Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 49 od 49

Tema: Turbo pregrijavanje laptopa

  1. #31
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Ma lik je kupio laptop na crno. Po specifikacijama nije loš - c2d 1,8GHz ; 2GB RAM ; 160GB HDD ; x1200 grafa... Ali tko zna u kakvom je stanju bio kada ga je kupio, nikada nebi laptop na crno kupio.


    Nego, uspio sam riješiti problem. Krenuo sam otvarati laptop, ima jedno 15+ šarafa od kućišta (bez onih poklopaca od pojedinačnih komponenti), sve odšarafim i ni makac kućište... Nisam ga znao (usudio se) skinuti, tak da sam sve nazad zašarafio i uzeo turpiju za nokte s kojom sam okrenuo vent par putaS Valjda je samo zablokirao, pošto se nakon jednog kruga fino otpustio i počeo lagano ljuljati... Tako da je sve proradilo, hvala dragom qurcu.

  2. #32
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    613

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    ajd drago mi je...ubuduće,ne uzimaj njegove gluposti sa crne kupnje...mogao bi on tako najebat...
    EDIT:tako je i ovaj jedan lik donio Alienware koji je kupio na crno...imao sam dva tjedna posla oko tog sranja....
    Ma ne treba mi sig!nisam ga niti htio praviti...o sh.....

  3. #33
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    A nemrem ga odbiti, lik je buraz od moje cure

  4. #34
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    613

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    bolje mu sada reci,nego kada ti ponovo dođe pa ga razbiješ...tako i ovaj mene lik zove da mu instaliram PES2009 na konfu:256 mb Ram,Radeon 6780,AMD Sempron 1.6 GHZ...pa smo se potukli zbog toga...a kada sam mu rekao da će mi platiti 30 kuna za instalciju igre,nema mu ni traga...
    Ma ne treba mi sig!nisam ga niti htio praviti...o sh.....

  5. #35
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    = Citat = Izvorno postao 1GBRAM
    bolje mu sada reci,nego kada ti ponovo dođe pa ga razbiješ...tako i ovaj mene lik zove da mu instaliram PES2009 na konfu:256 mb Ram,Radeon 6780,AMD Sempron 1.6 GHZ...pa smo se potukli zbog toga...a kada sam mu rekao da će mi platiti 30 kuna za instalciju igre,nema mu ni traga...
    Šta ste se?


  6. #36
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    613

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    hehehehe...kada sam mu rekao da ne zna instalirat igre i da me STALNO zove zbog svake gluposti koje napravi,rekao sam mu da nema više ništa za besplatno...instaliranje windowsa-100 kn
    instaliranje igre-30 kn
    čišćenje kompa od glave do pee-180 kn


    i od tada me niti ne pozdravlja...
    Ma ne treba mi sig!nisam ga niti htio praviti...o sh.....

  7. #37
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    A sta si i ocekivao od osobe koja te iskoristava? Ako nigdje ne radi i ne zaradjuje svoj novac od kud da tebi plati te usluge?


  8. #38
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Aeron naš svagdašnji
    Postova
    103

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ma lik je kupio laptop na crno. Po specifikacijama nije loš - c2d 1,8GHz ; 2GB RAM ; 160GB HDD ; x1200 grafa... Ali tko zna u kakvom je stanju bio kada ga je kupio, nikada nebi laptop na crno kupio.


    Nego, uspio sam riješiti problem. Krenuo sam otvarati laptop, ima jedno 15+ šarafa od kućišta (bez onih poklopaca od pojedinačnih komponenti), sve odšarafim i ni makac kućište... Nisam ga znao (usudio se) skinuti, tak da sam sve nazad zašarafio i uzeo turpiju za nokte s kojom sam okrenuo vent par putaS Valjda je samo zablokirao, pošto se nakon jednog kruga fino otpustio i počeo lagano ljuljati... Tako da je sve proradilo, hvala dragom qurcu.
    Zanimljivo;
    Nisi trebao odvrtati sve šarafe već samo one koji drže kao jednu ploču što pokriva sredinu i jednu stranu laptopa (uglavnom tu gdje je hladnjak).
    Kad se skine taj pokrov direktno gledaš na hladnjak, a time i proc, ram, grafu...
    Nije ništa komplicirano, zanimljivo da nisi šarafao po laptopima. Imaš super priliku, iskoristi je. U biti u unutra je slično ko u stolnom. Nemoš ništa sj...
    AMD FX-8120 | Asrock 990FX Extreme3| 2x 4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance | XFX HD6870 1GB | HITACHI 500GB + Seagate 160GB | OCZ SXS 500W | Antec Three hundred | LG DVD-RW 20x SATA | Samsung 226BW | Logitech Wave | MX518 @500Hz | Logitech x530 5.1

  9. #39
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Da. Nikada se nisam interesirao oko laptopa, tako da nisam nikada niti "šarafao" po njima Jednostavno me ne zanimaju pošto mi nikada nije palo na pamet da imam nekaj takvoga. To mi je beskoristan luksuz koji mi niti najmanje ne treba. Možda će mi jednoga dana i trebati, ali do danas nisam niti pomišljao da si kupim jednoga, a bome niti ne planiram tako skoro (osim ako će budući posao to zahtjevati). Nije mi niti na kraj pameti dati 6000 kuna za specifikaciju koju dobijem za manje od 2000 kuna u PC verziji.

  10. #40
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Aeron naš svagdašnji
    Postova
    103

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Da. Nikada se nisam interesirao oko laptopa, tako da nisam nikada niti "šarafao" po njima Jednostavno me ne zanimaju pošto mi nikada nije palo na pamet da imam nekaj takvoga. To mi je beskoristan luksuz koji mi niti najmanje ne treba. Možda će mi jednoga dana i trebati, ali do danas nisam niti pomišljao da si kupim jednoga, a bome niti ne planiram tako skoro (osim ako će budući posao to zahtjevati). Nije mi niti na kraj pameti dati 6000 kuna za specifikaciju koju dobijem za manje od 2000 kuna u PC verziji.
    Pa nema ti to veze. Nije valjda da te od viška znanja glava boli .
    Mislim da sam negdje na forumu vidio nečije slike unutrašnjosti laptopa. Možeš to potražiti pa malo proučiti.
    AMD FX-8120 | Asrock 990FX Extreme3| 2x 4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance | XFX HD6870 1GB | HITACHI 500GB + Seagate 160GB | OCZ SXS 500W | Antec Three hundred | LG DVD-RW 20x SATA | Samsung 226BW | Logitech Wave | MX518 @500Hz | Logitech x530 5.1

  11. #41
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Korisno je znati i o tome, ali pošto nemam laptop, nisam imao prilike kopati po njemu, a baš i nebi kopao po tuđem laptopu pošto to nije jeftina igračka. Dok se sa PC-em družim praktički čitav život i kroz prste mi je prošlo stotine komponenata. Valjda zato i je prisutna tolika odbojnost od laptopa Spadam u tu generaciju kad je aktualan bio PC, a laptop se koristio striktno u poslovne svrhe. Dok je današnjim klincima naravno laptop puno zanimljiviji pošto je to "nova cool igračka"

  12. #42
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Mhm, mogu shvatiti zašto si oklijevao da ga otvoriš. Jedva sam se natjerao da odvrnem jedan vijak i skinem poklopac iznad radne da ubacim još jedan modul. A kad sam to napravio uhvatila me panika da čem nešto polomiti. Na kraju je ispalo da je zapravo cijeli postupak trajao samo par minuta i laptop radi apsolutno savršeno. Hell, upravo sam prešao Crysis na njemu. Na medium detaljima. Me zadovoljan.

  13. #43
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Di si ti Hellboy falio si mi...

    Cudno je tu kad te nema.

    Bajdvej koliko sad imas radne i sta sad ako nesto rikne, a oni vide da su sarafi zglodani od sarafcigera? Kaj ces ondak?


  14. #44
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Nisu zglodani. Vijak nije bio jako zavrnut i nikakav problem da nije bilo odvrnuti.

    Što se konfiguracije tiče, ovo je trenutno stanje:



  15. #45
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    Mhm, mogu shvatiti zašto si oklijevao da ga otvoriš. Jedva sam se natjerao da odvrnem jedan vijak i skinem poklopac iznad radne da ubacim još jedan modul. A kad sam to napravio uhvatila me panika da čem nešto polomiti. Na kraju je ispalo da je zapravo cijeli postupak trajao samo par minuta i laptop radi apsolutno savršeno. Hell, upravo sam prešao Crysis na njemu. Na medium detaljima. Me zadovoljan.

    Ma ti poklopčići su qurac, toga me nije strah i to sam imao prile otvarati i igrati se memorijom. Ali ja se nisam usudio otvoriti čitavo kućište od laptopa To bome nisam imao prilike, a bad mi bilo pošto sam vidio da kućište ne mrda, pa sam si odmah odvrtio film u glavi da li ću uopće znati vratiti masku kako je bila

  16. #46
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Mhm, jesu oni qratz, ali ti ipak nije svejedno ako je riječ o poklopcima na tvom laptopu.

  17. #47
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    i taman da metnes windowse na njega s vlaznim maramicama i sta ja znam cime... i da metnes i drivere i programe na njega... sta ce tebi tvoj frend s tim laptopom? konstantno ga u frizideru drzat?

  18. #48
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    i taman da metnes windowse na njega s vlaznim maramicama i sta ja znam cime... i da metnes i drivere i programe na njega... sta ce tebi tvoj frend s tim laptopom? konstantno ga u frizideru drzat?

    Padobranac xD

  19. #49
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Mađarska koju nabijem na tri qrtza
    Postova
    2.462

    Re: Turbo pregrijavanje laptopa

    Ja sam jednom otvorio do kraja Acer Aspire One.... Gledao sam na youtube i picio
    Uspio sam ga otvorit al kad sam ga zatvarao, prejako sam zasarafio sarafe i onda su sarafi.. .hmmm... probili? kroz kuciste i sad je to sve uqurcu

Slične teme

  1. pregrijavanje grafe
    By bananac in forum Komponente
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 12-07-2010, 19:32
  2. Asus x59sl pregrijavanje
    By pHo3nyX in forum Mobilno
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 21-11-2009, 19:14
  3. pregrijavanje CPU-a
    By grizli in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 26-10-2008, 21:35
  4. pregrijavanje kompa?!?
    By marko in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 10-04-2006, 18:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •