Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 48

Tema: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind IgGy's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Između redaka
    Postova
    2.668

    Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Bavite li se moddingom, programiranjem, kreiranjem vlastitim igara ili srodnim zanimacijama na računalu, tada će vas zasigurno interesirati kako je Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3 moćan set alata namijenjen moćnim igrarijama.

    Unreal Development kit donosi sve što bi bilo potrebno osobi koja se interesira za bilo kakav development igara, a pošto je komuna PC Play foruma vrlo aktivna u "Programiranju i izradi igara", vjerujemo kako će ih to zasigurno vrlo interesirati. Undreal Development kit donosi pregršt naprednih opcija, uključujući primjerice potpunu integraciju alata za efekte kompatibilne s NVIDIA PhysX sustavom, kao i potpunu integraciju s middleware alatima kao što su SpeedTree, Bink Video i FaceFX.

    Skinite UDK: http://www.udk.com/

  2. #2
    Senior Member Master Blaster Markecgrad's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Odra
    Postova
    4.661

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    bug

  3. #3

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Napokon su pametne glave smislile nešto dobro.
    JustBASIC = easy, fast and free programming language.
    Microlight Studio

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Ovo je vec 3. 3d engine u nekoliko zadnjih dana koji je postao free. Prvao Unity3d, pa DarkBasic a sad UE3. Strasno... Mislim meni/nama svima super. Uskoro ak se ovako nastavi svaki engine bi mogao biti free za ne komerciajalne svrhe....da baaar

  5. #5
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Ako ima netko tko je već isprobao, javite dojmove. I ja ću probat možda idući tjedan.

  6. #6
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    evo nakon cekanja da se 562 mb skinu (internet veza mi nije bog zna sta)
    uso sam i sad malo gledam i proucavam

    zakljucio sam ovo:nemojte ni skidat ak imate manje od 1gb rama i malo bolju graf karticu
    izgleda koliko toliko zanimljivo...podnijet cu bolji izvjestaj kad se vratim doma...sad bas nemam vremena moram pokupit lijekove protiv kaslja...
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    ja isto trenutno skidam, pa budem probao kad popijem kavu i ubacim nesto u kljun (čitaj: pojedem nesto)
    al sve u svemu, ova stvar losa nemoze biti...

  8. #8
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    ma...nemoze bit lose, ovo je cijelo novo poglavlje na podrucju Editorainace smo dobivali sucky-outdated-free editore no u zadnje vrijeme se to okrenulo i svako moze napravit hit igru...
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  9. #9
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Vezano uz temu, jako simpatičan filmić plus fora igra koja je u razvoju

    Psyonix Developer Diary - U3 Engine UDK
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #10
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Vezano uz temu, jako simpatičan filmić plus fora igra koja je u razvoju

    Psyonix Developer Diary - U3 Engine UDK

    Bruuutalno! I'm in love!

  11. #11
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao Gibble
    i svako moze napravit hit igru...
    lol

    Ne samo da ne može svatko, već i oni sposobni rijetko kad uspiju. A ovaj engine - teško da će povečati broj kvalitetnih naslova, jer je većina koja će ga se uhvatiti potpuno izvan svijeta i bez ideje o igrama

    Pravu korist imaju jedino indie studiji, koji već imaju nekog iskustva s igrama, a iz nekog razloga im je nedostatan neki već otprije besplatan engine...
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Pa sad...sa svakim engineom postaje sve jednostavnije, jednog dana ce se dogodit da ces svaki put kad oces nesto igrat to zapravo i moc sam napravit
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  13. #13
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao Gibble
    Pa sad...sa svakim engineom postaje sve jednostavnije, jednog dana ce se dogodit da ces svaki put kad oces nesto igrat to zapravo i moc sam napravit
    da, jeeednog dana. a to da je sa svakim engineom novim sve lakse nije bas istina. sve vise i vise novih i boljih tehnologija i mogucnosti 3d-a zahtjeva vise rada. Primjer 3d modeliranje: kad je dosla mogucnost simuliranja misica, bilo je vise posla oko postavljanja tih opcija i simuliranja toga. Primjer programiranja: novi shader modeli, nove mogucnosti jezika, nove mogucnosti fizike itd. imas vise posla.
    Naravno uz sve to dolaze i novi alati koji ti trebaju olaksati posao al posla uvijek ima vise i vise. Zasto sve nove i bolje igre sto postaju sve bolje imaju sve vise ljudi u timu i treba im sve vise da se naprave. ) To je samo moje skromno misljenje...

  14. #14
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao Gibble
    Pa sad...sa svakim engineom postaje sve jednostavnije, jednog dana ce se dogodit da ces svaki put kad oces nesto igrat to zapravo i moc sam napravit
    Da, vjerojatno. Ako do tog dana igre ne postanu predosadan oblik zabave, a što je možda i vjerojatnije nego da će se alati toliko razviti
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  15. #15
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    NSP-174
    Postova
    86

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Ima koga da mi pokloni grafičku koja podržava shader model 3??????
    Shit happens

  16. #16
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Sve trcimo... Odi u trgovinu - 450kn

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Nice

  18. #18
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Nije mi baš jasno - jel se u ovom glavnom editoru mogu nekako editirati objekti i likovi, a ne samo mape?

  19. #19
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Taj editor ti nije za modeliranje, animaciju, teksture itd. Za to ce ti trebati nesto ala Maya, Max itd. Ovaj editor je za sklapanje levela od modela koje si ti ili netko drugi vec napravio.
    Evo procitaj si ovo, mozda ce ti biti jasnije: http://udn.epicgames.com/Three/CreatingLevels.html

  20. #20
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    To sam si i mislio... A baš sam zato uzeo UDK jer mi se činilo da zaista ima editore za sve.

  21. #21
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Ni jedan 3d engine nema editore za sve. Mozda i ima ajde, ali to je sve povrsno. Imas UDK, sad ti treba neki program za modeliranje, animiranje kao npr. Maya, Max, XSI, Blender itd. i neki za teksture, Photoshop najbolje...
    Ako nadjes neki engine koji ima editore za sve, to ce stvarno biti editori za neke najosnovije stvari nista posebno...

  22. #22
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Ni jedan 3d engine nema editore za sve. Mozda i ima ajde, ali to je sve povrsno. Imas UDK, sad ti treba neki program za modeliranje, animiranje kao npr. Maya, Max, XSI, Blender itd. i neki za teksture, Photoshop najbolje...
    Ako nadjes neki engine koji ima editore za sve, to ce stvarno biti editori za neke najosnovije stvari nista posebno...
    Da... Oh well, GIMP će se pobrinuti za teksture, a za 3D modele ćemo još vidjeti. Moram se još malo naučiti raditi i sa samim UDK-om i njegovim alatima.

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2007
    Postova
    1.353

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    mene zanima bili kada bih imao npr, neki program za modeliranje, photoshop i ovaj engine uspia napravit nesto po svom ukusu, tj bili moga bilo koji žanr koji mi padne na pamet ili ipak ne, i koliko je free edicija lošija od orginalne? koji su nedostatci naspram full verzije? skupili se nas par i ova vijest nas zaintersirala, imama 2 programera koji su dosta dobri, ja sam nešto modlira prije sad bi još vježba itd. ugl bili se dalo napravit nesto igrivo i koji bi mi alati trebali? (nije bitno jel free ili se placa). Pošto imamo vec i Max 3ds koji bi prepostavljam mogli koristiti za modeliranje i animacije, i photoshop za teksture, pa me još zanima koji bi mi alati bili potrebni, svaki odgvor je dobrodošao
    AMD Phenom™ II X4 955 BE @ 3.50 GHz
    AMD Radeon™ HD 7770 1GB GDDR5
    ASUS M5A99X EVO
    2x2GB DDR3 Corsair ValueSelect @ 1333 MHz
    Corsair CX430 430W

  24. #24
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    mozete vi napraviti bilo sta sa UDK-om, al to "bilo sto" zavisi ponajvise od vasih sposobnosti. Naucite engine, Unreal Script, editore i ako budete ustrajni mozete. Nije problem dal moze Unreal, moze on bez brige, pitanje je dal mozete vi...

    Nego, <<< ovo >>>Svam mozda bude zanimljivo, i tebi i ostalima ovdje.

  25. #25
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    jao u tom sam radio jos kad je prvi UT izasao i onaj 2003. ako se radi o unrealed-u. na tom editoru i quakeovom sam i naucio osnove 3d prije nego sam uopce nabavio 3ds max. imao sam daaaavno 2 mape koje su bile maps of the week na utplanetu

  26. #26
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Gibble
    i svako moze napravit hit igru...
    lol

    Ne samo da ne može svatko, već i oni sposobni rijetko kad uspiju. A ovaj engine - teško da će povečati broj kvalitetnih naslova, jer je većina koja će ga se uhvatiti potpuno izvan svijeta i bez ideje o igrama

    Pravu korist imaju jedino indie studiji, koji već imaju nekog iskustva s igrama, a iz nekog razloga im je nedostatan neki već otprije besplatan engine...
    bas.. editor iliti engine je slican unrealedu samo sa vise opcija cak je nekoliko desetaka ikona identicno. druga stvar je samo skuziti sintaksu za koju sam siguran da ne treba puno vremena te kao svaka suvremena aplikacija kod pisanja koda vjerojatno automatski dodaje predlozak. sljedeca stvar sto meni uopce cijeli engine ne izgelda nepoznato. tu su svi djelovi koje svatko tko je radio u 3d-u ili pisao web stranice zna.

    cijeli engine je sto se tice sucelja kombinacija 3ds maxa i after effectsa. ono sto se ovim napravilo jeste da igre ce puno brze nastajat i u kracem vremenu. sto c eotvoriti i popularizirati male uredjaje jos vise kao sto su mobiteli i slicne nakaze. sto znaci nastat ce konkurencija onakva kakva postoji u pravnim i ekonomskim vodama.

    a onaj dios a linijama i akcijama i reakijama identican je 3ds maxovom programiranju particle flow-a. bas identican i po nicemu razlicit.

    ovo ce naucit rabit dijete od 10 godina. ono sto mu preostaje je samo nauciti max ili mayu jos i after effects. ovime ce svi profitirati ne samo "indie" studiji. naprosto, ovime vise nema ni potrebe za studijima vise od 2 covjeka osim ako mislis radit robusne igre.

    ovaj engine ne barata nikakvim novinama. sve je to kombinacija vec vidjenih programa a onaj tko je radio u njima, defintiivno mu nijedna od ovih opcija nije nova.
    onaj tko je slab sa kodovima, sad ce bar moci na netu naci pomoc za sve, tko je slab s grafikom, naci ce nekog da mu odradi graficke elemente. zvuk i slicno besplatni su i mogu se koristiti u komercijalne svrhe. ja znam 3 stranice, legalne koje dnevno daju po nekoliko stotina soundova vlastitih i slicno.... trebali su ga dat prije par godina al bolje ikad nego nikad.

  27. #27
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni
    mene zanima bili kada bih imao npr, neki program za modeliranje, photoshop i ovaj engine uspia napravit nesto po svom ukusu, tj bili moga bilo koji žanr koji mi padne na pamet ili ipak ne, i koliko je free edicija lošija od orginalne? koji su nedostatci naspram full verzije? skupili se nas par i ova vijest nas zaintersirala, imama 2 programera koji su dosta dobri, ja sam nešto modlira prije sad bi još vježba itd. ugl bili se dalo napravit nesto igrivo i koji bi mi alati trebali? (nije bitno jel free ili se placa). Pošto imamo vec i Max 3ds koji bi prepostavljam mogli koristiti za modeliranje i animacije, i photoshop za teksture, pa me još zanima koji bi mi alati bili potrebni, svaki odgvor je dobrodošao
    after effects - specijalni effekti.

  28. #28
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    mozete vi napraviti bilo sta sa UDK-om, al to "bilo sto" zavisi ponajvise od vasih sposobnosti. Naucite engine, Unreal Script, editore i ako budete ustrajni mozete. Nije problem dal moze Unreal, moze on bez brige, pitanje je dal mozete vi...

    Nego, <<< ovo >>>Svam mozda bude zanimljivo, i tebi i ostalima ovdje.

    uskoro ce na forumima se poceti izmjenjivati skripte pa nema potrebe ni za ucenjem inoga.
    sintaksa ce se brzo skuziti.

  29. #29
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Upravo sam se primio UDK-a pa pokušavam sklepat nekakav sistem top down pogleda na igrača. Skužio sam kako preko Kismeta namjestiti da se kamera postavi dalje od igrača pod određenim otklonom i da ga prati, ali iz FPS pogleda mi još uvijek ostanu neke default stvari koje bih trebao maknut i nikako ne mogu naći načina da ih uklonim, prvenstveno se to odnosi na crosshair koji ostaje usred ekrana. Pretpostavljam da je to dio nekog default interfacea ili HUD-a, ali ne znam gdje isti mogu mijenjati.

    Također, kako mogu namjestiti ili promijeniti skeletal mesh kojeg koristi igrač, njegove animacije i ostalo?

    EDIT: sad tek vidim da nije toliko jednostavno ovo sa crosshairom... Crosshair također određuje i kamo idu meci ove puške što je igrač dobije na početku.

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3

    Mislim da ce ti ovo biti savrseno: Top Down Game Tutorial

    Imas jos i vise tutoriala OVDJE

Slične teme

  1. Impresivan tehnološki demo Unreal Enginea 3 verzije 2010
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 24-11-2010, 21:43
  2. Epic Games možda kupi APB
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 17-09-2010, 13:47
  3. Epic Games: Još uvijek smo PC developer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 08-07-2010, 20:12
  4. Epic Games: iPhone, iPad i Android konzole budućnosti
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 02-07-2010, 10:09
  5. Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 08-11-2009, 16:24

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •