Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Vista Laptop VGA Problem

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Vista Laptop VGA Problem

    Znači laptop je Acer Aspire 6930G, konfiguracija je ova zadnja, znači AS6930G-733G25Mn, vrlo dobar i sve, radi već pola godine k'o Bogić, i sada je nastao problem...

    Dakle, igram Warcraft 3 koji nije baš nešto puno zahtjevan za ovakvu pilu, i sve je OK u prvih pola sata igranja, i na jednom mi na sekundu zašteka, sve stane, ekran se zacrni, bude još jednu sekundu tako, i u trećoj sekundi se monitor upali i igram dalje nesmetano, kao da se ništa nije dogodilo. Znači, nije neki problem, samo što gasi VGA prilikom rada, prazni joj memoriju, pa se opet pali.

    I sada, kada završim game, ugasim igru, sve je i dalje OK, nema sumnje, jedino mi se u system trayu pojavi žuti trokut sa crnim uskličnikom. Koliko znam to se pojavljuje kada rikava grafička memorija ili kada gubi kontakt s njom. I obično bi na tu ikonicu trebao dati info npr. Virtual Memory is Full ili nešto tako, i klikom na nju da se ona makne, ali ne, meni taj uskličnik samo stoji, klikanje na njega ništa se ne dešava i pri tome mi ne baca nikakav info zbog čega se taj famozni uslkičnik pojavio. I neće se maknuti iz system traya dok ne resetiram laptop.

    Nemam ideje šta da radim, neka ideja?
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: Vista Laptop VGA Problem

    Neznam kak je to kod nvidie, al kod Ati imas opciju VPU recover, maknes kvacice tako da ne izbaci error.
    Ako to ne uspije, probaj stavit nove drivere

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Vista Laptop VGA Problem

    Ali tu kvačicu ne izbacuje VGA program, driveri i sl., nego sam Windows, bilo na ATI-u ili nVidia-i, isto je. I da, novi driveri vjerojatno neće pomoći, jer Warcraft igram na ovom PC-u 6 mjeseci i sada je prvi put to počelo, nisam ništa novo stavljao. Jučer cijeli dan tako bilo, danas ni jednom.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  4. #4
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Vista Laptop VGA Problem

    Ja sam takav problem riješavao tako da sam u processes-ima posključivao dosta toga što mi netreba, i stavio process priority od W3 na above normal! E sad, ja sam to radio na starom kompu koji je imao 512 mb rama (SD) te sam tako izvukao neki maximum da mi igra normalno radi nekih sat-sat i pol! Neznam zašto se to tebi događa, jer nebi trebalo!

    Btw. preko čega igraš W3? Negdje je netko spomenuo da ggarena može izazvati masovnu potrošnju ram-a u nekim momentima!

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Vista Laptop VGA Problem

    RAM nije isto što i VRAM, ovo je stvar VRAM-a. Da, preko Garene, jučer sam cijeli dan igrao i nikakvih problema nije bilo.

    To mi se desilo prije par godina kada mi je riknula VGA jedna. Sada je sve OK, valja će tako i ostati, jer ne znam šta je mogao biti kvar, ali možda sam i skužio. Imao sam uključen TeamViewer sa opcijom da prikazuje samo ono što ja radim na PC-u. I samim time kada bi se netko spojio na mene, vidio bi kako ja igram Warcraft 3. To sam isključio i sve je OK, valjda je bilo do toga, nemam pojma.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. XP i Vista
    By OpASnI in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 27-09-2008, 09:06
  2. Vista v XP!!!
    By dado_runner in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 25-07-2008, 22:37
  3. PC (XP) i Laptop (Vista) LAN
    By eggzy1 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 20-07-2008, 20:06
  4. Vista
    By Filip_k in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 20-03-2008, 10:51
  5. Vista ili XP ???
    By marijanovic in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 29-11-2007, 20:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •