Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 46

Tema: F3 rasprava iz Risen topica

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    F3 rasprava iz Risen topica

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    kolko bi onda f3 trebo dobit? jednu čvrstu 5icu?(od 10)

    Fallout 3 je vrlo dobra igra. Tu igru se NE treba gledati istim očima kao prva 2 nastavka. To je potpuno nova igra koja briljira u puno segmenata, ali ima i svojih mana. Igra ima zanimljive questove koji se ne svode na skupljanje quraca od ovce, svaki quest ima svoju dubinu i mini priču. Voice Acting je vrlo dobar, grafika je fenomenalna, a igra perfektno optimizirana. Sadržajno je igra pre bogata, itema koliko ti srce želi, hrpa oružja, hrpa armora, hrpa itema koje sam napraviš od otpada. Dizajn neprijatelja je savršen. Character Development je također odličan, SPECIAL je genijalan kao i uvijek, perkovi su solidni te nude kreaciju barem 5 drastično različitih likova, tako da je igra i u tom segmentu na zavidnom nivou. JEDINE mane Fallouta 3 su slabija atmosfera koja paše za neku pustinjsku avanturu, ali ne i za postapokaliptičan setting te malo pre rastegnut svijet koji djeluje pre prazno.


    To što neki ljudi gledaju F3 kroz fanovske F1 i F2 oči, sami su si krivi... Onaj tko ide uspoređivati Fallout 3 sa F1 i F2 je bedak, ništa više, ništa manje, jednostavno bedak. Igre su nebo i zemlja različite, nemaju što raditi u istoj rečenici.



    Ali u drugu ruku, ako je priprosti Oblivion mogao dobiti tako visoku ocjenu, onda definitivno i Risen zaslužuje višu ocjenu. Mnogi će reći da je F3 zapravo Oblivion sa puškama, taj je isto napušen. Igra je tako predstavljena i prije nego je izašla, tako da je ljudima već od starta napunila mozak sa glupostima. A kada u startu kreneš u nešto sa predrasudama, šanse da ti se to svidi su minimalne, a to se upravo desilo Falloutu. Ne znam koliko bedast moraš biti da usporediš Oblivion i Fallout, dva različita svijeta...



    PS: Znam da je OFF, ali ide mi na qurac neargumentirano pljuvanje po igrama (ovo se nije odnosilo na dečka kojeg sam quotao )...

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Risen

    oblivion mi je bio super jer je to vjerojatno bilo prvo od rpgeja što sam igro(mada nije čistokrvni rpg oke), a sad opet nema šanse da igramo tako što i onda dođe taj fallout 3, za koji sam mislio da će bit napokon neš što mi se sviđa, a da nema veze s fantasyem i na kraju skužiš da je to praktički oveči oblivion mod s nekim izborima pri biranju strana i utjecanja na svijet što mi je jedna od rjetkih stvari koje su mi se svidjele, fallout 3 mi je nakraju odjadio za nekih 15ak sati, takav rpg nema šanse da može dobit 9+ ocjenu, kad on nemože zainteresirat ljude da ga igraju, sve izgleda isto...

    i ja sam se isto sjebo čim sam fallout 3 spomenuo, al po meni je činjenica da se risen više hypeao, kao npr. fallout 3 il gta4(navedene igre nisu usporedbe kao igre, več kritički osvrt) kolko se sječam gta4 je dobio 10 na ignu, a fallout 3 bi rjetko gdje pokupio ocjenu manju od 9, da se risen malo više hpyeo sigurno, al sigurno bi i on dobio veću ocjenu od svih tih "kritičara"

    = Citat = Izvorno postao Aral
    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    kolko bi onda f3 trebo dobit? jednu čvrstu 5icu?(od 10)
    Pa po ocjenama koje je dobivao 8 ili 9, ak se ne varam pretendirao je za igru godine, cak je mozda i bio negdje igra godine. Risen pak, nece biti ni blizu, ocjene ce mu biti od 7 pa do 7.9. Al ni to sve nije bitno, ako vam se igra svidja igrat cete je bez obzira na ocjenu. Igra je stvarno ok i bilo bi steta ako imalo volite rpg-ove da je ne probate. Ne razbijajte glavu oko ocjene, radje se zabavite uz nju
    da, al problem je što neki ljudi kupuju igre na osnovu ocjena, prvo im se sviđaju ocjene, a tek onda igra...

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Risen

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Fallout 3 je vrlo dobra igra. Tu igru se NE treba gledati istim očima kao prva 2 nastavka. To je potpuno nova igra koja briljira u puno segmenata, ali ima i svojih mana. Igra ima zanimljive questove koji se ne svode na skupljanje quraca od ovce, svaki quest ima svoju dubinu i mini priču. Voice Acting je vrlo dobar, grafika je fenomenalna, a igra perfektno optimizirana. Sadržajno je igra pre bogata, itema koliko ti srce želi, hrpa oružja, hrpa armora, hrpa itema koje sam napraviš od otpada. Dizajn neprijatelja je savršen. Character Development je također odličan, SPECIAL je genijalan kao i uvijek, perkovi su solidni te nude kreaciju barem 5 drastično različitih likova, tako da je igra i u tom segmentu na zavidnom nivou. JEDINE mane Fallouta 3 su slabija atmosfera koja paše za neku pustinjsku avanturu, ali ne i za postapokaliptičan setting te malo pre rastegnut svijet koji djeluje pre prazno.
    S ovim ne da se nemogu složiti, nego da sam mrtav okretao bi se u grobu. U igri je apsolutno nebitnoSna koje se skillove stavljaju bodovi jer lik će uvijek na kraju biti uber jak, a kazna za malo bodova na skillu nepostojeća (još uvijek se mogu pristojno koristiti heavy weapons iako nisam uložio ni boda na njih npr.), SPECIAL sistem je katastrofa jer npr. sa 1 strengthom možeš bez problema proći igru i jednostavno lik ne gubi dovoljno sa nižim statovima i ne dobiva puno sa višim. Perkovi su ok, ali isto tako stvaraju zvjer od lika i nisu pretjerano dobro balansirani. Dakle u igri uopće nije bitno kako se odabire SPECIAL, perkovi i skillovi što je po meni žešći fail u character developmentu i gubi se jedan vrlo važan element RPG-a, promjene na liku su više kozmetičke nego išta drugo.

    Tako da ne da je character development loš, nego je uz priču daleko najslabiji dio igre koji nije dostojan RPG žanra. Probaj u nekom pristojnom RPG-u tipa BG ili stariji fallout staviti malo na strength pa ćemo vidjeti kako će ti se lik provesti u bitkama, zamisli da u BG-u imaš lika koji je praktički u isto vrijeme fighter, ali može bacati spellove i ima osnovne thiefovske mogućnosti i nema nikakve penaltyje zbog toga.

  4. #4
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Risen

    A daj zamisli da BG i F3 nisu iste igre. Jel je Diablo kao i BG? Ili mozda nwn? Ili pak Dungeon Siege 2? Ima puno RPG sistema, svatko izabere kaj mu pase. Od F3 se i ocekivalo da takav bude. Nazalost, neki klinac od 15 godina sigurno nece gubit vrijeme na nekom hardcore rpg-u a fallout 3 mu ima tako super grafiku, zakon oruzja, puno krvi...kuzis kaj mislim?

    Meni se cini da smo postali prave picajzle cim smo stariji ^^
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  5. #5
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Risen

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Meni se cini da smo postali prave picajzle cim smo stariji ^^
    Nije u tome problem što smo mi danas picajzle, nego što se danas igre jako pojednostavljuju. Ovaj naslov je očito još jedan primjer toga...inače, slažem se s Nevenovim stajalištem
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #6
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Risen

    Mod će imati posla Najbolje da samo podjeli sve ove postove u TES/F3 podforum...


    Inače, F2 se komotno može preći sa 3 STR-a. Ispod nisam probao, a za F3 nisam znao da se može preći samo sa 1 STR BG2 se može preći sa minimalnim STR-om, Mage/Sorcerer klasa ne trebaju nikakav STR, a za iteme imaš ostatak party-a. Tako da se ne slažem u potpunosti sa svime što je Neven rekao. Istina da je F3 pojednostavljen, ali je također činjenica da više nije riječ o čistokrvnom RPG-u, već je igra prešla u mix FPS/RPG s time da ZASLUŽUJE titulu FSP/RPG-a, dok je tu titulu recimo Stalker dobio potpuno neopravdano. Tako da nemreš uspoređivati D&D i sl. RPG-e sa F3. To je opet gledanje na F3 sa krive perspektive, svi od te igre očekuju neki HardCore RPG, svi ga uspoređuju sa F1 i F2 što ne valja. To ljubitelje F1 i F2 odbija od F3, umjesto da prihvate F3 kao novu igru i uživaju u njoj.

  7. #7

    Re: Risen

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    ... al po meni je činjenica da se risen više hypeao, kao npr. fallout 3 il gta4(navedene igre nisu usporedbe kao igre, več kritički osvrt) kolko se sječam gta4 je dobio 10 na ignu, a fallout 3 bi rjetko gdje pokupio ocjenu manju od 9, da se risen malo više hpyeo sigurno, al sigurno bi i on dobio veću ocjenu od svih tih "kritičara"
    Da se nadovežem na ovo i ostale postove koji su slijedili nakon; ne bi dobio veću ocjenu jer je pristupom "old school" (slična stvar kao i Drakensang, za one koji su igrali) i zato ne vidim otkuda komentari da je igra pojednostavljena. U usporedbi sa Gothic igrama? Svakako, ali treba zapamtiti dvije stvari, a to su da ovo NIJE Gothic naslov i da su poboljšanja većinom pozitivnaS(ma koliko ja preferirao G1 kontrole zbog nostalgije, jasno mi je da ih većina igrača ne može smisliti, npr)... da ni ne spominjem kako je budžet dosta porastao, vidljivo po samoj prezentaciji i optimizaciji.

    @Bartuc;
    Tamo možeš prijeći jer je igra group based... ili kad poznaješ igru 100%. Sve ove rasprave su bazirane oko prosječnog igrača.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Risen

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Istina da je F3 pojednostavljen, ali je također činjenica da više nije riječ o čistokrvnom RPG-u, već je igra prešla u mix FPS/RPG s time da ZASLUŽUJE titulu FSP/RPG-a, dok je tu titulu recimo Stalker dobio potpuno neopravdano. Tako da nemreš uspoređivati D&D i sl. RPG-e sa F3. To je opet gledanje na F3 sa krive perspektive, svi od te igre očekuju neki HardCore RPG, svi ga uspoređuju sa F1 i F2 što ne valja. To ljubitelje F1 i F2 odbija od F3, umjesto da prihvate F3 kao novu igru i uživaju u njoj.
    Nije istina, očekujem RPG sa dobrom mehanikom igre tj. dobrim sustavom koji ne mora biti D&D. Ja sam prije izlaska F3 bio od onih koji je polagao nade u igru i koji nijeSočekivao F1 ili F2, ali sam očekivao zabavan, raznolik RPG, a dobio sam monotonu igru bez priče i sa dosadnim, beznačajnim razvojem lika.

  9. #9
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Sta ce bit kad tek Diablo3 dodje? One loptice kaj iskacu ko healtovi...koma xD Al slazem se s time da je F3 dosta pojednostavljen. Al meni to ne smeta, naprotiv uvijek sam vise volio nekak hack n' slash nego npr. BG. Svaka igra nadje svoju populaciju

    Bas me zanima sta ce Bethesda izmislit dalje...a da nije F3 ili The Elder Scrolls...
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    ja nisam igro ni f1 ni f2, pa mi je f3 glupost, a što je još bolje očekivo sam da bude svašta samo ne oblivion with guns, na kraju bude obilivion with guns s nekim dodacima, a one "expanzije" što malo malo pa recenziraju u pcplayu neću ni komentirat..

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    A, evo, meni se primjerice svidio i hardcore RPG Baldure's Gate kao i pojednostavljeni FPS/RPG Fallout 3. 100 ljudi, 100 cudi.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  12. #12
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Što se tiče usporedbe Vanilla Fallouta i Obliviona, Fallout mi je bolji jer iako je glavni quest kraći i površina igre manja mnogo je detalja uneseno u njega. U Oblivionu sam imao dojam kao da hodam po praznom području i to čisto iz razloga da se produlji vrijeme igre.

  13. #13
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Risen

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    a dobio sam monotonu igru bez pričeSi sa dosadnim, beznačajnim razvojem lika.

    Priča u F2:

    - izabran si da nađeš GECK i spasiš svoje selo
    - nađeš GECK u napuštenom Vaultu
    - vratiš se u selo koje je pokoreno i oteto od strane Enclave
    - napadneš Enclavu gdje otrkiješ FEV virus
    - spasiš svoje selo i ubiješ vođe Enclave


    Priča u F3:

    - kreneš u potragu za ocem koji ti je jedina obitelj
    - saznaš sa Project Purity koji bi trebao vratiti pitku vodu u radiaciom zaraženu zemlju
    - tražiš GECK kako bi to postigao
    - nađeš GECK u napuštenom Vaultu
    - otima te Enclave gdje saznaješ za FEV i bježiš
    - ti i BoS napadnete Enclave kako se FEV nebi proširio putem vode i Project Puritya
    - zagadiš vodu ili spasiš wasteland



    Priča je praktički IDENTIČNA, samo što u F3 imaš daleko napredniji dijalog koji ima više utjecaja na tok igre što je vrlo važan čimbenik bilo kojeg RPG-a. Na kraju možeš kompletno izbjeći borbu te je ovo igra gdje napokon možeš SVAKI quest riješiti na dobar ili zao način, tako da imaš 2 različita pristupa igri i priči. Tako da ne znam zašto ne komentiraš kako Fallout 2 ima lošu priču!?

    Vjerojatno ćeš reći da je fora u tome kako F3 reciklira već viđeno iz F2, to je istina, ali je zato dodatno poboljšao i priču i prezentaciju te priče. Tako da mu to ne uzimam za zlo.


    F2 je genijalan RPG, obožavam ga, ali F3 je modernizirao i osvježio taj žanr. Kaska u nekim stvarima za F2 pošto je ipak riječ o različitim igrama (RPG vs. FPSRPG), ali u mnogo toga je igra i dalje genijalna.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Gle jednostavno se ne mogu složiti s tobom, igra je daleko od genijalnog, meni prosječna u najboljem slučaju. Dijalozi imaju samo kozmetički utjecaj na nastavak igre i nisu posebno bogati. Korištenje SPECIAL-a i skillova u razgovorima je gotovo smješno napravljeno npr. [intelligence]Sje isticanje očitog i sl., a opet korištenje istog ima malo ili nimalo utjecaja na igru jer se kasnije u razgovoru svejedno dođe do istog zaključka. Eventualno su nagrade u nekim questovima drukčije, ali choice & consenquense je nepostojeći za glavni storyline (osim ako ti jadna montaža na kraju igre puno znači). U F3 priča je pretjerano predvidljiva (omg otac će mi umrijeti koje faking iznenađenje) i prekratka, tu i tamo neki zabavni side quest i to je to. Uz to ja nigdje nisam spominjao priču F2 ili bilo koje druge igre, one nisu bitne za ovu temu, bitno je da je F3 debelo podbacio po tom pitanju.

    Ja ne znam zašto ti silno uspoređuješ F3 sa F2 i drugima to namećeš, ja sam rekao da je igra loša kao RPG tj. RPG elementi i mehanika igre su katastrofalno napravljeni u usporedbi sa većinom rpg-aStj. idejom onoga što bi RPG po meni trebao biti. Ali što je još gore niti akcijski elementi nisu posebno zabavni ni uzbudljivi, dapače sustav borbe je ekstremno monoton, broj različitih encountera i monstera malen, a oružja (kojih nema puno) vrlo slična, VATS je loše odrađen malo prednosti donosi recimo gađanje u ruku i nije potrebno taktizirati, a 99% bitki se i tako može odraditi twitch based pucanjem kao u bilo kojem FPS-u. Svjež dašak u RPG žanr igra jednostavno nije donijela, ne znam na temelju čega to možeš tvrditi jer apsolutno sve je reciklirano otprije, ali ni to mi ne bi smetalo kad bi bilo izvedeno kak spada.

  15. #15
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Nije da mi je nes puno stalo do jedne i druge igre al moram priznat da je Neven u pravu. Presam sam par puta F3, zabavio se uz njega i to mi je bilo dovoljno, bit svake igre. Al ovo kaj Neven veli je fakat true, bio zagrizeni fanatik ili ne. E sad, svatko ima pravo na svoje misljenje ali opce prihvaceno misljenje u gaming svijetu je takvo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Nije da mi je nes puno stalo do jedne i druge igre al moram priznat da je Neven u pravu. Presam sam par puta F3, zabavio se uz njega i to mi je bilo dovoljno, bit svake igre. Al ovo kaj Neven veli je fakat true, bio zagrizeni fanatik ili ne. E sad, svatko ima pravo na svoje misljenje ali opce prihvaceno misljenje u gaming svijetu je takvo.
    kolko sam ja skužio, nažalost nije

  17. #17
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Jebiga, ja i Neven gledamo igru iz različitih perspektiva. Ja sam je prihvatio takvu kakva je, nisam se obazirao na RPG mane pošto od početka nisam na nju gledao kao na klasičan RPG naslov, tako da me nije razočarala (osim u par segmenata). Dobio sam eye candy akciju sa vrlo dobrim RPG elementima te zanimljivim side questovima.


    Meni su side questovi bili zanimljivi. U većini RPG-a sam navikao na questove koje riješiš u par minuta, koji se svode na skupljanje gluposti ili bezvezno trčanje sa jedne strane mape na drugu, dok je F3 ponudio bar neku mini priču u gotovo svakom side questu, te je ponudio 3 različita načina da riješiš svaki takav quest.


    Istina da dijalozi nemaju nekog većeg udarca na glavnu radnju, ali imaju na Side Questove. Drugačije ti lik napreduje, drugačije te svijet gleda, karma ti se mijenja i sl. Tako da niti u tom segmentu nisam ostao zakinut.



    Kažem, jedine mane su mi bile:

    - pre siromašna mapa (tu se slažem sa Nevenom, definitivno nema dovoljno Encountera, a bome niti dovoljno neprijatelja na mapi)
    - pre čista atmosfera.
    - pre lagane bitke.


    Sve ostalo mi je sijelo na mjesto i uživao sam u prelaženju igre.

  18. #18
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    = Citat = Izvorno postao Aral
    Nije da mi je nes puno stalo do jedne i druge igre al moram priznat da je Neven u pravu. Presam sam par puta F3, zabavio se uz njega i to mi je bilo dovoljno, bit svake igre. Al ovo kaj Neven veli je fakat true, bio zagrizeni fanatik ili ne. E sad, svatko ima pravo na svoje misljenje ali opce prihvaceno misljenje u gaming svijetu je takvo.
    kolko sam ja skužio, nažalost nije
    Pa je, em po ocjenama, em po skoro svugdje je bila nominirana za igru godine. To kaj se sasici gamera ne svidja nesto je objavljeno ali i nakon nekog vremena zanemareno. Barem se takav dojam odmah stekne. Meni je tak svejedno, nisam nesto specijalno zakljubljen u igru.

    Uvijek ce je netko hvalit a netko kudit, tak to ide, stara prica
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  19. #19
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Nisam niti ja zaljubljen u nju, prešao sam je jednom i još uvijek nisam dobio volju da je ponovno zaigram, možda je nikada niti ne dobijem... Ali to ne znači da nisam uživao u prvom prelasku i dobrano se zabavio.


    Mada mi je tako bilo i sa Oblivionom, prvi put sam uživao u prelaženju, postao sam master svih frakcija i iscijedio igru uzduž i poprijeko, ali pri svakoj sljedećoj instalaciji mi se sve više i više gadio dok mi se nije totalno zgadio. Ali i dalje ne gubim nadu, i dalje me primi neki vrag da idem instalirati Oblivion, naravno, obrisan je u roku od sat vremena, ali možda jednog dana ostane na kompu dok god ga ne pređem čitavog

  20. #20
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Ma kad ekipa trazi dlake u jajetu, ko fol iskusni gameri. Igrao sam i morrowind i oblivion i f3 sa svim dlc-ovima i dobro sam se zabavio, to govorim za prvi prelazak. Sta cu sad razijbat glavu glupostima, znas kaj mozes ocekivat od igre i nek ti takva sluzi, za zabavu
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  21. #21
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Kada ste vec toliko rastegnuli tu raspravu o F3, da jos nesto kazem. Osobno F3 niti ne smatram rpg-om. To je kao i Stalker akcijska igra tj pucacina sa rpg elementima koji su ovdje prisutni u malo vecoj mjeri. Nesto kao Mass Effect recimo. Takav tip "rpg-a". Akcijski orjentiran. Pojednostavljen. Zasto? Zato jer se ova igra moze igrati cijelo vrijeme kao najobicnija pucacina. Ono, kada bi se tako igrala, postaje malo izazovnija za igraca, al uz koristenje VATS-a, ta igra je totalno prelagana. Zaustavis vrijeme, oznacis mete i let's the show begins. Gledam graficku predstavu u slow-time-u(savrseno za konzalase) koja je svaki puta gotovo identicna. Ono, vrlo brzo to sve dojadi jer sta mi znaci igrat igru ako ona nije nimalo izazovna. Te uz jos ovakvu siromasnu mapu i nezanimljive questove(barem meni) ne mogu izdrzat uz igru duze od par obavljenih questova. Također sam očekivao malo raznolikije neprijatelje. Monstera ima premalo, a da ne govorim o onim mutantima koji su mi presmijesni. Ja sam mislio da ce te mrge biti jako tesko sredit, kad ono ispadne da su igrarija kao i svi ostali na mapi. Zalosno. Priznajem, Bethesda je s tehnicke strane savrseno ispolirala igru te ponudila brdo DLC-ova al to je isto kao da mi netko da veliku vrecicu bombona koji su savrseno umotani i savrseno izgledaju, al su odurnog okusa.

    Dobro, ovo se sta sam napisao moze biti dosta subjektivna stvar, posto je to moj osobni dozivljaj igre koja je objektivno kvalitetan naslov. Meni se jednostavno F3 nije dopao, a nije da mu nisam dao nekoliko sansi. Zanimljiv mi je prvih par sati, a kasnije mi jednstavno postaje predosadan.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  22. #22
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Meni je obrnuto Prvih par sati mi je lagano dosadno (ali ne naporno), dok tek kasnije igra postane biser Ali da je pre lagana i bez izazova, to sigurno. No u drugu ruku, Witcher koji je po mnogima #1 RPG svih vremena (ili je barem u Top3 RPG-a), je na najvišoj težini još i lakši nego lagani Fallout 3 On ima češće encountere nego F3, ali su repetitivni i naporni (Drowneri). Side Questovi u Witcheru su totalna blamaža, skupljanje dijelova tijela monstera sa pokojim "dubljim" side questom... ali opet nekako ta igra drži titulu uber jebačkog RPG-a, a ima SVE mane koje ima i F3, ali puno izraženije!? Kako je to moguće?



    PS: Da se razumijemo, i meni je Withcer ušao među Top3, ne pljujem po njemu, nego vučem paralelu koliko se neke stvari toleriraju te nikada ne spominju u Witcheru, a ne podnose se u F3...

  23. #23
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Mene toliko side-questovi i laksi gameplay u Witcheru ne smetaju posto je glavni quest maestralno izveden, gotovo na razini perfekcije. Svijet Witcher-a je daleko upecatljiviji a da ne pricamo o razrađenosti likova koji su u Witcher-u fenomenalo osmisljeni te se provlace kroz cijelu igru, sve do samog kraja. U biti, ja i neznam sta bi vi od side-questova. Oni su oduvijek bili za razonodu te da skupi nesto vise love ili nađe neka bolja oprema.
    Joj, neda mi se sada sve detaljno objasnjavat zasto je Witcher legendarno remekdjelo, a F3 tek akcijska igra za kracu zabavu...

    Na kraju krajeva, svatko pojedinu igru dozivljava na svoj subjektivan nacin te ce normalno nekome vise dopasti F3, nego Witcher. A objektivno su obe igre vrlo kvalitetne. Kao sto sam rekao vec, F3 se meni osobno nije dopao. Masi ljudi na ovom forumu je. Sve ovisi o ukusima i kak si netko protumaci određene stvari
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.742

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    SOn ima češće encountere nego F3, ali su repetitivni i naporni (Drowneri)
    Zato falaut nema proklete prasce, razne raidere i ostale piratolike ljude :/
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Side Questovi u Witcheru su totalna blamaža, skupljanje dijelova tijela monstera sa pokojim "dubljim" side questom... ali opet nekako ta igra drži titulu uber jebačkog RPG-a, a ima SVE mane koje ima i F3, ali puno izraženije!?
    Witcherov mainquest traje priblizno 20 h, falloutov 7h, Witcher ima zanimljivu, inovativnu, slojevitu pricu punu iznenađujucih preokreta, dok je fallaut gotovo sve fragmente price posudio od predhodnika (primjer: racunalo-predsjednik, smrt svih mutanata putem kontaminirane vode...itd)

  25. #25

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Nazalost bez uma gosp. Sapkowskog Witcher ne bi imao niti jednu desetinu toga svijeta i likova.
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Istina za main story, tu nema govora, Witchera sam uzeo samo kao primjer da ima iste mane kao i F3, ali one se NIKADA ne spominju, dok se F3 zbog njih linčuje.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    Igrao sam Witchera, Fallout 2, Oblivion, Morrowind, Gothic 2, Gothic 3, Mass Effect, Fable: The Lost Chapters, ali nijedan od tih silnih RPG-ova me nije zadovoljio kao Fallout 3.

    Potpuno bi se složio kada govorimo o spominjanju mana na Witcheru i Falloutu 3, jako su slične, a Fallout 3 ih je nekako pokupio u one minuse na recenzijama dok su u Witcheru prošle neopažene.

    Fallout 3 nema glavni quest za njega knjigu napisati, ali može se dičiti kao najbolji RPG svih vremena sa onih 20 side questova koji su me držali u igri dok ih ne pređem sve do jednog. Početak mi je bio malo naporan, sve dok nisam izašao iz Megatona i krenuo u prvu pustolovinu za Myru, tek onda sam iskusio bespuća i opasnosti Wastelanda koji u sebi skriva toliko mnogo sadržaja makar samo po cijele dane lutali po tvrđama i naseljima slušajući priče ondašnjih ljudi. Posebno mi se sviđa ono počinjanje na nuli, imao sam pištolj i ono policajsko odijelo, novca samo imao nešto sitno, da si priuštim desetak stimpaka, ali morao sam krenuti protiv svih onih silnih Raidera i Super Mutanata. Volio sam onaj osjećaj nemoći na početku, pa kada je polako prerastao u suparništvo, pa na kraju u ogromnu nadmoć nad mojim protivnicima kojima su glave kišile po pločnicima. Krasna igra

    Stvari koje su mi najviše pokvarile dojam su ona 3 pucačka DLC-a koja sam prešao, život mi se zgadio dok sam ih prelazio, onoliko akcije nisam vidio u filmovima Chucka Norrisa. Dok, The Pitt i Point Lookout imaju onu pravu stvar, čak bi rekao i još praviju, jer u Fallout 3 uvode neviđenu atmosferu koju je vrijedno iskusiti za produljeni užitak. Point Lookout nudi još 5 sidequestova koji su vrijedni pamćenja, a glavni quest je izvrstan.

    Ne mogu ja više.... ljudi take it over...

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Istina za main story, tu nema govora, Witchera sam uzeo samo kao primjer da ima iste mane kao i F3, ali one se NIKADA ne spominju, dok se F3 zbog njih linčuje.
    Valjda zato sto Fallout i nema nicega drugog osim tih mana...

    I stvarno mi nije jasno na koji nacin uspjevas konstantno u istu recenicu stavljat rijec "dubina" i rijec "Fallout 3"?!

    @Bara

    Pretpostavljam da tebi i svakodnevno kupovanje kruha i mlijeka predstavlja nezaboravnu avanturu u zivotu?
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Podgrijavam sojin gulaš u Yantaru
    Postova
    2.692

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    A nije baš sada mlijeko i kruh, ali za odlazak na bazen bi se moglo reći

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: F3 rasprava iz Risen topica

    = Citat = Izvorno postao Bara
    A nije baš sada mlijeko i kruh, ali za odlazak na bazen bi se moglo reći
    To ti dodje ko side quest
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

Slične teme

  1. Risen II: Dark Waters
    By Durin in forum Gaming općenito
    Odgovora: 118
    Posljednji post: 11-05-2012, 18:11
  2. Risen
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 776
    Posljednji post: 12-03-2012, 03:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •