Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Theorycrafting iz prve ruke

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Theorycrafting iz prve ruke

    Uglavnom, većina eSports websiteova ima svoje "blog" sekcije pa sam tako u slobodno vrijeme i ja kao dugogodišnji igrač RTS naslova pokrenuo artikle u kojima pretežno pišem o poveznicama iz realnog, pravog života sa onima u igrama. Naime, smatram da je većinu iskustava i teorija primjenjivih u stvarnom životu moguće na neki način implementirati u igre, bilo to običan harass radilica protivničkog igrača, headshot kojeg ste ovladali lakše zbog čestog kuhanja kave u nespretnom položaju ili dobar macromanagment u nekoj RTS igri zato jer ste bili dobri matematičar u osnovnoj i srednjoj školi ili ste pak ekonomski ekspert na fakultetu.

    Sve je krenulo pomalo nevino, pošao sam od premise da zajednica koja me okružuje i koja mi je dala mnogo znanja - zaslužuje nešto za uzvrat. Najbolji način koji sam mogao smiliti je pisanje o theorycraftingu pošto sam strastveni Starcraft igrač, bazirao sam se na tu igru - no ono što pročitate u mojim tekstovima možete primjeniti i u realnom životu ali i u drugim dijelovima svojeg bića i stvari koje vas zanimaju ili se njima bavite.

    Malo po malo, ljudi su počeli čitati moja naklapanja i završio sam na "frontpageu" (jako malo autora iz zajednice završi na naslovnoj stranici kao izbor urednika websitea) na jednom od najpoluarnijih eSports Internetskih stranica: "TeamLiqudi" i to mi je iznimna čast i veoma mi je drago pošto se radi o web odredištu koje dnevno zna dobivati posjete više od 100.000 unikatnih IP adresa. Taj specifični blog koji je završio kao izbor urednika tog eSports websitea možete vidjeti ovdje http://www.teamliquid.net/blogs/viewblo ... _id=101675

    Svakako bi volio čuti vaše komentare i prijedloge, nadam se da vam se tekstovi sviđaju iako su napisani u nekih 10-15 minuta kada imam slobodnog vremena - odaziv zajednice je golem i čak sam dobio ponude da radim za neke websiteove što sam ipak radi nedostatka vremena morao odbiti

    Sve sam pisao isključivo engleskim jezikom što je mandatorij pošto se ipak radi o zajednici ljudi koja dolazi iz svih krajeva svijeta a engleski jezik se postavlja kao univerzalno rješenje.

    Pohvale stižu sa svih strana i stvarno nisam očekivao takav odaziv ljudi koji su objeručke prihvatili moja filozofska razmišljanja o integraciji naših osjećaja, iskustava i dojmova iz stvarnog života u svrhu podizanja skilla u igrama. Svakako ću nastaviti pisati o ovim temama, dapače - još više generalno i još više savjetodavno.

    Stoga je svrha ovog posta da čujem što vi mislite o tome pošto mi komentar svake zajednice puno znači i "puni" me motivacijom za daljni nastavak pisanja o ovakvim stvarima. Pa da ne duljim, pridružite se ergeli čitatelja :



    Linkovi:

    http://www.gosugamers.net/starcraft/members/ReiKo/Blogs
    http://www.teamliquid.net/blogs/myblog.php
    http://www.iccup.com/profile/blogs/ReiKo.cry.html

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    Svaka cast

    P.S. Igras mozda StarCraft Board Game ?
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  3. #3
    Senior Member It lives by night Necto's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postova
    526

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    Grats na clanku

    A za one kome je tldr kratki rezime; staying cool + manners = WIN/ProfitS

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    = Citat = Izvorno postao Teon
    Svaka cast

    P.S. Igras mozda StarCraft Board Game ?

    Igrao sam jednom prilikom.

    @ Necto hvala.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    A trazim nekog 'spar' partnera za igranje SC:BGa
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    = Citat = Izvorno postao Teon
    A trazim nekog 'spar' partnera za igranje SC:BGa
    1. Kakve to veze ima s ovim postom?

    2. BG?

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Area 51 - talking to Helios
    Postova
    2.357

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    1. Nadovezao sam se na tvoj post kad si mi odgovorio "samo jednom" pa sam usput izrazio zelju za igranjem pa ukoliko je netko drugi zainteresiran...

    2. BG = Board Game
    A.K.A 7h30n
    = Citat = Izvorno postao Terran Marine
    It says press any key....but which one's the any key?!

  8. #8
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    Sve mi se više čini da Starcraft postaje naklapanje i nepotrebno kompliciranje o običnom RTS-u, a sve manje ono što jest - igra.
    Ako ovako nastavi, dvojka će igračima dosaditi prije nego uopće dođe do polica trgovina.

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Sve mi se više čini da Starcraft postaje naklapanje i nepotrebno kompliciranje o običnom RTS-u, a sve manje ono što jest - igra.
    Ako ovako nastavi, dvojka će igračima dosaditi prije nego uopće dođe do polica trgovina.
    Lolzor

    To je vjerovatno ono sto bi ti htio ^^

  10. #10
    Guest

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Sve mi se više čini da Starcraft postaje naklapanje i nepotrebno kompliciranje o običnom RTS-u, a sve manje ono što jest - igra.
    Ako ovako nastavi, dvojka će igračima dosaditi prije nego uopće dođe do polica trgovina.

    Pa ne radi na njemu EA. Blizzard jako dobro zna kaj radi, a to se bome vidi i po njihovoj ekonomiji.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Theorycrafting iz prve ruke

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Sve mi se više čini da Starcraft postaje naklapanje i nepotrebno kompliciranje o običnom RTS-u, a sve manje ono što jest - igra.
    Ako ovako nastavi, dvojka će igračima dosaditi prije nego uopće dođe do polica trgovina.


Slične teme

  1. Tresu mi se ruke
    By FaTaL_mRkvA in forum Alt-F4
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 24-03-2011, 00:09
  2. Spretos ruke i miša
    By Guber in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 10-12-2010, 00:49
  3. Nece da se upali iz prve
    By ajoj11 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 16-10-2006, 16:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •