Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 87

Tema: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

  1. #31
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    116

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    mislio sam na ljude koji svakodnevno provode bar 3 sata igrajuci igre. Hrvatska je zaostala i takvi su manjina.

  2. #32

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Ovisi kojoj si varijanti bio izložen kroz školovanje.
    Ja zbog profe iz srednje pričam "Queen's English", tj. bacam lagano britanski naglasak češće nego što pričam neutralni engleski.

  3. #33
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    116

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    pod neutralni engleskim mislis americki

    taj nam je naglasak nekako najlaksi i najblizi, iako ja bez problema fejkam britanski, australski i teksaski naglasak

  4. #34
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    btw jel vam se ikad dogodi da razmišljate na engleskom? xD

    Ja od prvog ili drugog srednje sanjam na engleskom (bar dio snova kojih si svjestan). Znači već dobrih cca 7 godina sanjam na engleskom

  5. #35
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>
    Stranci obično ostanu razrapljenih usta kad čuju kako dobro špreham, a nekoliko ih je, uključujući amere i britse, mislilo da mi je to maternji jezik. :>
    Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time. Također vrlo lako pokupim naglasak od ljudi s kojima pričam, tako da nakon nekog vremena zvučim kao amer, irac, australac...
    Nastavnica engleskog mi je u prvom razredu srednje dala knjigu za četvrti razred gimnazije, i rekla da učim iz nje, jer je to ''prikladnije mom stupnju''. Prije par dana uvalila mi je knjigu Paula Austera, ''Moon Palace'' da pročitam preko vikenda, na engleskom naravno.
    Razmišljam i sanjam na engleskom svakodnevno. :>

    Ali dosta blebeltanja i bragginga, on topic, hm, talijani nije toliko da loše govore, nego uglavnom jednostavno odbijaju naučiti govoriti, kao i dosta francuza. Japanci, s druge strane imaju mnogo čudan naglasak, hah, za neke pjesme na engleskom koje pjevaju japaci sam mislio da su na japanskom. xD
    Koja nacija najbolje špreha zbilja nemam pojma. Teško je reći ono, iako preko ljeta pričam sa puno turista, to više varira od osobe do osobe, nego od nacije do nacije.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  6. #36
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    za neke pjesme na engleskom koje pjevaju japaci sam mislio da su na japanskom. xD
    Istina xD
    Evo i primjer... dobar i loš.
    We Gotta PowerS

    Reveal The WorldSrekao bih da neka američka pjevačica pjeva, naročito sa tim naglaskom

  7. #37
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>

    Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time.
    To isto mi je govorio i jedan nigdjezemac na msn-u pa kad sam ga čuo kako priča više je izgledalo kao da Bruce Lee priča

    Ja bih rekao da su talijani najgori što se tiče engleskog, a kako smo mi krenuli nećemo za 10 godina biti ništa bolji.

    Btw. ja nastojim furati škotski naglasak jer pwna
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  8. #38
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Ja nisam nigdjezemac. :>
    Ali inače, lol, moji iz razreda preziru taj british naglasak, zvučim kao neki lord, i ide im to na živce ili neznamjaštaveć. ;(
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  9. #39
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Well, mate, what can you do?

    Ja bi ih poslao u predivno mjesto
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  10. #40

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Kek, i moji nisu neki fanovi britanskog naglaska, al' jebiga mogu ja i "regularno" pričati^^
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  11. #41
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    Ja nisam nigdjezemac. :>
    Ali inače, lol, moji iz razreda preziru taj british naglasak, zvučim kao neki lord, i ide im to na živce ili neznamjaštaveć. ;(
    Pričaš ko da ti je urođen britanski naglasak
    A ko što znamo da nije, slobodno ga promijeni kad pričaš...

  12. #42
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Engleski učim od sedme godine, i to britanski engleski [kao i svi u hrvatskim školama, u biti]... Također, većina ljudi s kojima pričam na engleski su britanci... Onak, uđe u naviku i teško se toga riješiti... Jedino, kao što sam ranije napisao, kad pričam s nekim tko ima durgačiji naglasak, pokupim taj naglasak od njega... Zbog toga sam pred dvije godine nakon ljeta dugo vremena zvučao kao havajac, samo da bi se to promijenilo kad sam završio u razredu zajedno sa likom iz australije...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  13. #43
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Tehnički gledano, engleski učim od 5. godine, iz raznih emisija i crtića i sl.

    A u školi sam ga počeo učiti tek u 4. razredu, znači sa 10 godina.
    Ide mi dosta dobro ali općenito imam smisla za strane jezike...

    Ali meni nikako nije jasno kako današnja dječurlija koja je praktički okružena nonstop engleskim jezikom nema veze sa istim.
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  14. #44
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Hah, tehnički gledano, ja sam onda počeo učiti od štajaznam, 4 godine... Ali od 7 godina sam upisao engleski u školi stranih jezika, u koju sam išao do kraja osnovne. Sad samo idem na engleski u srednjoj školi, iako ni tamo ne učim previše, s obzirom da sve već znam. [Sve što je u našem gradivu, jel.]S

    = Citat = Izvorno postao gothic45
    Ali meni nikako nije jasno kako današnja dječurlija koja je praktički okružena nonstop engleskim jezikom nema veze sa istim.
    Sign. Ja ozbiljno ne kontam kako neki ljudi [čitaj: čitav moj razred]Smogu biti toliko nesposobni što se tiče toga.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  15. #45
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Mene stara nije htjela upisat ko klinca na tečaj engleskog

    ali opet, znam ga dosta solidno i svaki dan se poboljšavam.
    U državi sam 52. po redu a u županiji 3. iz natjecanja.

    Btw. na državno nisam ni išao (2 boda falila do 1. mjesta ) zato što je konj Primorac skresao budžet i samo su 1. iz županija prolazili dalje iako sam trebao i ja proći po broju bodova, ali osvetit ću se u 4. razredu
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    ja ga ucim od 5 razreda valjjda,onako,ide mi dobro,sve filmove i serije gledam bez titlova i kompletno razumijem ali jos nisam usavršio tečnno govorenje.

  17. #47
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    hmm reko bi rusi sta se tice mog online exp-a da su najgori. nitijednom nisam vidil nekog rusa da ne prica samo ruski i da se obraca imalo na engleskom. zato ih i mrzim akd je online gaming u pitanju :/
    dok recimo znam pun kurac sveđana/nizozemaca/finaca koji jebeno fluidno govore engleski

    sta se tice talijana, njih gotovo nigdje nisam ikad cuo, mozda na moru da talijanski bleblecu, ali za eng neznam kak im ide.

  18. #48
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    Ah, kako sam mogao Turke zaboraviti, toliko su očajni sa engleskim da Talijani naspram njih rasturaju.

    Btw. jeste li vi ostali (PREDAT0R not included) ikada imali priliku pričati sa Amerom/Britancem?

    Ja sam prošlo i pretprošlo ljeto pričao sa jednom ženskom iz Amerike, ugl. ona je žena šefa moje majke, ugl. simpatična je dosta i tako smo pričali ugl. o glazbi i sl. stvarima.
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  19. #49
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    da, ofc, dosta dobro govore, dok one sa pravim britanskim naglaskom prek ventrila je bilo dosta zajebano za razumjeti dok se nisam navikao na naglasak. nakon toga dosta je lakse ih bilo skuziti. sa amerikancima sam samo prek msna chatao (ili ingame chat) sa nekom zenskom koja je bila krajnje nepismena. za ovo mal voica sta sam cuo na teamspeaku lakse mi ih je bilo razumjeti od onih englesza sa pravim naglaskom jer vise manje taj naglasak (americki) cujemo dosta na tv-u, tj puuuuuuuuuuuuuuuuno vise neg britanski aglasak

  20. #50
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Jep, dosta ljudi mi je reklo da je Hrvatski tezak jezik, ali ljudi ipak Kineski sije sve. A bogami i Albanski je tezak pun kujac...imaju 36 jebenih slova + sh im je s (s sa kvacicom, nemam hrvatsku tipkovnicu ovdje ) i zh im je z (z sa kvacicom ), itd. Da nepricam o tome kak imaju glupe izgovore za neka slova kao slovo e sa dvije tocke iznad...to jos nemrem dobro izgovoriti nakon 7 mjeseci :/
    Ajd da si rekao da se mučiš sa th i dh, ali sa ë?
    Zamisli da obavljaš veliku nužda i treba to potjerat van, pa se napinješ.

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    JJapanci, s druge strane imaju mnogo čudan naglasak
    Uf, pričaj mi o tome.
    Zvala prošli tjedan neka japanska ženska iz neke reklamne tvrke (ili tako nešto) i traži direktora (moj otac, jel) kako bi mu postavila par pitanja.
    On, naravno, ne zna engleski pa sam ja morao obaviti razgovor. Par puta sam joj morao objasniti da direktor ne zna engleski i da može reći meni dok nije shvatila što joj pričam i odlučila da će zvati neki drugi put.
    Nakon tog razgovora sam se dobrih pol sata smijao naglasku. Svaki dan se sjetim načina na koji je izgovarala "OK".

  21. #51

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Par puta sam joj morao objasniti da direktor ne zna engleski i da može reći meni dok nije shvatila što joj pričam i odlučila da će zvati neki drugi put.
    "Nazovite sutra ujutro. Direktor trenutno nezna engleski..."
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  22. #52

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    sumnjam.
    nego,jel samo ja nemogu shvatit kako neko moze gledat sinkronizirane filmove,pa to je volesno,nenormalno i zvuci potpuno retardirano,sva sreća da mi nemamo takvo sto kao mađari i njemci.
    njemci imaju najbolje sinkronizacije u filmskoj industriji

  23. #53
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    nema veze,glupo bi mi bilo gledat neki klasik tipa terminator 2 sa glasom nekog random švabe umjesto arnolda

  24. #54

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    nema veze,glupo bi mi bilo gledat neki klasik tipa terminator 2 sa glasom nekog random švabe umjesto arnolda
    nije random svaba, kod njih jednog glumca prati jedan sinhronizator kroz sve njegove filmove

  25. #55
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    svejednno glupo zvuci,barem bi meni glupo zvucalo da gledam neki engleski film sinkroniziran na hrvatski,ma koliko god da sinkronizacija bila dobra.

  26. #56
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    zamislite da ste u njemackoj i pocnu neki shpagetti westerni. kauboji i indijanci na njemackom. uzas isuse
    /thread sta se tice njemacke sinkonizacije

  27. #57
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao gothic45
    Ah, kako sam mogao Turke zaboraviti, toliko su očajni sa engleskim da Talijani naspram njih rasturaju.

    Btw. jeste li vi ostali (PREDAT0R not included) ikada imali priliku pričati sa Amerom/Britancem?

    Ja sam prošlo i pretprošlo ljeto pričao sa jednom ženskom iz Amerike, ugl. ona je žena šefa moje majke, ugl. simpatična je dosta i tako smo pričali ugl. o glazbi i sl. stvarima.
    Upozo škota prije tjedan dana u disku, tip je na moj nagovor citirao braveheart za ekipu(i onda kad su ga svi cudno pogledali je nadodao: William Walace, Mel Gibson, no?), hahahaha još mi i kasnije pifkana platio. Škoti su zakon.
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  28. #58
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    Ajd da si rekao da se mučiš sa th i dh, ali sa ë?
    Zamisli da obavljaš veliku nužda i treba to potjerat van, pa se napinješ.
    eeee, tooo, to me jebe...zajebao sam se

    Jos me onda namjerno tu Albanci jebu da nepricam dobro engleski jer nekazem thank you kao oni sa tim th

    Edit: Jedhim? lol

  29. #59
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    nema veze,glupo bi mi bilo gledat neki klasik tipa terminator 2 sa glasom nekog random švabe umjesto arnolda
    Hey now! Arnolda njemci netrebaju sinkronizirati, NIKAD!

  30. #60

    Re: koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    svejednno glupo zvuci,barem bi meni glupo zvucalo da gledam neki engleski film sinkroniziran na hrvatski,ma koliko god da sinkronizacija bila dobra.
    meni je to ok, gledao sam dosta filmova ("na njemackom") i serija.
    pratio sam simpsone na pro7 i postalo mi je normalno, bilo mi je cak cudno nakon nekog vremena slusati ih kako pricaju na engleskom.
    stvar je navike, no mora se priznati da u svojim sinhronizacijama naprave odlican posao (za razliku od poljaka koji imaju naratora)

Slične teme

  1. Game shopovi u Hrvatskoj- najbolji i najgori
    By Nee Joe in forum Gaming općenito
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 31-07-2010, 14:58
  2. Box Art - najbolji i najgori [56k warning]
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 83
    Posljednji post: 28-03-2010, 17:06
  3. koja graficka?
    By NoNCoNFoRMiST in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 29-05-2007, 22:34
  4. koja dvd prža?
    By Duke of Earl in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 20-09-2006, 20:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •