Stranica 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikazujem rezultate 211 do 236 od 236

Tema: Victoria 2

  1. #211
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Mogu ovo pitat i ovdje.

    Da li ima neka druga grand strategy igra da se fokusira na WW1, ili da igram ovo? Koliko vidim traje do 1936, što mi je taman. San mi je naučiti igrati bilokakvu igru ovog žanra xD
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  2. #212
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Pasmater, trza mi ovo jako. Malo sam guglao i spoznao da taj njihov engine ne podržava višejezgrene procesore, kako loše, igra je iz prošle godine ono.

    Probat ću jedinicu i ovu ekspanziju koja ju sređuje, valjda bude oke.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  3. #213
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Victoria 2

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Pasmater, trza mi ovo jako. Malo sam guglao i spoznao da taj njihov engine ne podržava višejezgrene procesore, kako loše, igra je iz prošle godine ono.

    Probat ću jedinicu i ovu ekspanziju koja ju sređuje, valjda bude oke.
    Kako misliš ne podržava višejezgrene procesore? Meni je normalno radila na quadu.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  4. #214
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Ma, ne iskorištava ih. Prema requirementsima, igra bi mi trebala letit, a spora je skroz. Dosta ljudi ima iste probleme.

    Probao staviti afinitet na jedan core, ništa nije pomoglo.

    A baš se igra čini kul, interface je mnogo jednostavniji nego u ostalim Paradoxovim igrama
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  5. #215
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Sad sam neš primijetio.



    Ne čini li se ovo... Anatomski neispravno? :/
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  6. #216

    Re: Victoria 2

    haha i ja sad primjećujem... Sigurno misliš da je ova struka stražnjica? Mislim da je optička varka.

  7. #217
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Valjda, izgleda kao da je potpuno okrenuo glavu. Sprdaju se s jadnim Bismarckom
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #218
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Da malo oživimo ovu temu: za 8 dana izlazi nam ekspanzija za Victoriu 2, A House Divided. Kao što možete primijetiti prema nazivu, to je aluzija na Američki građanski rat, te nam, između ostalog, ova ekspanzija daje mogućnost igranja od početka ACW-a.



    Neki od ostali featuresa su:
    New starting point in 1861, allowing players to experience the US Civil War from the start
    Manufacture reasons to go to war with other countries, all in the name of the great game of power
    Civilize your country with various new reform paths to ultimately become equal with the western nations
    Invest in building infrastructure and factories in other countries to strengthen their ties to you
    Deeper political system with new national focus options and new types of reforms
    A new system of popular movements that can be appeased or suppressed, but if ignored, will become the revolutionaries of tomorrow

    Više o samoj ekspanziji možete saznati na sljedećim linkovima:
    http://www.paradoxplaza.com/games/victo ... se-dividedS
    a ovdjeSimate development diaryje.

    Na ovome linkuSse nalazi beta AAR u kojemu se mogu vidjeti neki od novih featuresa.

  9. #219
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Victoria 2

    Može li mi netko reći jeli kopmleksina i teža igra EU3 ili V2?
    U čemu je razlika između te dvije igre osim u vremenskom razdoblju, što pruža V2 više u odnosu na EU3?
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  10. #220
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Kompleksnija je definitivno Victoria, sve je više razrađeno, npr. populacija ti više nisu samo puke brojke za svaku provinciju, nego su POP-ovi, jedinice populacije podijeljene po raznim klasama, s tim da svaki POP konzumira određen broj resursa, ima svoje političke stavove, nekada se buni itd.

    Npr. jedna vrsta POP-ova su vojnici i o njihovom broju ovisi koliko vojske možeš držati.

    Ekonomija je opet druga priča, ne svodi se na to da samo buildaš zgrade kao na EU3, nego ti je cilj što više industrijalizirati svoju zemlju te uzeti što veći dio svjetskog tržišta, odnosno biti vodeći proizvođač i izvoznik određenih proizvoda. Naravno, za industriju su ti potrebne sirovine, na tržištu ih možeš dobiti ako imaš visoki prestiž, a ako ne, treba osvojiti te resurse, bilo ratovima protiv drugih država ili kolonijalnim širenjem. To dodaje jedan novi aspekt ratu, gdje moraš ratovati da bi si mogao ekonomski ojačati državu.

    Diplomacija je definitivno bolje odrađena u EU3, naime ovdje nemaš toliko diplomatskih opcija, no imaš Spheres of influence, koje su za razliku od EU3 puno dinamičnije te moraš voditi svojevrsne diplomatske ratove s drugim velesilama da bi ostvario svoj utjecaj u nekoj zemlji.

    Ako te još nešto zanima, pitaj

  11. #221
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Victoria 2

    Može li se ovdje isto utjecati na religiju, mislim promijeniti ju i sl.?
    Dali ovdje ima možda nešto više opcija u vezi ratovanja?
    Možeš li mi malo pojasniti te tehnologije i njihov razvoj, pošto toga nema u EU3.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  12. #222
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Religija ti nema neku veliku važnost ovdje, naime, iako svaka država ima svoju religiju i ljudi druge religije se polagano preobraćuju na tu religiju (ovisno o politici političke stranke na vlasti),to nema nikakav veliki značaj.

    Ratovanje nije nešto previše različito od EU3, no ima jedna zgodna stvarčica. Naime, ako je tvoj utjecaj kao velesile dosta visok u nekoj državi, netko ju napadne i počne gubiti rat, ti imaš opciju interveniranja u tom ratu na strani sebi prijateljske države. U takvom ratu ti se automatski doda status quo wargoal, znači, očuvanje stanja prije rata. Za razliku od EU3, gdje si rat mogao objaviti i onda kad završiš rat zahtjevati što želiš, ovdje toga nema. Naime, kad najaviš rat,moraš odmah odrediti koji ti je wargoal i onda na kraju rata tražiti ispunjenje toga wargoala. Naravno, poslije ih možeš dodati još ili čak država s kojom ratuješ može dodati svoje wargoalove. Ako ne ispuniš wargoal, padne ti prestiž i raste militancy, to je kao revolt risk u EU3.

    Što se tehnologija tiče, one se sad razvijaju na više klasičan način. Imaš pet vrsta tehnologija : Army,navy,commerce,culture i industry, a u svakoj vrsti postoje 5 stupaca koje razviješ. Nakon što je tehnologija razvijena, odmah ti se primjenjuju efekti te tehnologije i otključavaju ti se inventionsi: nekakva otkrića koja ti istu daju nekakve efekte, ali ta otkrića imaju nekakav postotak šanse da budu otkrivene.

  13. #223
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Victoria 2

    Super, čini mi se jako zanimljivo, a i obožavam WW1.
    Idem instalirati, pa ako zapnem, nadam se tvojoj pomoći.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  14. #224
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Ok, nema problema, samo reci ako ti nešto ne bude jasno

  15. #225

    Re: Victoria 2

    Q&A, ali i odgoda A House Divided-a za ranu veljaču.
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... -A-session
    Victoria II: A House Divided has ben delayed until February 2nd. However, the day isn't short on Victoria II news, since the team held a Q&A today about the upcoming political and economic themed expansion. Questions were submited by fans and answered by the dev team.

  16. #226
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Koliko sam shvatio, nešto su ih izdavači zeznuli, vidio sam da se i release date za CK2 pomaknuo na 14.2.

  17. #227
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Pred par dana izašla ekspanzija, igra li tko? Ja igram već par dana i vrlo je dobra, novima featuresima je možda potrebno malo balansa, ali ništa strašno, dok je se staro dodatno ispolirano i nema više uber Britanije i sličnih stvari. Poslije postam screenshote Reicha.

  18. #228
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Završio prvu igru AHD-a, ekspanzija je prilično dobra, iako ima par bugova, ali nisu mi nešto previše smetali.

    Njemački Reich:
















    Inače, sve tehnologije sam imao researchane oko 1930. Njemačka pismenost FTW!

    EDIT: Sad tek vidio da su me Ameri pretekli... Cijelu igru sam prvi inače, sad smo na kraju ratovali protiv Osmanlija pa mu se valjda zato score digao.

  19. #229
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Jebemu, da mi ovo ne štuca toliko, igrao bih WW1 i zabavio se ko nikad.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  20. #230
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Isprobaj sad s AHD-om, konačno su uveli podršku za višejezgrene procesore i ispravili memory leak.

  21. #231
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Šta fakat? Onda odlično, isprobat ću!
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  22. #232
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Victoria 2

    Jebeš, još uvijek je neigrivo sporo. Odustajem od igre, vratit ću se EU3 kad me uhvati da igram ovakvo nešto.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  23. #233
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Trebam savjet kako da si proguram više socijalista u UH, reforma mi je na appointed, a trebaju mi socijalne reforme zbog predobrih bonusa.

  24. #234
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Kako je genijalan ovaj APD mod ... Cijelu igru me Francuzi živciraju i onda im Njemačka (moj saveznik) objavi rat s Great War wargoalom. U rat smo još ušli Španjolska (ja), Velik Britanija, njezini dominioni Kanada i Australija, neki njemački saveznici i moji južnoamerički sateliti protiv Francuske, Gvajane, Austrije (koja je već 1860-ih uništena i raspala se), i još neka afrička državica.

    Prvo sam vidio da mogu besplatno dodavati wargoale tijekom velikog rata, pa sam dodao wargoal da Francuzi oslobode Kataloniju( da bi ih kasnije mogao aneksirati) i da mi predaju neku koloniju. Većina francuske vojske je odmah odjurila do njemačke granice i tamo počela napadati Nijemce, što je meni dalo prostora i priliku da prodrem u Francusku s juga i u potpunosti ju okupiram, za što mi je trebalo otprilike godina.

    Nakon okupacije potpisan je mir, oslobođena Katalonija, ja dobio svoju koloniju, Britanci i Nijemci isto ponešto. Nekako mi je to bilo lame, al reko ajd dobro: otpauziram igru, kad ono, sljedeći dan mi dođe event da tek sada nastupaju pravi mirovni pregovori: rezultat - ja,Britanija i Njemačka smo razgrabali sve francuske kolonije, cijeli jug Francuske se otcijepio i nastala je Occitanija i Francuska je pala s mjesta velesile. Par mjeseci nakon toga, zbog velikog nezadovoljstva, fašisti preuzimaju vlast.

    Ispričavam se na dugome postu, al ovo me tako oduševilo i iznenadilo da sam to jednostavno morao podijeliti s vama..

    Skrinšote stavljam sutra.

  25. #235
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Najavljena nova ekspanzija: Heart of Darkness!


    Experience a brand new colonization system: Use your navy to expand your empire, compete against other colonial powers and struggle to maintain your overseas control. Colonial conflicts can spiral out of control and become international crises where they will have to be decided by diplomatic negotiations or risk costly wars.

    Battle your enemies in the new naval combat system: Together with the new colonization system, your navies are more important than ever. We have revamped the entire naval combat system and made it much more detailed and exciting with a new system of gun ranges and maneuvering into positions for battles. New powerful battleships join the other classes of ships to bridge the gap to Dreadnoughts.

    Prepare for International Crises: Around the world international crises continually call on the Great Powers to mediate and compromise, with war always being the last resort. As one of the lesser powers, use your influence to stir up the local flash points so you can use fleet footed diplomacy to get the Great Powers to right the wrongs that have been committed against your nation!

    Follow the global events with the new newspaper system: You will receive reports on local and global events as well as the world's changing situation to keep up to date and get a greater sense of immersion. Over 60 newspapers, both historic and otherwise, periodically present you with the latest news reports of war, major events, royal gossip and other matters of interest.



    Zasad nema DD-ova, a svi skrinovi kojih zasad ima mogu se naći na ovome linku.

    Ekspanzija bi trebala izaći u ožujku, taman nakon ispita

  26. #236
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    2.558

    Re: Victoria 2

    Danas izašao posljednji DD, release date je 16. travanj. Drugi tjedan trebalo bi izaći par beta AAR-ova.

    Linkovi na DD-ove :

    Newspapers

    Crisis System

    Naval System

    Wars and the Military

    Colonies

    Industry Improvements

Slične teme

  1. Victoria - Rasprava
    By Delirium in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 281
    Posljednji post: 11-03-2012, 22:33
  2. Victoria - Teh Game
    By Delirium in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 110
    Posljednji post: 13-02-2012, 20:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •