Stranica 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 91 do 120 od 315

Tema: Windows 8

  1. #91
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Stekli ste krivi dojam. Imati će novi Windowsi klasično desktop sučelje, ali tokom reklamne kampanje normalnu da forsaju marketing oko tableta i ostalog pošto su do sada na tom području jako zaostajali, a vremena se mijenjaju
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #92
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Mislim da će opčenito većina laika steć krivi dojam oko tih novih winsa, svi će mislit da će tak izgledat Ipak, to će biti dobri stari win7 sa nekim novim funkcijama te promjenama ispod haube.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  3. #93
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Ja ću pričekati sa kupnjom osmice. Sedmica će sigurno dobiti još jedan service pack i radit će ko švicarski sat onda. Osim toga, ulaganje u nove Winse je poveća investicija. Trebam prvo za to pare skupit
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #94
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 8

    @aral:

    čime si virtualizirao osmicu? ako si koristio vmware da li si imao problem prilikom instalacije...

    ja sve lijepo konfiguriram, loadam iso image, instalacija počne, dođe do dijela gdje piše "preparing" i onda izbaci error:

    "the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error..."

    wtf?

    dva puta sam probao, i dva puta ista stvar... jedino što mi pada na pamet je da se dešava zato jer sve radim remotely trenutačno, prek team viewera...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  5. #95
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    To je i mene zezalo. Poanta svega je da odabereš da želiš kasnije instalirat OS, pokreneš mašinu, pokuša zbutat al ne ide, onda mu odabereš iso, resetiraš virtualca i onda kreće instalacija, meni je radilo tak. Pročitaj OVO, sve ti piše, za čas posla si gotov. Instalacija traje onak 10 min

    edit: Ah da, korisim VMware Workstation 8, ispod te verzije niže nemožeš instalirat. Ako želiš, probaj koristit i player, on ti je besplatan samo neznam jel na njemu radi.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  6. #96
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 8

    ok, tnx... mislim da budem se ipak s time zafrkaval kad dođem s posla...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  7. #97
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Np

    Velim ti, sve skupa je gotovo za 15min. Čovjeće, instalirava se brže od xp-a kad sam rokao na virtualno a zauzima 5x više.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  8. #98
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Ovo je najminimalističkiji (jezik mi se petlja) win do sada, ovo gore kaj vidiš je 5% cijelih windowsa, dio koji nemoraš niti koristit ako ne želiš.
    Da, vidio sam kasnije screen shot gdje nema tileova, tak da sve 5.

  9. #99

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    @aral:

    čime si virtualizirao osmicu? ako si koristio vmware da li si imao problem prilikom instalacije...

    ja sve lijepo konfiguriram, loadam iso image, instalacija počne, dođe do dijela gdje piše "preparing" i onda izbaci error:

    "the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error..."

    wtf?

    dva puta sam probao, i dva puta ista stvar... jedino što mi pada na pamet je da se dešava zato jer sve radim remotely trenutačno, prek team viewera...
    i meni se dogodila cijela ova stvar kada je izbacio error, ali samo kada sam pokušao instalirati 64-bitnu verziju.
    zatim sam odlučio instalirati 32-bitnu verziju, i instalacija je prošla glatko i bez ijednog problema.

    samo što sada u windows 8 developeru nemam zvuk niti internet konekciju preko vmware-a.
    kako to srediti? primjerice, imam i windows xp proffesional preko vmware-a i on radi bezprijekorno , i zvuk i internet.

  10. #100
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Meni je zvuk na Auto detect a mrežna mora biti standardno na NAT. Mora radit.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  11. #101
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ne sviđa mi se sučelje niti najmanje. Super za neki tablet, ali za desktop PC je glupost. 98% ljudi teži minimalizmu, tak da imaš sexy wallpaper i sl., a ovdje je sve prekriveno ružnim tileovima, zbrda zdola... Projekt će im vjerojatno propasti isto kao Vista, tak da će Win9 valjda biti kak spada Mada možda i ne propadne pošto uopće ne sumnjam da će Microsoft izletiti sa malim milijunom tableta baziranih oko tog OS-a.
    Kod mene je obrnuto,nadam se da se da budu postupno izbacili obicno sucelje i ostavili samo metro ili nesto slicno.Ovo sadasnje sucelje je zastarjelo,90% ekrana mi zauzima prazan wallpaper.
    EDIT:za one koji ne znaju,microsoft je rekao da se komp bude bootao u metro,a da klasicno sucelje bude za rad i profesionalne aplikacije

  12. #102
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 8

    ok, uspio instalirat, problem je bio u tome što sam na samom početku odabrao "Other 64 bit OS", umjesto "Windows 7 x64"... odoh malo isprobavat...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  13. #103
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Osim toga, ulaganje u nove Winse je poveća investicija. Trebam prvo za to pare skupit
    Valjda će biti opet neka Professional verzija za studente.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  14. #104
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Onda više neću biti student.
    Zapravo, vrlo uskoro neću biti
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  15. #105
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    Kod mene je obrnuto,nadam se da se da budu postupno izbacili obicno sucelje i ostavili samo metro ili nesto slicno.Ovo sadasnje sucelje je zastarjelo,90% ekrana mi zauzima prazan wallpaper.
    Meni se upravo to i sviđa... ovo novo ti ikona preko pola ekrana i tako njih par šarenih i koda imaš gay zastavu od monitora...
    Ovako stavim neku finu sliku na desk i fino mi krasi komp. bar ima neke koristi od njega.
    Ne da mi sedmica ima predebeo taskbar, nego mi i XP ima predebeo taskbar pa sam stavljao neku temu da mi ga smanji na svega par pixela.
    To je za mene minimalizam

  16. #106
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    Možda će i tileovi dobro izgledati kad si sam složiš set "ikona" od razrezanih wallpapera i sl., ako se to može (vjerujem da može)...

  17. #107
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 8

    Microsoft se ufurava na apple pa pokušava smisliti nešto potpuno inovativno. Naravno neko ce to popušiti a neko nece.

    Ja sam vec mogao imati Windows mobitel pa sam odbio i radije pricekao da mi android bude dostupan.

    Nimalo mi se ne sviđa, iako ga zapravo ni nisam koristio, ali imam pravo stvoriti si predrasude na temelju viđenoga

  18. #108
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Ma to je dobra stara sedmica sa nekim bitnim promjenama u samoj srži. Ove vizualne stvari su samo stvaranje još jedne struje.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  19. #109
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    Faliti će mi onaj TS laptop što sam imao na praksi

  20. #110
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    Da ništa ne igram, možda ne bih ni koristio Windows.

  21. #111
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Da ništa ne igram, možda ne bih ni koristio Windows.
    Inače Kubuntu.

    BTW Na Linuxu igre za WIndows isto možeš igrati. Osim Wine-a koji mi se pokazao dobar za neke future igre, a i općenito je puno bolje nego na Windowsu, imaš i VirtualBox na koji si sprašiš neki bezvezni Windows i igraš.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  22. #112

    Re: Windows 8

    Jebote ja sad kanim kupit pravog dualca a vec 128bit winsi izlaze :P
    @C To sa emulatorima Windowsa je glupo, jednostavno nije to to...

  23. #113
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao C
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Da ništa ne igram, možda ne bih ni koristio Windows.
    Inače Kubuntu.

    BTW Na Linuxu igre za WIndows isto možeš igrati. Osim Wine-a koji mi se pokazao dobar za neke future igre, a i općenito je puno bolje nego na Windowsu, imaš i VirtualBox na koji si sprašiš neki bezvezni Windows i igraš.
    Znam, ali preko winea i cedege ne rade sve igre, a ja sad imam stvarno pun hard različitih igara. Preko virtualboxa sumnjam da bi se dalo igrat, virtualne mašine su dobre za neke sitne stvari, ali koliko sam probao, igrati na njima čak i neku bezveznu staru igru ne ide nikako.

  24. #114
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    Da znam, ali one igre koje mogu preko Winea se pogone perfektno, a za VirtualBox trebaš podesiti DirectX, još je u nekoj testnoj fazi, ali radi kako se uzme, neki već igraju na njemu određene igre, ali bi u budućnosti i to trebali privesti kraju. Za primjer, puno njih preko Linuxa igra u VirtualBox-u Soul of the Ultimate Nation, preko Winea ne može ofc.
    Znam da nije to tô, ali ako voliš Linux, nisi gamer, nego želiš čisto ponekad nešto sitno poigrati.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  25. #115
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Slav. Brod/Rijeka
    Postova
    7.488

    Re: Windows 8

    Imam prilike iduca 2 dana koristit Windows 8, ali na tabletu (radi se naravno o originalnoj veriziji pošto sam tablet dobio od Microsofta). Danas sam cijeli dan prčkao oko njega i zaista mi sviđa. Dosta je brz, optimiziran, uredan. Najviše me iznenadio izgled novog IE, sad se čak može koristit za normalno surfanje, a ne samo za skidanje nekog drugog browsera. Odoh sad napunit tablet pa se još malo igrat. ^^
    || Intel® Core™ i5-4570 @ 3.2 GHz || nVIDIA GeForce GTX260 || ASUS H87m Plus MBO || 2x4GB Corsair Vengeance @ 1600 MHz || OCZ ZT 750 Fully Modular PSU ||

  26. #116

    Re: Windows 8

    Mogli bi se mi opet skupit u rozi pa da nam pokazes taj tablet :P

  27. #117
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    Jel ima bar USB?

  28. #118
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Jel ima bar USB?
    A ti bi to sebi copy/paste?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  29. #119
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    Koga, što? Osmicu? No, tnx. Nego mi je dosta interesantno to što će tableti i PC-jevi sa 8-icom dobit jedinstveni OS, što znači da bi tablet konačno mogao zamijeniti bilo koji laptop. Ako nema USB-a i kakvih drugih portova onda to baš i nije tako.

  30. #120
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    Ima mjesta za USB-ove, tipa 2-3 komada, ali za drugo nema mjesta. Em je malen, i ako naguraš 2-3 USB porta, audio izlaze, itd., ne stane ništa. Znaš da veći laptopi imaju tipa VGA izlaz, audio izlaze i ulaze, 2-4 USB porta, HDMI izlaz, LAN priključak, Dial-up priključak, eSATA priključak i još neke za audio/video, TV i sl. I to je na velikim laptopima, a na tabletu to nema gdje stati. Zato mislim da će tablet biti malo portabilno računalo koje može dugo izdržati na bateriji i koje će najviše služiti za internet, tek pokoju igru, digitalni fotić, kameru, i sl., više kao multimedijalni laptop poput famoznih e-mašina, samo bolji, lakši, portabilniji, fleksibilniji, s duljom baterijom, itd.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. Windows 7
    By LPFireDog in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 30-10-2009, 18:58
  2. Windows 7
    By Viper33 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-09-2009, 15:39
  3. Windows xp 32 nad 64
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 24-02-2009, 18:21
  4. Windows
    By Svinjoguz in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 17-06-2007, 22:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •