Znaci ovo je tema u kojoj se raspravlja o RPG(role playing games)ali za konzole ofc,znaci diablo,morrowind i slicno otpada,mozete reci koje su vam najdraze i raspravljat o njima.

E sad ja cu reci sve RPG igre koje sam igrao(mozda zaboravim pokoji)i dati im ocjenu(nemojte se cudit visokim ocjenama jer jaaaaaako volim RPG igre tj. to mi je najdrazi zanr.

FF 12-odlicna grafika i gameplay,lose okarakterizirani likovi,i losa prica,no posto ja najvise cjenim pricu i likove u RPG igrama dajem joj 8.5

FF X-2-drugi najlosiji FF,igrao ga samo zbog toga da saznam nesto vise o Spiri i Tidusu a na kraju nisam saznao nista 6/10

FF 10-cisto savrsenstvo,za grafiku nemarim,odlicna prica i likovi hrpa sidequestova i bossova,soundtrack ma milina 10/10

FF 9-slicno kao i desetka sa fenomenalnom pricom i najboljim likovima u svim igrama svijeta i najboljim soundtrack-om u povjesti igara takodjer 10/10(btw FF 10 i 9 mi djele prvo mjesto za najbolju igru ikad,jos dan danas se nemogu odlucit koja mi je bolja

FF 8-najgori FF,jedini kojeg sam poceo a nisam zavrsio,iako ni dan danas neznam zasto mi je toliko los,no po meni je sustav nabrijavanja katastrofa pa mislim da je to razlog 4/10

FF 7-takodjer odlican FF s najboljim negativcem ikada(sephirot),i super pricom...no nesto losiji od FF10 i 9 ocjena 9/10

Tales of the abyss-jedini RPG koji mi pricom stoji rame uz rame FF 10 i 9 igra sa najboljim endingom,ima jedna stvar u cemu je bolji od drugih RPG-eva a to je savrsen humor u igri koji je daleko najbolji od svih igara 10/10(ove 3 igre ocjenjene 10/10 su mi najbolje)

Star ocean 3-preodlican RPG,sa zanimljivom pricom koja me malo podsjeca na matrix shemu(mislim na onaj dio kada saznaju da su zapravo program)vrhunski battle system i gameplay a bogami treba se potrudit za preci sve sidequestove,a o trofejima da ne pricam za njih komotno treba jedan zivot da bi ih se sve sakupilo uglavnom 8.5/10

Rouge galaxy-fora grafika,animacije,borbe,gameplay,prezarazna ona igra sa kukcima kao i tvornica,iako dosta lagan,jer se na pola igre borba ptoriv boss-eva svede samo na bacanje najjacega abylitija i punjenje mane 8.5/10

Grandia 3 jedan od rjetkih igara koje nisam presao sa po meni najboljim battle systemom ikada napravljenim ali sve ostalo i nije nesto 6/10

ima ih jos ali mi se vise neda pisat,sljedecih dana napravim update