Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Trojan horse problem

  1. #1
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Trojan horse problem

    Danas,otkada sam upalio komp svakih par minuta Web Shield od AVG-a mi izbacuje poruku "Threat was blocked" File name:91.212.226.178/loader.exe Threat name:Trojan horse Injector.EZ Process name :C\Windows\System32\svchost.exe Process ID:1104. Nemogu se toga nikako riješiti,ne mogu ništa igrati,izbacuje me na desk pa moram klikati ok i opet preko taska u igru svakih par minuta.Restartao sam komp ali ne pomaže.Zna li netko što se tu dešava?hvala

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Trojan horse problem

    Ruši winse
    F.T.I - Fuck The Industry

  3. #3

    Re: Trojan horse problem

    ... ili ne.

    Probaj ovako, mislim da imate isti problem.
    http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosn ... 39420.aspx

    A, zar nebi mogao napraviti scan sa AVG-om pa će ti ga on "ukloniti"? Mada sam ja imao sličan problem, no uklonio sam ga Malwarebytesovim Anti-Malwareom. Možda i tebi pomogne.

    http://www.malwarebytes.org/mbam.php
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  4. #4
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Trojan horse problem

    Makni antivirusni i riješio si stvar. Tak je meni retardirani kaspersky pobrisao nekakav info na svakoj particiji i čak nakon formata nisam mogao otvorit niti jednu. Puko sam. Kao što rekoh, makni av i riješio si problem; tak i tak svi imamo pune kompove tih sranja da uopće ni neznamo ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  5. #5
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Trojan horse problem

    Malwarebytes je našao nekog trojanca ali nakon brisanja i restarta opet isto,valjda zato što taj trojanac niti ne može ući unutra zato jer ga Shield blokira ako je vjerovati AVG-u.Budem isključio Web shield pa neka gad uđe unutra pa ga budem onda riješio.ako to ne pomogne onda budem maknuo AV ili samo isključio web shield pa budem vidio.hvala

  6. #6
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Trojan horse problem

    Mislim da ga virus nanovo brise jer ostaje u system restore.Pitanje je sad,koliko bi bilo mudro iskljuciti system restore pa procesljati komp i obrisati virus...
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  7. #7
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Trojan horse problem

    Baš tako,nanovo se pojavljuje.samo ne znam kako se isključuje sistem restore.imam win7.ajd ako nije problem neka netko posta kako ga isključiti pa budem sutra to probao,sad idem na spavanje,jbg radim sutra,ajd fala,čujemo se.

  8. #8

    Re: Trojan horse problem

    hebo system restore to je prvo mjesto gdje ce se trojanac kopirati da bi se opet pokrenuo......deski klik na my computers-properties-system restore-turn off ALL dole apply i OK.....

    http://whois.domaintools.com/91.212.226.178S sada kakve veze ti imas s njima ja nemam pojma ali ako nisi siguran blokaj ip i hebe ti se

    za skeniranje kompa ti je najbolje otici u safe mode bez neta i skenirat cijeli komp i prije toga iskljuciti system restore.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Trojan horse problem

    LOL, slikaj mi iz Task Managera aktivne procese, sve na slovo S, kladim se da aktivnih procesa po imenu "svchost" imaš makar 20.

    Jednostavno ga se možeš riješiti, u opće ne bi trebao biti problem. Znači, slijedi tragove i riješavaj po kratkom postupku sve.

    Prvo isključi Anti-Virus, uključi Firewall, i u blokade stavi da blokira "91.212.226.178" (to je inače web site):
    91.212.226.178/loader.exe
    Nakon toga, on više nema protok backupa. Onda uredno u procesima ubiji sve svchost aktivne procese. Za neke će ti odmah biti shutdown PC-a za 60 sec., u tom slučaju u CMD upiši samo "shutdown -a". Kada is sve kill-aš, otiđi u C:\Windows\system32\ i prisilno obriši svchost.exe file. Uzmi unlocker, free programčić, i ako kaže da se taj svchost koristi, prikazati će ti sve moguće procese koji su dio tog virusa. Uredno ih kill, obriši svchost, i onda otiđi njih sve prisilno obrisati. Ne brini ako tu bude još neki file iz systema, jer oni se vraćaju automatski bez inficiranosti. Kada to se riješiš, resetiraj PC, svchost će se opet pojaviti, ali ovaj put novi, bez virusa, kao i jo neki fileovi od windowsa. Nakon toga Firewall isključi, makni blokade i sl., počisti ga, a Anti-Virus upali. Onda čekaj opet reakciju Anti-Virusa, sve što nađe, briši. Ako se opet potrefi da to bude svchost, znači da virus ima negdje u User fileovima backup koji moraš malo potražiti (ili doći do njega informacijom aktivnosti - tko se pokrenuo? šta je stvorio? šta je spojio? šta je kopirao? šta je uiebao? tko je to? kill!). Ali najvjerojatnije će ovo što sam rekao biti dovoljno, da se riješiš tog virusa.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #10
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Trojan horse problem

    Je li normalno da ih ja imam ovoliko?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Trojan horse problem

    Da. Do oko 10 je OK, ali preko nije, iako čak neki PC-evi npr. imaju 4 po defaultu, pa se virus ne skuži sa +1. Ja ih na stolnom imam negdje 15, bez virusa, tako da ovisi o podešenjima i sl. Windowsa, ali u tvojem slučaju bi trebalo biti OK, ako nemaš nekih nuspojava.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  12. #12
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Trojan horse problem

    Nema nuspojava,sve radi ok.
    Samo sam htio tebe pitati za misljenje.
    Hvala.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Trojan horse problem

    Hvala svima na pomoći ali nisam uspio ništa korisno napraviti.Danas kada sam došao doma sa posla upalio sam komp ušao u winse i odmah se desio BSOD,nakon restarta pokušao je win repair nešto napraviti ali uzalud,nisam mogao više pokrenuti Windows.Formatirao sam komplet cijeli disk i instalao Windows fresh copy i to je to.Još jednom hvala svima na trudu.

  14. #14
    Senior Member Master Blaster Markecgrad's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Odra
    Postova
    4.661

    Re: Trojan horse problem

    glup sam

    brisi

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Trojan horse problem

    = Citat = Izvorno postao hvedran
    Hvala svima na pomoći ali nisam uspio ništa korisno napraviti.Danas kada sam došao doma sa posla upalio sam komp ušao u winse i odmah se desio BSOD,nakon restarta pokušao je win repair nešto napraviti ali uzalud,nisam mogao više pokrenuti Windows.Formatirao sam komplet cijeli disk i instalao Windows fresh copySi to je to.Još jednom hvala svima na trudu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. Steam problem - problem with your local games file
    By TeraBajt in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-08-2009, 00:21
  2. Trojan virus
    By Mordor in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 05-10-2008, 20:59
  3. Trojan.vundo
    By Fireblade in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 17-01-2008, 10:25
  4. Call OF Juarez problem (jako VELIKI problem)
    By scorpion667 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 15-11-2007, 02:49
  5. Win32:Tibs-AN Trojan
    By Lakuda in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 13-07-2006, 11:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •