Vidi rezultate ankete: Zašto igramo igre?

Glasači
92. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Za bijeg od RL-a (stvarnog života).

    18 19,57%
  • Za (još) jedan izvor zabave.

    60 65,22%
  • Za eventualni upad u pro gaming scenu.

    6 6,52%
  • Neki drugi razlog (navedite ga).

    8 8,70%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: Zašto igramo igre?

  1. #1

    Zašto igramo igre?

    Još jedna tema gdje su naslov i anketa sami po sebi jasni, tako da ću ovaj put samo ponuditi svoj stav i mišljenje.

    Ukratko, meni je gaming (na koji sam se ovdje fokusirao, premda bi se pojam "igre" mogao primijeniti i na štošta drugo fokusa je na virtualnojSzabavi) oduvijek bio samo još jedan izvor zabave, različit i poseban na svoj način, ali nikada mi nije služio za bijeg od stvarnosti. Zašto? Jer mi NE MOŽE služiti za to, eto zašto. Kad imam RL briga one mi se upliću u gameanje i jednostavno nemam volje ni želje igrati kad imam nešto drugo na pameti (problem koji me muči već nekoliko tjedana, toliko da nisam ni stigao odigrati sat-dva Risena koji samo zauzima prostor na hardu).

    Pro scena? Da, nakon što osvojim 3 uzastopna jackpota na lutriji možda mi se i u tome posreći.

    Vaši stavovi?

  2. #2
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Zašto igramo igre?

    Pa, odavno sam izgubio pravo da se zovem gejmerom, obično opsesivno igram nešto par dana pa potpuno izgubim volju na duže vrijeme. Znači, čisto da se zabavim kad me opali.

    Jedino "dublje" zadovoljstvo sam našao u MUD-ovima, jer su mi neopisivo imerzivni.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  3. #3

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram jer bjezim od RL.

  4. #4
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zašto igramo igre?

    Zbog izvora zabave... jest da često posluže kao svojevrsan bijeg od RL-a kada nemam ništa pametnijeg za radit ali ga nikad u potpunosti ne zamijene. Također nemam volje za igranjem kada znam da me nešto čeka u RL-u što moram obavit. Čak i da bi želio igrat, tada se nebi mogao natjerat.

  5. #5
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Zašto igramo igre?

    *Za bijeg od RL-a (stvarnog života)*
    Iako ne bih bas koristio termin bijeg.Idem tamo jer zelim,ne bjezim od neceg jednostavno mi je tamo bolje.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Zašto igramo igre?

    Slazem se s Arbievim stavom. Da, igre su mi iskljucivo za zabavu i nista vise. Moram priznati, u zadnja 2 mjeseca igram gotovo pa i nista, al to je nazalost rezultat silnih obveza s faksom i nekih drugih problema. Al docu cu i ja na svoje ubrzo
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Zašto igramo igre?

    Izbor zabave samo, sta drugo. RL imam itekako dobar, kompove volim a ovo je samo dodatni bonus. Uostalom, skolujem se dalje da cijeli zivot radim s njima tak da ono. Uostalom, bolje se tak zabavljat nego se pikat iza skole ili vrtica, odnosno trosit lovu na to.

    To bi svima samo trebao bit jedan od izvora zabave, sve ovo dalje je mucenje s jedne strane, za bijeg iz rl-a nemrem nikak bit jer te on kad tad stigne. A i ovisi kolko imas godina, 10, 20, 30...itd
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  8. #8
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Zašto igramo igre?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Slazem se s Arbievim stavom. Da, igre su mi iskljucivo za zabavu i nista vise. Moram priznati, u zadnja 2 mjeseca igram gotovo pa i nista, al to je nazalost rezultat silnih obveza s faksom i nekih drugih problema. Al docu cu i ja na svoje ubrzo
    A i to sto kazes.Otkako sam uveo net,na igre skoro da sam i zaboravio.Tu i tamo odigram nesto.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357

    Re: Zašto igramo igre?

    Arby ... Sve si rekao.

    Tako i ja, i sto se tvog problema tice. Ja nisam eto mogo tjedan dana nis igrat, nije mi se dalo a i ono sta bi igrao bi bilo uzas zbog skolskih briga. I sad kad sam uspjesno rijesio sve to, mogu se za vikend malo opustit uz netom instalirani Mass Effect (da i ja vidim to cudo od 'najboljeg RPGa godine')
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  10. #10
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram se zato što nemam curu koja je (po meni) dovoljno sexy/zgodna/slatka/simpatična da zbog nje skroz ili djelomično zaboravim na igre, a nemam takvu curu zato što puno igram igre i trošim na hardveraj, pa ostane dost manje para i vremena za ostalo...

    Začarani krug...


  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Zašto igramo igre?

    Ja igram iz zabave, zbog bijega od RL-a, ali i postalo mi je normalno svaki dan provesti za kompom po nekoliko sati i igrati nešto, možda malo prosurfati netom, pa ja to nazivam ovisnost. Više bih rekao da sam ovisan o igranju i o PC-u općenito, jer kada pogledam u desktom moram imati barem 3-4 instalirane igre koje mogu zaigrati, ako ne igram nešto ne znam di ću sa sobom.
    A još jedan od razloga je kako je headhunter rekao, nemam curu, pa me nema tko odvući od računala. DA i zaboravih navesti da uglavnom trošim na sve vezano uz računalo, svaku kunu koju dobijem ubijem u nešto za računalo, tako da jako malo ostane za izlaske i traženje cura.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Zašto igramo igre?

    sve od navedenog xd

    mada se radnim danima igram samo FoFa il nečeg malog, tak da vrijeme prođe, nisam risen igro od nedjelje, tek evo sad uhvatio malo vremena, onda došo frend pa se malo zajebavali i tak, sad bi trebo jest i onda igrat :>

  13. #13
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zašto igramo igre?

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    Ja igram iz zabave, zbog bijega od RL-a, ali i postalo mi je normalno svaki dan provesti za kompom po nekoliko sati i igrati nešto, možda malo prosurfati netom, pa ja to nazivam ovisnost. Više bih rekao da sam ovisan o igranju i o PC-u općenito, jer kada pogledam u desktom moram imati barem 3-4 instalirane igre koje mogu zaigrati, ako ne igram nešto ne znam di ću sa sobom.
    A još jedan od razloga je kako je headhunter rekao, nemam curu, pa me nema tko odvući od računala. DA i zaboravih navesti da uglavnom trošim na sve vezano uz računalo, svaku kunu koju dobijem ubijem u nešto za računalo, tako da jako malo ostane za izlaske i traženje cura.
    Još bih nadodao kako si volim kupiti i nešto od robe tipa Timberland čizme od 1300+ kuna ili par duksi i tak koječega, a i kad sam vani mrzim misliti otom koliko mi je preostalo novaca u žepu, pa kad ih nema ono podosta nekak nemam baš ni volje ići zujat da bih bio viđen u gradu, a cuganje po parkićima davna je prapovijest za mene i jednostavno se ne vidim tako više. Mislim da bi mi trebala sad nekakva bogata sponzoruša da me sponzorira i ujedno da razumije jednog ovisnika o pisiju, padame pusti na miru dok sam u elementu...

    Mehunka disi? Eeeeee


  14. #14
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    on way to the moon
    Postova
    3.850

    Re: Zašto igramo igre?

    Bijeg od RL i iz zabave (lapo lapo).Bijeg jer nisam neki čovjek koji uživa provodeći vrijeme u stvarnom životu a iz zabave jer to što radim volim i nedam nikome da mi to oduzme.
    Ako se nekad osjetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvijek se sjeti da si nekad bio najbrži spermić u svojoj grupi

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Zašto igramo igre?

    "Za bijeg od RL-a (stvarnog života)" + "Za (još) jedan izvor zabave"
    Igre mi dobro dođu za bacit mozak na pašu i da se malo maknem od obaveza. Ali normalno je i da uživam u njima. Kad malo razmislim bolje, pa i knjige mi služe za istu stvar
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  16. #16
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram igre zato što uživam u njima. Isto kao i AoC, ako imam problema u RL, nema apsolutno nikakve šanse da igram komp pošto se jednostavno ne mogu koncentrirati na igru, tako da ne bježim od RL-a... Samo čistokrvno i iskonsko uživanje. Mnogi me pitaju, pa kada ćeš prerasti igrati igre, NIKADA

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram zbog zabave. Igre mi se nikada ne isprepleću sa RL-om, dapače, u takva vremena me baš i ne privlače. Osim što igram zbog zabave igram zato što u tome uživam i to volim, iako treniram vaterpolo, ne bih se mogao smisliti u subotu na dogovoru sa prijateljima da odigramo u bazenu, rađe bi igrao igre.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram igre i pratim hardver jer sam ovisnik .

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Small Village Near BAGHDAD
    Postova
    914

    Re: Zašto igramo igre?

    poradi društveno-političke situacije u sjevernoj koreji,.........
    ----NO GODS OR KINGS,ONLY MEN----
    (N)EZAVISNA
    (A)MERIČKA
    (T)ERORISTIČKA
    (O)RGANIZACIJA

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Zašto igramo igre?

    Radi zabave, jer u zadnje vrijeme igre su možda jedine stvari koje me mogu dobro zabaviti, jer u njima mogu birati što raditi, filmovi, samo gledam i facepalmam na idiotske odluke glavnih likova, u igrama šaljem glavne likove u smrt radi idiotskih odluka XD
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Zašto igramo igre?

    zbog zabave , a kad sam vidio da jos mogu i nesto osvojiti uz to nego vrijeme sam i aktivno isao po svim lanovima na balkanu , sad me to manje drzi zbog faksa i ostalih ibveza

  22. #22

    Re: Zašto igramo igre?

    hmm a igram samo kad izadje neka dobra igra koja me privuce u ovoj godini sam samo odigro King's Bounty, Mass Effect, Risen i sad cekam Dragon Age.
    svojevremeno sam igrao bitefight i prestao tek kad sam bio najaci isto kao i gladiatus ali tamo sam bio drugi.

    pa shvatio da te online igre nisu zamene jel neznam gubit, a jedva sam pobjegoao odnjih

  23. #23
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Babina Greda/Borovo
    Postova
    675

    Re: Zašto igramo igre?

    jer je zabavno
    Do or do not, there is no try

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Ragvseum
    Postova
    2.191

    Re: Zašto igramo igre?

    Zbog zabave.
    Ako imam problema u stvarnom životu, u igrama ne mogu pobjeć od njih.I kao što je već netko napisao ako imam probleme u stvarnom životu baš tada ne mogu igrati.
    Također, ne igram da bi postao pr0 jer se ne mogu koncentrirat na jednu igru duže vrijeme.

    Dakle isključivo zbog zabave.

    edit: trebao si još dodat opciju u anketu : "samo zato da pređem neku igru reda radi"

    Let the good times roll...

  25. #25
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram samo radi još jednog izvora za zabavu !!! Probat ću starce nagovorit na to.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  26. #26
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska
    Postova
    262

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram radi gušta.

  27. #27
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Zašto igramo igre?

    Za (još) jedan izvor zabave, ništa drugo.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Zašto igramo igre?

    Igram ih jer mi donose posebno zadovoljstvo i uostalom da pobjegnem iz realnog života, putem igara nešto naučim novo, i jednostavno volim ih igrat
    F.T.I - Fuck The Industry

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Zašto igramo igre?

    za upad u pr0 gayming scenu ofc

  30. #30

    Re: Zašto igramo igre?

    da brže prođe dan xD

Slične teme

  1. Petey oće da igramo AoM
    By hrčak in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 11-04-2011, 20:50
  2. Zašto se stare igre ne cijene?
    By W3DR4N in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 134
    Posljednji post: 16-02-2008, 00:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •