Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 333

Tema: HD 5xxx

  1. #1
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    HD 5xxx

    hmm idk, i'm betting if AMD do a launch of just the HD 5870/50 then the HD 5870 will be $349 and then the HD5850 like 299. that leaves the HD 4890 some room to sell out the rest of their stock and keep their currents prices on the soon to be previous gen whereas if they released the HD 5870 $300 then the HD 5850 woulud probly be $249 or less, putting it in HD 4890 territory. Now i may be wrong cause if they do put the HD 5870 at $300 then that would mean HD 5850 around 250, which would force the HD 4890 some and so on. They would get less but that would put more pressure on nvidia as tehy would need to follow a lower in prices to compete or else they'd lose alot of sales by Q1. just my thoughts
    Thats what I said 5870 $250 - $300, 5850 $200 - $250, that would cause no issues with the 4890's as they will drop in price for the new generation. They are already $180 - $200, they would drop a bit more to $150 - $175, giving them a nice price range to work in themselves. Or they might go $160 - $200 to give the 4870 a bit of room.
    Koliko znam 1$ = 5kn

    Znači da će hd 5870 koštati oko 1500-2000kn, a hd 5850 oko 1250-...

    To i nije tako puno, ali jeli istina to što se priča po stranim forumima ???

    Ovo mene zanima, jel to istina i dal su to dx11 grafe ???
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: HD 5xxx

    ovo mi počinje bit smješno .. koliko sam ti samo ja puta reko imaš google pa provjeri ?
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  3. #3
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: HD 5xxx

    Htjeo sam time pitati jel se isplati čekati dok nedođe u hr pa kupiti ili bolje ostati na 4xxx seriji ???
    Ako je cijena najviše do 400$, onda mi nije pre skupa.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.327

    Re: HD 5xxx

    nisu iste cijene vani i kod nas...

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Shaka
    nisu iste cijene vani i kod nas...
    I razlika je ono ogromna,ja mislim da HD5870 kod nas kad izađe bude negdje 2200kn,nadam se.

  6. #6
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: HD 5xxx

    Na tu cijenu barem duplo.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  7. #7
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: HD 5xxx

    Kod amera 1 $ je kod nas 1 euro kada je u pitanju elektronika .

  8. #8
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: HD 5xxx

    Ako bude više od 2500, a neki vidim kažu da možda i skoro duplo tolko, to je onda užas. Ameri ju kupe za 1500kn, a mi za oko 4000kn, uopće nije fora. Jel se zna npr, koliko su bolje te 5xxx serije od 4xxx serije ???
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Über Tsar
    Ako bude više od 2500, a neki vidim kažu da možda i skoro duplo tolko, to je onda užas. Ameri ju kupe za 1500kn, a mi za oko 4000kn, uopće nije fora. Jel se zna npr, koliko su bolje te 5xxx serije od 4xxx serije ???
    naravno da nije fora ali jbga tako je,u americi su cijene takvih stvari 25+ % jeftinije.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: HD 5xxx

    A, jbg, ak mi frend bude i druge godine išo u Australiju, reći ću mu da mi tam kupi neku grafu 5xxx serije. Tam su za najmanje 30% jeftinije. Ta je Australija kao obećana zemlja. Puno sam razmišljao da kad završim školu, faks... pa da odem tam živiti.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  11. #11
    Guest

    Re: HD 5xxx

    Kad bi covjek realno gledal nikome ne treba ništ više iznad ati 4850 ili nvidie gts250. Sve iznad toga je neisplativo.Da ne govorim o ljudima sa monitorima iznad 24"..sve to nema smisla...

    PS3 i deri...

    Kupiš grafu za 2 soma kuna i nakon 2-3 mjeseca vrijedi skoro za pola manje...skup sport..

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: HD 5xxx

    hah, glupost. Držim se HD 4770 dok ne izađe bar 6870, onda se možda odlučim na kupovinu. Ionako neće biti velikog skoka u zahtjevnosti igara, bar dok su trenutne konzole još na životu. Meni je najbitnije da mi grafička pokrene igru bez velikog trzanja i ostalih problema.

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: HD 5xxx

    ATI sad forsira dx 11, a nvidia najavljuje integriranje dx 10.1, i opet će se dogoditi zbrka, sve će bit pod programom meant to be played i dx 11 će kao i 10.1 najprije izdan od strane ATI-a pasti u zaborav dok nvidia ne odluči integrirati podršku u svoje grafičke.

  14. #14
    Guest

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    ATI sad forsira dx 11, a nvidia najavljuje integriranje dx 10.1, i opet će se dogoditi zbrka, sve će bit pod programom meant to be played i dx 11 će kao i 10.1 najprije izdan od strane ATI-a pasti u zaborav dok nvidia ne odluči integrirati podršku u svoje grafičke.

    Ti direct x-evi su ništa drugo nego marketing...na kraju bude ispalo da je to sve vec videno...

    dx 10...physix...i ostali crap...wauuu vijore zastavice...koja razlika i promjena...bullshit

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Nova Squadron Space
    Postova
    651

    Re: HD 5xxx

    nebi se slozio, nece nvidia raditi na intergriranju dx 10.1, preskacu oni taj posao odma skacu u krevet sa dx 11 , jer bili bi na ogromnom financijskom gubitku da razvijaju graficke za dx 10.1 i ni manje od godine dana odma dx 11?

    neisplativo, a koliko citam po drugim stranicama vise/manje ATi & nVIDIA ce u isto vrijeme izbacit svoje DX 11 ljepotane.

    P.S. AMD prije si postao, moj post se odnosi na Hidraulicara Kresu.
    D6C | D2A on 2B-Solex inside | Red Devil

    AMD Phenom 9550 B3 2.2ghz Quad (X4) + AC Freezer 64PRO | ASRock K10N780SLIX3-WiFi | 1x 2GB DDR2 KingMax Mars 800mhz | Samsung F3 1tb | Gainward 8800GT GS 512mb | OCZ StealthXstream v2.2 600W | Samsung P2350 |

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: HD 5xxx

    A čuj, to su sad vjerojatno friške informacije, ali prije nekoliko mjeseci sam negdje čitao da će nvidia početi sa integriranjem dx 10.1 u svoje grafičke kartice, ali izgleda da su to bile rane informacije i netočne. Ali opet, dx10 i 11 su po meni samo marketinški trikovi da se počnu raditi nove grafičke, a samim time i izvuče novac iz kupaca koji vole imati high end komponente za igranje najnovijih igara u novom dx-u, a kladim se da će razlika između dx-a 11 i 10 biti minimalna, pa možda skoro i nikakva. Već će to biti samo u svrhu da se prebacimo na novi os i samim time potrošimo novce.

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Hidraulicar Kreso
    A čuj, to su sad vjerojatno friške informacije, ali prije nekoliko mjeseci sam negdje čitao da će nvidia početi sa integriranjem dx 10.1 u svoje grafičke kartice, ali izgleda da su to bile rane informacije i netočne. Ali opet, dx10 i 11 su po meni samo marketinški trikovi da se počnu raditi nove grafičke, a samim time i izvuče novac iz kupaca koji vole imati high end komponente za igranje najnovijih igara u novom dx-u, a kladim se da će razlika između dx-a 11 i 10 biti minimalna, pa možda skoro i nikakva. Već će to biti samo u svrhu da se prebacimo na novi os i samim time potrošimo novce.
    sumnjam da ce razlika biti minimalna,ako bude minimalna onda DX12 nema budućnost zato sto nitko nece kupovat grafu koja je skuiplja samo zbog minimalnih promjena,kakav novi OS,koliko mi je poznato,Vista podržava DX11 a ako si jos na prastoraom xp-u onda je stvarno vrijeme da se prebacis na win7 ili slično.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

  19. #19
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    FR45ja_fNzU&feature=player_embedded
    LOL... svaka nova sinkronizacija me nasmije...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    FR45ja_fNzU&feature=player_embedded
    Dobra. Heil nVidia
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    FR45ja_fNzU&feature=player_embedded
    Lol, baš fora filmić. Fino sam se nasmijao.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

  24. #24
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: HD 5xxx

    Prebrutalno izgledaju

    (Ako ih neko nije našao http://www.xfxforce.com/en-us/Features/ ... 870.aspx#3S)

  25. #25
    Guest

    Re: HD 5xxx

    Kaj ste se napalili na jednu futeremark naljepnicu na ultra lošem hladnjaku by ati??

    Pa jedan gainward sa 5 godina starim dizajnom radi bolje na izgledu i funkcionalnosti hlađenja : ))))))

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: HD 5xxx

    Inače taj princip hlađenja je nVidija preuzela od HIS kartica, a ATi/AMD od nVidijinih kartica.

    Dakle kao da si rekao "kako nVidija ima glupi dizajn hlađenja".
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Kaj ste se napalili na jednu futeremark naljepnicu na ultra lošem hladnjaku by ati??

    Pa jedan gainward sa 5 godina starim dizajnom radi bolje na izgledu i funkcionalnosti hlađenja : ))))))
    ti si megaloš,ali mislim da ti to ne trebam govorit.

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: HD 5xxx

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Kaj ste se napalili na jednu futeremark naljepnicu na ultra lošem hladnjaku by ati??

    Pa jedan gainward sa 5 godina starim dizajnom radi bolje na izgledu i funkcionalnosti hlađenja : ))))))
    kad si već spomenuo gainward pa čovječe nisam vidio ružnijih kartica od gainwardovih .. a tek pola nepotrebne plastike oko hladnjaka .. samo GS imaju dobre hladnjake ostale su napravljene da se uštedi čim više ..
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: HD 5xxx

    To je zato što to više nije onaj stari Gainward koji je radio gamerske kartuše koje su bile hladne,
    brze i OC-abilne, te sa 100% uspjehom su se modale sa 6800LE u 6800Ultra kartice.

    Gainward je već skoro 2 godine u Palit grupi, a u njoj je i zloglasni PointOfView, čije kartice izbjegavajte
    u većem luku... Jest da su povoljne, ali ali, najviše mi se njih vratilu u zadnjih 12 mjeseci.
    A svima je boljka memorija...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  30. #30
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: HD 5xxx





Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •