Vidi rezultate ankete: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

Glasači
61. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da

    29 47,54%
  • Ne

    32 52,46%
Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 96

Tema: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

  1. #1

    Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Kao prvo, zakleo bi se da sam već vidio negdje ovu temu, bilo na našem forumu ili nekom stranjskom... samo jedna obavijest unaprijed.

    A sad. Mislim da naslov sve govori, ali ajde da još malo potrošim ovo tipkovnice što mi je ostalo: mislite li da su moderne igre izgubile ono nešto "posebno", šarm ili dušu ako insistirate, zbog napretka grafičkih tehnologija i posljedice toga da se sada jedinstvena i stilska grafika (kakvu su, recimo, imali spriteovi starijih igara, grafika koja je često odisala jedinstvenošću i prepoznatljivosti) može zamijeniti surovom kompleksnošću modela i astronomskim rezolucijama tekstura, redom u nijansama sivog i smeđeg?

    Nemojte hit n run, dajte objašnjenje.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Pa u jednu ruku možda i jesu, ali opet, što spriječava da se i s tom naprednom tehnologijom napravi neka jedinstvena i stilska grafika, kao što ti kažeš ? To je sve u rukama developera, meni isto više paše kad igra ima neki svoj stil, nego hladni realizam, kao kod neznam, novog Call Of Dutya.

  3. #3
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Velika većina njih. Poboljšanjem hardverskih mogućnosti došlo je i do porebe za iskorištavanjem istih, što je samo po sebi razumljivo. No nije stvar u tome da su igre izgubile "dušu" na uštrb grafike, već publike. Pa i sam si vidio recimo u preview-u dragon age-a da onaj neki lik igri predbacuje old school feel. Ukratko danas se, za razliku od stanja pred recimo 10-15 godina većina ljudi igra. Isto tako većini ljudi se ne da zayebavat sa instaalcijom igre, a kamoli sa taktiziranjem, planiranjem razvoja lika, pametnim ulaganjem i iskorištavanjem danih resursa etc. Ljudi su željni kratkoročne zabave koju vrlo dobro nadopunjava hiperprodukcija igara. Ne znam, tamo negdje 85-e je postojalo 90-ak igara za nes,sad 90-ak igara izađe u 2 godine.

    Pošto je gaming sada veliki biznis, prilagođava se konzumentu istog. Igre koje se mogu pohvaliti kvalitetom svoje cjelokupne prezentacije samo su iznimka koja potvrđuje pravilo.

    EDIT ooops, malo sam fulao temu, ali ostavit ću i ovaj dio dok napišem nekaj o onome kaj si stvarnio mislio.

    Vidiš čudno je da u vrijeme do sada neviđenih grafičkih mogućnosti uglavnom indie igre tu grafiku iskorištavaju kako bi napravile nešto originalno Doduše, postoje tu i tamo igre neobične grafike, koja je međutim više slatka neg originalna (recimo fable ili overlord) Doduše još malo pa će izać onaj nekakav fps u uvrnutom svijetu koji je stvorilo nekakvo vrhovno biće /nemrem se sjetit kak se sad igra zove, ali znat ćete). Možda ta igra postavi neke nove standarde.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  4. #4
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Da, jesu. Igre bi me prije znale zadržati puno, puno sati uz ekran, bez da sam imao ikakvu predodžbu o vremenu... A to se dešava čak i danas kad ih instaliram. No, kad se stavi neki novi naslov na hard; Crysis, Assassins Creed, Oblivion, on se odigra tek toliko da mogu reći: "OK, odigrah Crysis/ AC/ TES IV", ali tek toliko da mogu odigrati nastavak. Nema nekog dubljeg užitka.

    Tu i tamo dođe neka igra koja to promijeni, UT3, recimo, ali među širokim masama se to, na žalost, više ne traži. Znam da ću ovaj AC sada dovršiti ne iz gušta, nego zato da mogu igrati AC2 i ne imati rupe u priči, ako bude ikakvih poveznica. Znam da će mi ToR biti prvi MMORPGR jer se uzdam u Bioware, čiji je Mass Efect bio jako blizu onoj zarazi KotOR-a.

    Duša je nestala... Možda će ju Serious Sam HD imati
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Ja mislim da neke igre kao RTS-ovi, RPG-ovi i mmo igre stvarno imaju svoj šarm i ne oslanjaju se toliko na grafičku prezentaciju. Ali pucačine i vožnje se oslanjaju na grafičku prezentaciju, i rekao bih da su neke od njih postale benchmark i mamac za hardverske firkove kako bi se prodavao high end hardver. Ali računalni hardver se prvenstveno prodaje zbog igara, da nema PC gaminga hardver bi se jako slabo prodavao.

  6. #6

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Probaj to gledati s ove strane:
    Da su recimo prve igre imale grafiku kakvu imaju danas, a danas da igramo u fotorealnim igrama onda bi opet isto govorili.
    Mislim da je bar 50% u tom "stare-igre-imale-dušu" nostalgija.
    Najbanalniji primjer: recimo Morrowind (makar je to još friško), da on izađe danas niko ga nebi niti gledal a kamoli trošil 100+ sati na nj jer nebi imal nikakvu "dušu".
    Novi gameri koji tek dolaze isto budu vjerojatno govorili za 5-10 god. kak su ove današnje igre imale dušu a one koje budu oni igrali su prazne i tupe.
    Dakle, krivim nostalgiju.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Nisu, istinda da ima katastrofalnih naslova sa sexy grafikom, ali bome ima i genijalnih igretina sa eye candy grafikom i dubinom koja (gotovo) posrami stare klasike... Malo ih je, ali ih ima


    Neke igre sa sexy grafikom i "dušom":

    STALKER
    Mass Effect
    Witcher
    Modern Warfare


    Neke igre sa sexy grafikom, a bez duše:

    R6 Vegas
    R6 Vegas 2
    Crysis - (igra nudi STRAŠNO puno, ali nema duše)
    CoD WaW
    Jericho
    Assassin's Creed
    Oblivion

  8. #8
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Ne, nije do grafike jer se da i u njoj napravit dobra i jedinstvena igra. Do samih je ljudi koji će u mnogo slučajeva kupit igru samo zbog grafike ili imena na kutiji i developera koji vide da ljudi to puše te idu dalje linijom manjeg otpora radeći i dalje nemaštovite igre. Uzmite prijašnje NFS igre za primjer... onako, loše su. No ipak se prodaju jer je to Need For Speed.

    Naravno ne svi, ima iznimaka. Tu su je uz to i indie scena koja svakim danom sve više raste i više se obazire na sam gameplay nego grafiku (mount & blade recimo).

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Pa zavisi od igre do igre ali mislim da dobar dio nije, a to što sve izgleda super detaljno i tmurno ne mora značiti da igra nema dušu, ali opet većina igara za koje se smatra da imaju dušu su one malo vedrije i šarenije, obično i zaraznije, tako npr. Bionic Commando Rearmed ima jako puno karaktera, šarenu grafiku i dobro zamišljene likove i svijet(iako je to već postojalo i ovo je samo remake), a igre poput novog NFS-a baš i ne, mislim igra izgleda super ali nema ono nešto što je imao Underground, ne mislim na gameplay ili bilo šta, jednostavno Underground je izgledao kao da je ispao iz random underground racing filma igra je imala ono nešto i izgledala je lijepo.
    Ali imam osjećaj da trabunjam pa ću prestati XD
    Eda SWINE jedna od najljepših igara, IKADA!!!!!!!
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Nisu, istinda da ima katastrofalnih naslova sa sexy grafikom, ali bomeSimaSi genijalnih igretinaSsaSeye candy grafikom i dubinom kojaS(gotovo) posrami stare klasike...SMalo ih je, ali ih ima


    Neke igre sa sexy grafikom i "dušom":

    STALKER
    Mass Effect
    Witcher
    Modern Warfare


    Neke igre sa sexy grafikom, a bez duše:

    R6 Vegas
    R6 Vegas 2
    Crysis - (igra nudi STRAŠNO puno, ali nema duše)
    CoD WaW
    Jericho
    Assassin's Creed
    Oblivion
    Cuj, tebi je i Fallout 3 "dubok"...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  11. #11
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Oct 2009
    Postova
    22

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Igre teže ka realizmu i što se više približavaju, to su sličnije, kako grafički - tako po konceptu. Nije to neka viša matematika.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Nisu . Igre nikada nisu bile bolje . Nikada nije bilo boljeg serijala od jednog STALKERA ( IMAHO ) .Dobra grafika nije prepreka da neka igra ima "ono nešto" a stalker ima nešto divlje ...nešto što gamera na umoru podigne nazad u život.

  13. #13
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Solitary confinement.
    Postova
    119

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    da, izgubile su dušu...
    pogledajte na primjer prvi Broken Sword: ta igra je bila nezaboravna kada je izašla pa sve do dan danas.. A novi broken sword ima svu tu fancy grafiku ali nema taj šarm i ljepotu koju je imala prva igra..

    mogu još primjera navest, al mi se ne da sada to radit
    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    to nije difoltni gmk, to je maja.
    = Citat = Izvorno postao LL21
    Place.Emo.
    EMO SALAMA SE REZE SAMA.

  14. #14
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    NE, nisu. E sad, da malo pojasnim tu tvrdnju...
    Grafički napredak je neizbježan i nužan. Kako se cjelokupna IT industrija razvija nevjerojatnom brzinom, tako i igre, koje su dio tog velikog kolaca, idu velikim koracima naprijed. Igre su danas postale uz filmove, serije i glazbu glavni nacin opustanja i zabave te su se vec polako usidrile kao nekakva potreba. Tržište u proslih 15-ak godina je jednostavno procvjetalo. Dok su nekada igre izlazile svakih par mjeseci, danas mjesecno imate novih 15-ak naslova. Jednostavno, covjek ima na raspolaganju za kupiti uzasno puno toga sto normalno ne znaci da to sve i valja. Zato postoje gamerski casopisi i sajtovi koji traze "bisere" u toj gomili svega. Kvaliteta naslova najcesce ne zavisi o kolicini novca koji je ulozen(Strangehold recimo ), nego o samoj "mastovitosti" developera. Ako developer ima dobru ideju te uz to dodate kvalitetnu graficku i audio prezentaciju, imate pravi blockbuster koji debelo nadmasuje, barem prema mojem skromnom misljenju, sve one stare i legendarne naslove. Takva igra je recimo Witcher. Takva igra je također CoD 4. Takva igra je i kvragu Mass Effect. Znam, sad ce mnogi reci da ti naslovi(posebice rpg-evi) nisu kompleksni kao pravi stari old skul rpg-evi i slicne igre pa automatski nisu u rangu s njima. Po pitanju ostalog također. Ja neznam, možda jesam noviji tip igraca i ne igram igre od pamtivijeka, al prezentaciju kakvu sam vidio u prethodno tri navedene igre, mislim da to ne moze nadmasiti niti jedan "old skul" naslov. Pa kako god da kvalitetni bili...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  15. #15
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Solitary confinement.
    Postova
    119

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    NE, nisu. E sad, da malo pojasnim tu tvrdnju...
    Grafički napredak je neizbježan i nužan. Kako se cjelokupna IT industrija razvija nevjerojatnom brzinom, tako i igre, koje su dio tog velikog kolaca, idu velikim koracima naprijed. Igre su danas postale uz filmove, serije i glazbu glavni nacin opustanja i zabave te su se vec polako usidrile kao nekakva potreba. Tržište u proslih 15-ak godina je jednostavno procvjetalo. Dok su nekada igre izlazile svakih par mjeseci, danas mjesecno imate novih 15-ak naslova. Jednostavno, covjek ima na raspolaganju za kupiti uzasno puno toga sto normalno ne znaci da to sve i valja. Zato postoje gamerski casopisi i sajtovi koji traze "bisere" u toj gomili svega. Kvaliteta naslova najcesce ne zavisi o kolicini novca koji je ulozen(Strangehold recimo ), nego o samoj "mastovitosti" developera. Ako developer ima dobru ideju te uz to dodate kvalitetnu graficku i audio prezentaciju, imate pravi blockbuster koji debelo nadmasuje, barem prema mojem skromnom misljenju, sve one stare i legendarne naslove. Takva igra je recimo Witcher. Takva igra je također CoD 4. Takva igra je i kvragu Mass Effect. Znam, sad ce mnogi reci da ti naslovi(posebice rpg-evi) nisu kompleksni kao pravi stari old skul rpg-evi i slicne igre pa automatski nisu u rangu s njima. Po pitanju ostalog također. Ja neznam, možda jesam noviji tip igraca i ne igram igre od pamtivijeka, al prezentaciju kakvu sam vidio u prethodno tri navedene igre, mislim da to ne moze nadmasiti niti jedan "old skul" naslov. Pa kako god da kvalitetni bili...
    očito nisi igrao diablo, a bard's tale, FF3, Chrono Trigger, Legend of Zelda... koji daleko nadmašuju i mass effect i witcher (i to nije samo moje mišljenje nego mišljenje svijeta). Jedino što witcher i ME imaju je bolju grafiku, ali po meni grafika je zadnji aspekt koji tražim u igri. a što se tiče cod4 meni su mnogo bolji bili cod1 i cod2.. valjda zavisi od čovjeka do čovjeka
    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    to nije difoltni gmk, to je maja.
    = Citat = Izvorno postao LL21
    Place.Emo.
    EMO SALAMA SE REZE SAMA.

  16. #16
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Diablo sam presao uzduz i poprijeko pa jos jednom tako, a i ove ostale naslove sam vecinom odigrao. I ono, samo grafiku? Koji je to veliki gameplay, radnja ili vizualna prezentacija pa i atmosfera tako bolja u Diablu nego li recimo u Witcheru? Daj please, objasni mi...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  17. #17
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Solitary confinement.
    Postova
    119

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    ne kažem da je bolja, ali diablo nije imao nikog da se ugleda na njih. Witcher je imao dosta igara da se ugleda na gameplay ili radnju.. Ne kažem da je kopirao išta, samo je imao bolje izvore ideja, za razliku od diabla ili FF serijala (poćetaka serijala).. Igrao sam witcher, a jedina stvar koja mi ide na živce je ograničenost u kretanju.. mislim zar nisu mogli napraviti full scale mapu za razliku od ceste sa ogradama koje ne možeš preći? Čak su i sve navedene old school igre imale full scale mapu, bez ograničenja.. Zato kažem da su bolje.
    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    to nije difoltni gmk, to je maja.
    = Citat = Izvorno postao LL21
    Place.Emo.
    EMO SALAMA SE REZE SAMA.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    madskull pričaš sranja..

    P.S. ne nisu izgubile dušu, poboljšavaju se svaki dan u svakom pogledu... deadwalker je naveo razloge a ima ih još, al mi ih se neda navodit sad

  19. #19
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Stvar ukusa očito... meni je koliko god COD4 kratak, singleplayer savršen. Kod igranja COD 1 i 2 sam imao dojam kao da igram malo atmosferičniji Medal of Honor klon.

    Pogledajte jedan Trine... pravi bajkovit sidescroll platformer sa odličnom grafikom a bome i gameplayem.

  20. #20
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Solitary confinement.
    Postova
    119

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    madskull pričaš sranja..

    P.S. ne nisu izgubile dušu, poboljšavaju se svaki dan u svakom pogledu... deadwalker je naveo razloge a ima ih još, al mi ih se neda navodit sad
    riječi new age rookie-a u gamingu.. igraj starije igre malo pa onda dođi da pametuješ..
    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    to nije difoltni gmk, to je maja.
    = Citat = Izvorno postao LL21
    Place.Emo.
    EMO SALAMA SE REZE SAMA.

  21. #21
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Mislim da vas prvenstveno hvata nostalgija

  22. #22
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Solitary confinement.
    Postova
    119

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    mene hvata nostalgija čim se sjetim početaka.. Kad je Nintendo rulao svijet... Tad su se ljudi trudili da naprave igru.. a ne kao sada.. gdje svake jebene godine izađe novi NFS.. i to sve gori i gori... Prije kada izađe igra, ta igra bude toliko jebeno dobra da se pamti do smrti.. Danas to više nije tako
    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    to nije difoltni gmk, to je maja.
    = Citat = Izvorno postao LL21
    Place.Emo.
    EMO SALAMA SE REZE SAMA.

  23. #23
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    A što ja kažem... takve se igre prodaju zbog imena, ali uvijek će biti nekih boljih manje poznatih igara koje šišaju jedan NFS miljama.

    Test Drive - Unlimited owna po meni jedan NFS, a sigurno je manje razvikan. Doduše, nisam čak ni znao da ima neznam ~10 Test Drive igara dok nisam odigrao unlimited.
    Eh, i mene hvata nostalgija za starim konzolama poput jednog Atari 2600 u kojem sam lovio 5x5 piksele na slici, no ne tvrdim da su bile bolje od današnjih.

  24. #24

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    1987. Carl Lewis je istrčal svjetski rekord na 100 m i taj rekord je iznosil 9.93 s
    Naspram današnjih trkača on je sada prosjek.
    Sada svaki malo bolji to istrči.

    Diablo pokraj Witchera se nemože mjeriti. Može mu eventualno brisati pete.

    Edit: da se kojim slučajem neki tam Oblivion našel na policama dućana recimo 2002. sada bi mu vjerovatno dizali hramove.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  25. #25
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    To sad radimo Morrowindu zato

  26. #26

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Sad me pljujte kolko oćete ali nekoliko put sam se probal natjerati igrati Morrowinda i uvijek bi nakon nekih sat-dvatri odustal jer mi je igral bila prazna, 'bez duše'.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    = Citat = Izvorno postao Wishmaster
    1987. Carl Lewis je istrčal svjetski rekord na 100 m i taj rekord je iznosil 9.93 s
    Naspram današnjih trkača on je sada prosjek.
    Sada svaki malo bolji to istrči.

    Diablo pokraj Witchera se nemože mjeriti. Može mu eventualno brisati pete.

    Edit: da se kojim slučajem neki tam Oblivion našel na policama dućana recimo 2002. sada bi mu vjerovatno dizali hramove.
    Samo je stvar u sljedecem:

    Sjecam se najava prvoga Diabla i revolucije koju su najavljivali:

    Sada i vas Mage moze vitlat macem i nosit stit!


    Prvi komentar mi je bio wwwoooooowwww

    Danas je to normalno ali tada je Diablo donio nesto novo i divlje


    Wishmaster

    Negdje 1996 ili 97, ne sjecam se vise, igrao sam Daggerfall, isto Betshedinu igru koja je daleko veca od Morowinda i Obliviona skupa; a da o kompleksnosti i ne govorim, kao i o potpuno random svjetu i tamnicama...

    To je tada donosilo i neke od problema al otom potom... svaki nastavak je samo pojednostavljivo igru i cinio ju plicom i plicom...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  28. #28
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Cuj, tebi je i Fallout 3 "dubok"...

    Zaboravio sam da je Vaš savršeni ukus u igre uklesan u sveto kamenje i da su svi ostali smrtnici sa drugačijim ukusom u krivu, a samo ste Vi u pravu.


    U ostalom, evo mali chart od F3-a, glasalo je cca 11'000 gamera... Nigdje ne vidim bad, abysmal ili sl. lošu ocjenu, ali neee, samo je Vaše veličanstvo u pravu i igra je automatski smeće






    Gotovo pa si postao trol, čim nije nešto po tvome, odmah nabacuješ neke sarkastične dosjetke. Kaj mene ili tebe ili bilo koga drugoga ima dirati što netko voli. Komentiraj igru, popljuj je da se cijedi sa nje, ali nemoj komentirati ljude koje je vole ili ne vole...


    PS: A i u pljuvačnici si tako dobro argumentirao zašto Fallout 3 kao igra ne valja da zbilja uzimam tvoje mišljenje kao ključan faktor u oblikovanju mog gamerskog ukusa, toliko si me inspirirao da ću možda jednog dana i pokleknuti i priznati kako F3 ne valja... mda Čitajući temu u pljuvačnici, točno se vidi što tebe smeta u Falloutu 3, samo ime igre... - viewtopic.php?f=4&t=27638&hilit=fallout+3





    OT: Fallout 3 mogu komotno i bez ikakvog dvoumljenja svrstati među igre sa odličnom grafikom i dušom. Možda je pojednostavljen i izgubio dio šarma kakvog su imali prethodnici, ali je sve jedno igra i pol.

  29. #29
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Solitary confinement.
    Postova
    119

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    ja kad sam prvi put upalio fallout 3 rekao sam sebi.. vidi jebote, pa ista igra kao oblivion samo sa puškama i boljom grafikom. Ali kad sam je preigrao, shvatio sam da je slična oblivionu ali da je igra sama za sebe. Samo da operem krivnju sa duše: nemam ja ništa protiv next gen igara, dapače. Volim ih!
    Samo old school igre su mi ostale kao dio života koji nikad neću zaboraviti.. Atari 2600, NES, Sega Mega Drajv... ahh, those were the days....
    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    to nije difoltni gmk, to je maja.
    = Citat = Izvorno postao LL21
    Place.Emo.
    EMO SALAMA SE REZE SAMA.

  30. #30
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?

    Eto, nostalgija

    Mislim da općenito uspoređivanje igara iz različitih vremenskih razdoblja nema pretjeranog smisla. Kao što je bilo tada hitova ima ih i danas, jedino većina nas pamti upravo one igre koje su u to doba bile "vrh". Za desetak godina se sigurno neću sjećat Loki-a no zapamtit ću jedan Pirates of the Caribbean (dobro bezveze primjeri, znam).

Slične teme

  1. Kinect se ipak može koristiti za "prave" igre - Dead Space 2
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 21-02-2011, 16:59
  2. Lokanje teme "lokanje teme "rp igre na forumu""
    By Wolfwrath in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 04-01-2011, 00:14
  3. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30
  4. Ameri zabranjuju "nasilne" igre
    By IgGy in forum Gaming općenito
    Odgovora: 170
    Posljednji post: 09-06-2009, 17:52
  5. Microsoft: "Windows 7 će biti super za igre"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 21-03-2009, 17:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •