Stranica 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 315

Tema: Windows 8

  1. #61
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    Profesor na faksu je sredio XP na laptopu koji po pokretanju postavlja cijelu sistemsku particiju u radnu memoriju. Ne znam točno s čime je to postignuto, ali boot je nenormalno brz, i sve šta radiš na tom XP-u leti ko blesavo. Instalacija MS Accessa je trajala možda 2 sekunde. Naravno, sve što spremiš na C particiju ti nestane nakon što se ugasi, ali za tek povremenu uporabu je životinjski.

  2. #62
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    Joj Bartuc, ne znam baš koliko si ga magistrirao...nemoj me tjerati da sada sređujem XP i sakatim ga za badava...Kužiš šta je dvije sekunde, to ti je kada famozni bar dođe od početka na sredinu i završi boot. Vjeruj mi možeš ga napraviti da bude doslovno dvije sekunde jer sam to i sam napravio, ali da, to je realno osakaćeni boot, no kakav god je i kako god da ga postigneš, postigneš brzinu bootanja, a ako su na W8 tako ubrzali boot, to je vjerojatno sakaćenje boota do maximuma, ali kako ti kažeš, to je vjerojatno wake up na YouTubeu od W8. XD
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  3. #63
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Windows 8

    Nije wake up jer je gospođa izvadila bateriju da dokaže kako komp nije bio u sleepu to vrijeme.

  4. #64
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

  5. #65
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao C
    Joj Bartuc, ne znam baš koliko si ga magistrirao...nemoj me tjerati da sada sređujem XP i sakatim ga za badava...Kužiš šta je dvije sekunde, to ti je kada famozni bar dođe od početka na sredinu i završi boot. Vjeruj mi možeš ga napraviti da bude doslovno dvije sekunde jer sam to i sam napravio, ali da, to je realno osakaćeni boot, no kakav god je i kako god da ga postigneš, postigneš brzinu bootanja, a ako su na W8 tako ubrzali boot, to je vjerojatno sakaćenje boota do maximuma, ali kako ti kažeš, to je vjerojatno wake up na YouTubeu od W8. XD
    Gle, boot nije progress bar koji ide lijevo desno prije ulaska u OS. Boot koji nas zanima je od kad matična zapišti do trenutka kad u Windowsima možeš pokrenuti prvi program, znači od točke paljenja do toče kad možeš koristiti sustav. Tehnički gledano, taj čitav proces nije boot, ali o tome se priča i to se podrazumijeva pod "bootanje sustava", a to nikako nemre trajati 2 sekunde pošto do progress bara imaš barem 15-ak sekundi.

  6. #66
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Windows 8

    Treba vidjeti koji je lap koristila i riješeno. Možda je jednostavno POST bio par sekundi za vrijeme onog HP logo-a. Inače lapovi imaju kraći POST nego desktop kompovi koliko sam osobno vidio. Ne kužim problem.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao C
    Joj Bartuc, ne znam baš koliko si ga magistrirao...nemoj me tjerati da sada sređujem XP i sakatim ga za badava...Kužiš šta je dvije sekunde, to ti je kada famozni bar dođe od početka na sredinu i završi boot. Vjeruj mi možeš ga napraviti da bude doslovno dvije sekunde jer sam to i sam napravio, ali da, to je realno osakaćeni boot, no kakav god je i kako god da ga postigneš, postigneš brzinu bootanja, a ako su na W8 tako ubrzali boot, to je vjerojatno sakaćenje boota do maximuma, ali kako ti kažeš, to je vjerojatno wake up na YouTubeu od W8. XD
    Gle, boot nije progress bar koji ide lijevo desno prije ulaska u OS. Boot koji nas zanima je od kad matična zapišti do trenutka kad u Windowsima možeš pokrenuti prvi program, znači od točke paljenja do toče kad možeš koristiti sustav. Tehnički gledano, taj čitav proces nije boot, ali o tome se priča i to se podrazumijeva pod "bootanje sustava", a to nikako nemre trajati 2 sekunde pošto do progress bara imaš barem 15-ak sekundi.
    LOL? Sorry, ja nisam računao Bootanje BIOS-a i sl. kerefeke, nego samo Bootanje Windowsa. Windows ima svoj Boot, i u njega ja ne računam Windows log in, start up programe, BIOS računala, itd. Nauči se šta je WINDOWS-ov BOOT, kužiš, samo Boot od Windowsa sam računao, nikakve druge kerefeke, on je trajao dvije sekunde, samo sam ti vizualno dočarao s dotičnim barom za koji znam da nema nikakve veze, tamo negdje na 1/5 kratko stane pri provjeravanju tastature i miša, pa nastavi i na pola krene log in u Windowse, itd., sve skupa Boot Windowsa traje 2 sec. Ja ga računam od kada odabereš koji ćeš OS pokrenuti, pa do Welcome/Log in screena.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  8. #68
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Velika razlika...meni se sedmica boota 5 sec možda. Al opet, ak će o osmici bit ovak, super.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  9. #69

    Re: Windows 8

    Win8 Dev Preview Build, ahoy.
    http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/home/

  10. #70

    Re: Windows 8

    yes, windows 8 developer preview je vani.

    javite dojmove...

  11. #71
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Bogme stvarno zanimljivo, baš me zanima kako će to sve izgledat kad winsi jednom dođu...kad god da to bilo
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #72

    Re: Windows 8

    Inače, XBOX Live definitivno stiže sa Win8. Let the milking montage begin!
    http://www.shoptonews.net/2011/09/14/xb ... windows-8/
    “Bringing Xbox LIVE to Windows 8 is part of our vision to bring you all the entertainment you want, shared with the people you care about, made easy.”

  13. #73
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Windows 8

    Kvragu opet ću morati winse instaliravati...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  14. #74
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Mirogamemasta
    Kvragu opet ću morati winse instaliravati...
    +1

    Al ipak prvo na laptop, da ne mrcvarim bezveze desktop machine Kažu release date oko jeseni 2012.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  15. #75
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Windows 8

    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  16. #76
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Al hoću to vidjet na desktop pc-u
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  17. #77
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Windows 8


  18. #78
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    To je poso
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  19. #79
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    Windows 7 je odličan OS, no tek osmica će biti konačna potvrda Microsoftove moći i monopola na tržištu. Kroz Vistu i sedmicu Microsoft je usavršio svoj glavni proizvod za danas dosta izmjenjeno informatičko tržište gdje tableti počinju preuzimati glavnu riječ
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #80
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 8

    je instalirao ko ovaj w8 dev preview?

    ja budem ga virtualizirao tek tolko da vidim... vjerojatno do kraja tjedna...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  21. #81
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Upravo to radim, uz određene poteškoće.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  22. #82
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Op op, radi Ajmo istraživat.



    edit: Omg, weather sekcija, animirano i predivno.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  23. #83

    Re: Windows 8

    kako to virtualizirate? sa kojim programom? može pomoć, neki tutorijal?

  24. #84
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Vmware workstation ili player. Možeš koristit i VirtualBox od Oraclea.

    Zasad jako zanimljiv komad softvera, sve radi po principu toucha, npr. možete swipeat mišem i tako se sve pokreće, primjer igre. Problem je kaj kad uđem u neke Metro aplikacije, nemogu izać van iz njih. Desni klik izbacuje pop up meni sa dodatnim mogućnostima. Instalirao Operu, automatski se dodala na Metro Screen. Welcome screen dobro izgleda, slično onome kaj su prikazali na konferenciji. Radi ok iako je to tek prebeta, mislim da ćemo trebat čekat konkretnniju beta ili rtm verziju da bi mogli nešto konkretnije reć o ovome. Sve u svemu, na dobrom su putu, skroz imate drugačiji osjećaj a znate da je slično jer ste sve to već vidjeli na sedmici.

    Globalno, u nekim stvarima imate osjećaj ko da radite na tabletu/smartphoneu. Kad otvorite sliku npr. onda vam čak iskoći pop up s pitanjem koji program želite koristiti za buduće otvaranje tog tipa fajla.

    task manager:



    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  25. #85

    Re: Windows 8

    Mene samo iritira to što je napravljen sa touch sučeljem na umu, čak i za nas sa monitorima, tj. desktop računalima.

  26. #86
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Bolje reć da i pomalo frustrira. Al ima vremena još do finalne verzije, najmanje godinu dana...još se stigne dosta toga doradit.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #87
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows 8

    erm, valjda će u finalnom proizvodu imati na umu da je masa ljudi i dalje na desktopovima... ne pada mi na pamet prilagođavati se tim fensi gej pizdarijama... rađe ću ostat na sedmici u tom slučaju...

    ili preći na MacOS (ili ipak ne...)

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  28. #88
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    Ne sviđa mi se sučelje niti najmanje. Super za neki tablet, ali za desktop PC je glupost. 98% ljudi teži minimalizmu, tak da imaš sexy wallpaper i sl., a ovdje je sve prekriveno ružnim tileovima, zbrda zdola... Projekt će im vjerojatno propasti isto kao Vista, tak da će Win9 valjda biti kak spada Mada možda i ne propadne pošto uopće ne sumnjam da će Microsoft izletiti sa malim milijunom tableta baziranih oko tog OS-a.

  29. #89
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 8

    98% ljudi... ajmo sada malo... puno pretjerivati

    vidicemo kad stigne na sta ce sliciti, ali za sada meni se ovo uopce nesviđa... Za tablete i mobitele je kolko toliko... ustvari za njih postoji android ^^

  30. #90
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ne sviđa mi se sučelje niti najmanje. Super za neki tablet, ali za desktop PC je glupost. 98% ljudi teži minimalizmu, tak da imaš sexy wallpaper i sl., a ovdje je sve prekriveno ružnim tileovima, zbrda zdola... Projekt će im vjerojatno propasti isto kao Vista, tak da će Win9 valjda biti kak spada Mada možda i ne propadne pošto uopće ne sumnjam da će Microsoft izletiti sa malim milijunom tableta baziranih oko tog OS-a.
    Ovo je najminimalističkiji (jezik mi se petlja) win do sada, ovo gore kaj vidiš je 5% cijelih windowsa, dio koji nemoraš niti koristit ako ne želiš. I dalje imaš desktop i sve kak treba bit. A najveće su promjene ispod haube, resource managementu i sl. Plus, sve je tako intuitivno, lako i jednostavno. I najvažnije, moderno.

    A sad, puno toga se može promijenit u međuvremenu, nadam se samo na još bolje.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

Slične teme

  1. Windows 7
    By LPFireDog in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 30-10-2009, 18:58
  2. Windows 7
    By Viper33 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-09-2009, 15:39
  3. Windows xp 32 nad 64
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 24-02-2009, 18:21
  4. Windows
    By Svinjoguz in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 17-06-2007, 22:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •