Pa dobro, ne rode se svi sa prosječnim ili natprosječnim mentalnim sposobnostima pa rade ko fizički radnici, čistači, bauštelci i sl. I onda dođe hrpa sirijaca i rade to isto u pola cijene. Ovi domaći jadnici se onda nađu na burzi, ili su prisiljeni raditi za jednaku takvu siću okruženi tim istim sirijcima, koji im piju krv na slamku svaki dan. Nije fer prema domaćim šljakerima koji nisu preko noći izborili neku određenu cijenu radnog sata. Ti sirijci nemaju što izgubiti i mogu raditi ako treba i 16 sati svaki dan, od toga valjda barem trećinu sati poklone gazdi.
Također ne vidim da je pogriješio oko getoizacije takvih skupina koje se nikada instinski ne uklope u društvo. Kulturološka i svjetonazorska razlika ostaje trajno. Hebiga zamisli da sad npr. Špansko postane arapsko geto gdje je 70% ljudi na socijalnoj pomoći a onih 30% skida cijenu radnog sata domaćim jadnicima.
Ne znam da li je sreća što smo zemlja bez prilika pa će ovi samo proputovati, ili u stvari blagoslov. S druge strane mi to isto radimo odlazeći u zapadne zemlje. Imam kompića koji je u Irskoj već 15 godina ali zadnjih pet on i žena ne rade više ništa, nego su jednostavno na socijali i boli ih tuki.