Stranica 36 od 48 PrvaPrva ... 26343536373846 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.051 do 1.080 od 1432

Tema: Borilački sportovi

  1. #1051

    Re: Borilački sportovi

    Izgleda ipak kraj za Silvu, i on se pika u guzicu. Čovjek se pita ima li itko osima Hunta i Caina tamo a da nije varalica. Bilo bi fer da ga se izbaci iz sporta ako to i dalje žele zvati sportom. Diaz standardno napušen, u njegovom stilu boli ga racku. Barem je dosljedan, ne jebe taj živu silu .


  2. #1052
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Izgleda ipak kraj za Silvu, i on se pika u guzicu. Čovjek se pita ima li itko osima Hunta i Caina tamo a da nije varalica. Bilo bi fer da ga se izbaci iz sporta ako to i dalje žele zvati sportom. Diaz standardno napušen, u njegovom stilu boli ga racku. Barem je dosljedan, ne jebe taj živu silu .
    lol, fakat misliš da se Cain, Hunt, GSP, Fedor itd. nikad nisu pikali ? Jednostavno nikad nisu uhvaćeni. To su svi mislili i za Silvu, svojevrsnog neslužbenog ambasadora "čistog" sporta koji je ujedno prije par mjeseci izjavio da bi svi PED useri trebali dobit doživotni ban, a vidi ga sad.

    Dobro je Miočić na svom twitteru napisao:

    "[Gets on Twitter to have some fun]
    [Sees torches and pitchforks]
    [Quickly logs off Twitter]"

    Sad svi borci glume nekakve moralne vertikale, a 95 % njih je sigurno sad ili u nekom trenutku karijere bilo na PEDovima. Nije da opravdavam Silvu, ali ga apsolutno razumijem u želji da uzme nešto što će ubrzati i poboljšati oporavak nakon onakve ozljede. Nisu steroidi magični napitak koji će borca pretvorit u Supermana (mislim nije uspio dovršit borca dvije kategorije ispod sebe) već, u Silvinom slučaju, samo pomoćno sredstvo kod oporavaka. I dalje je morao jednako puno trenirati kao i Diaz, ako ne i više.

  3. #1053

    Re: Borilački sportovi

    Ma nema opravdanja. Varanje je varanje, ako nije magični napitak onda mogu i bez toga. Ja sam iz generacije kada su jednog Ben Johnsona pribili na krž jer je uhvaćen u varanju. Oduzete sve medalje i izbačen iz sporta za sva vremena.


  4. #1054

    Re: Borilački sportovi

    inače Silvine riječi da ljude na dopingu treba izbaciti iz sporta, sam je to rekao pa nek fino ode u penziju...zbog ovoga jako okaljanu iako im to ne znači ništa jer se i tako bore zbog para koje im neće biti oduzete.

    "To nije loše samo za mene, to je loše za sport. Ljudi diljem svijeta vole UFC, no isto tako i djeca vole UFC, obitelji vole UFC. Ovo je loš 'image' za sport. MMA može ljudima promijeniti život, ali ne na ovakav način", poručio je Silva i dodao:
    "Kada se sportaša uhvati na steroidima, to je loše... Stvara se problem. Loše je za sve nas, za sport. Ja bih ga doživotno izbacio iz sporta. Ako upotrebljavaš steroide duže vrijeme, to se vidi. Upravo zbog dopinga i steroida ovaj sport je na lošem glasu. Ako želite pozitivan"To nije loše samo za mene, to je loše za sport. Ljudi diljem svijeta vole UFC, no isto tako i djeca vole UFC, obitelji vole UFC. Ovo je loš 'image' za sport. MMA može ljudima promijeniti život, ali ne na ovakav način", poručio je Silva i dodao:

    "Kada se sportaša uhvati na steroidima, to je loše... Stvara se problem. Loše je za sve nas, za sport. Ja bih ga doživotno izbacio iz sporta. Ako upotrebljavaš steroide duže vrijeme, to se vidi. Upravo zbog dopinga i steroida ovaj sport je na lošem glasu. Ako želite pozitivan image ovom sportu, morate se tako i ponašati. To je moje mišljenje" image ovom sportu, morate se tako i ponašati. To je moje mišljenje"


  5. #1055
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Izgleda ipak kraj za Silvu, i on se pika u guzicu. Čovjek se pita ima li itko osima Hunta i Caina tamo a da nije varalica.
    >2015
    >itko bez dopinga

    Lel. (al da ti svejedno odgovorim na pitanje, BJ Penn i mozda jos dvoje njih)
    Doping je presutno postao sastavni dio gotovo svakog sporta. Mislim da se o tom problemu treba jasno opredijeliti; ili uvesti nemilosrdne sankcije, ili dozvoliti kontroliranu upotrebu dopinga uz sve potrebne propise i regulacije. Međutim, trebalo bi svima biti jasno da, ukoliko se opredijele za ovo prvo, performanse boraca neizostavno ce opasti te samim time i kvaliteta borbe. Jebiga. Ja sam za potonje. Nema natrag.

  6. #1056
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Borilački sportovi

    Naravno, govorim za BJ Penna dok je bio aktivan.

  7. #1057
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Borilački sportovi

    nisu ni diazi na kuri nikakvoj

  8. #1058
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Borilački sportovi



    Jack Slack se malo dosađuje.

  9. #1059

  10. #1060
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao Dylan11 Pregledaj post
    >2015
    >itko bez dopinga

    Lel. (al da ti svejedno odgovorim na pitanje, BJ Penn i mozda jos dvoje njih)
    Doping je presutno postao sastavni dio gotovo svakog sporta. Mislim da se o tom problemu treba jasno opredijeliti; ili uvesti nemilosrdne sankcije, ili dozvoliti kontroliranu upotrebu dopinga uz sve potrebne propise i regulacije. Međutim, trebalo bi svima biti jasno da, ukoliko se opredijele za ovo prvo, performanse boraca neizostavno ce opasti te samim time i kvaliteta borbe. Jebiga. Ja sam za potonje. Nema natrag.
    Što je više para u sportu to su manje šanse za sankcije. Uvjeren sam da je velika većina nogometaša pod dopingom ali je jednostavno pre unosan sport da bi se radile ikakve zavrzlame oko toga. Zato se lijepo u NFL-u možeš dopat pa više nije varanje ako svi koriste

  11. #1061
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao Dylan11 Pregledaj post


    Jack Slack se malo dosađuje.
    Jack glavna kmica. Jedva čekam ovaj njegov novi video serijal "how to enjoy a fight".

    A sad opet skidam ove dvije borbe remasteriranog Dillashawa

  12. #1062
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi

    I ovaj BJJ Scout je jeben isto:



    Hoću Cruza natrag

  13. #1063

    Re: Borilački sportovi

    Sad baš čitam da je UFC i prije meča bio obaviješten kako je Silva dopingiran a Diaz napušen. Svejedno su to prešutili i organizirali meč, pokupili lovu da bi ga nakon svega proglasili bez pobjednika. HA, HA. Tko će njih više ikada shvatiti ozbiljno a trude se prikazati ozbiljnima, kao sportska organizacija. Pride je bio zabavno natjecateljski freak show i kao takav imao je više kredibiliteta nego ova hrpa licimjera. Totalno su mi ogadili gledanje.


  14. #1064
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Borilački sportovi

    jel prati ovdje itko Glory?
    meni su zakon.


  15. #1065
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao Dylan11 Pregledaj post
    jel prati ovdje itko Glory?
    meni su zakon.
    Da da, trenutno čekam da ovaj od jučer dođe na torrente

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Sad baš čitam da je UFC i prije meča bio obaviješten kako je Silva dopingiran a Diaz napušen. Svejedno su to prešutili i organizirali meč, pokupili lovu da bi ga nakon svega proglasili bez pobjednika. HA, HA.
    Od kud ti te informacije, borba je još uvijek legitimna i nigdje nisam našao tu vijest da su prije borbe znali rezultate.

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Tko će njih više ikada shvatiti ozbiljno a trude se prikazati ozbiljnima, kao sportska organizacija. Pride je bio zabavno natjecateljski freak show i kao takav imao je više kredibiliteta nego ova hrpa licimjera. Totalno su mi ogadili gledanje.
    haha, Pride i kredibilitet, daj se uozbilji Pride je bio gotovo pa zločinačka organizacija sa više puta potvrđenim vezama s yakuzama, dosta ljudi iz organizacije je završilo po zatvorima i bilo je par sumnjivih smrtnih slučaja. Nije bilo apsolutno nikakve regulacije, skoro svi su bili "roided to the gills" i dapače sami organizatori su poticali borce na uzimanje steroida. Borci su vrlo često informaciju protiv koga se bore dobivali tjedan-dva prije samog meča, i masa borbi je bila namještena da nabildaju popularnost nekim borcima.

  16. #1066
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Borilački sportovi

    Brat bratu, svi smo znali da je Diaz napušen prije borbe . Al ak je i ovo za Silvu istina onda je to već pravi skandal. Nisam nigdje to pročitao, pa ne znam detalje.

  17. #1067
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Borilački sportovi

    ak su svi znali, kako to da nitko nigdje nije to napisao da je "napušen"? u borbi sigurno nije bio napušen... xy puta bi došao na trening napljugan i nemoguce je odraditi smisleni trening, a kamoli se boriti

  18. #1068

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    haha, Pride i kredibilitet, daj se uozbilji Pride je bio gotovo pa zločinačka organizacija sa više puta potvrđenim vezama s yakuzama, dosta ljudi iz organizacije je završilo po zatvorima i bilo je par sumnjivih smrtnih slučaja. Nije bilo apsolutno nikakve regulacije, skoro svi su bili "roided to the gills" i dapače sami organizatori su poticali borce na uzimanje steroida. Borci su vrlo često informaciju protiv koga se bore dobivali tjedan-dva prije samog meča, i masa borbi je bila namještena da nabildaju popularnost nekim borcima.
    Pozdrav.

    Ne znam zašto toliko ružnih riječi o PRIDE-u i toliko netočnih informacija. Ne znam koliko si dugo MMA fan, koliko dugo pratiš i ne bih ulazio u to. Osobno pratim ovaj sport jako dugo i puno znam o PRIDE-u.

    Namješteni mečevi

    Istina, bilo ih je. A ne toliko koliko ti tvrdiš, kao "masa borbi" što bi predstavljalo jako mnogo. Svi namješteni mečevi koji su se dogodili, bili su na početku organizacije (PRIDE 1 - PRIDE 7). U Japanu je u tadašnje vrijeme bio jako popularan pro-wrestling, nešto kao WWE u Americi pa se htjelo tim borbama zainteresirati određene ljude kako bi u budućnosti kupovali ulaznice za evente. Promotori su imali puno pravo održati borbe po kakvim god pravilima žele u cilju da se prodaju ulaznice i da sve to dalje zaživi. Ubrzo je takav koncept prekinut jer se loše odrazio na organizaciju u počecima pa je to jedan od problema na koji je nailazio PRIDE.

    Sigurno najpoznatiji namješten meč je od Takade i Colemana. Coleman je u to vrijeme imao dosta poteškoća u životu. U PRIDE je došao u najgorem periodu života, nakon 3 uzastopna poraza u UFC-u (Maurice Smith, Pete Williams, Pedro Rizzo). Prije tih poraza Coleman je sve rješavao u prvim rundama i bio je nezaustavljiv. U to vrijeme je imao i novčanih problema. Godinama kasnije i u jednom tekstu priznao da se trebao u to vrijeme pobrinuti za svoju obitelj i da su mu namjestili mečom sa Takadom da izgubi, te tako obećali daljnu suradnju.

    "It was what it was. I needed to support my family. They guaranteed me another fight after that and I needed that security. It was what it was. I'm going to leave it at that."

    Skoro svaka pobjeda Takade je namještena. Takada je bio fake, inače velika zvijezda pro-wrestlinga (nešto kao Hulk Hogan u Americi).
    Niti jedan meč ne-japanski borac vs. ne-japanski borac nije namješten.
    Bila su 2 slučajeva gdje su borcima nudili da izgube, a oni to nisu prihvatili. Big Daddy protiv Ogawe (svejedno izgubio i nimalo namješten meč), te Rampage protiv Sakurabe (također izgubio, ali nije namješten meč). Rampage inače voli svašta pričati u zadnje vrijeme, priča dosta i protiv UFC-a, pa su sad opet najbolji frendovi kad mu Dana kupio Ferrari.

    Ako je i bilo namještaja borbi Japanac vs. Japanac, to toliko i nije bilo važno jer nije na ništa utjecalo.
    Ali činjenica da su Japanci protiv ne-japanskih boraca ostvarili samo 30% pobjeda u tih 10 godina trajanja organizacije, upućuje da je sve legitimno. Sakuraba i Fujita od najpoznatijih boraca u to vrijeme, nisu imali niti jednu namješteni pobjedu, bili su prava stvar (za razliku od fejkera Takade).

    Moraš znati i činjenicu da je UFC u početku imao puno namještenih mečeva. Primjer je UFC 6 i Oleg Takatarov koji je osvojio taj turnir. Anthony Macias i Taktarov su se borili u polufinalu tog spomenutog turnira, obojica su imali istog menadžera, Buddyja Albina, tako da je iza pozornice odlučeno da će Macias pustiti Taktarovu kako bi ovaj što svježiji ušao u meč protiv Tanka Abbotta. Meč je trajao samo 9 sekundi da Oleg uđe u finale. Pojedini mečevi Severna također u UFC-u. Borba između Dona Fryea i Marka Halla na Ultimate Ultimate 96 bila namještaljka. Isto su imali istog menadžera, Hall je priznao da je Frye obećao da će mu platiti ako pusti. Spominje se da je namješten meč Franklina i Shamrocka, a u novije vrijeme da je očito namješten prvi meč Anderosna i Chaela.

    Treba poznavati cijelu povijest i kronološki gledati kako je bilo. Često novi fanovi sporta ne znaju ovakve stvari jer nasumično gledaju borbe, pa i ne shvaćaju zašto je nekad tako bilo i kako je MMA rastao i napredovao do danas.

    -
    -

    Par smrtnih slučajeva si napisao. Možeš navesti koji su to bili? Poznat je slučaj samo sa predsjednikom Naoto Morishitom koji se navodno objesio u hotelu, ali očito da se zamjerio krivim ljudima, to je jedina poznata kontroverza oko smrtnih slučajeva.

    -
    -

    Testiranje - testirani su bili na sve vrste droga, trava i sl., ali prema Ensonu i njegovom intervju sa Roganom, na steroide nisu bili testirani. Opet, ne mora to značiti da su svi bili nakljukani. Misliš da je UFC danas čist? 90%, ako ne i više je na dopingu. Tako kad Joe Rogan (kojeg jako cijenim) pljuje po PRIDE-u, pitam se koliko je UFC danas zakon kad jedan Jones je na kokainu (i naravno, nije kažnjen jer zakon je takav kakav je), Anderson pao na dvije zabranjene stvari i dalje da ne pričam jer će ovaj post pretvoriti se u roman.

    -
    -

    Yakuze su naravno željeli imati svoje prste u ovome, čim je PRIDE stekao slavu. Ali mečevi tada nisu bili namješteni, kako sam naveo od PRIDE 1 - PRIDE 7. Htjeli su utjecati tako da se pojednim borbama, borcima daju borbe na short notice, to što si spomenuo. Znači, u tom slučaju nije bilo namješteno, ali se nastojalo utjecati. Opet, mnogo boraca je i pobijedilo takve mečeve na short notice (naš Mirko Watermana i Yamamotoa u 15 dana razmaka, Wanderlei Silva je mnoge takve mečeve dobio).

    -
    -

    Freak show - nije ih bilo koliko se spominje. Manje od brojke 25 od 500 + borbi koliko je bilo. Schilt i Shoji neki nazivaju freak show, ali ljudi ne shvaćaju da je Shoji, kao i ostali japanski borci (jako dobar primjer Matsui), da su se ti japanski borci borili za čast svojih ljudi, japanske publike. Čast u Japanu je puno značila, Shoji i Matsui su se uvijek srčano borili i nikad nisu odbili borbu, uvijek su se željeli boriti sa najboljim borcima koje je PRIDE imao. I tad se nije gledao rekord tko ima koliko pobjeda i poraza, pa da će dobiti otkaz kao danas u UFC-u ako zareda pokoji poraz, tamo se naglasak stavljao da matchup bude zanimljiv i intrigantan.

    Žao mi je što novi fanovi sporta to danas ne razumiju i volje pljuvati po PRIDE-u. UFC ima bolje borce danas, veća je konkurencija, sport je na višem nivou, ali PRIDE je imao dušu. Ceremonije otvaranja, najave i ulasci boraca u ring su mi zanimljive kao i same borbe, podigne adrenalin pred samu borbu do maksimuma. UFC je procjenio da je isplativije da taj prostor popune reklamama.

    -
    -

    Ispričavam se na dugom postu i neću više smetati. Ima toga još puno što sam mislio i bi napisao, ali i ovako je predugačak post pa se ispričavam svima. Žao mi je što neki ljudi tako razmišljaju o PRIDE-u i imaju ružnu sliku, a ne znaju mnogo činjenica i samu povijest organizacije.

    Lijep pozdrav svima.

  19. #1069
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Borilački sportovi

    ayy lmao

  20. #1070
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Borilački sportovi

    Svaka čast Duke, uspješno si regrutirao novog člana za forum. Bolji dani su pred nama.


    Šalu na stranu, zanimljiv post. Što se PRIDE-a tiče, osim par borbi Cro Copa koje sam gledao nemam blage o samoj organizaciji.

  21. #1071
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao Randleman Pregledaj post
    Pride.
    #rekt

    Ali uglavnom, i sam si potvrdio sve ono što sam rekao, samo sam ja negdje pretjerao s brojkama. Osim sa steroidima, tu ih je sigurno bilo više nego u današnjem UFCu jer nije postojao apsolutno nikakav strah od testiranja. Ne kažem da ih u UFCu ne koriste, ali mislim da je logično da zloupotreba bude veća tamo gdje su de facto dopušteni. I to je zapravo jedino bitno od onog što sam ja napisao, dugi je komentirao kako UFC nemože shvatit kao kredibilnu organizaciju zbog skandala sa Silvom, i onda mi spomene Pride kao primjer kredibilne organizacije

    Da se razumijemo, meni je Pride isto zakon, osim što sam ko mali pratio Mirkove borbe tamo, kasnije sam si pogledao i poskidao dosta njihovih starijih legendarnih evenata i znalo je bit fantastičnih borbi i atmosfere. Iskreno najbolja stvar mi je bila pristojna publika, gledaju sve što se odvija s zanimanjem i poštovanjem, nikad se nije čulo glasno zviždanje, znalo je bit trenutaka kad bi tokom borbe u areni od 50.000 ljudi bio skoro potpun muk. Kad gledam UFC i čujem ona skandiranja "USA, USA" i izviždavanje boraca koji nisu domaći, ili uđu u parter, ili malo taktiziraju itd. dođe mi da ugasim zvuk.


    = Citat = Izvorno postao Hexfire Pregledaj post
    Svaka čast Duke, uspješno si regrutirao novog člana za forum. Bolji dani su pred nama.

  22. #1072

    Re: Borilački sportovi

    Ti se baš trudiš mene shvatiti i uporan si u tome. Aj još jednom pročitaj što sam napisao i prestani ubuduće vagati svaku moju riječ na grame i toliko nepotrebno mozgati.


    Znači napisao sam da je Pride bio zabavno natjecateljski freak show. To bi svatko sa tri deke mozga mogao povezati kako takvu organizaciju smatram daleko od bilo kakve ozbiljne sportske organizacije. Dalje sam napisao da je i takav zabavni freak show imao više kredibiliteta od kapitalističko licimjernog UFC-a koji se trudi ostaviti dojam ozbiljne sportke organizacije a ne da je Pride sam po sebi bio primjer uzoritosti. Jal sad jasnije što mislim ili namjeravaš i dalje virakti ispod kamena poput zmije .


  23. #1073

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Ali uglavnom, i sam si potvrdio sve ono što sam rekao, samo sam ja negdje pretjerao s brojkama. Osim sa steroidima, tu ih je sigurno bilo više nego u današnjem UFCu jer nije postojao apsolutno nikakav strah od testiranja. Ne kažem da ih u UFCu ne koriste, ali mislim da je logično da zloupotreba bude veća tamo gdje su de facto dopušteni.
    Ali opet stoji ono da ne znamo jesu li ih svi i koristili, možemo samo pretpostavljati. Isto tako ovaj svjež slučaj sa Andersonom, sad se mnogi pitaju za čitavu njegovu karijeru iako je redovno svaki put prošao test, ali ljudi sad sumnjaju u njega, gledaju ga drugim očima.

    Mnogi PRIDE borci su i došli iz UFC-a u PRIDE. Sjeti se samo par likova kako izgledaju: Randleman, Coleman, Ken Shamrock, Belfort, Kimo, Tra Teligman itd., a o Mark Kerru da ne pričamo, barem svakom je jasno kad ga je vidio, ali i onaj dokumentarac tko je pogledao o njemu (The Smashing Machine). Jedina razlika je u UFC-u što danas gledaju da se očiste na vrijeme, da izbace to iz organizma. Pa tko to ne uspije, svatko malo bude uhvaćen. I naravno, nitko nije nikad kriv, zeznuo ga doktor, trener, na kraju će mu ispast i žena kriva jer mu je stavila nešto u shake. Vjerujem da većina koristi u UFC-u nešto. Ovo je iznimno težak sport i mi svi želimo gledati kako se mlate sve 3 runde, želimo akciju, ali pod koju cijenu? Zato ih treba u jednu ruku i shvatiti, iako sam protiv toga.

    Ali kad gledam današnje UFC teškaše, pa kad crknu na pola prve runde, poželim da se napucaju s nečim.

    = Citat = Izvorno postao Duke v2.0 Pregledaj post
    Da se razumijemo, meni je Pride isto zakon, osim što sam ko mali pratio Mirkove borbe tamo, kasnije sam si pogledao i poskidao dosta njihovih starijih legendarnih evenata i znalo je bit fantastičnih borbi i atmosfere. Iskreno najbolja stvar mi je bila pristojna publika, gledaju sve što se odvija s zanimanjem i poštovanjem, nikad se nije čulo glasno zviždanje, znalo je bit trenutaka kad bi tokom borbe u areni od 50.000 ljudi bio skoro potpun muk. Kad gledam UFC i čujem ona skandiranja "USA, USA" i izviždavanje boraca koji nisu domaći, ili uđu u parter, ili malo taktiziraju itd. dođe mi da ugasim zvuk.
    Imam dosta kolekcije borbi doma, cijeli UFC i PRIDE, te većinu važnijih K-1 priredbi od 93' godine, čak nešto i Pancrasa (Basovu karijeru cijelu). Što se tiče PRIDE-a, najlakše ga je razumjeti ako ga se gleda kronološki. Danas mnogi gledaju jednu borbu, pa malo drugu, onako nasumično. Dosta stvari ne shvaćaju i pišu ono što su načuli od drugih. Imao sam prilike puno godina komentirati na sherdogu i UG forumu za vrijeme PRIDE-a gdje sam dosta tog naučio i razmjenjivao mišljenja. Tada nije bilo toliko često priredbi kao danas, pa su svi znali sve borce i redovito se pratilo. Uopće nije bilo važno dal se borac bori za UFC ili PRIDE.

    Japanska kultura se uvelike razlikovala od američke kulture. Japanska publika je bila tiha tijekom mečeva što je značilo da ih zanimaju borbe i da su potpuno usredotočeni na ono što se zbiva u ringu. Borac pobijedio ili izgubio, publika bi mu uvijek iskazala poštovanje. Također ono što je bilo zanimljivo da komentatori nisu morali biti glasni upravo zbog atmosfere (tihe japanske publike) koja je vladala u dvoranama. Sa takvom publikom, kamere su bile potpuno fokusirane na borce, mogao se čuti svaki udarac, svako savjetovanje trenera iz kuta. To je bilo nešto posebno u PRIDE-u. Unatoč tomu što smo imali 2 borca koji su nastojali jedan drugog ozljediti, ta tišina je stvorila jednu posebnu atmosferu.

    U PRIDE borbama, na ekranu nije bio prikazan sat i runda, odbrojavanje koliko ima do kraja runde i slično. To je bilo napravljeno iz razloga da bi se gledatelj mogao u potpunosti skoncentrirati na samu borbu, a ne da gleda svako malo koliko ima do kraja runde. Zapravo, znali su na isteku pola runde kratko pokazati na ekranu koliko ima do kraja, također kad je ostala još jedna minuta ili posljednjih 30 sekundi borbe.

    -
    -

    Naravno, danas se prati UFC i ne propuštam niti jedan event. Također pratim sve kategorije, znači nisam od onih koji prate samo LHW i HW, pratim sve. Samo što mi UFC u zadnje vrijeme ide malo na živce sa tim skandalima (steroidi, kokain, trava), ali ono što mi je još više frustrirajuće su te silne ozljede. Da čovjek ne povjeruje, pogotovo ovaj UFC 184 koji je trebao biti MMA praznik, a sad nije dostojan jednog Fight Nighta. Holm i Raquel u co-main eventu PPV-a? Pa to nema nigdje.

    A prvake da ni ne spominjemo. Branjenje pojasa i te stvari. Svi čim postanu prvak, odmah postanu skloni ozljeđivanju. Cain, sad Weidman opet, pa Cruz (njega ne mogu prežaliti pogotovo kad je imao odličan povratak), a s jedne strane imamo prvaka koji je spreman boriti se ako treba svaka 2 tjedna (Mighty Mouse), a nema čovjek konkurencije i kvalitetnog izazivača, ako se i pojavi netko dobar, onda nije u potpunosti profesionalan jer padne na vagi (Lineker).

    Kako je Hexfire napisao, "Bolji dani su pred nama", nadam se da jesu pogotovo za UFC, jer ova 2015. je krenula jako loše za UFC.

  24. #1074

    Re: Borilački sportovi

    Ma nema UFC onih pravih životinjskih ispita za borce poput Pridea. Fale turnirska finala kad su morali proći preko tri luđaka do pojasa u jednoj večeri. Tu si i obićne borbe sa prvom rundom od deset minuta...bile su borbe tromije u većini sa dosta pasive na podu ali bilo je puno više "životinjskih" poteza koji su dizali adrenalin do neba.


  25. #1075
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ti se baš trudiš mene shvatiti i uporan si u tome. Aj još jednom pročitaj što sam napisao i prestani ubuduće vagati svaku moju riječ na grame i toliko nepotrebno mozgati.


    Znači napisao sam da je Pride bio zabavno natjecateljski freak show. To bi svatko sa tri deke mozga mogao povezati kako takvu organizaciju smatram daleko od bilo kakve ozbiljne sportske organizacije. Dalje sam napisao da je i takav zabavni freak show imao više kredibiliteta od kapitalističko licimjernog UFC-a koji se trudi ostaviti dojam ozbiljne sportke organizacije a ne da je Pride sam po sebi bio primjer uzoritosti. Jal sad jasnije što mislim ili namjeravaš i dalje virakti ispod kamena poput zmije .
    U tom slučaju se ispričavam, krivo sam te shvatio

    = Citat = Izvorno postao Randleman Pregledaj post
    Imam dosta kolekcije borbi doma, cijeli UFC i PRIDE, te većinu važnijih K-1 priredbi od 93' godine, čak nešto i Pancrasa (Basovu karijeru cijelu).
    E baš ti jako zavidim na ovome

  26. #1076
    Senior Member Respawned sorcerer Duke v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.271

    Re: Borilački sportovi



    Kad sam počeo malo pratit i gledat klasični muay thai ova muzika (koja uvijek svira prije i tokom borbe) mi je bila apsolutno nepodnošljiva, da bi nakraju došlo do toga da si je znam pustit u slobodno vrijeme Iznimno hipnotizirajuće i opuštajuće.

  27. #1077
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Borilački sportovi

    no shit sherlock

  28. #1078
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Borilački sportovi

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Ma nema UFC onih pravih životinjskih ispita za borce poput Pridea. Fale turnirska finala kad su morali proći preko tri luđaka do pojasa u jednoj večeri. Tu si i obićne borbe sa prvom rundom od deset minuta...bile su borbe tromije u većini sa dosta pasive na podu ali bilo je puno više "životinjskih" poteza koji su dizali adrenalin do neba.
    Naravno, ufc je profesionalnija i perspektivnija institucija. Ali imao je Pride svojih drazi, slazem se.

  29. #1079

    Re: Borilački sportovi

    Tip mi je porasao u očima, sad samo da ne ispadne da je i on licimjerni varalica.

    http://www.profightstore.hr/novosti/...ali/19064.aspx


  30. #1080
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Borilački sportovi


Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Posljednji post: 10-02-2009, 21:44
  2. Borilački sportovi
    By fan in forum Alt-F4
    Odgovora: 43
    Posljednji post: 09-01-2007, 14:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •