Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 82

Tema: PC VS PS3

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    PC VS PS3

    Sony je definirao cijenu PS3 Slim konzole, koja iznosi 2200 kuna.
    To je ujedno budžet koji je dozvoljen za slaganje konfiguracije koja bi mu parirala.

    Periferija nije potrebna, jer ti nitko neće pokloniti Full HD telku za Sony.

    Imajte na umu da su za PS3 najavljene sve blagodati poput Bioshocka 2, Assassins Creeda 2 i drugih očekivanih igara.


    Onda, 2200 kuna. Idemo.

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: PC VS PS3

    Ful primamljivo .Naravno meni ne odgovara zbog nekih dobro znanih razloga koje nećemo spominjati . + fpsovi su bogom dani za pc , rtsove ne treba ni spominjati.Kupio bih ju eventualno zbog dvije/ tri ekskluzive ( GT , MGS ) .Također multimedijalne funkcije na konzoli su mi nepotrebne otkako sam spoji pc i telku .

    Ali definitivno dobra ponuda za usavršenu konzolu koja se dokazala za razliku od rizičnog boxa.

    Za 220 kn bi se moglo složiti...komp koji ne može parirati PS3 konzoli ako računamo da treba hardver koji bi gonio te iste igre na full HD rezolucije na tim istim detaljima + blu ray čitač koji je najjeftiniji bio u ve-milu 500 kn ako se ne varam .

    Ali glupo je tako uspoređivati...ajde ti na konzoli od 2200 kn isprintaj nešto , isprži nešto , obradi neki video , snimi nešto sa televizije , napiši neki dokument , radi sa mejlovima , surfaj ....

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: PC VS PS3

    = Citat = Izvorno postao bezimeni

    Ali glupo je tako uspoređivati...ajde ti na konzoli od 2200 kn isprintaj nešto , isprži nešto , obradi neki video , snimi nešto sa televizije , napiši neki dokument , radi sa mejlovima , surfaj ....
    psss bezimeni.
    Nemoj to govoriti, pa da nebi onda neka nova generacija PS-a to sve i mogla raditi! Ali onda to više i nebi bila konzola...

    Al sve u svemu, primamljivo je tih 2200kn! Vidjet ćemo kako će ići prodaja
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: PC VS PS3

    2200kn, ali gdje?
    US and A?

    Dok to dođe kod nas, bit će 2600kn...

    Protis:
    -intel-
    0140116 Napajanje 400W Fortron ATX-400PNF,pasivPFC,12cm fan kom 1 294,93 kn 265,44 kn
    0350857 VGA VTX PCI-E Radeon HD4770 512MB , 2 x DVI , D-SUB , HDTV kom 1 779,00 kn 701,10 kn
    0100671 Kućište PowerTrain PWT-Q611B, bez PSU kom 1 131,82 kn 118,63 kn
    0310278 HDD SATA II 250 GB WD Caviar SE 7.200 rpm, 8MB, 2500AAJS kom 1 307,11 kn 276,40 kn
    0070516 Memorija DDR2 800MHz 2GB CRUCIAL Rendition kom 1 224,13 kn 201,72 kn
    0060101 CPU Intel Dual Core E5200 2.50GHz (800MHz,2MB,S775) box, N kom 1 490,25 kn 441,23 kn
    0080416 MB Asrock S775 G31M-S , Intel G31 kom 1 295,13 kn 265,62 kn

    Za platiti: 2.270,14 kn

    -AMD-

    0140116 Napajanje 400W Fortron ATX-400PNF,pasivPFC,12cm fan kom 1 294,93 kn 265,44 kn
    0350857 VGA VTX PCI-E Radeon HD4770 512MB , 2 x DVI , D-SUB , HDTV kom 1 779,00 kn 701,10 kn
    0100671 Kućište PowerTrain PWT-Q611B, bez PSU kom 1 131,82 kn 118,63 kn
    0310278 HDD SATA II 250 GB WD Caviar SE 7.200 rpm, 8MB, 2500AAJS kom 1 307,11 kn 276,40 kn
    0080628 Asrock A770DE+, AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual Channel 4xDDR2 - 1066, Intelligent Energy S kom 1 454,57 kn 409,12 kn
    0070516 Memorija DDR2 800MHz 2GB CRUCIAL Rendition kom 1 224,13 kn 201,72 kn
    0060161 CPU AMD Phenom II 545 kom 1 630,90 kn 567,81 kn

    Za platiti: 2.540,21 kn

    AMD je malo skuplji zbog bolje ploče i procesora, s tim da se lako-moguće 545 X2 pretvori u B45 X4.

    Malo ih je prodano u HR, i otključavaju se. I 710 se dobro otključava.

    550BE mi je malo pao u očima, imao sam 4 komada još na testu, od toga su se 3 otključala,
    jedan je max išao di 3-4Ghz stabilno kao quad, drugi na 3.6Ghz, a samo je jedan išao preko 4Ghz -> full ispravan.

    Naravno svi su prodani, tako da sam morao tetati u roku 3-4 sata. I pokušao sam nagovarati lika da mi ostavi
    svog 550BE koji ide 4Ghz, ali nije se dao.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287

    Re: PC VS PS3

    Don Quiote, mislim da si promasio bit teme...

    Mislim, da Veki zeli reci da ne mozes slozit konfu od 2200kn, koja se moze usporedit sa PS3 i njegovom slim edicijom...

    No, negdje sam procitao (mislim na CVG), da ce i MS odmah rusit cijene X360 premiuma, kao odgovor Sony-u, tako da ce PS3 opet tesko doc do bolje prodaje...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: PC VS PS3

    Kako ne, po čemu je PS3 bolji od ove konfe?
    http://reviews.cnet.com/consoles/sony-p ... mncol;psum

    Evo pogledaj, u svim stvarima ga PC jede...

    Ono, samo 256RAM-a... Cccc...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: PC VS PS3

    Mene odbijaju cijene PS3 igara....550kn je previse, sto je je...boli mene dzon kao kupca jer snimano na DVD-u ili na blurayu...

    Znaci uzmi jos u obzir da su igre za PC gotovo 50% jeftinije...

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594

    Re: PC VS PS3

    @donkihotS...da i prilično drugačija arhitektura
    ja mislim da treba uzeti u obzir puno toga pa onda odlučiti, koje igre se misle igrati? na kakvom tv-u? blu-ray filmovi bitni ili ne? ostale zadaće poput pisanja, video obrade bitne ili ne? naravno cijena igri i ostalih fičrsa bitna ili ne? mogućnost nadogradnje bitna ili ne? ima toga još...uglavnom najbolje je imati i PS3 i PC

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: PC VS PS3

    Ma jednostavno XBoX360 i PS3 žele biti PC. Žele igre kao na PC-u i žele exkluzivu.

    Na kozolama želim igati igre igrice! Dječje igre, smiješne igre, zabavne igre!
    Hoću Super Maria, Zeldu, Kart igre i ostale igre kakve i trebaju biti na konzolama.

    Kupi klincu za krizmu konzolu, i šta će on igrati? Halo2? COD5?
    Sve je to prenasilno za njega. A šta mu ostaje ako makne dobre igre sa PS3 i XBoX360?
    Ostanu mu gay igre tipa "Sims" itd. Još klinac popederi bokte...
    Bolje da mu odmah dam da se igra sa barbikama.

    Ako mu daš Nintendo, znaš da će igrati dječje igre, jer Nintendo baš te i gura u prvi plan.
    Iznimno je zabavno igrati baseball na Wii-ju. Ka se navečer ekipa skupi,
    uz roštilj i par piva, to je dobitna kombinacija.

    Svako malo drpi joypad i mahne i lupne etc.
    Dok ne vjerujem da će netko navečer uz roštilj igrati COD ili Halo.
    Mislim jedan bi igrao, ostali bi gledali lol.

    Za mene još uvjek vrijedi:
    - Konzole -> igre za mlađu populaciju (decu) s ciljem zabavljanja više ljudi na jednom mjestu.
    - PC -> za stariju populaciju (decu).
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  10. #10
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594

    Re: PC VS PS3

    nikako se ne slažem, ima puno ozbiljnih igri i na konzolama, ima puno dječjih igri i na PC-u. Ja mislim da je wii naintuitivnija konzola i napravljena je za široke mase baš kako oni i reklamiraju. Svi će se sigurno zabaviti od bake i dede, preko brace i seke do psa i mačke. BTW znam gro klinaca i svi su krvi žedni i vole ubijati naciste ! , a i mnogo ljudi voli simse pogotovo oni koji vole upravljati ljudima ali i oni koji se vole pokazati kao vrsni arhitekti, zato i mislim da simsi nemaju nikakve veze sa gejstvom i feminizmom itd. Uglavnom ne podcjenjujte današnje klince, puno su napredniji nego mi u to vrijeme...već imaju mobitele, mp3 i 4 playere, puše ko turčini, slušaju nirvanu, iron maiden, red hot chilli peppers i cecu, a ja sam se samo igrao rata i skrivača

    da ne pišem novi post, nisam nigdje rekao da su bolji, a sad dal si ti išao na koncert sa 9-12 godina svaka čast onda, ja govorim o toj dobi

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: PC VS PS3

    = Citat = Izvorno postao Dux
    već imaju mobitele, mp3 i 4 playere, puše ko turčini, slušaju nirvanu, iron maiden, red hot chilli peppers i cecu, a ja sam se samo igrao rata i skrivača
    I šta su bolji od moje generacije?
    Nismo imali mobitele, imali smo loptu. Nismo imali petarde, imali smo karabit.
    Nismo slušali Nirvanu, nego smo išli na koncerte Nirvane.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  12. #12
    Guest

    Re: PC VS PS3

    PS ima tabacine...ima grand turismo...ima vrhunske stealth igre...ali pc ima wow ima strategije...ima pucacine ima brdo toga.



    Don kihot ajd nemoj sa blu rayem...ja vec godinu dana na pcu gledam sve u HD-u.

  13. #13
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: PC VS PS3

    ma sve je to stvar ukusa .. ako neko obožava pc i naučio se isključivo na pc onda neće moć bez kutije kraj sebe ..

    dok netko nemože zamislit da sjedi na relativno neudobnoj stolici i da mu igre štekaju jer mu grafička ima godinu dana

    ako se baš ima novaca za ps3 a uz to doma imaš pc .. svidi ti se ps3 pa se igraj onda na njemu .. komp ostavi za neke druge stvari ..


    no vrijeme iz dana u dan gazi konponente a kad tad i ps3 će bit ono što je sad ps2 .. uzet ćeš internet i dobit ćeš ga badava ..
    no to nije to .. kao što kažem ko voli nek izvoli ako si može priuštit
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: PC VS PS3

    Vidim ovdje neke primitivne podjele koje bi trebale naslutiti kako su konzole za djecu a pc kao za ozbiljne igrače . Zašto bi konzole trebale imati igre kao što su na wii...ne paše to svima a tržište je ogromno.Konzole su samo medij , alat za pokretanje neke igre i ne vidim zašto bi ih trpali samo nekom određenom uzrastu.Uostalom GT je bez konkurencije .Takve igre nema nigdje osim na PS3. PS nikada nije imao vožnju tog kalibra niti će ju ikada imati osim ako ne portaju tu igru. Samo sa tom jednom igrom imaš se što zabavljati godinu dana...

    I nitko nije uspio složiti pc za 2200 kn koji bi na rezi 1920x1080 vrtio jedan GTA IV ( možda najbolju igru svih vremena ) pri srednjim detaljima jednako kvalitetno kao što izvodi na PS3 + da možeš posuditi u lokalnoj videoteci blu ray film i pogledati .

    Ali igre su definitivno ultra skupe .

  15. #15
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: PC VS PS3

    Uspoređivati PS3 slim od 2200 Kn s kompom od 2200 Kn.

    Ajd spoji PS3 na FullHD monitor od kompa koji ima samo DVI.
    Dakle treba ti FullHD televizor.

    Valjana usporedba bi bila:
    PS3 slim + FullHD TV vs. Komp + FullHD monitor i to tako da obje strane jednako koštaju.
    Recimo 2200 + 5000 vs 1500 + 5700.

    Na kompu od 5700 Kn (s periferijom) + FullHD monitorom GTA4 sigrno izgleda ljepše nego na PS3.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: PC VS PS3

    Ne treba ti full hd televizor...dovoljan je random hd 720 p televizor od 32"/42" kakv imaš već u svakom prosječnom domu ...dakle ne kupuješ ga posebno nego ga spajaš na nešto što već imaš...kao što vidiš postoje dva kuta gledanja na istu stvar .

    I neki pokušavju parirati sa pc-om dvije godineSstarom ps 3 hardveru ...ali ne mogu ni približno u tom cijenovnom rangu .

    PS 3 ima sedam jezgreni procesor na 3.2 ghz od kojih se jedna jezgra koristi za njegov OS dok je 6Sjezgri dostupno za igru. PS 3 ima XDR Main RAM @3.2GHzS. Ponavljam...to je rambus ram na 3.2 ghz i to već dvije godine.I ne pati od nedostatka zbog samo 256 mb .I šećer na kraju ima Blu Ray čitač koji je samo jedno kratko vrijeme bio na akciji u ve-milu i koštao je 500 kn ....inače je dosta skuplji.

  17. #17
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: PC VS PS3

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    FullHD monitor od kompa koji ima samo DVI.
    onda imaš neki jeftini monitor..

    moj fullhd monitor ima vga/dvi/hdmi..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  18. #18
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: PC VS PS3

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    PS ima tabacine...ima grand turismo...ima vrhunske stealth igre...ali pc ima wow ima strategije...ima pucacine ima brdo toga.



    Don kihot ajd nemoj sa blu rayem...ja vec godinu dana na pcu gledam sve u HD-u.
    Upravi si dao omjer 50:50
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  19. #19
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: PC VS PS3

    Za ovo govno od ps3-a nebi nikada dao 400 € samo radi jedne igre,bolje bi se strpio da dodze na komp iako nikada nece doci.Kompovi su 100 i jedan put jaci nego bilo koja konzola,zao mi je samo sto se programeri nece da potrude optimizirati igru za pc kao i za konzolu.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  20. #20
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: PC VS PS3

    Jedne igre?

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: PC VS PS3

    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    Don kihot ajd nemoj sa blu rayem...ja vec godinu dana na pcu gledam sve u HD-u.
    Gdje sam ja spomenuo blue ray?
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  22. #22
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: PC VS PS3

    Preferiram PC zbog velike količine dobrih naslova, boljih cjena igara te ostalih razloga koji se ne tiču gaminga. Najveća mana PS3 je po meni to što su naslovi za njega užasno skupi, dok igru za PC staru par godina možemo kupit za siću.

    I da... konzole nisu samo za djecu već se i na njima može nać mnogo kvalitetnih naslova o kojima PC raja može samo sanjat, jer će zauvijek ostat ekskluzive. Isto se tako na PC-u može naći i brdo dječjih igara ili pak nekih laganih, za ubit vrijeme pola sata.

  23. #23
    Guest

    Re: PC VS PS3

    [quote=Don Kihot]
    = Citat = Izvorno postao "Doctor Freak":q3mum2ca
    Don kihot ajd nemoj sa blu rayem...ja vec godinu dana na pcu gledam sve u HD-u.
    Gdje sam ja spomenuo blue ray? [/quote:q3mum2ca]


    islo je bezimenog sry

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: PC VS PS3

    Sve 5...

    Inače, ne gledam blue rayeve, samo HD 720p rip-ove sa TV-a, i to TV serije koje kod nas ne prikazuju.

    Za to mi ne treba Blue Ray player...
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  25. #25
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: PC VS PS3

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    I nitko nije uspio složiti pc za 2200 kn koji bi na rezi 1920x1080 vrtio jedan GTA IV ( možda najbolju igru svih vremena ) pri srednjim detaljima jednako kvalitetno kao što izvodi na PS3 + da možeš posuditi u lokalnoj videoteci blu ray film i pogledati .
    Ha? Di? Šta? O cem ti?
    Obje konzole GTA4 tjeraju na 1280px na malo manje od srednjih detalja. Cak se sjecam da je xbox imao i zeru vece postavke. Probati cu sada naci tocne postavke.

    Nemogu naci

    BTW rasprava o monitorima: S to ako, npr moja kuca nije vidjela nista tanje od CRT monitora i televizora?

  26. #26

  27. #27
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: PC VS PS3

    Zbog HD-a (kojeg mogu imati i tako da povežem PC sa HDTV-om kojeg nemam ) i GT5 (jer sve druge igre za ovu konzolu me ne zanimaju ili su izađle i za PC) ne isplati se dati 2200kn, IMO.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: PC VS PS3

    Isplativost je subjektivan pojam. Ni meni nije isplativo ali nije ni PC isplativ...ni najmanje ako redovito igraš nove igre.Istina je negdje u sredini.Eto nam za koji mjesec nove serije grafičkih kartica..DX 11 , bla , bla... soma/dva kuna gore , jovo nanovo.

  29. #29
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: PC VS PS3

    meni je smješno kako svi pričaju o nekoj isplativosti u kontekstu "interaktivne zabave", da se tako izrazim... dajte shvatite da tu nema nikakve isplativosti, osim ako kao "povrat na investiciju" ne računamo smanjenje stresa, zabavu ili druge nefinancijske efekte...

    uglavnom, svakom svoje, kak bi rekli, ali izabrat cu pc prije bilo koje konzole any day...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  30. #30
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: PC VS PS3

    Pa npr na youtubeu se stremaju filmici u rezoluciji 320x240 piksela (oni stariji) pa ih ja bez problema rasilim na 1024x768.

    Negdi sam procitao da PS3 ima graficku snagu dvije 8600GT spojene u SLi, a ja imam jednu 8600GT pa igru vrtim na 1024 i low postavkama. Znaci ako kupim jos jednu 8600GT igrati cu igru na FullHD rezi. Pa nevjerujem bas.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •