Vidi rezultate ankete: Koju bi ste ocjenu dali Jgp-u u vašem kraju?

Glasači
63. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • 1

    6 9,52%
  • 2

    9 14,29%
  • 3

    13 20,63%
  • 4

    9 14,29%
  • 5

    3 4,76%
  • Ne koristim JGP

    23 36,51%
Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 137

Tema: Jgp

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Jgp

    Javni gradski prijevoz, jelte.Autobusi, tramvaji itd, itd.
    Koristite li ga, kakvi su sutobusi/tramvaji i u kakvom stanju, iskustva s vozačima, iskustva u autobusu/tramvaju, jel se dignete bakici ...
    Također, možete napisati i što ne valja, i što biste promijenili da ga učinite boljim.

    Ja ga koristim skoro svakodnevno pošto autobusom idem u školu.Autobusi su u DU ok, 95% (nekih 60 komada) ih je od 2001 pa nadalje, prošle godine stigli novi niskopodni. Ono što ima starih koriste se nešto za školski prijevoz (ja ga ne koristim pošto mi ne ide do škole) i nešto malo za direktne prigradske linije.Iako su stari, uređeni su.Podovi su novi isto tako i sjedala.
    Eh sad, taj luksuz ima i svoju cijenu 80Kn mjesečno za školski pokaz.
    Jedino što nekad znaju kasniti i po 5-10min nego što piše na voznom redu , pa onda me stara pita kako to da si zakasnio u školu.
    A i kad se horda učenika ukrca pogotovo ljeti kad zna biti nesnosno zagušljivo i vruće, doslovno si kao sardina u konzervi.Vozači su ok, kad se sjetim koliko su me puta pustili bez pokaza...

    Moja ocjena je 3.
    3 najviše zbog sardina i kašnjenja.
    Problem sardina bi ja ispravio jednim školskim autobusom koji bi išao do moje škole, a kašnjenje je uglavnom zbog (ne)ažurnosti i lijenosti vozača.

    Let the good times roll...

  2. #2
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Jgp

    stavi u anketu "ne koristim javni prijevoz"

    taj sam, ne koristim ga iz razloga jel mi nije potreban, ako je ljeto tj. lijepo vrijeme provozam se bicom, ako je kiša,hladno itd. starog žicam da me prebaci,ili jednostavno prošetam

  3. #3

    Re: Jgp

    2 - Služi svrsi ali ništa više od toga.

  4. #4
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Jgp

    Jedna trojčica za autotrolej...

    Koristim javni prijevoz uvijek. Čak i da imam auto, ne bih ga uopće koristio za po gradu, osim ako idem u veći šoping i vraćam se sa više od jedne pune vrećice. Općenito nema smisla voziti se na posao autom ako je radno mjesto u užem području grada. Em nema mjesta za parkiranje, em je parkiranje skupo, em je benzin skup. Motor je tu još praktičan, ali za aute stvarno ne razumijem, pogotovo kad jedan jedini čovjek ide na posao sam u ogromnom Touaregu i pridonosi ionako gustoj prometnoj gužvi svako jutro.
    Bilo bi lijepo da mogu biciklom na faks i drugamo, ali Rijeka baš nije pogodna za to sa svojim usponima i neravninama, a kamoli subtropskom klimom gdje je po ljeti sparina takva da se znojiš dok sjediš i ništa ne radiš.

    Autotroleju nisam dao veću ocjenu jer:

    - se vozači ne drže voznog reda iz ovog ili onog razloga (tri autobusa iste linije idu jedan za drugim, a kad ih trebaš nema ih 20 minuta)
    - Preskupi su
    - Samo je nekoliko novih autobusa klimatizirano i tu nabavu novih buseva naplaćuju žestoko preko karata

    Ali s druge strane:

    - Studentska pokazna mjesečno dođe samo oko 50 kn
    - Uvijek dođem kamo želim i obično na vrijeme

  5. #5
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Jgp

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    - se vozači ne drže voznog reda iz ovog ili onog razloga (tri autobusa iste linije idu jedan za drugim, a kad ih trebaš nema ih 20 minuta)
    Vjerujem da govoriš za gradske linije, jer prigradske su redovito točne i pouzdane. Ovo ostalo je istina.

  6. #6
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Jgp

    Ma prigradskim linijama se nikada ne vozim, to je nešto drugo. Da, mislio sam isključivo na gradske maderfakere.

    Još jedna stvar koja me nervira a nije usko povezana sa samim Autotrolejom su česte situacije gdje se dječurlija (pa i ona malo odraslija) želi prošvercati, pa kad ih šole potjera van počnu se svađat s njim ko da imaju pravo na besplatan prijevoz. I penzionerke koje se deru na šofera ako ovaj ne otvori srednja vrata istog trenutka kad bus stane.

  7. #7
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Jgp

    = Citat = Izvorno postao Nereo
    4, ponekad kasne i bakule seru
    Da, zamisli, bakuli seru kad nemaš kartu. Zbilja nepošteno, trebali bi ti svejedno dopustit da se voziš koliko god oćeš, ne?

  8. #8

    Re: Jgp

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    = Citat = Izvorno postao Nereo
    4, ponekad kasne i bakule seru
    Da, zamisli, bakuli seru kad nemaš kartu. Zbilja nepošteno, trebali bi ti svejedno dopustit da se voziš koliko god oćeš, ne?
    Ne znam kako je u Zagrebu, ali u Osijeku su momentalno butre. Živcira me što klošari samo stoje ispred vrata i kada se uspješno prijaviš, još ti dodatno prekontroliraju kartu (mislim, ako svijetli zeleno - očito valja) čisto da se vidi da nešto rade. Glupost.

  9. #9
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2009
    Postova
    267

    Re: Jgp

    Seljak sam, neznadem za trambajove.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Jgp

    autotroleju jedna petica, koristim ga samo za ić na fax jer onda nemam auto, inače svugdje idem autom, al cijeli prošli mjesec sam se vozio bez pokazne zbog kasnih upisa i nisam nijedan bus propustio, a kamoli da su me izbacili
    naravno, petica samo zato
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Jgp

    ja se jebeno bojim tramvaja. uvijek završim u kurcu, ili me skoro pregazi ili nešto.
    ali ozbiljno.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Jgp

    Zapravo ne vidim ni smisao preveliki tih tramvaja, osim ako su možda štedljiviji od buseva i to. Ne ide ništa brže od busa, dapače, obično sporije, mora se zaustavljat svuda na semaforima i raskrižjima i još mu znaju kočnice popustit na kakvoj nizbrdici i onda porazbija sve živo prije nego što se uspije zaustavit.

  13. #13
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Jgp

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Jedna trojčica za autotrolej...

    Autotroleju nisam dao veću ocjenu jer:

    - se vozači ne drže voznog reda iz ovog ili onog razloga (tri autobusa iste linije idu jedan za drugim, a kad ih trebaš nema ih 20 minuta)
    - Preskupi su
    - Samo je nekoliko novih autobusa klimatizirano i tu nabavu novih buseva naplaćuju žestoko preko karata

    Ali s druge strane:

    - Studentska pokazna mjesečno dođe samo oko 50 kn
    - Uvijek dođem kamo želim i obično na vrijeme
    Ja mu dajem dvojku, zbog tih tvojih razloga, i zato jer:
    - vozači su zakurac, neznaju vozit, koče kao da voze rally, a ljudi lete po busu
    - recimo pada kiša, pljusak točnije, autobus dođe na stanicu gdje ljudi čekaju, bus kreće po rasporedu u recimo 18 h, i bus dođe točno u 18 h, vozač izađe iz busa i neda ljudima da uđu iako je pljusak, a on treba krenut i umjesto da barem pusti ljude u bus on zatvori vrata i ode do kioska kupit si cigare i pritom pored kioska, na nadkrivenom popušit malo dok neki čekaju ispred busa bez kišobrana

    Ali ajde, kada tada se nađe koji pristojan vozač koji zna svoj posao, ali većina su totalni kreteni koji zaslužuju dobit otkaz.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  14. #14

    Re: Jgp

    Četvorkica za ZET.^^
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Jgp

    6 za zet, dosada otkako idem u skolu busom ili van nikad nije kasnio (+-par minuta na nekim random stanicama u odnosu na onaj aparat zbog semafora koji su na zagrebackoj krajnje neizbjezni). s kondukterima nemam nikakvih problema jer su oni tolko rijetki da bi mogli biti endemska vrsta+imam free pokaz tak da fkt nemoram se brinuti za karte

  16. #16
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Jgp

    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    - vozači su zakurac, neznaju vozit, koče kao da voze rally, a ljudi lete po busu
    Ovo je istina, baš svi šoferi ne štede kočnice

    A sa kišom je uvijek nekih peripetija. Ja sam inače poznat po pehovima svih vrsta, pa mi se tako jednom dogodilo da me je zalila voda sa krova busa koji je upravo stao na stanici i još se malo ljuljao, dok sam čekao da ovaj vrata otvori.

  17. #17
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Jgp

    U mom kraju ima samo Javni Seoski Prijevoz i dajem ocjenu 4, a ZETovcima u ZG bi najradije dao 1 da mogu davat 2 ocjene... Ubrzanje/Kočenje im rula. Prošli tjedan je neka baba odletila na mene, neugodno iskustvo.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Jgp

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    A sa kišom je uvijek nekih peripetija. Ja sam inače poznat po pehovima svih vrsta, pa mi se tako jednom dogodilo da me je zalila voda sa krova busa koji je upravo stao na stanici i još se malo ljuljao, dok sam čekao da ovaj vrata otvori.
    Sorry ali

    @GrimThe Reaper, slažem se s tobom, ali ipak me najviše živciraju oni njihovi prastari busevi (drvenjače) za koje nisam siguran bi li uopće smjeli na cestu.
    I normalno, živcira me cijena karte za srednjoškolce. Za studente je još i ok

    Sve u svemu, ocjena 3.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  19. #19
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Jgp

    Vozio sam se dok sam bio školarac, od kad imam auto i motor nisam sjeo dva puta u ove nove zetove niskopodne tramvaje.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Jgp

    @kostolomac

    probaj se prijaviti za zetov pokaz ko da si iz zagreba. meni cjeli razred ima te pokaze a 40%razreda je iz Jaske, tak da ono.
    niko tam kod njih ne provjerava adrese a bome ni imena (''***** Lav ******* je stavio ime)

  21. #21
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: Jgp

    Živim u malom mjestu u kojemu se sve može obići pješke te zbog toga JGP ni ne postoji ovdje.
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re: Jgp

    GPP u osijeku je sranje. Živim malo izvan Osijeka i svaki dan idem u školu busem pa presjednem na tramvaj. Stvarno ima prejebenopuno ljudi. Često se dogodi da ne stane dosta ljudi u bus pa moraju čekat novi bus. Bus ide svakih sat vremena tako da uvijek prerano dođem u školu, a kad idem kuć ga moram čekat 20-ak minuta. Karta košta 60kuna.
    Ocjena 2

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Jgp

    Znam kako ti je.
    U Dubrovniku je ista situacija pogotovo ljeti kad su 90% putnika u autobusu glupi strenđeri.I to još se naguraju tako da je od sredine autobusa do kraja poluprazan prostor.Pa se onda niti ne možeš ukrcat na prednja vrata.Ako ti otvori srednja i zadnja uđeš na njih a ako ne otvori onda ga jebi.
    Da ne govorim kako je ljeti gurati se sa svima njima.A vruće.
    Nabijem ja Libertas i njihov slogan "Budite gospari, neka vas drugi voze".

    Let the good times roll...

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: Jgp

    Mati mi radi u Autotransportu, tako da imam besplatan prijevoz autobusima, samo se moram prije javiti za međugradski autobus.
    Šta se tiče linija, živim u manjem mjestu, pa je tako zadnji bus nazad 9.15, a zadnji u grad u 4.30 (aritmetička sredina).
    Ali ne žalim se, kad treba, nije problem stopirati. Sad mi i sve više prijatelja ima položen vozački pa je to još manji problem.
    vaik ludlo

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Jgp

    sto se zeta tice,povecao bih broj nocnih tramvaja,sredio da busevi idu i nocu,a ne da ekipa mora jurit na "zadnji bus" koji im ide u neko zadano vrijeme.
    te bi sredio one kretene koji ti ne zele otvorit vrata i onda kad stoje radi svojih malih uzitaka

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Road to Zion
    Postova
    2.119

    Re: Jgp

    4, nije nešto, stalno kasne i to, al bar nema kontrolora da te izbaci.
    I ja imam avatar s božićnom kapicom!

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re: Jgp

    E da, zaboravio sam na to da mi zadnji bus ide iz grada u 11 sati -.-

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    on way to the moon
    Postova
    3.850

    Re: Jgp

    Grime ti si iz Rijeke OoO.
    Autotroleju dajem dvojku jer se dosta vozača ponaša čudno(bilo na cesti ili inače,primjer toga je pred kojih mjesec dana je bus na stanici dvorane mladosti ogrebao auto jer nije mogao proći i nakon minutu što je čekao da se vozač pojavi je zbrisao ća...),kod njih mi ide na jetra što kad očekuješ bus recimo 15 minuta(na žabici),u tom vremenu prođe ono dvije 6,dvije petice i tako neka sranja a tvoj bus nikako da dođe....
    Najviše mrzim uć u četvorku onako malu,pun drek ljudi u njoj uvijek,onda kad ljudi sa male place ulete sa svakakvim stvarima u bus,umjesto da stave veći a manji neka bude petica ali ne...Možda nije velik bus zbog onih nešto skučenijih cesta kuda vode,ali tada se opet nađe riješenje i vozi polako...

    Btw jel vam se ikad dogodilo da ste pozrdavili bakulu sa "dobar dan gospodine bakula" i da vam je uzeo pokaznu xD.
    Ako se nekad osjetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvijek se sjeti da si nekad bio najbrži spermić u svojoj grupi

  29. #29
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Jgp

    petica da bude manja? nisi čist...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  30. #30
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    10.135

    Re: Jgp

    autotrolej=autobus ili?

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •