ima glossy površinu ekrana, reflektirat će ti sve živo.

    Uzmi ovo što ti je kolega zokySpreporučio.

    Kako bi izbjegao dostavu pogledaj si ovo:
    http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 00.326.063

    -jedina mana je što nema DVI, no nema veze...
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  6. #6
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Da, glossy ekran bi bio nezgodan, pogotovo popodne jer mi onda sunce tuče kroz prozor u sobu, ne bi se vidjelo ništa.

    Koliki je manjak kod monitora kad nema DVI? GPU je usput budi rečeno HD Radeon 4770. I da li da još smatram onog acera kao izbor?

  7. #7
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 22" monitor

    Koliki je manjak nemanje DVI priključka?

    Ja bih na to odgovorio: Ako monitor nema DVI, ne isplati ga se kupiti.
    Imam monitor koji ima i DVI i VGA, naravno da sam i uspoređivao.
    Preko VGA mutnija je slika, djeluje kao malo manji kontrast i osjetno je lošije.
    Tehnički gledano, LCD monitori su digitalni uređaji, DVI je digitalni prijenos.
    Za analogni priključak na LCD monitoru koriste se pretvornici, a tu dolazi do gubitaka.
    Također, DVI ima puno veću propusnost, a time puno bolje karakteristike.
    VGA nije namjenjen za veće rezolucije.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: 22" monitor

    to sto nema DVI je katastrofa,lcd monitor a bez dvi-a,lol.
    Nije ti glossy ekran tako los,jedino bas ako direktno sunce tuce.
    ja bi na tvom mjestu usparao jos par kuna i uzeo ovo http://www.nabava.net/trazilica.php?q=v ... 33&x=0&y=0
    I da,to ti je 23,6",16:9,bas taman.

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Nikad mi obično ne tuče sunce direkt u monitor, ali opet se slabo vidi kad mi tuče u sobu. Pogledat ću taj monitor ubrzo, da vidim je li stvarno glossy, i da procijenim koliko bi mi to moglo smetat.
    Ovaj Viewsonic mi se čini dosta dobar, ali je možda malo prevelik (ne raspolažem baš s nekim prostorom), malo mi je i skup, a teško da ću ga nabaviti u Rijeci bez dostave.

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: 22" monitor

    A jeli ti predstavlja problem dostava?
    Ja ovih dana isto kupujem monitor i mrsko mi je naručivat, da se ne desi da moram reklamirat pa slat natrag i pizdarije...
    Zato bi rađe pljunuo 100-200 kn više ovdje kod nas.

    LG ti je danas najbolja kupnja definitivno. Sve ostalo što ćeš uzet u rangu oko 1300 kn ti nema DVI.
    Pogledaj si u Netcomu LG W2243T 22", to ti je najbolje što ćeš nać u Rijeci po kolkoj tolkoj cijeni.
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  11. #11
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Ha, ne znam, inače nikad ništa ne naručujem... Problem je ako će ju naplatit masno, a i to šta kažeš, za slučaj da treba reklamirat. Razmislit ću još, hvala na prijedlozima.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: 22" monitor

    dostava ti kosta nekih 50kn.

  13. #13
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: 22" monitor

    45 kuna plus nekih 3% na neki otkup neam pojma, znam da sam sad kupoval napajanje kod njih preko overseera i napajanje je 500 kuna, poštanina 45, a ispalo me sve 570 kuna.

  14. #14
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Naletio sam na Philipsa kojeg sam gore spomenuo u Tower Centru. Čini mi se solidan monitor, a površina ekrana nije baš nešto sjajna. Mislim da uopće nije sjajnija od moje postojeće 17" Iiyame LCD.
    Štaviše, piše u specifikacijama u katalogu da ima i VGA i DVI, tako da mi se čini da ću uzet taj

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: 22" monitor

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Naletio sam na Philipsa kojeg sam gore spomenuo u Tower Centru. Čini mi se solidan monitor, a površina ekrana nije baš nešto sjajna. Mislim da uopće nije sjajnija od moje postojeće 17" Iiyame LCD.
    Štaviše, piše u specifikacijama u katalogu da ima i VGA i DVI, tako da mi se čini da ću uzet taj
    Cijena?

    Phillips i LG su isti monitori, ista tvornica, iste matrice, drukčija maska.
    No taj je mislim 1680x1050 rezolucije. Bolje FullHD da uzmeš, danas je to in.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: 22" monitor

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Naletio sam na Philipsa kojeg sam gore spomenuo u Tower Centru. Čini mi se solidan monitor, a površina ekrana nije baš nešto sjajna. Mislim da uopće nije sjajnija od moje postojeće 17" Iiyame LCD.
    Štaviše, piše u specifikacijama u katalogu da ima i VGA i DVI, tako da mi se čini da ću uzet taj
    Ako nisi prezahtjevan te ti jedini problem predstavlja VGA i DVI ulaz, onda si uzmi taj. Ali rađe nemoj cjepidlačiti zbog nekoliko stotina kuna te izvući deblji kraj sa monitorom. Bezveze ti vrijedi onda taj DVI ulaz ako ti je kontrast loš, kut normalnog gledanja izuzetno malen a pozadinsko osvjetljenje tako jako da u oći tuče kao zraka svjetlosti. Vjeruj mi, tako sam ja prošao prošle godine. Kupio za 2000kn LCD monitor sa VGA i DVI ulazom (lijepo mi baš došlo sa tim ulazima), cijena mi je bila prihvatljiva. Kontrast je bio užasan, prevladavale su siva i crvena boja, a o pozadinskom osvjetljenju i kutu gledanosti da i ne pričam. Nakon 2 mjeseca mogao sam ga samo prodati za 900kn, a najgore što je proizvođač dosta dobar, iako ne i najbolji- XEROX (u pozadini "Hahahaha"). Stoga, rađe uštedi još ako možeš, pažljivo odaberi i kupi najbolji mogući za prihvatljivu cijenu.
    I am an island.

  17. #17
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Ovaj o kojem sam pričao je FullHD, tako piše. Pogledat ću još za kontrast i to. Osvjetljenje se može smanjit, zar ne? Bar se na ovom mom starom monitoru to komotno može.

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: 22" monitor

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Ovaj o kojem sam pričao je FullHD, tako piše. Pogledat ću još za kontrast i to. Osvjetljenje se može smanjit, zar ne? Bar se na ovom mom starom monitoru to komotno može.
    Da, da može se smanjiti samo je stvar što neki monitori imaju užas osvjetljenje čak i kad se jako smanji zbog čega je gledljivost nikakva. Najveći problem stvaraju kontrasti i glossy ekran koji često iritira.
    I am an island.

  19. #19
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    XV. gimnazija
    Postova
    121

    Re: 22" monitor

    Ma to su (ja barem mislim) jako rijetki monitori da zajebavaju sa kontrastom i shit like that osvjetljenje..... jer najviše to ovisi kako kome paše a noviji monitori imaju pet hiljada opcija za podešavanje
    Idu dva lika ulicom jedan ima život drugi ide u MIOC.

  20. #20
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Inače, baš sam neki dan naletio na isti ovaj Philips model, i koliko sam primijetio sam ekran nije glossy, bar koliko mi se činilo. Nisam se sjetio provjeriti za kut gledanja, ali zar stvarno postoje takvi problemi s monitorima danas?

    EDIT: A sad baš gledam specifikacije, pa piše da je dinamički kontrast samo 8000:1
    Statički je 1000:1. Znam da monitori nemaju kontraste kao televizije, ali 8000 je poprilično malo, zar ne?

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: 22" monitor

    ne,ne gledaj to,ionako cesto proizvođači pretjeruju sa tim brojkama,ako ti se sviđa slika,kupi ga.

  22. #22
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Još ću ga ja dobro pregledat prije kupovine, budite sigurni

  23. #23

    Re: 22" monitor

    ako bih se ja mogao nadovezat na ovu temu...
    takodjer kupujem monitor, oko 22", za redovitu uporabu i gaming, spreman sam dati oko 1300kn (ALI, jedan prijatelj je kupio monitor za 2soma kuna kaze da monitori za 1300kn nisu bas kvalitetni, pogotov ne ako ih mislim imat dulje od 2god, a mislim pa ako bas treba, dodat cu kolko treba).Sako moze par odgovora do Bozica plz...
    nemam problema sa svjetloscu, imam HD3870
    Tko ne zna, a nezna da ne zna, opasan je
    Tko ne zna, a zna da ne zna, uplasen je
    Tko zna, a ne zna da zna, spava
    Tko zna, a zna da zna, umisljen je XD

  24. #24
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: 22" monitor

    Oni monitori od 2 soma su uglavnom samo zato skuplji jer su veći ili imaju tv prijamnik ugrađen. Mislim da to nema prevelike veze sa kvalitetom i trajnošću, već samo jedan od urbanih mitova koje čuješ od susjeda, prijatelja i rođaka.

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: 22" monitor

    ovo sto kameleon kaze
    Po kvaliteti idu prvo obicni TN monitori sa FULLHD rezom,onda TN monitori sa LED backlightom koji imaju dosta veci kontrast i brightness te manju potrosnju,ali kostaju nesto vise iznad 2k i na kraju su lcd-ovi sa PVA i IPS matricama koji vise za profesionalnu upotrebu posto im je cijena previsoka.
    Ja da sam na tvom mjestu bi uzeo nekog LG-a do 1400kn i za 2 godine kupio 3D OLED monitor ili kakva vec tehnologija bude aktualna.

  26. #26

    Re: 22" monitor

    sad ja bas to ne kuzim najbolje. gledam http://preview.tinyurl.com/yj255nrS(adm) i pitam se kaj da uzmem. razlika izmedju jednog sa 1:30 000 i 1:50 000 je 100 kn i tak se svakih 100kn povecava il smanjuje contrast ratio i sad se ja pitam di je granica. jer da mi ne bi kasnije bilo zao kaj za 100kn visen isam uzel nekaj bolje.

    ajd help out ljudi plz
    Tko ne zna, a nezna da ne zna, opasan je
    Tko ne zna, a zna da ne zna, uplasen je
    Tko zna, a ne zna da zna, spava
    Tko zna, a zna da zna, umisljen je XD

  27. #27
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 22" monitor

    kakav si na to link dao...
    nemožeš linkati košaricu...

  28. #28

    Re: 22" monitor

    ugl gledam LG monitore u ADMu...
    jel moze help? koji bi bio najbolji u omjer dano-dobiveno?
    Tko ne zna, a nezna da ne zna, opasan je
    Tko ne zna, a zna da ne zna, uplasen je
    Tko zna, a ne zna da zna, spava
    Tko zna, a zna da zna, umisljen je XD

  29. #29
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: 22" monitor

    Ovo: http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=7231
    ili ovo: http://www.adm.hr/product_info.php?cPat ... ts_id=7233

    Frend ima ovaj drugi i kaže da je prezadovoljan. Ja ga nisam pas previse testirao ali moj mi se svejedno cini boljim pa se nisam ni interesirao previše...

  30. #30

    Re: 22" monitor

    a vidim da ovaj prvi ima samo d-sub ulaz na sluzbenim specifikacijama al na amd.hr imaju i dvi-d a meni to treba zbog moje hd3870 (zar ne?)... ja zbilja ne bih zelio koristit fizicke pretvornike jer mi se vec sad zbog usranog CRT-a rasklimal utor od graficke zbog opterecenja fizickog
    Tko ne zna, a nezna da ne zna, opasan je
    Tko ne zna, a zna da ne zna, uplasen je
    Tko zna, a ne zna da zna, spava
    Tko zna, a zna da zna, umisljen je XD

Slične teme

  1. 23" monitor
    By loo in forum Komponente
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 11-01-2010, 14:47
  2. "not optimum mode" pogreška,monitor se gasi
    By Stevil in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 16-11-2008, 00:49
  3. LCD monitor "titra" [RIJEŠENO]
    By KingTomy in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 28-03-2008, 19:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •