Stranica 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 293

Tema: Roditelji

  1. #31
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Roditelji

    a isto to onda, slavi se svetac župe

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Roditelji

    Bez ljutnje...ali stari ti je vjerski opterećena osoba , nešto što ne volim .I ima neka svoja primitivna pravila .Ali je borac po prirodi koji se svim silama bori za svoju obitelj .Mući ga bolest i jedini izlaz vidi u tome da se ti "uozbiljiš "...pod time mislim na ono što on misli pod ozbiljno.A to je obiteljsko gospodarstvo od kojeg očekuje da ga ti ubrzo preuzmeš .....Sve je to tebi jasno i bez moje "analize" .Izlaz vidim jedino u tri pravca .

    1. da se potpuno pokoriš , smanjiš komp na minimum , radiš maksimum , završiš faks , nastaviš obiteljski posao , nađeš ženu i imaš obitelj.Nakon nekog vremena današnji problemi će ti izgledati besmisleni.Naravno na tom putu ćeš izgubiti i dio samopoštovanja , ali hebiga život je težak.

    2. trpi njegova sranja dok ne završiš faks i ne nađeš posao pa se nakon toga pozdraviš sa njima.Nekoliko godina će se ljutiti na tebe ali će te na posljetku prihvatiti takvog kakav jesi i pomiriti se.Obiteljski posao i kuća će vremenom propasti .Ti ćeš mukotrpono raditi za nekoga bez obzira što imaš diplomu i trebati će ti dvadeset godina da staneš na svoje noge...u međuvremenu ćeš se oženiti i imati obitelj.Tvoje samopoštovanje će biti visokom nivou ali ukupan život dosta teži od prve solucije.

    3.Možeš se i odmah pokupiti , naći posao na građevini , mučiti se konj i završiti školu ili odustati od nje .Nastavak je sličan kao pod točkom dva jedino što ćeš se ti malo više ljutiti na svoje roditelje nego što bi se oni ljutili na tebe da si postupio pod točkom dva.

    Uglavnom imati ćeš sheban život bez obzira koju soluciju odabrao kao što je sheban i većini , dobro došao među odrasle...inače najgori trenutak u životu kada shavtiš i jasno vidiš da je sve trivijalno i kako će ti ostatak života izgledati.Neki preokreti su rezervirani za bajke. ( ja sam u tvojim godinama imao već 5-6 godina staža , završenu vojnu obavezu i počeo sam se novčano pripremati za ženidbu i obiteljski život ).

    Naravno , možda drobim kompletne gluposti .

  3. #33
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: Roditelji

    naravno da drobis...nisi pretpostavio najvjerojatnije...

    1.postani narkić i zavrsi si egzistenciju
    2.iseli se odma i postani beskućnik
    3.gradska čistoća
    4.vjerske misije
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  4. #34
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao Gibble
    naravno da drobis...nisi pretpostavio najvjerojatnije...

    1.postani narkić i zavrsi si egzistenciju
    2.iseli se odma i postani beskućnik
    3.gradska čistoća
    4.vjerske misije
    5.odi u svecenike, oprosti sve roditeljima, budi im na ponos, obogati se i zavodi mlade zupljanke...


  5. #35
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Roditelji

    Zabranjena ljubav ?

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao Xero
    Zabranjena ljubav ?
    Za Hristove vojnike nista nije zabranjeno.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  7. #37
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Roditelji

    Mislio sam na seriju prvu hrv sapunicu ova tema me podsjeća na radnju u zadnoj sezoni.

  8. #38
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Roditelji

    Imam najbolje roditelje na svijetu i obožavam ih.

  9. #39
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Imam najbolje roditelje na svijetu i obožavam ih.
    Ja isto, a sa starim sam best bud.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  10. #40

    Re: Roditelji

    Stari je djetinjast za popizditi,ponaša se kao da ima 10 godina.
    Mislim nije da se žalim nešto,bolje to nego manijak.

  11. #41
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Roditelji

    Ne žalim se na svoje. Dobri su.
    Stari mi je malo previše vezan za nogomet. Mlađi brat je to od njega naslijedio, a ja i nisam neki velik ljubitelj nogometa, tako da je to jedini problem.

  12. #42
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Roditelji

    Hm, nisam pratio sve sta se pisalo ovdje, niti imam volje to sve citati. Kolko sam vidio, autor teme se zalio radi nekakve sitnice na svoje starce...LOL (kao i cijela tema)
    Inace, imam 21 godinu i zivim sasvim normalno uz starce, koji su fakat uvijek bili i uvijek ce biti super prema meni. Istina, stari mi je malo tvrdoglav, al se na kraju sve dogovorimo. Studiram, i ne vidim razloga da "bjezim" od kuce. U biti, super mi je. Nemam jos nikakvih velikih briga i mirno obavljam svoje svakodnevne stvari. Nadam se da ce ovo jos potrajati neko vrijeme, hehe
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  13. #43
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Roditelji

    Marijanović, moram te pokuditi.
    Nefleksibilan si, prelinearno razmišljaš i preovisan si o roditeljima, pri čemu je sasvim logično da te smatraju djetetom i sukladno tome ograničavaju.

    Dobar dio problema leži u hrvatskom visokom školstvu, koje je potpuno pogrešno orijentirano i stvara visokoobrazovane robove, a ne buduće poduzetnike i intelektualce.
    Danas bi na svim fakultetima ekonomija trebala biti obavezna, kao i osnove menadžmenta.

    Čovječe, pa ti si sin jedinac u obitelji koja ima razvijen biznis, a ti razmišljaš o nekakvom najbanalnijem računalstvu.
    S obzirom da fakultet i nije neka cjelodnevna obaveza, uči o obiteljskom poslu, jednako kako i tvoj otac želi.
    Ne budi dijete, preuzmi inicijativu, partnere, ma cijeli posao. Nek stari i zdrastveno nemoćni roditelji žive od tvog doprinosa kroz posao koji su razvili ionako za tebe.

    No, pokaži da si bolji poduzetnik od oca, te kroz par godina, ukoliko financije budu dozvoljavale, jednostavno otvori IT firmu za svoj gušt. Outsourcing, ERP, trgovina računalima, što god ti srce želi. Već sad imaš daleko bolje zaleđe od onih koji bi isto željeli, no nisu ni približno daleko kao ti.

    Ta s 22 se prepireš s ocem za igre na računalu, za korisnost svojih radova i drugog.
    S 22 se prepireš hoće li stati u gradu kako bi skočio do informatičke trgovine.

    Ja sam svojim roditeljima s 19 godina stvorio financijsku ovisnost o sebi, prilikom čega je ocu bilo u interesu da ostanem doma, te mi ponudio fantastične uvjete, potpunu fleksibilnost i slobodu djelovanja. Znao je da za te novce koje njemu dajem mogu živjeti u centru grada, te da ne trebam nikakvu njegovu ili materinu pomoć, u vidu financija, potpomaganja, kuhanja, pranja ili bilo čega drugog.

    Financijska neovisnost vodi u samostalnost. Samostalnost vodi u vlastite odluke. U šefovanje nad osobnim materijalnim i nematerijalnim sredstvima.
    Moje financije pokrivaju moje troškove življenja, troškova za prijevoz, studiranja i svih ostalih hirova.
    No to zahtjeva rad, rad, rad i odricanje.

  14. #44
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    on way to the moon
    Postova
    3.850

    Re: Roditelji

    Vedrane ti si moj uzor.Ja si na početku želim stvorit financijsku samostalnost(kroz sport) iako si od nje nebi baš mogao priuštit vlastiti stan,ali bi si plaćao faks i ulagao u kuću(kako se kaže).Vedrane narasao si mi u očima.
    Ako se nekad osjetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvijek se sjeti da si nekad bio najbrži spermić u svojoj grupi

  15. #45
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Roditelji

    Na stranu sto si u pravu, ispada kao da su te roditelji napravili da ih izdrzavas, kako pricas.
    I da, samo da dam komentar. Poljoprivreda je danas skoro potpuno cista grana koja ima veliki potencijal, ali zbog predrasuda ljudi ispada da je to samo posao za prljave seljake.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  16. #46

    Re: Roditelji

    Zbog zaostalosti društva i je,da je poljoprivreda dobro ne bi oni prosvjedovali na ulici...

  17. #47
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    613

    Re: Roditelji

    Imam dobre roditelje!
    Ma ne treba mi sig!nisam ga niti htio praviti...o sh.....

  18. #48

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao Sch3l3
    OFF. poljoprivredu u hrvatskoj prljavom cini samo njezina vlast
    I televizija. Riječ 'poljoprivrednik' je jako rijetka dok za riječ 'seljaki' čuješ na svakim vijestima. Naravno da je ljudi doživljavaju prljavom.
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  19. #49
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Roditelji

    Ma dobra je vlast, ulozili su prosle godine kolko ono...milijardu kuna u poljoprivredu, a povecali su uvoz. Da ne pricam da bi dolina Neretve hranila Hrvatsku i pol bivse juge a sad propada. Lakrdija i pol.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  20. #50
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Roditelji

    Vidim da ovdje ima puno ljudi koji nisu baš informirani što se tiće poljoprivrede u Hrvatskoj.
    Proizvoda ima no ne mogu se prodati, cjena je nikakva, poticaji su skoro nepostojeći, ako dođe do elementarne nepogode (poplava, suša) naknade su mizerne...
    Poljoprivredom se ne može zaraditi za život ukoliko nisi ogromni zemljoposjednik, ako se uz to ne baviš nekim drugim poslom (bauštele, trgovina, nadnice...).
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  21. #51
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    613

    Re: Roditelji

    ma vjerujte mi da smo mi veće budale što smo ih izabrali nego oni...
    Ma ne treba mi sig!nisam ga niti htio praviti...o sh.....

  22. #52
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: Roditelji

    Dobrodošli u kapitalizam.

  23. #53
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    613

    Re: Roditelji

    kod nas bi se to prije nazvao,tiranističko-komunističko-glupasti kapitalizam.
    Ma ne treba mi sig!nisam ga niti htio praviti...o sh.....

  24. #54

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao marijanovic
    Vidim da ovdje ima puno ljudi koji nisu baš informirani što se tiće poljoprivrede u Hrvatskoj.
    Proizvoda ima no ne mogu se prodati, cjena je nikakva, poticaji su skoro nepostojeći, ako dođe do elementarne nepogode (poplava, suša) naknade su mizerne...
    Poljoprivredom se ne može zaraditi za život ukoliko nisi ogromni zemljoposjednik, ako se uz to ne baviš nekim drugim poslom (bauštele, trgovina, nadnice...).
    Dovoljno je pogledati Plodove zemlje koji put...

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Čovječe, pa ti si sin jedinac u obitelji koja ima razvijen biznis, a ti razmišljaš o nekakvom najbanalnijem računalstvu.
    S obzirom da fakultet i nije neka cjelodnevna obaveza, uči o obiteljskom poslu, jednako kako i tvoj otac želi.
    Ne budi dijete, preuzmi inicijativu, partnere, ma cijeli posao. Nek stari i zdrastveno nemoćni roditelji žive od tvog doprinosa kroz posao koji su razvili ionako za tebe.
    Osim ako doma nema neku mega veliku i super razvijenu farmu/zemljište/gospodarstvo onda mu od toga nema kruha.
    Većina obitelji na selu obično ima zemlje dovoljno za DIO osobnih potreba a kamoli da napravi kakav ozbiljan biznis od toga.
    Uostalom zakaj da se celi život bavi poljoprivredom koju (izgleda) ne voli?
    CLICK OR DIE!
    Sharing is caring!

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: Roditelji

    Činjenica je da usitnjeni posjedi proizvode 0 konkurentnosti.
    vaik ludlo

  26. #56
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Roditelji

    Mislim da to nisu nikakvi problemi hrvatske poljoprivrede, već njihova slaba inicijativa i nesposobnost.

    Hrvatski poljoprivrednik nema blage veze što je to promocija i plasman na tržištu, a kvalitetan proizvod prodaje mjesnoj samoupravi za premalu cijenu koja im određuje poziciju na tržištu, što je ravno dnu.

    Ako je Mavrović, koji je veći dio života boksač, uspio na tržištu, može svatko. Jest da je on imao veliki financijsko zaleđe, no isto tako je znao posao, i nije čekao socijalnu pomoć i poticaje države kao 95% poljoprivrednika.

    Oni još uvijek žive u svom utopističkom komunizmu. Osvjestite se, kapitalizam je. Imaš ono što si sam privrijediš.



    Malo čitam Marijanovićeve postove. Da sam ja na mjestu njegova oca, toliko bi ga istukao da bi u bolnici razmišljao što i kako dalje.
    S 22 godine, umjesto da razmišlja o svojoj budućnosti, on se karta s Pokemon kartama i skida emulatore.
    To nije zdravo razmišljanje, i svaka reakcija oca je u potpunosti opravdana.
    Odrasti čovječe.

  27. #57
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Odrasti čovječe.
    Puno ljudi studira bas iz tog razloga. Ne zele odrasti...


  28. #58
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Roditelji

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Mislim da to nisu nikakvi problemi hrvatske poljoprivrede, već njihova slaba inicijativa i nesposobnost.
    Gledas li ti vijesti, ili citas novine? Hrvatski seljak propada zbog vladine sramotno lose gospodarske politike, trziste se preplavljuje jeftinim proizvodima sumnjive kvalitete izvana te je time trgovcima neisplativo kupovati od domacih poljoprivrednika. Ako mislis da znas bolje od 95% hrvatskih seljaka, samo naprijed i pokreni biznis. Bas da vidim kako ces se promovirati i probiti na trzistu, pogotovo ako imas imanje velicine pola hektara.

  29. #59
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb-Lanište/ Šibenik
    Postova
    1.665

    Re: Roditelji

    Zašto se uvik uzima za činjenicu da je sve uvezeno nekvalitetno, a domaće super kvalitetno, samo se iz zbog masona/židova/alkaide ne plasira na naše tržište? Činjenica je na zbog načina proizvodnje, ne mogu biti konkurencija. Jedino rješenje je okrupnjivanje proizvodnje, čime će manje ljudi živjeti od poljoprivrede, ali bar će neko imati od toga profit.
    To bi bile nekakve grube osnove ekonomije valjda.
    vaik ludlo

  30. #60
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Roditelji

    To me uopće ne interesira.
    Šta se mene tiče, možda je rješenje da rade jeftine i sumnjive proizvode.
    No opet najveći problem leži u gotovanstvu hrvatskih poljoprivrednika, gdje svi čekaju poticaje i pomoći države.

    Cilj ne bira sredstvo. Snađi se.

    Ne sadi pšenicu, sadi ono za čime postoji potražnja.

    Nikad nisam čuo da se istarski uzgojivači tartufa žale na išta. Imaju proizvod koji je cijenjen i tražen.

Slične teme

  1. Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 79
    Posljednji post: 13-12-2008, 12:23
  2. Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?
    By Arbiter of Change in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 79
    Posljednji post: 13-12-2008, 12:23

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •