Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 52

Tema: Windows 7 i igre- DA ili NE?

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Prije 5 dana instalirao sam na sva svoja 3 kompa (različitih konfiguracija- u ta 3 jedan laptop) novi Microsoftov OS- Windows 7 (Inačica Ultimate). Na svakom (uključujući i ovom na kojem pišem) 7-ica radi besprijekorno, usudim se reći puno bolje i brže nego Vista. Za razliku od Viste, 7-ica praktički nema problema sa kompatibilnošču sa programima i igrama, što mi je također bio važan razlog za instalaciju. Na sva 3 računala sve igre koje sam imao na njima ponovno sam instalirao i radile su odlično, "nježno" i puno bolje nego na Visti, ali sa XP-om je tu već negdje na istom. Da li po vama igrači trebaju pribjeći sindromu "modernizma" i instalirati novo, ili bi još uvijek bilo bolje ostati na XP-u? Nadam se da će ova tema pomoći mnogima koji su u dilemi da kupe 7-icu i da ne potroše uzalud puno novaca na kupnju novog OS-a kao što sam ja potrošio na Vistu.
    I am an island.

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Onaj ko je u dilemi može skinuti Win7 i ima mjesec dana da ga isproba do bola

  3. #3

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Prebačeno za veliku pravdu.

  4. #4

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    ako budem u mogućnosti kupnja win 7 pod obavezno
    bio sam skeptičan što se tiče prelaska sa Viste, no sad koristim sedmicu negdje 2 mjeseca i dušu dalo, svakako win7

  5. #5
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Sedmica svima radi kao podmazana, osim meni. Doduše, meni radi bolje nego Vista, tako da sam zadovoljan
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  6. #6

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Vjerojatno prebacujem čim skinem, napravim backup gomile stvari koju imam (naravno, treba shvatiti gdje je što jer krasni programi nemaju export funkciju), a što se tiče samih igara to je definitivni I-must. Ono, igre će se samo prilagođavati i raditi da funkcioniraju na novijoj infrastrukturi, nema smisla koristiti stari komad softwarea osim ako nisu u pitanju hardverska slabost ili sentimentalni razlozi.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Ja sam usporedio neke igrice na win7 sa xp, i na win7 mi rade bolje, ai win7 mi radi brže od xp.
    Jedino šta mi je kod xp-a mi se čini da se lakše moglo snač u xp-u. Ovdje mi je navigacija, u biti bolje je ali mi je nekako xp bio jednostavniji pošto je bio primitivniji.
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    657

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    imam samo dragon age na kompu, na xp je radio besprijekorno na max, a kad sam instaliro sedmicu 64 bit imam jedno 15 fps manje
    AMD Athlon II X4 620 // GTX 260 SuperOverClocked // 2gb DDR3 // gigabyte ma785GMT-UD2H//LG 23" FULL HD

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Zbog novog DX-a glasam za win7,jedini problemi u igrama kod mene su:skidanje dx dll-ova i kako kolega kaže,pad fps-a(u nekim igrama).

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Kod mene je kod igara bio veči fps.
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    = Citat = Izvorno postao vjever_masni
    imam samo dragon age na kompu, na xp je radio besprijekorno na max, a kad sam instaliro sedmicu 64 bit imam jedno 15 fps manje
    U zadnje vrijeme se vlasnici Ati kartica dosta žale na drivere. Moguće da je do toga.
    Probaj staviti neku stariju verziju.

    I sam imam x64 sedmicu, xp i vista nisu do koljena win7..

  12. #12

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Uglavnom za koji FPS (2-3) sporije od Viste SP2, ali jos uvjek jednako dobro ili čak još malo bolje nego arhaični XP.
    Meni osobno Vista SP2 podešena kako meni odgovara radi definitivno brze i stabilnije od Win 7 i Win XP SP3.

  13. #13
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Apr 2009
    Postova
    274

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Igram igre na sedmici (home premium) i svakako nemam nikakvih zamjerki...

  14. #14
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Koristim Windows 7 x64 Professional. Uglavnom podrska za igre je daleko kvalitetnije napravljena i same igre se ponasaju puno bolje na sedmici(barem meni). Problema s kompatibilnoscu do sada nisam imao, sve radi tip-top. Preporuka za svakog gamera
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  15. #15
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Individualnim kućnim korisnicima kao što su igrači se svakako preporuča uporaba Windowsa 7, kao logičan nastavak i nadogradnja na Vistu.
    Jednako kao što je za iste korisnike Vista bila bolji izbor od XP-a.

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Meni sve predobro radi na sedmici, jedino sam imao problem s europom universalis 3 pa sam morao prebaciti na compatibility mod windows xp.

  17. #17
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Ja sam za EU3 morao skinuti dx dll i ubaciti ga u win system i sada radi.Win7 32bit ult koristim.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Road to Zion
    Postova
    2.119

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    kolko rama/ostalih komponenti treba za sedmicu?
    I ja imam avatar s božićnom kapicom!

  19. #19
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  20. #20
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Postova
    657

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    a nista, nadam se skorim novim driverima od strane atija
    AMD Athlon II X4 620 // GTX 260 SuperOverClocked // 2gb DDR3 // gigabyte ma785GMT-UD2H//LG 23" FULL HD

  21. #21
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Iako mi je jako mrsko što sad pišem ovu rečenicu, uz sve te pohvale koje smo ovdje naveli, ima jedan, ne velik, ali podosta iritantan podatak u vezi Ultimate inačice, bilo to na 32 ili 64 bitnoj 7-ici. Naime, osim što zahtijeva puno RAM-a (2gb), od ta 2 gb skoro 1gb koristi za rad (cca 979mb)... Stoga kada igrate neke malo jače igre poput GTA IV-a na PC-u (koji koristi za pokretanje i rad otprilike također 1gb, možda malo više), one mogu "štekati" i biti malo usporene, osobito ako imate memoriju od 2gb, pa čak i od 3gb. Takav problem imam ja na svom PC-u koji ima 3gb rama i neke jače igre (osobito GTA IV) mi trokiraju, koristeći preko 2 i pol gb memorije. Stoga je preporučljivo (po mnogima a i po meni) da ako su u mogućnosti da korisnici Ultimate inačice Windows 7-ice nadograde memoriju na 4gb. Vidjet ćete veliku razliku u igranju. Vista koliko god je loša i neprimjerena bila, trošila je kako-tako manje memorije, pri čemu su mi igre jake poput GTA IV malo bolje radile, ali uskorom nadogradnjom na 4gb + još malih nadogradnji () radit će bolje nego prije .
    I am an island.

  22. #22
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Ma, ja sam na 2gb-a i imam win7 32bit verziju. Nemam top of the line komp ali sasvim lijepo i ugodno mogu igrat 99% današnjih igara...osim gtaIV naravno. Jedno dana sigurno uzimam najmanje 4gb-a i fino 64bit stavljam tak da i komp lakše diše a i da se ima dosta memorije. A s trenutnim stanjem popalo je nešto ispod 1gb-a i ostalo je isto toliko.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  23. #23

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Takoder 32bit verzija i 2GB 800Mhz i MW2, Crysis, trzaju. Pogotovo MW2, popuni zacas cjela 2gb.

  24. #24
    Guest

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Sve te zablude kriva mišljenja i gluposti oko operativnih sustava su ko neki blesavi tarot glupih ljudi.

    Ko ima jako racunalo hebe mu se zivo za OS jer ocito da mu milisekunde ne znace zivot, a svaka igra mu ide kak spada bez obzira jel OS trosi sam po sebi 200mb ili 1gb.


    Ak imaš šljam nikakva sedmica ti nemre radit bolje od xp-a.

    A ako je sedmica tolko gamerski nastrana onda ocekujem da mi neki mr pametni objasni kako moze biti "bolja" u smislu da je brza kada trosi vise resursa od Viste koja je takovima bila spora i loša.

    Nit sam ja nit je npr jedan bezimeni koji imamo donekle kvalitetne strojeve nismo bunili da vista ne valja. Mi smo se ugodno igrali i na xp-u i na visti i sad na sedmici. A sam prelazak je nist drugo nego pracenje nove tehnologije (citaj DX) te ljepsi izgled os-a.


    Tako da vi svi koje ocekujete performanse xp-a na sedmici nemojte biti tolko naivni jer su to gluposti. I ocekivati da ce vam jedan jednojezgreni šljam tjerati crysis 2fps-a bolje nego vista ili xp jer su to bedastoce.

  25. #25
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Istina što kaže Doctor Freak. Doduse, kada sam ja pričao o nekakvim boljim perfomansama, pričao sam o dosta malim, ali meni primjetnim razlikama.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  26. #26

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    windows 7 i igre? DA! DA! ITEKAKO DA!

    ovako besprijekorno kompatibilan os sa moje strane može dobiti samo gomilu pohvala! rastura sve odreda! i da, kako već prije rečeno, poželjno je dograditi memoriju... za potpuni užitak!


  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Eh ja iam 4gb rama 64bit win7...
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Sve te zablude kriva mišljenja i gluposti oko operativnih sustava su ko neki blesavi tarot glupih ljudi.

    Ko ima jako racunalo hebe mu se zivo za OS jer ocito da mu milisekunde ne znace zivot, a svaka igra mu ide kak spada bez obzira jel OS trosi sam po sebi 200mb ili 1gb.


    Ak imaš šljam nikakva sedmica ti nemre radit bolje od xp-a.

    A ako je sedmica tolko gamerski nastrana onda ocekujem da mi neki mr pametni objasni kako moze biti "bolja" u smislu da je brza kada trosi vise resursa od Viste koja je takovima bila spora i loša.

    Nit sam ja nit je npr jedan bezimeni koji imamo donekle kvalitetne strojeve nismo bunili da vista ne valja. Mi smo se ugodno igrali i na xp-u i na visti i sad na sedmici. A sam prelazak je nist drugo nego pracenje nove tehnologije (citaj DX) te ljepsi izgled os-a.


    Tako da vi svi koje ocekujete performanse xp-a na sedmici nemojte biti tolko naivni jer su to gluposti. I ocekivati da ce vam jedan jednojezgreni šljam tjerati crysis 2fps-a bolje nego vista ili xp jer su to bedastoce.
    Doctor Freak, slažem se sa tobom, ali cilj ove teme i ovih rasprava je u tome da onima koji nisu toliko imućni novcem i znanjem približimo neki tzv. "novi" svijet OS-a u kojem mogu i oni uživat, te im pokušati pomoći da i oni uzmu dio kolača, iliti u ovom slučaju jako fine torte, umjesto da uvijek samo kupe mrvice 3 tjedna stare pogače. Svaka čast na tvom postu, ali svaka medalja ima dvije strane. :/
    I am an island.

  29. #29
    Guest

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    Da al zato sam ja fejmos a ti ne

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kutina, Rijeka, Shibuya
    Postova
    3.905

    Re: Windows 7 i igre- DA ili NE?

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Da al zato sam ja fejmos a ti ne
    a lol ... e pa svaka ti dala zato
    I am an island.

Slične teme

  1. Xbox Live Arcade igre za Windows 8
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 01-09-2012, 18:22
  2. Windows 7 vs XP test u 2 igre
    By dalfl2 in forum Software
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 18-12-2009, 13:51
  3. Microsoft: "Windows 7 će biti super za igre"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 21-03-2009, 17:16
  4. Windows 7 i igre
    By Cazze in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 21-02-2009, 21:00
  5. Windows 7 i igre- DA ili NE?
    By Nee Joe in forum Software
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •