Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Trazio bih od vas pomoc jer trebam nekoliko konfiguracija koje ce mi posluziti da izgradim sliku u glavi o stanju hardwerskog trzista i komponenata. Pocecu ovako, navest cu nekoliko konfiguracija koje trebam pa bih vas molio da mi nadjete optimalne komponente za navedeni cilj.

    -Gaming konfiguracija s najboljim odnosom ulozenog i dobivenog
    -Gaming konfiguracija s najboljim mogucim performansama (mozete ubaciti komponente koje se jos nemogu kupiti ako im se zna priblizna cijena)
    -Konfiguracija za rad u uredu (neka low budget koja bi sluzila samo za rad s tekstualnim dokumentima i mozda slikama, znate na sta mislim)
    -Server s najboljim odnosom ulozenog i dobivenog (bazirajte se na gaming servere a za primjer mozete uzeti WoW server ili cluster CS servera)
    -Server s najboljim performansama

    To je to zasada, volio bih da su cijene iz hrvatskih trgovina ali ako bas nemozete naci nista tu uredu je da potrazite u inozemstvu.

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Ček malo? Pa imaš toga hrpu. Svaki ti proizvođač definira u koji segment tržišta spada njegov proizvod. Ne kužim gdje je problem?


  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    A zelio bih da mi strucnjaci ovdje sloze najbolje moguce za tu kategoriju, znam da proizvodjaci daju mnogo informacija o produktima ali sto oni znaju naspram nekih ovdje koji su vecinu tog hardwera pomno proucili i isprobali. A svakako znamo da nekad nije sve istina sto proizvodjaci kazu...

  4. #4
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    već kad toliko tražiš, mogao si napisati i zašto to trebaš, da ljudi barem znaju čemu troše svoje vrijeme...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    = Citat = Izvorno postao _cryphx_
    Trazio bih od vas pomoc jer trebam nekoliko konfiguracija koje ce mi posluziti da izgradim sliku u glavi o stanju hardwerskog trzista i komponenata.
    Neide to tako decko. Nemože ti neko sa par postova uliti svu pamet ovog foruma.

    Gle recimo mene došao sam ovamo prije skoro 2 godine, a da nisam znao ni šta je RAM, koja je razlika između AMD i intel maticne ploce, a da ne spominjem da sam za nVIDIAu i ATi prvi puta cuo (da to nisam razlikovao).
    I eo svaki dan odvoim 15ak+ minuta i procitam postove u ovom podforumu (tj i osala 4, prije je bio jedan) i danas sam upucen u skoro sve segmente o kojima se može raspravljati.

    Samo polako i strpljivo. Od štrebanja nema apsolutno nicega. U najgorem slucaju ces se sa takvim znanjem za par mjeseci kada dođu promjene izgubiti u svemu i umjesto da udeš dobar u svemu postati ces losiji od najobicnije njubare

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Ma ne radim ja ovo da naucim sto je RAM ili AM3 ili Intel platforma, samo u zadnje vrijeme dugo vremena provodim po svakakvim stranicama pokusavajuci napraviti dream konfiguraciju sa najboljim odnosom ulozenog i dobivenog, ocabilnost, ponasanje u novijim i nadolazecim igrama, pa sam mislio da napravite nekoliko konfiguracija, da opcenito svi skupa odredimo najbolje komponente i ostalo.

    I jedno pitanje, dali mozda znate ili predvidjate cijene nadolazecih GT300 grafickih?

  7. #7
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    = Citat = Izvorno postao _cryphx_
    Ma ne radim ja ovo da naucim sto je RAM ili AM3 ili Intel platforma, samo u zadnje vrijeme dugo vremena provodim po svakakvim stranicama pokusavajuci napraviti dream konfiguraciju sa najboljim odnosom ulozenog i dobivenog, ocabilnost, ponasanje u novijim i nadolazecim igrama, pa sam mislio da napravite nekoliko konfiguracija, da opcenito svi skupa odredimo najbolje komponente i ostalo.

    I jedno pitanje, dali mozda znate ili predvidjate cijene nadolazecih GT300 grafickih?
    ad 1) takve konfiguracije nema previše smisla slagati jer se situacija na tržištu prebrzo mijenja, ono što je danas "dream" konfiguracija (što god to značilo), za tjedan, dva moze biti prosjek...

    ad 2) bez obzira kakve cijene bile u prvom trenutku, vrlo brzo će se stabilizirati na razini koja ovisi o usporedbi s odgovarajućim amd-ovim modelima... amd je pobrao vrhnje postavivši dosta visoke cijene 58xx serije, tako da imho nvidia nema baš previše manevarskog prostora...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Ja mislim da Nvidia itekako moze dobro zaraditi jer koliko vidim njihove grafe su cak bolje od nove serije radeonki. A dok ne izadju ljudi ce se toliko nahajpati da ce svi kupiti samo Nvidijine...

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Pa neznam bas da su bolje. Podjednake su. Ali ATi nema jos uređene drivere, a i ima taj famozni DX11. Radeonke se nenormalno prodaju.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Pa neznam bas da su bolje. Podjednake su. Ali ATi nema jos uređene drivere, a i ima taj famozni DX11. Radeonke se nenormalno prodaju.
    uz to HD4XXX serija je bila best buy naspram nvidiji primjer 4890 vs GTX275 za 300kn manje dobis neosjetno slabije preformanse

    HD4850 - GTS250 ..
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  11. #11
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    = Citat = Izvorno postao _cryphx_
    Ja mislim da Nvidia itekako moze dobro zaraditi jer koliko vidim njihove grafe su cak bolje od nove serije radeonki. A dok ne izadju ljudi ce se toliko nahajpati da ce svi kupiti samo Nvidijine...
    pričaš gluposti... kao prvo ne znam od kud ti to vidiš kakve će performanse imati 3xx serija nvidije, a kao drugo đaba hype oko te iste serije kada se 58xx prodaje ko lud...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    stiže 5970 i 5950 (zamjenska imena za 5870x2 i 5850x2), rezervirane samo za dublje džepove...

    preporučena cijena jedne 5950 (5850x2) bi bila oko 3300kn, što je jeftinije od 295GTX, ali svakako brže...

    šuška se da bi ekskluzivu opet mogao imati sapphire... što je dobro i loše u iso vrijeme...

    dobro: reklama
    loše: nema dropanja cijene...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Malo mi to sve bolesno...komp iz potpisa tjera sve igre na high bez forsiranja velikog AA pri rezi 1680x1050 .Jedna 5850 ili gtx 275 je za hd rezu savršeno dovoljna.

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Mostar
    Postova
    1.655

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    A znam ja da on tjera vecinu igara na max ali kvaka je u tom sto moj brat ima nekakav prastari sa 128MB RAM-a za druge komponente neznam, a njemu sam rekao da cu mu mozda dati svoj ako sredim da ja nabavim novi...

    Jedno pitanje samo. Moj prijatelj ima 9600GT grafu a ja ovu 8600GTS, njemu NFS:Shift na najmanjim detaljima daje oko 20 fpsova, a meni moja graficka na najvecim mogucim detaljima i full AA i Anisotropic filtriranjem daje oko 40 fpsova. Moja jest malo ocana, mislim sredjivao sam nesto u RivaTuner-u ali zar moze biti tolika razlika?

  15. #15
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    = Citat = Izvorno postao _cryphx_
    A znam ja da on tjera vecinu igara na max ali kvaka je u tom sto moj brat ima nekakav prastari sa 128MB RAM-a za druge komponente neznam, a njemu sam rekao da cu mu mozda dati svoj ako sredim da ja nabavim novi...

    Jedno pitanje samo. Moj prijatelj ima 9600GT grafu a ja ovu 8600GTS, njemu NFS:Shift na najmanjim detaljima daje oko 20 fpsova, a meni moja graficka na najvecim mogucim detaljima i full AA i Anisotropic filtriranjem daje oko 40 fpsova. Moja jest malo ocana, mislim sredjivao sam nesto u RivaTuner-u ali zar moze biti tolika razlika?
    nema teoretske šanse za takvo nešto 8600GTS je kartica mrvicu sporija od radeona 1950PRO i to je dosta stara kartica

    dok 9600GT je brža od jedne HD 3870 da ne kažem u rangu sa HD 4830

    sad ako neznaš kolika je to razlika eto primjer .. sada već prastara HD 3850 ubija u pojam 8600GTS

    može ona bit ocana do nebesa al brža od 9600GT nemože bit
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  16. #16
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    Da, GeForce 9500GT je redizajnirani tj pod drugim imenom izdani 8600GT.
    9600GT je grafa između radeona HD 4670 i Radeona HD 4730/4770 kako po performansama tako i po cijeni.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Odnos izmedju cijene/performansi/proizvodjaca/trzista

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Da, GeForce 9500GT je redizajnirani tj pod drugim imenom izdani 8600GT.
    9600GT je grafa između radeona HD 4670 i Radeona HD 4730/4770 kako po performansama tako i po cijeni.
    9600GT je malo brza kartica od HD4670 , 4670 je mrvicu sporija od 9600GSO
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

Slične teme

  1. Benchmark programi - provjera performansi računala
    By marijanovic in forum Software
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 07-08-2012, 18:48
  2. Procjena porasta performansi zamjenom procesora?
    By marijanovic in forum Mobilno
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 18-02-2011, 23:54
  3. Usporedbe performansi na tvornickim taktovima?
    By Niko Bellic in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 07-02-2009, 10:18
  4. Napajanje oko 300 kn, dvojaba izmedju mbo
    By Necromonger in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 29-01-2008, 11:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •