Stranica 79 od 167 PrvaPrva ... 2969777879808189129 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.341 do 2.370 od 4995

Tema: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

  1. #2341
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    PS3 me prosvjetlio i pokazao mi da se može igrat bez sputavanja.

    Ima toga i na PC-u, ali je jako rijetko (CD Projekt RED).

  2. #2342

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    A ono, ne možete reći da je u krivu čovjek.

  3. #2343
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Divno, majstor uspoređuje otvorenu i sasvim zatvorenu platformu. Koliko je Steam "DRM", toliko je to i softverska struktura Playstationa 3, odnosno Xboxa 360. I u jednom, i u drugom i trećem slučaju, ista se može zaobići, no nešto teže u slučaju plejke (najjednostavnije po pitanju Steama ofkors). Kada je kvaliteta usluge i nekakvo "sputavanje" u pitanju, na Xboxu 360 moraš plaćati pretplatu da bi igrao mrežne igre, na Playstationu 3 imaš online passove kod rabljenih igara, a na Steamu nema nikakvih prepreka, osim po pitanju same kvalitete proizvoda tj. igre. Kada Steam uvede "Big Screen" podršku, ne vidim više poantu u kupnji konzole. Eventualno se isplati zbog Sonyjevih ekskluziva, ove na Xboxu 360 su meh (osim Forze).
    Budućnost je u cloudu, tako da sama platforma će uskoro postati nebitna.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #2344

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Nije tema za to, raziđite se.

    Inače, Legend of Grimrock u pola cijene na GOG-u.

  5. #2345
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Joj Arby daj nemoj biti blesav. Nije da nas je 300 na forumu svaki dan pa da mozemo birati izmedju pregrst tema + to "raziđite se" powertripanje mi je smijesno
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  6. #2346
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Divno, majstor uspoređuje otvorenu i sasvim zatvorenu platformu. Koliko je Steam "DRM", toliko je to i softverska struktura Playstationa 3, odnosno Xboxa 360. I u jednom, i u drugom i trećem slučaju, ista se može zaobići, no nešto teže u slučaju plejke (najjednostavnije po pitanju Steama ofkors). Kada je kvaliteta usluge i nekakvo "sputavanje" u pitanju, na Xboxu 360 moraš plaćati pretplatu da bi igrao mrežne igre, na Playstationu 3 imaš online passove kod rabljenih igara, a na Steamu nema nikakvih prepreka, osim po pitanju same kvalitete proizvoda tj. igre. Kada Steam uvede "Big Screen" podršku, ne vidim više poantu u kupnji konzole. Eventualno se isplati zbog Sonyjevih ekskluziva, ove na Xboxu 360 su meh (osim Forze).
    Budućnost je u cloudu, tako da sama platforma će uskoro postati nebitna.
    Stvarno? Online pass te muči?

    Nije ko da ne možeš posuditi ili prodati ili dati nekome igru i on si kupi novi online pass za male novce i igra postane njegova?
    A da ne govorim za SP igre, gdje toga nema.

    Reci, kako netko drugi može igrati tvoje steam rabljene igre?

    Na konzoli imaš igru koja je tvoja, dođeš bilo gdje, staviš igru u stroj, igraš, poslije si ju uzmeš doma -> igra je tvoja.

    A ne vražji steam gdje sranje kad kupiš ti zaključa, i ne možeš ga nikome dati, čak niti maknuti.

    Malo previše fanbojizma prema Valveu. A osim dobrog HL2, iskreno ne vidim čime ga je zaslužio.

  7. #2347

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Možeš maknuti igru.

  8. #2348
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    @Windwalker
    Valjda si svjestan da i Sony i Microsoft kopiraju Valve, tj. sa poslovnom filozofijom kaskaju par godina. Sa idućom generacijom konzola retail prodaja će izumrijeti, a onda će vrijediti ista pravila kao i na Steamu (ili slična, nebitno). Nije da već gotovo svi izdavači i analitičari predviđaju takav scenarij, a EA već otvoreno govori o tome, koji je onako, najveći (ili u samom vrhu da ne tražim brojke).

    Daj više shvatite da u kapitalizmu je bitan samo revenue, a ako se ne prilagođavaš uvjetima na tržištu, propadaš. Cloud, digitalna distribucija i free-to-play (mikrotransakcije) je budućnost. Ove konzole ne da su tehnički zastarjele, nego su kaskaju i u poslovnoj filozofiji. Nije Online pass uveden samo jer se Sonyu prohtjelo, nego tržište rabljenih igara njima stvara ogromne gubitke jer oni od toga nemaju baš ništa. Valve je ponudio win-win rješenje - par puta godišnje nove kopije igara nudi po znatno pristupačnijim cijenama (jeftinije često nego li kod preprodaje), a izdavači tako nešto zarade. Zato će i nove konzole najvjerojatnije imati vezivanje svake kopije igre da jedinstveni račun, koje se ionako već sada vežu kupnjom digitalne kopije.

    Nije da sam nešto nastrojen protiv preprodaje igara, ali mi je uvijek ljepše kupiti novu kopiju po pristupačnoj cijeni. Na ovoliko zasićenom tržištu, cijene igara brzo padaju tak da sam smisao preprodaje i nije neki. Normalno da neće sadašnja poslovna filozofija nestati preko noći, ali u ovo "always online" doba, moraš biti krajnji idiot da si stvaraš nepotrebne logističke troškove i ljude tlačiš s raznim napadnim zaštitama. Steamov DRM je tlaka onima koji piratiziraju igre ili onima koji ih žele preprodavati - što se mene tiče, sve je kao i na konzolama plug & play s mnogo više mogućnosti, a da idem prodavati igre za neku siću, ne znam, nema mi to nekog smisla. Biti će mi drago ako EU natjera promjenu poslovanja na digitalnom tržištu, no sada sam svjestan svih uvjeta na koje pristajem korištenjem Steamove usluge i za mene osobno nema nikakvih problema.

    Zovi me fanbojem koliko želiš, al ja samo respektiram Valveovu genijalnost u vođenju posla, čak i sa perspektive krajnjeg korisnika usluge.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #2349

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    'Valveova genijalnost posla'? Govorimo o firmi koja nije u stanju, već više godina, da riješi problem €=$? O toj genijalnosti?

  10. #2350
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    To je stvar regionalnog pricinga i Valve nema nista s tim nego je do publishera
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  11. #2351

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Što ih braniš, fanboyu jedan?


  12. #2352
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    'Valveova genijalnost posla'? Govorimo o firmi koja nije u stanju, već više godina, da riješi problem €=$? O toj genijalnosti?
    e argumentacija ti je gg
    Izvlačiš mi iz konteksta fraze i referenciraš ih na stvari koje nemaju veze s Valveom.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  13. #2353

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Chillax, xarabas me ispravio. Koristim steam i koristiti ću ga sve dok bude isplativ. Iako u nekim slučajevima, čak i sa ogromnim popustima, nije isplativ (Dark Athena npr bi bila neisplativa kupovina, osim u slučaju da daju popust od 90%).

  14. #2354
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Isplativost investicije u igru je sasvim subjektivna stvar.
    Meni Battlefield 3 ne vrijedi ni jedan euro, dok je masa ljudi tu igru prednaručila i u bogatim premium izdanjima.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  15. #2355

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Govorim o igrama koje želiš igrati/imati/obojenavedeno. Igranje je hobi koji baš kao i svaki drugi košta. Ti sam odlučuješ koliko ćeš novca potrošiti. Zašto se želiš svađati?

  16. #2356
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Čemu emocije?
    Samo iznosim svoje stavove, kakva svađa, lol.
    Ja sam te krivo shvatio, no poanta je opet ista.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  17. #2357
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Pa fora i je u tom "želiš igrati"
    Bas me briga sto ce npr novi COD kostati svega 5$ ako me ta igra ne zanima i ne zelim je imati. Na neki cudan, uvrnut nacin cijenu igre odredjuje potrosac a ne publisher
    EDIT
    Sad sam skuzio da sam napisao skoro isto sto i Deadwalker na prosloj strani
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  18. #2358
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    I to je nešto što je Valve skužio još prije X godina. Filozofija s rasprodajama preuzeta je iz retail poslovanja - kada nešto ne možeš prodati, rušiš cijenu da počistiš zalihe i oslobodiš mjesto za nove proizvode. U slučaju digitalnih naslova, premisa je ista - ruši cijene da nešto prodaš jer bolje išta prodati, nego ništa. Cijenu određuje kupac i nekome nijedna pucačina ne vrijedi više od 15€. Kada igru ponudiš takvom kupcu po toj cijeni, on će je kupiti onda jer u protivnom, tražit će mjesto gdje je može kupiti za tih 15€ i izdavač onda najčešće neće dobiti nikakve novce.

    Zato ona EA-ova spika kako velike rasprodaje ruše vrijednost franšiza je notorna glupost. Uz dobar marketing, ljudi su spremni za naslove koje vole na dan izlaska izdvojiti traženu cijenu. Ostalima kojima to toliko sve ne vrijedi (ili trenutno nemaju novaca), pričekat će.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  19. #2359

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Joj Arby daj nemoj biti blesav. Nije da nas je 300 na forumu svaki dan pa da mozemo birati izmedju pregrst tema + to "raziđite se" powertripanje mi je smijesno
    Abloo bloo bloo!

  20. #2360
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Samo zelim da iscrpimo ovu zadnju godinu foruma sto nam je ostala
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  21. #2361

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Whaaaaat?

  22. #2362
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Nooooooooooo...

    Pa gdje ću onda pisat gluposti.

    Na svim ostalim forumima koje posjećujem su ozbiljni ljudi.

  23. #2363
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Samo zelim da iscrpimo ovu zadnju godinu foruma sto nam je ostala
    Aj nemoj pričat gluposti.


    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  24. #2364

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    And that is one of the reasons why I like STEAM

    _______________

    Gafas Sol Ray Ban

  25. #2365

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Sniženje od 60% za Alan Wake na GOG-u.
    http://www.gog.com/en/promo/alan_wake_series_gem_promo/

  26. #2366
    Senior Member Fight fire with fire Windwalker's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    10.651

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    O čovječe.

    Htio sam kupit u kutiji, no ovo ne mogu odbiti.

  27. #2367
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    @Windwalker
    Valjda si svjestan da i Sony i Microsoft kopiraju Valve, tj. sa poslovnom filozofijom kaskaju par godina.
    Čak i da hejtaš Apple, cijeli koncept digitalne distribucije je zasnovan na iTunesu. Vrsta ugovora, DRM, raspodjela dobiti, način distribucije.

    Nego, počinje sutra?

  28. #2368

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Navodno, 19h. Nije mi samo jasno zašto ga nisu pushali kad je sva ekipa očekivala 2 tjedna ranije, nije da su ispušili malo para zbog amazonovog salea (između ostalih).

  29. #2369
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Otišao jučer reloadati karticu u PBZ, bio 17. na redu, reko odjebite imam još 2 dana fore Nadam se da sutra neće biti gužve.

  30. #2370
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Kupnja igara - rasprodaje i akcije

    Check!

    Ma sutra je 99%
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

Slične teme

  1. Popusti, akcije, posebne ponude!
    By W3DR4N in forum Radioničke vježbe
    Odgovora: 542
    Posljednji post: 07-03-2014, 21:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •