Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 46

Tema: Fotografija u sliku

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Fotografija u sliku

    Pitanjce...


    Stara želi staviti na zid sliku cvijeta. Pošto je izbor loš i ograničen, mislio sam fotkati njenu orhideju, fotku doraditi u Photoshopu i takvu fotku dati izraditi u dimenzijama za okvir pa da nju stavi na zid. Pa me zanima jel netko zna:


    1) Da li moram Resizeati fotku na dimenzije okvira ili da je puknem u 8mpx i ostavim u original dimenzijama?

    2) Gdje i da li se uopće može negdje takva slika izraditi (ZG)?

    3) Na što moram paziti kod obrađivanja/fotkanja da slika ispadne što bolja? (mislio sam staviti bijelu dasku iza orhideje tako da je na bijeloj pozadini, to mi je za sada jedina ideja).



    Puno hvala unaprijed.

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Fotografija u sliku

    2.) Vidi negdje di izrađuju plakate za The Best, Saloon, Aquarius i ostalo. Sigurno ti mogu na papir večeg formata nabacit tu fotku, a možeš birat i vrstu papira i ostale detalje...


  3. #3
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija u sliku

    sliku obradjuj u orginalnoj velicini i nista previse nemoj brljat
    samo uzmes brightnes / kontrast , vibrance, curves, colorbalance i tim efektima doradis na ono sta zelis
    nema tu previse mure knjige
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Pitanjce...


    Stara želi staviti na zid sliku cvijeta. Pošto je izbor loš i ograničen, mislio sam fotkati njenu orhideju, fotku doraditi u Photoshopu i takvu fotku dati izraditi u dimenzijama za okvir pa da nju stavi na zid. Pa me zanima jel netko zna:


    1) Da li moram Resizeati fotku na dimenzije okvira ili da je puknem u 8mpx i ostavim u original dimenzijama?

    2) Gdje i da li se uopće može negdje takva slika izraditi (ZG)?

    3) Na što moram paziti kod obrađivanja/fotkanja da slika ispadne što bolja? (mislio sam staviti bijelu dasku iza orhideje tako da je na bijeloj pozadini, to mi je za sada jedina ideja).



    Puno hvala unaprijed.

    Nije ti problem sama rezolucija fotografije u megapixelima koliko točke po inchu ilitiga dpi.
    Pošto printaš probaj u fotoaparatu staviti DPI što veći.
    Sliku ostavi u normalnim dimenzijama, oni će u studiju srediti sve kaj treba da stane u okvir.
    Stavi svakako dasku iza, a ako hoćeš pomoć oko obrade stojim ti na raspolaganju.
    Obradim ti po želji, samo mi nemoj neku sliku loše kvalitete poslat.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  5. #5
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Pitanjce...


    Stara želi staviti na zid sliku cvijeta. Pošto je izbor loš i ograničen, mislio sam fotkati njenu orhideju, fotku doraditi u Photoshopu i takvu fotku dati izraditi u dimenzijama za okvir pa da nju stavi na zid. Pa me zanima jel netko zna:


    1) Da li moram Resizeati fotku na dimenzije okvira ili da je puknem u 8mpx i ostavim u original dimenzijama?

    2) Gdje i da li se uopće može negdje takva slika izraditi (ZG)?

    3) Na što moram paziti kod obrađivanja/fotkanja da slika ispadne što bolja? (mislio sam staviti bijelu dasku iza orhideje tako da je na bijeloj pozadini, to mi je za sada jedina ideja).



    Puno hvala unaprijed.

    Nije ti problem sama rezolucija fotografije u megapixelima koliko točke po inchu ilitiga dpi.
    Pošto printaš probaj u fotoaparatu staviti DPI što veći.
    Sliku ostavi u normalnim dimenzijama, oni će u studiju srediti sve kaj treba da stane u okvir.
    Stavi svakako dasku iza, a ako hoćeš pomoć oko obrade stojim ti na raspolaganju.
    Obradim ti po želji, samo mi nemoj neku sliku loše kvalitete poslat.

    onda mu nemos obradii po zelji kad ili ne znas preraditi fotku lose kvalitete da lici na nesto ili ona uobicajena izjava kod ljudi i dizajnera kad ne znaju je:"ne zelim gubiti vrijeme!"

  6. #6
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    sliku obradjuj u orginalnoj velicini i nista previse nemoj brljat
    samo uzmes brightnes / kontrastS, vibrance, curves, colorbalance i tim efektima doradis na ono sta zelis
    nema tu previse mure knjige
    odmah u startu pa pogresno.

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija u sliku

    mislis?

    to je najosnovnija stvar koju korisim gotovo kod svega sta radim u fotosopu od neke montaze, do najobicnije obrade fotke.

    i da, kak bi se lose kvalitete mogla poboljsat slika da bude 'ljepsa' ?

    evo primjer obradjene
    http://www.cityweekly.net/utah/imgs/med ... Mother.jpg

    i neobradjene
    http://i42.tinypic.com/27xgtfp.jpg

    iako su 2 razlicite scene, al vjerovatno je ona obradjena u ovako izgledala prije tretmana
    ja sam sa ovom neobradjenom pokusavao slicno dobit i nema sanse
    mozda bi uspio kad bi cjeli dan picajzlirao, al to je previse rada na jednoj fotki
    sigurno postoji jednostavnije rjesenje.
    kako?
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  8. #8
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    mislis?

    to je najosnovnija stvar koju korisim gotovo kod svega sta radim u fotosopu od neke montaze, do najobicnije obrade fotke.

    i da, kak bi se lose kvalitete mogla poboljsat slika da bude 'ljepsa' ?

    evo primjer obradjene
    http://www.cityweekly.net/utah/imgs/med ... Mother.jpg

    i neobradjene
    http://i42.tinypic.com/27xgtfp.jpg

    iako su 2 razlicite scene, al vjerovatno je ona obradjena u ovako izgledala prije tretmana
    ja sam sa ovom neobradjenom pokusavao slicno dobit i nema sanse
    mozda bi uspio kad bi cjeli dan picajzlirao, al to je previse rada na jednoj fotki
    sigurno postoji jednostavnije rjesenje.
    kako?
    kao sto vidis slika bljesti. zato se ne koristi odmah brightness i contrast vec levels.

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija u sliku

    Kao što vidim gospodin Barathrum se opet našao prozvanim.
    Pa idemo redom.

    Kao prvo, ja sam se sam javio da pomognem obraditi fotografiju i time sam si uzeo rizik da ću potrošiti nešto svojeg vremena.
    Kao drugo, molim te nemoj biti toliko glup i mislit da se od fotke koja je sa web kamerom napravljena da napraviti vrhunsko remek dijelo. (naravno, da se odmah ogradim, ne mislim da bartuc bude okidao fotografiju s web kamerom) To ti je čista logika dragi moj.
    Nadalje, ako se dobro sjećam sa one moje teme o fotografiji, ti si onaj lik koji nezna primiti kritiku, zar ne? Onaj kojem je neki dobar fotograf (ili više njih) reklo da radiš odlične fotografije, a napravio si glupost na toj fotografiji koju si toliko srčano branio. Bravo majstore, sad si se našao mene ići prozivati.
    A ove smajliće si možeš pogurnuti sljedeći put u usta i prešutjeti i ne izjaviti ovakvu glupost kakvu si sada izjavio.

    Ne mislim šutjeti na ovakve debilne provokacije.

    I ako nisi vidio, tegla ajvara je rekao da on tako započinje obradu, ne znači da će to raditi na svakoj fotografiji i to ne znači da će raditi baš na ovoj fotografiji.

    I impresionira me količina ljudi koji idu srati nekome tko se besplatno ponudi riješiti nekome neki zadatak i pomoći čovjeku.

    Glavno da ti sereš, ali se ti nisi javio, niti si pokušao pomoći, ali si se našao odgovoriti na sve postove svih ljudi koji su došli ovdje pomoći.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  10. #10
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    mislis?

    to je najosnovnija stvar koju korisim gotovo kod svega sta radim u fotosopu od neke montaze, do najobicnije obrade fotke.

    i da, kak bi se lose kvalitete mogla poboljsat slika da bude 'ljepsa' ?

    evo primjer obradjene
    http://www.cityweekly.net/utah/imgs/med ... Mother.jpg

    i neobradjene
    http://i42.tinypic.com/27xgtfp.jpg

    iako su 2 razlicite scene, al vjerovatno je ona obradjena u ovako izgledala prije tretmana
    ja sam sa ovom neobradjenom pokusavao slicno dobit i nema sanse
    mozda bi uspio kad bi cjeli dan picajzlirao, al to je previse rada na jednoj fotki
    sigurno postoji jednostavnije rjesenje.
    kako?

    Ovu nemodificiranu nebuš nikad ko ovu gore dobio jer s JPEG-om nemaš puno toga na raspolaganju. Fotkana je i obrađena u RAWu i to je neš sasvim drugo.

    @ Barathrum

    ak moš ti bit i guru fotošopa, al ak je slika loše kvalitete moš se samo slikat...

    Živi bili pa umrli

  11. #11
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Fotografija u sliku

    Ljudi, ja se ispričavam, potpuno sam zaboravio na svoju temu Valjda zato što rijetko posjećujem ovaj podforum.


    Puno hvala svima na pomoći. Inače se kužim u Photoshop ali ne i u "umjetnički Photoshop", ali budem probao sam nešto iskombinirati, pa ako ne uspijem, onda ću zatražiti pomoć od Gurua Nitrosa. Mene više brine to što ne znam pogoditi umjetnički kut pod kojim moram slikati nešto da ispadne spektakularno. Gledam vaše fotke po ovom podforumu i pre savršene su, svaka vam čast, moraš imati triger u sebi za uslikati dobru fotografiju.


    Baš sam se danas sjetio da je staroj sljedeći tjedan rođendan, pa bi joj to mogao biti poklon... Ovo mi je dobro došlo pošto ne znam što bi joj drugo kupio. A sada odo fotkati orhideju pošto je upravo izašla iz stana, pa da dobijem na elementu iznenađenja





    EDIT:


    Stari moj, koji sam ja antitalent za okinuti fotku Od 15-ak fotografija, izdvojio sam 4 najbolje Da li da ih obrađujem ili da rađe skinem neki profesionalno uslikani cvijet sa neta i od njega izradim sliku?


    SSS

  12. #12
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    [quote=Čux]
    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara":zuncq7e5]mislis? :o

    to je najosnovnija stvar koju korisim gotovo kod svega sta radim u fotosopu od neke montaze, do najobicnije obrade fotke.

    i da, kak bi se lose kvalitete mogla poboljsat slika da bude 'ljepsa' ?

    evo primjer obradjene
    [url="http://www.cityweekly.net/utah/imgs/media/Bill/HowMother.jpg
    http://www.cityweekly.net/utah/imgs/med ... Mother.jpg[/url]

    i neobradjene
    http://i42.tinypic.com/27xgtfp.jpg

    iako su 2 razlicite scene, al vjerovatno je ona obradjena u ovako izgledala prije tretmana
    ja sam sa ovom neobradjenom pokusavao slicno dobit i nema sanse
    mozda bi uspio kad bi cjeli dan picajzlirao, al to je previse rada na jednoj fotki
    sigurno postoji jednostavnije rjesenje.
    kako?

    Ovu nemodificiranu nebuš nikad ko ovu gore dobio jer s JPEG-om nemaš puno toga na raspolaganju. Fotkana je i obrađena u RAWu i to je neš sasvim drugo.

    @ Barathrum

    ak moš ti bit i guru fotošopa, al ak je slika loše kvalitete moš se samo slikat...[/quote:zuncq7e5]

    bas i ne. stvar je rekonstrukcije. jednom mi je jedan lik proslijedio jednu noisanu fotku, bas ono low nad lowovima sto se tice fotke, pixeli skoro ko pola nokta. sredilo se to dosta dobro, koliko se moglo. uzmes samplove sa drugih fotki pa nadomjestas ono sto je lose. na kraju dosta dobro ispadne. jedino nemos spasit one fotke koje su slikali ljudi kojima ruke drhte pa cijela fotka izgleda "pijano".

  13. #13
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    obrada od autora


    moja obrada autorove obrade unutar ravno 42 sec. naravno treba jos kistovima proci malo pozadinu.

  14. #14
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Fotografija u sliku

    Dobar odabir fotke. Obrada loša...


  15. #15
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Fotografija u sliku

    Ono gore što sam uploadao nije obrada nego original. Htio sam prvo mišljenje stručnjaka da li se uopće isplati obrađivati ta fotka ili je bolje da skinem neku gotovu, profesionalno uslikanu fotku i odem rađe kopati septičku jamu baki u Rakitje pošto mi slikanje ne leži


    @Barathrum, koliko vidim, samo si se poigrao levelima i unsharp maskom... Može to i bolje, ali ne znam jel se isplati na ovakvim fotkama


    PS: Nebi htio da slika na kraju izgleda kao šaka u oko na zidu...

  16. #16
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ono gore što sam uploadao nije obrada nego original. Htio sam prvo mišljenje stručnjaka da li se uopće isplati obrađivati ta fotka ili je bolje da skinem neku gotovu, profesionalno uslikanu fotku i odem rađe kopati septičku jamu baki u Rakitje pošto mi slikanje ne leži


    @Barathrum, koliko vidim, samo si se poigrao levelima i unsharp maskom... Može to i bolje, ali ne znam jel se isplati na ovakvim fotkama


    PS: Nebi htio da slika na kraju izgleda kao šaka u oko na zidu...

    levels, noise, color balance, shadows/highlight, filter:accented edges i glowing edges, blenda softlight i color dodge, photo filter, variations, dust and scratches.

    kao sto vidis ne postoji nikakav unsharp u inome. mal si se zaletio. ako moze bolje, pokazi nam.

  17. #17
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    mislis?

    to je najosnovnija stvar koju korisim gotovo kod svega sta radim u fotosopu od neke montaze, do najobicnije obrade fotke.

    i da, kak bi se lose kvalitete mogla poboljsat slika da bude 'ljepsa' ?

    evo primjer obradjene
    http://www.cityweekly.net/utah/imgs/med ... Mother.jpg

    i neobradjene
    http://i42.tinypic.com/27xgtfp.jpg

    iako su 2 razlicite scene, al vjerovatno je ona obradjena u ovako izgledala prije tretmana
    ja sam sa ovom neobradjenom pokusavao slicno dobit i nema sanse
    mozda bi uspio kad bi cjeli dan picajzlirao, al to je previse rada na jednoj fotki
    sigurno postoji jednostavnije rjesenje.
    kako?
    Jel samo meni na toj slici Robin izgleda kao mama Gilmore? :O
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija u sliku

    evo moja obrada

    svjezina u slici, kompozicija, komplimentarni kontrast, jednostavno bez nekih komplikacija

    uz ovu fotku preporucam srebrni ram sa crnom parsparturom



    racunaj na to da tolko nece intezivne boje bit, jer kad se to isprinta, uvjek bude drugacije
    nato uvjek moras racunat, i najvjerovatnije bude bljeđe i onda ce bit taman

    tolko od mene
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    evo moja obrada

    svjezina u slici, kompozicija, komplimentarni kontrast, jednostavno bez nekih komplikacija

    uz ovu fotku preporucam srebrni ram sa crnom parsparturom



    racunaj na to da tolko nece intezivne boje bit, jer kad se to isprinta, uvjek bude drugacije
    nato uvjek moras racunat, i najvjerovatnije bude bljeđe i onda ce bit taman

    tolko od mene
    svakako da nece ali osljepio si me skoro. spalio si cijelu fotku. cek aj sad cu ja od iste fotke obradu slomit. ovak ionak ne mogu spavati, enznam koji mi je vrag u zadnje vrijeme. nece biti bljedja bit ce tamnija. sve ostalo ce ostat spaljeno i dalje...


  20. #20
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija u sliku

    'hladno' djeluje.
    a i kompoziciju moras istjerat
    jer prejaki su cvjetovi i skroz gore na vrhu slike, treba ih malo spustit i dat im iznat prostora i ispod pojacat kalic i lisce da konkuriraju gore cvjecu, da se dobije na ravnotezi
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  21. #21
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    'hladno' djeluje.
    a i kompoziciju moras istjerat
    jer prejaki su cvjetovi i skroz gore na vrhu slike, treba ih malo spustit i dat im iznat prostora i ispod pojacat kalic i lisce da konkuriraju gore cvjecu, da se dobije na ravnotezi

    to je vec manipulacija. ja samo pokazujem sto se moze unutar 1 minute.

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Fotografija u sliku

    evo kako bi trebalo otprilike izgledat kak sam ja zamislio, al ne naravno sa ovakom ramom xD
    smanjio sam malo kontrast na foru da je isprintano vec

    http://img99.imageshack.us/img99/5257/f ... ja0280.jpg
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  23. #23
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Fotografija u sliku

    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  24. #24
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao Tegla Ajvara
    evo kako bi trebalo otprilike izgledat kak sam ja zamislio, al ne naravno sa ovakom ramom xD
    smanjio sam malo kontrast na foru da je isprintano vec

    http://img99.imageshack.us/img99/5257/f ... ja0280.jpg

    al kuzis da si spalio. fali ti djelovi cvjecnjaka. to ti u fotografiji ne prolazi ni u printu. druga stvar je akd ti napucas iso i opalis jos blic pa si smaom fotkom isao da se pola toga ne vidi. ali kod ovakvih fotki to ti ne prolazi. jer spaljivanjem dobivas bljestavilo, boje su prekricave i fale djelovi fotografije i elemenata. i jos uvijek me oci peku od toga sa ovom ramom jos vise. ali ti si umjetnik pa sve prolazi. ja sam "ekonomican" pa moram slijediti zadane standarde

  25. #25
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija u sliku

    Joj barathrum koliko ti gluposti možeš napisati.
    Što u fotografiji ne prolazi? High key ne prolazi? Pola high key fotografija ima spaljenih dijelova i to je potpuno normalno i dopustivo.
    Ne mora svaka fotografija imati 100% detalja iz svih dijelova spektra.

    I daj molim te prestani s tim obradama 1 minuta, ako želiš obraditi posveti se fotografiji, a nemoj raditi gluposti i neke kvazi obrade.

    A komentar na tvoju "1 minutnu obradu" su sasvim nepotrebni, jer je nadasve loša, kompozicija je koma, detalji su još veća koma, jer ne radiš high pass izoštravanje, izvadio si iz zatamljenih dijelova toliko shuma da mi se oči fiksiraju iste sekunde na te anomalije.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  26. #26
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Fotografija u sliku

    = Citat = Izvorno postao NITROS
    Joj barathrum koliko ti gluposti možeš napisati.
    Što u fotografiji ne prolazi? High key ne prolazi? Pola high key fotografija ima spaljenih dijelova i to je potpuno normalno i dopustivo.
    Ne mora svaka fotografija imati 100% detalja iz svih dijelova spektra.


    I daj molim te prestani s tim obradama 1 minuta, ako želiš obraditi posveti se fotografiji, a nemoj raditi gluposti i neke kvazi obrade.

    A komentar na tvoju "1 minutnu obradu" su sasvim nepotrebni, jer je nadasve loša, kompozicija je koma, detalji su još veća koma, jer ne radiš high pass izoštravanje, izvadio si iz zatamljenih dijelova toliko shuma da mi se oči fiksiraju iste sekunde na te anomalije.
    1. steta sto nikad nisi radio u foto studiu pa bi vidio koje fotke se kako obradjuju pa bi mozda razlikovao posao od umjetnosti. glupiraj se ti nekom drugom balonja. meni maglu ne trebas prodavati jer mi ne treba.

    2. da li ti to nudis novac? u slucaju da da mozemo se preko ppa dogovoriti i svatko tko ovdje stavi fotografiju utrosit cu vise od 50 sec na obradu.

    3. mislis govoris o alatu add nois koji ja koristim kako pri obradi tekstura tako i fotografiji?! koji je tu namjerno da prikze ne šum vec zrnatost kako fotografije tako i teksture. je predhodno noise je maknut i naknadno dodan. zanimljivo kako netko moze biti kontradiktoran. prvo em nema nikakvog ocito poslovnog iskustva, jer da je i 8 sati proveo u foto studiju bar bi nesto znao a ne se sam proglasio umjetnikom i fotografom kako to kod nasih amaterskih fotografa biva, druga stvar gore govoris o "umjetnickoj" fotografiji a zatim te smeta zrnatost, namjerna zrnatost. ti se mora ili pravis glup i retardiran ili si nepovratno unazadjen sinko. smiri se ti prije nego sto prokipis. i molim te, get a job. pokusaj neki u radu s ljduima. cisto da vidis kako stvari stoje na trzistu i uslugama. p vidi kome ces ti prodat od tegle obradu a kome moju. kd ti ljudi donesu 40 slika napravi obradu, popali sve. molim te javi mi samo koje psovke su ti izvikali i koliko si novcano u minusu jer nitko nije htio platiti za takvu obradu fotke. ok? pa ti glumi nekog umjetnika, znas kako kazu, najveci je umjetnik onaj koji svoj rad ne moze naplatiti jer se nikome ne svidja. nadam se da si toliko inteligentan da kuzis sto sam rekao.

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346

    Re: Fotografija u sliku

    Dragi moj, evo pokraj mene u ormaru stoji Profilux 200 studijska rasvjeta, itekako imam iskustva sa studijskom rasvjetom i radom u studiju.

    Nadalje, jedno je umjetnička zrnatost, a drugo je šum i to u boji šum koji ti vadiš na fotografiji cvijeta! Ajde da si prebacio fotografiju u crno bijelo pa addao malo noisea da dobiš look starih fotografija sa filma.

    Meni je fotografija i obrada gušt, radim to kao hobi i uživam u tome, nemam potrebu za prodavanjem fotografija, a i da imam siguran sam da bih mogao jako puno svojih fotografija prodati, ne poslovnim korisnicima, već običnim ljudima.

    Poslovno iskustvo? Možeš ti imati tisuće sati poslovnog iskustva i možeš raditi loše fotografije. Pa u mojem gradu ima par fotografskih obrta koji rade užasne fotografije, a imaju sigurno mnogo više iskustva poslovnog od mene, ali bi to isto odradio 100x bolje. Nije da govorim to bez dokaza, zato jer sam odrađivao poslove koje su oni radili i vidim po kvaliteti fotografija i obrada da su moje fotografije daleko ispred njihovih.

    I da samo kažem još koju i o obradi ajvara, boje su mi tamo preistaknute i nisam rekao da mu je obrada savršena, nego sam ti govorio o popaljenosti.
    Kada bih dogovarao posao i razgovarao s klijentom upitao bih ga što želi, a nebih obrađivao po svome.

    mislis govoris o alatu add nois koji ja koristim kako pri obradi tekstura tako i fotografiji?! koji je tu namjerno da prikze ne šum vec zrnatost kako fotografije tako i teksture. je predhodno noise je maknut i naknadno dodan. zanimljivo kako netko moze biti kontradiktoran.
    Koliko moraš biti retardiran da mičeš šum pa ga opet dodaješ, ajde da to radiš na određenoj selekciji, ali neee, ti preko cijele fotografije to okineš, tako da fotografija izgubi automatski na kvaliteti i vrijednosti.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Fotografija u sliku

    Sutra stara ide frizeru, a ja ću pokušati na boljem osvjetljenju i sa različitim postavkama fotića uslikati cvijet (ako stignem doći doma prije nje pošto idem dizati klime). Možda bolja kvaliteta fotke pomogne oko obrade.


    Inače me se niti jedna obrada u ovoj temi nije nešto dojmila. Feanorova je pre tužna zbog lošeg spektra boja, Ajvarova je overbrightana do te mjere da je izgubila boje, a od Barathruma je previše spaljena tako da se opet gubi boja na listovima.


    Nitros mi je prije par dana poslao jednu svoju obradu i izgleda odlično te ću tu obradu koristiti dalje ako mi sutra foto sešn ne uspije kako spada. Na njegovu obradu moram jedino dodati efekt slike (watercolor ili sl.) i biti će jebenica.

  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Fotografija u sliku

    Evo da i tu stavim nove slike, ispale su puno bolje nego prije, drastično manje noisa...


    SS



    Najviše mi se sviđa ova pod nebom, tako da ću nju obrađivati prvo, pa tek onda jednu sa bijele pozadine.

  30. #30
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Nov 2009
    Postova
    267

    Re: Fotografija u sliku

    Treća owna.

Slične teme

  1. Fotografija
    By NITROS in forum Umjetnici među nama
    Odgovora: 3676
    Posljednji post: 04-01-2019, 13:21
  2. Fotografija godine
    By Kid A in forum Alt-F4
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 08-01-2010, 20:24
  3. Fotografija
    By NITROS in forum Alt-F4
    Odgovora: 63
    Posljednji post: 26-11-2006, 15:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •