Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 33

Tema: Rasprava o DPI na miševima...

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Rasprava o DPI na miševima...

    a nije bas,megapixeli su korisni ipak,ali dpi nije,neces bolje igrat sa 400dpi-a,preosjetljivo je to.

  2. #2
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    a nije bas,megapixeli su korisni ipak,ali dpi nije,neces bolje igrat sa 400dpi-a,preosjetljivo je to.
    korisni? šta znači korisni? vrlo je korisno kada mi prodaju ultra kompakt sa lošim (malim) senzorom od 13 megapixela... to je uistinu vrlo korisno... pogotovo kada su ti fotografije pune šuma i raznih drugih sranja...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  3. #3
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=naslovna_opsirnije&id=316

    Prefenoenalan miš
    Samo me zanima cjena.
    Uz G500 meni najpoželjniji miš.
    5600 dpi,kome to treba
    3k dpia je vise ngo dovoljno za sve.
    Ma zaboli me za DPIe... Nekoristim ni 1600 na MX518. Miš mi je opcenito ljep, Ergonomija mi se cini super, ima 2 tipke sastrane sto mi je potrebno i dovoljno, ima vlastitu memoriju, scroll izgleda presexy i maštovito baca svjetlo prema naprjed. zakon

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    a nije bas,megapixeli su korisni ipak,ali dpi nije,neces bolje igrat sa 400dpi-a,preosjetljivo je to.
    korisni? šta znači korisni? vrlo je korisno kada mi prodaju ultra kompakt sa lošim (malim) senzorom od 13 megapixela... to je uistinu vrlo korisno... pogotovo kada su ti fotografije pune šuma i raznih drugih sranja...
    pod korisni sam mislio da ne škode i ima nekakve koristi od njih a od dpi-a nemas nikakve koristi.
    I naravno da megapixeli nisu presudni i da su optika i senzor vaznniji.

  5. #5
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Od dpi nemaš koristi?
    Ajd onda izvoli, uzmi 400 dpi ili 800 dpi miš uz monitor recimo rezolucije 1920x1080.
    Naravno, kao i normalno isključi akceleraciju miša i stavi slider osjetljivosti u Windowsima na sredinu (da ti ne preskače piksele).
    Nakon toga uzmi neki s npr 2000 dpi i istim postavkama pa mi reci s čim ti je bolje.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  6. #6
    Guest

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Od dpi nemaš koristi?
    Ajd onda izvoli, uzmi 400 dpi ili 800 dpi miš uz monitor recimo rezolucije 1920x1080.
    Naravno, kao i normalno isključi akceleraciju miša i stavi slider osjetljivosti u Windowsima na sredinu (da ti ne preskače piksele).
    Nakon toga uzmi neki s npr 2000 dpi i istim postavkama pa mi reci s čim ti je bolje.

    A da nisi pomislio da je to tako samo tebi osobno???

    Kaj cu s misem koji mi leti po ekranu? Pa mi treba dodatna sekunda da ga pozicioniram di sam htio? Kaj ce mi brzi mis u sporijim strategijama i pucacinama di sam snajper???

    Sve je to fetiš i stvar navike...pa s toga mogu i ja tebi dat jednu zabludu- Hoces li biti bolji sa svojim 2 godine korišten mišem od 800dpi-a ili sa novim kojeg ces koristiti tek sad od 3000dpi-a??? Ono razmisli malo...

    Sve je to marketing i fetiš, prije par godina smo se mucili s misevima na optiku koju su izasli i koji su nam u igrama rotirali za preko 90 stupnjeva zbog loše mehanike...a danas se ne zna kud s tim silnim dpi-ovima i tehnologijama osjetljivosti. Di su još kombinacije sa podlogama i ostale stvari...sve je to jedna velika glupost, kao i vise od polovice ionako izdanih stvari sa hardverske scene. Čast iznimkama i igracima koji zaruduju lovu pa im je svaki postotak vece sanse za win dobrodošao, ali koliko ima samo onih koji tu i tamo odigraju neku igru i imaju komplet razer opreme da bi svojem susjedu mogli pokazat gle kaj imam ja sam faca, i sad moj mis dode do kraja ekrana za 0,168ms a tvojem treba 0,567ms...sto je naravno apsurd i glupost...Kao sto sam i prije napomenuo prije smo govorili ajde samo da mi mis ne zajebe onaj frag i da mi se sam ne izrotira zbog lošeg skeniranja i sve 5...došli su bolji modeli...a sad opet nije dovoljno...i tako u krug...

    Dakle ima nas razlicitih i ne mozes i ne smijes na principu i temelju svoju razmisljanja govoriti drugima kako i što...Nekoga bole milisukunde drugog ne...

    Upravo je to jedan od razloga zašto ti nisam komentirao članak o miševima. Imaš nekoliko propusta, no da se razumijemo, ne s tehnicke strane, vec sa strane "ja" .

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Od dpi nemaš koristi?
    Ajd onda izvoli, uzmi 400 dpi ili 800 dpi miš uz monitor recimo rezolucije 1920x1080.
    Naravno, kao i normalno isključi akceleraciju miša i stavi slider osjetljivosti u Windowsima na sredinu (da ti ne preskače piksele).
    Nakon toga uzmi neki s npr 2000 dpi i istim postavkama pa mi reci s čim ti je bolje.
    lol,vrijeme 400 i 800 dpi miseva je proslo,uzmi lijepo mis sa 2500 dpi i uzmi mis sa 5000 dpi,pa da vidimo koji ce ti bit bolji,mozda se i nakon nekog vremena budes naviko na 4k ali ces se svejedno vratit na manje,kao ja sa 4k na 1800.

  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Od dpi nemaš koristi?
    Ajd onda izvoli, uzmi 400 dpi ili 800 dpi miš uz monitor recimo rezolucije 1920x1080.
    Naravno, kao i normalno isključi akceleraciju miša i stavi slider osjetljivosti u Windowsima na sredinu (da ti ne preskače piksele).
    Nakon toga uzmi neki s npr 2000 dpi i istim postavkama pa mi reci s čim ti je bolje.

    A da nisi pomislio da je to tako samo tebi osobno???

    Kaj cu s misem koji mi leti po ekranu? Pa mi treba dodatna sekunda da ga pozicioniram di sam htio? Kaj ce mi brzi mis u sporijim strategijama i pucacinama di sam snajper???

    Sve je to fetiš i stvar navike...pa s toga mogu i ja tebi dat jednu zabludu- Hoces li biti bolji sa svojim 2 godine korišten mišem od 800dpi-a ili sa novim kojeg ces koristiti tek sad od 3000dpi-a??? Ono razmisli malo...

    Sve je to marketing i fetiš, prije par godina smo se mucili s misevima na optiku koju su izasli i koji su nam u igrama rotirali za preko 90 stupnjeva zbog loše mehanike...a danas se ne zna kud s tim silnim dpi-ovima i tehnologijama osjetljivosti. Di su još kombinacije sa podlogama i ostale stvari...sve je to jedna velika glupost, kao i vise od polovice ionako izdanih stvari sa hardverske scene. Čast iznimkama i igracima koji zaruduju lovu pa im je svaki postotak vece sanse za win dobrodošao, ali koliko ima samo onih koji tu i tamo odigraju neku igru i imaju komplet razer opreme da bi svojem susjedu mogli pokazat gle kaj imam ja sam faca, i sad moj mis dode do kraja ekrana za 0,168ms a tvojem treba 0,567ms...sto je naravno apsurd i glupost...Kao sto sam i prije napomenuo prije smo govorili ajde samo da mi mis ne zajebe onaj frag i da mi se sam ne izrotira zbog lošeg skeniranja i sve 5...došli su bolji modeli...a sad opet nije dovoljno...i tako u krug...

    Dakle ima nas razlicitih i ne mozes i ne smijes na principu i temelju svoju razmisljanja govoriti drugima kako i što...Nekoga bole milisukunde drugog ne...

    Upravo je to jedan od razloga zašto ti nisam komentirao članak o miševima. Imaš nekoliko propusta, no da se razumijemo, ne s tehnicke strane, vec sa strane "ja" .
    Doctor Freak

    Da ti nisi možda pomislio da ti s 400 dpi mišem da bi prešao pomak od 1920 pixela treba 12,19 cm?
    I da ti onda treba recimo u momentu s jednog kraja ekrana na drugi (ekvivalent npr četvrtini okreta u igri) u desetinki sekunde, da je to brzina od 1,22 m/s a miš ti možda može pratiti do 1 m/s, da ne pričamo o bržim pokretima.
    Za isti put na ekranu s 2000dpi mišem treba ti 2,44 cm i u desetinki sekunde tek pomak ruke brzinom 0,24 m/s.
    Sad te fino brzine pomnoži s 2 kako bi dobio koliko ti je potrebno da se u decisekundi okreneš za 180 stupnjeva u igri.

    Kao što sam negdje već i napisao, puno je bolje više dpi + manja postavka osjetljivosti u igri (smanjen slider) nego manje dpi + veća osjetljivost u igri. Više dpi jednostavno daje bolju preciznost.

    Citiram iz Savjetnika za odabir gamerskog miša:

    Igranje na visokoj, srednjoj i niskoj osjetljivosti

    Držanje miša na visokoj osjetljivosti (postavka u igri) rezultira time da manji pomaci miša daju veći pomak pokazivaća na ekranu.
    Naravno, tu je potrebna bolja preciznost miša i dobra istreniranost ruke.

    Igranje na niskoj osjetljivosti daje to da se za određeni manji pomak u igri miš mora puno pomaknuti. Rezultat toga su vrlo brzi pokreti mišem (Zamislite da miš za poluokret lika na ekranu trebate pomaknuti pola metra a neprijatelj vam u igri dolazi s leđa. To je brzina).

    Srednja osjetljivost je najčešća pošto većina ne mijenja postavke brzine miša unutar windowsa/igre i ne koristi miš posebne preciznosti...

    Dakle, ukoliko igrate na niskoj osjetljivosti, vaš miš mora moći pratiti pokrete vaše ruke (brzinu, pomak, preciznost) pri velikim brzinama. Obratite pozornost na deklariranu brzinu koju miš može pratiti prilikom kupnje. (Većina onih koji nemaju istaknutu vrijednost prati do 1 m/s ili rjeđe do 1.6 m/s, nakon toga ne prate brzinu ili se javljaju greške u kretanju).


    Koliko dpi je potrebno?

    Broj dpi označava koliko točaka po inču unutar pokreta miša njegov senzor može raspoznati. Ljudi se uglavnom furaju na "više je bolje" ne obraćajući pozornost na koliko je uopće potrebno.

    Računajmo ovako:
    Igrate igru na rezoluciji 1024x768. Dakle horizontalno vidite dužinu od 1024 piksela koja odgovara ajmo reći kutu od 90 stupnjeva (toliko vidite u igri).
    Dakle da bi se napravio puni krug (360 stupnjeva) potrebno je prevaliti 4*1024 pixela = 4096pixela.
    Formula je: Broj pixela za puni krug podjeljeno s pomak ruke u inčima.
    Ukoliko igrate na visokoj osjetljivosti (recimo 360 stupnjeva u 10cm {4 inča} pomaka miša) dovoljan vam je dpi od nekih 1000.
    Pri niskoj osjetljivosti (360 za 0.5m {20 inča}) dovoljno vam je 200dpi.
    Pri srednjoj (360 za 25cm) dostatno je 400dpi.
    Ako igrate na visokoj osjetljivosti na 2560x1600 tek tad imate koristi od 2500dpi.

    Što kad kupite miš s više dpi nego onaj na kojeg ste navikli, a želite zadržati brzinu pokreta na koju ste navikli? Evo formula:
    (Stara osjetljivost u igri)*(dpi starog miša)/(dpi novog miša)=(nova osjetljivost u igri)

    Dakle ne smanjujte dpi (gubite preciznost) već osjetljivost u igri (brzinu miša).
    Bolje je (više dpi)*(manja osjetljivost podešena u igri) nego (manje dpi)*(veća osjetljivost). Iako rezultat umnoška može biti jednak, s više dpi veća je preciznost.
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Od dpi nemaš koristi?
    Ajd onda izvoli, uzmi 400 dpi ili 800 dpi miš uz monitor recimo rezolucije 1920x1080.
    Naravno, kao i normalno isključi akceleraciju miša i stavi slider osjetljivosti u Windowsima na sredinu (da ti ne preskače piksele).
    Nakon toga uzmi neki s npr 2000 dpi i istim postavkama pa mi reci s čim ti je bolje.
    lol,vrijeme 400 i 800 dpi miseva je proslo,uzmi lijepo mis sa 2500 dpi i uzmi mis sa 5000 dpi,pa da vidimo koji ce ti bit bolji,mozda se i nakon nekog vremena budes naviko na 4k ali ces se svejedno vratit na manje,kao ja sa 4k na 1800.
    Istina. Baš pokušavam zamisliti koliki bi monitor trebao za žulju od 4000-5000 ili više dpi.
    Odgovor je ATI Eyefinity od barem 3 monitora...
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Ja svoj miš držim na sredini...800 dpi.1600 mi pre brzo.I sa 800 dpi najnormalnije uz tek lagani pomak šake u zglobu prelazim po 22" monitoru i nastavljam put preko 32" televizora. Po meni su ti veliki dpi senzori definitivno marketinški trik.

  10. #10
    Guest

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Marijanovic boli mene briga za te silne clanke kad pricas ljudim krivo. Necu i ne zelim diskutirati.


    Ti si u prave i amen

  11. #11
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Marijanovic boli mene briga za te silne clanke kad pricas ljudim krivo. Necu i ne zelim diskutirati.


    Ti si u prave i amen
    Pričam ljudima krivo? Eh ta matematika, kome je ona još mjerodavna...
    No rado ću te saslušati ako mi fino kratko i jasno objasniš što je tu krivo.
    Ako mi dokažeš da je krivo, prestati ću tako "pricati", a otvoren sam za učenje tako da - prosvijetli me.

    Ovaj tvoj post mi zvući kao ono "Različitog smo mišljenja, dakle nisi u pravu".
    Takvo mišljenje ne dolikuje intelektualcima, niti sam ja toliko zadrt da ne mogu prihvatiti da nisam u pravu.
    Samo ne mogu prihvatiti da nisam u pravu ako mi se to ne potkrijepi nečim što sliči na dokaz.

    I da, nikad nitko nije u potpunosti u pravu.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  12. #12
    Guest

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Pravi intelektualci nikada svoje znanje ne dijele sa drugima. Drže ga za sebe i ownaju.

    Pravi intelektualci netrebaju tekstove neke trece osobe.

    Pravi intelektualci isprobaju a tek onda pricaju.



    Ima li tu di tebe??

    I ne ne svađam se s tobom,niti mi je namjera filozofirati, niti mi je namjera raditi se pametan. Samo ti zelim rec da ne kuzim na temelju cega ti mislis da si u pravu sa spikom o misevima??? Jer ja iskreno neke stvari ne pronalazim kao ti, a budimo iskreni miševe mijenjam ko carape.

  13. #13
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Vidim da je ovdje u pitanju argumentiranje ad hominem, dakle nema potrebe da dalje objašnjavam.
    Pogotovo nakon što je "sugovornik" dokazao da nije upućen u temu.

    Btw, ovo je otišlo duboko u offtopic i očito da nikome nije zanimljivo. Molim moderatora da pobriše "spam".
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    Držim ga na 1150,500 reports per second,1680x1050 rezolucija ekrana,miš je Logitech G5.

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    = Citat = Izvorno postao Chappi
    Držim ga na 1150,500 reports per second,1680x1050 rezolucija ekrana,miš je Logitech G5.
    Dakle da bi mišem prešao s jednog kraja ekrana na drugi treba ti pomak ruke od 3,7 cm.
    Recimo da ti je u igri vidno polje (FOV) 90 stupnjeva, dakle da bi se okrenuo puni krug u igri treba ti 4x 3,7 cm.
    Da bi to napravio u sekundi, moraš miš pomicati brzinom od 1,48 m/s.
    Dakle ako igraš vrlo dinamične igre, treba ti recimo pomak od skoro 15 cm da bi se okrenuo u recimo desetom djelu sekunde.
    Ti si verojatno low sens igrač.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    2.168

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    Ne drzim ga uvjek isto,ovako mi je kad surfam netom ili nesto cackam po kompu.A od igara zavisi kako mi pase...nekad ga dignem na 2000 a nekad spustim na 800

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Pravi intelektualci nikada svoje znanje ne dijele sa drugima. Drže ga za sebe i ownaju.

    Pravi intelektualci netrebaju tekstove neke trece osobe.

    Pravi intelektualci isprobaju a tek onda pricaju.
    Ne ne i ne...

    Inače bi Einstein i Tesla šutili o svemu.

    Opet ne, jer onda ni Einstein nebi proučavao Newtona,a ni Tesla Edisona.

    Opet ne, jer prvo napraviš teoretsku zamisao, preneseš ju na papir, projektiraš, izgradiš, isprobaš, i u izvješću napišeš "korisno ili nekorisno".
    Glavni razlog zašto Teslini izumi nisu isprobani je nedodstatak novca, jer papira je imao, ne i resursa za izgradnju mnogočega...

    BTW - moj miš je iz 2001, tad još nisu pisali broj DPI-a (makar se može izračunati, ali neda mi se), nego samo preciznost lasera od 850nm.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  18. #18
    Guest

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    [quote=Don Kihot]
    = Citat = Izvorno postao "Doctor Freak":o74tzryn
    Pravi intelektualci nikada svoje znanje ne dijele sa drugima. Drže ga za sebe i ownaju.

    Pravi intelektualci netrebaju tekstove neke trece osobe.

    Pravi intelektualci isprobaju a tek onda pricaju.
    Ne ne i ne...

    Inače bi Einstein i Tesla šutili o svemu.

    Opet ne, jer onda ni Einstein nebi proučavao Newtona,a ni Tesla Edisona.

    Opet ne, jer prvo napraviš teoretsku zamisao, preneseš ju na papir, projektiraš, izgradiš, isprobaš, i u izvješću napišeš "korisno ili nekorisno".
    Glavni razlog zašto Teslini izumi nisu isprobani je nedodstatak novca, jer papira je imao, ne i resursa za izgradnju mnogočega...

    BTW - moj miš je iz 2001, tad još nisu pisali broj DPI-a (makar se može izračunati, ali neda mi se), nego samo preciznost lasera od 850nm.[/quote74tzryn]


    Sva sreća pa smo u 21. stoljeću ko Tesla i Einstein. U današnje vrijeme intelektualci nisu znanstvenici koji se ubijaju od rada do 70-te godine pa umru, da bi nakon 10 godina dobili nagradu za zivotno djelo, vec su to ljudi koji otidu u penziju sa 30 godina a na racunu imaju sedmeroznamenkasti broj. I da posve legalno (a ne kao u BOILER ROOM).



    @Marijanovic: ne znam ja kakve to ti gluposti teraš s tim racunanjem i radi cega je to uopce potrebno, kad vidis da ti ljudi lijepo vele da je stvar navike. I da ti mis star 5 godine moze biti avion ako se znas njime koristiti i ako si s vremenom povecao svoje vjestine.

  19. #19
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    Mislim da su ergonomija i masa miša te kvalitetna podloga po kojoj miš klizi kao nož kroz putar bitniji od samih DPI postavki. Osobno radije koristim veći DPI pošto nisam fan veslanja, ali na dobroj i velikoj podlozi nebitno je dal ti je DPI 800 ili 1600.


  20. #20
    Guest

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    = Citat = Izvorno postao Talični Tom
    Mislim da su ergonomija i masa miša te kvalitetna podloga po kojoj miš klizi kao nož kroz putar bitniji od samih DPI postavki. Osobno radije koristim veći DPI pošto nisam fan veslanja, ali na dobroj i velikoj podlozi nebitno je dal ti je DPI 800 ili 1600.
    Upravo to.

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    Na dobroj i velikoj podlozi svejedno s 800 dpi moraš duplo više kurblati nego s 1600.

    Isprobavao sam i 400 i 600, 800, 1000, 1200, 1600, 1680, 1800, 2000, 2500 i 3200 dpi na 1680x1050.
    Vjerujte mi, s 400, 600, 800 i 1000 dpi na toj rezoluciji nije ugodno raditi u windowsima. Bude prespor miš.
    Što se igranja tiče, tu mi ugodno na toj rezi nije ništ ispod 1600 dpi, čak mi je i to ponekad "sporo".

    Na ovom mišu što mi je uz laptop držim 2500 dpi.
    Doma na mišu uz komp postavljeno je 3200 dpi.
    Jbga naviknuo sam na high sense.

    Slažem se da je od dpi bitnija i ergonomija i masa i brzina osvježenja USB porta i još drugih stvari, ali ni dpi nije nebitan.
    Nikad nebih nekome preporučio miš s manje od 1000 dpi (ako ima npr 17" crt monitor reze 1024x76, 1600dpi (1600x1200),
    2000 dpi (npr FullHD) ili 5000dpi (ako ima ATI Eyefinity od barem 3 monitora).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22
    Guest

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    Miš sa 800-1000dpi-a je i više nego super na rezi od 1680x1050.

  23. #23
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Miš sa 800-1000dpi-a je i više nego super na rezi od 1680x1050.
    Mislim da si ti zaboravio koristiti izraze tipa "Ja mislim ...", "Moje je mišljenje da ...", "Smatram da ...", "Po mom mišljenju ...", ...
    Oprosti ali tvoje mišljenje nije globalno mišljenje.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  24. #24
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    Htio sam reći da je svejedno na koliko DPI je naštelan miš (to svako rikta po sebi) nego da sav taj silni DPI nema smisla ako vam ergonomija i masa miša ne odgovara i ako podloga nije takva da se miš po njoj fluidno mrda. To je osnovno.

    @ Ivan M

    U pravilu je više DPI bolje SAMO ZATO što ti ostavlja prostora da skužiš jesi li veslač ili mirko. Neki ljudi bolje igraju kao veslači dok se netko tko igra kao mirko uz sav taj hyper responce opet nespretno miče. Sve je stvar navike. Ja nekad igram kao veslač, nekad kao mirko. Ovisi od igre do igre. Sviđa mi se što sa mišem od 1600 DPI mogu i jedno i drugo. Ipak, neki ljudi su navikli isključivo veslat i njih 1600 DPI samo bespotrebno cima.


  25. #25
    Guest

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Miš sa 800-1000dpi-a je i više nego super na rezi od 1680x1050.
    Mislim da si ti zaboravio koristiti izraze tipa "Ja mislim ...", "Moje je mišljenje da ...", "Smatram da ...", "Po mom mišljenju ...", ...
    Oprosti ali tvoje mišljenje nije globalno mišljenje.
    Ne nego je to tako.Dovoljno brz i precizan.

  26. #26
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    razer copperhead..

    2000dpi, high sens. konstatno, i u windowsima i pri igranju.

    no, moram priznat da zadnje vrijeme, u iščekivanju copperhead drajvera kompatibilnih sa win7, držim miš na 1000dpi i da je tak svejedno. malo podignem "window pointer speed" u control panelu i pređe preko FullHD ekrana kao da je na 2000dpi
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  27. #27
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    ... malo podignem "window pointer speed" u control panelu i pređe preko FullHD ekrana kao da je na 2000dpi
    E vidiš, kad podižeš "Pointer speed" događa se to da ti pokazivać/kursor/strelica preskaće piksele.
    Što ti je taj slider više od srednje vrijednosti to ti više piksela preskaće (recimo npr na max ti preskaće svaki drugi).
    I da, to utjeće i na igre - dakle manja ti je preciznost.

    A onaj "mouse smoothing" je u biti akceleracija miša. I to je štetno.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  28. #28
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    kao što rekoh.. u iščekivanju razer drivera za win7
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    znaci,enhance pointer precision se treba potpuno iskljucit?

  30. #30
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Rasprava o DPI na miševima...

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    znaci,enhance pointer precision se treba potpuno iskljucit?
    Prema mom mišljenju i određenoj literaturi, rekao bih da da.
    Akceleracija miša ti uzrokuje to da ti je pomak strelice na ekranu ovisan o brzini na kojom si pomakao miš.
    Recimo to ovako; uzmimo da si miš pomaknuo recimo 3 cm na stolu; ako si pomaknuo većom brzinom pomak na ekranu bi ti bio veći nego s manjom brzinom. To je s uključenom akceleracijom.
    S isključenom akceleracijom za 3 cm bi uvijek dobio jednak pomak na ekranu (neovisno o brzini), a brzina bi utjecala na brzinu pomicanja kursora. Razumiješ?
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

Slične teme

  1. Victoria - Rasprava
    By Delirium in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 281
    Posljednji post: 11-03-2012, 22:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •