Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 42

Tema: Zastita i naplacivanje

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Zastita i naplacivanje

    http://riseofflight.com/
    Ova igra je primjer ovoga na sto pljujem. Dakle, napravili su WWI flight simulaciju, zadnja je napravljena prije 15 godina, sigurno ce imat odlicnu zaradu jer hej, ovo je jedan od rjetkih flight simova da valja ( i da je uopste izasao) u zadnje vrijeme, da ne spominjemo orginalan setting. Fizika, avioni i grafika su dobri i sa te strane nema mnogo zamjerke.

    Ali, ali. Igra nudi ogranicene i malobrojne misije ( to priznaje i recenzent IGNa, i pored ogromnog hajpanja), i 2 (dva) jebena aviona. Znaci imate sve te avione ingame, ali ih ne mozete voziti, osim ova dva. Ali to nije sve, vi mozete KUPITI dodatne avione. Znaci, izbace poludovrsenu igru, platite 40-50 eura i onda jos morate placati da bi dobili ono sto logicno zasluzujete. Kako divno i pazljivo od njih.

    Sad ovaj dio sto se tice zastite. Naime, igra zahtjeva pristup internetu. I to ne recimo prilikom pokretanja, registracije ili updatea, nego svo vrijeme sto igrate morate biti na netu. Dakle, morate se registrovati i svi vasi sejvovi ce ici na net, i to je jedini nacin da se pokrene igra i nastavi igrat.
    Ovo je tako kriminalno lose da zelim da odu pod stecaj jer su smradovi koji zele da izmuzu sto vise mogu para. I da, molim da se ne spominje previse pir.aterija i daju linkovi i slicno, jer ce tema bit lokana.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Zastita i naplacivanje

    Naravno da će stavljati zaštitu jer ljudi moraju od nečeg živjeti!Koliko je dosad ljudi nelegalno nabavilo hrpe igara,i tako teško oštetilo vrijedne programere i dizajnere i prisililo ih da se zatvore!

  3. #3

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Naravno da će stavljati zaštitu jer ljudi moraju od nečeg živjeti!
    Zaštita je vjerojatno najdirektniji sistem koji na kraju samo smeta poštenim kupcima, a praksa je pokazala da će SVAKA zaštita biti probijena s vremenom.

    @megalodon:
    To je također veliki fail jer developer naivno podrazumijeva da su svi na FLATu i da svi imaju dobre brzine. I naravno, pored toga je izvrstan primjer koliko su developeri postali gramzljivi da DLC-ove izbacuju ni nekoliko dana nakon što je igra izašla... još gore, ti DLC-ovi su već napravljeni i vjerojatno su trebali biti izvorni dio igre ali se ovako još dodatno zaradi (sličnu stvar je napravio i Capcom za RE5; konzolaši su kupovali DLC težak nepuni megabajt koji je u biti aktivirao ono što je već bilo na DVDu... win?).

  4. #4
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zastita i naplacivanje

    Arby je sve rekao. Ljudima koji nabave igru na "onaj" način zaštita ne predstavlja ništa jer je ista probijena za 1-2 dana. S druge strane, ljudi koji kupe igru tj. nabave ju na pošten način ostanu zakinuti. Zanimljivo je kako Xbox igre uopće nemaju zaštite, a nitko neće reći da to ubija gaming na toj konzoli dok za pc daju tonu zaštita koje smetaju samo poštenim korisnicima i onda se još žale da PC gaming odumire zbog "onog" načina nabavljanja. Eh, taj marketing.

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Naravno da će stavljati zaštitu jer ljudi moraju od nečeg živjeti!Koliko je dosad ljudi nelegalno nabavilo hrpe igara,i tako teško oštetilo vrijedne programere i dizajnere i prisililo ih da se zatvore!
    Nemam pojma jesi ozbiljan, ali krenucu od ovoga.
    Gledajmo realno, 90% 'pir.ata' koji skidaju igre sa inih sajtova svakako nece kupiti te igre ako ih ne budu mogli ilegalno igrati, i koji je onda gubitak? Apsolutno nikakav. Takodje taj hajp da gejming na PCu propada zbog pir.ata nema osnove, jer industrija biljezi sve vece prihode. Niko izgleda ne zeli prihvatiti realnost da su gramzivi i da zele jos veci profit.

    Ovakvim nacinom sigurno nece unistiti pirateriju i povecati svoje prihode, bas suprotno. Otudjice dosta ljudi koji bi to igrali, ali im se neda davati 40 eura za igru i onda jos placati za sadrzaj koji bi trebao bit ukljucen na startu. Isto tako im se neda kupovati igru za koju je potreban internet za SP.

    Ima mnogo boljih i realnijih nacina za borbu protiv pir.aterije, primjer je Stardock.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  6. #6

    Re: Zastita i naplacivanje

    Ja te izdavače ne kužim, žale se na pir.ate, a nisu se sjetili da su možda oni sami potakli njih da to rade, cd košta vani i po 1 cent (na veće količine), i sad da su oni mogli napravili sljedeće kupili 1 000 000 takvih cd-a [dvd-a]Si stavili igru na razumnih 5$ (oko 25 kuna) potreba za piratstvom nebi postojala, svatko bi i kupio igru koju želi, usto možda bi i developeri imali veće zarade jer bi više ljudi uzelo igru, ovako igra dođe 350 kuna te tu igru kupuju samo oni kojima lova curi iz džepova, a tih u ovo doba i nije previše, da razjasnim pir.atstvo nije propast game industrije nego oni sami!!!

    Avatar pronađen

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao No smoking
    Ja te izdavače ne kužim, žale se na pir.ate, a nisu se sjetili da su možda oni sami potakli njih da to rade, cd košta vani i po 1 cent (na veće količine), i sad da su oni mogli napravili sljedeće kupili 1 000 000 takvih cd-a [dvd-a]Si stavili igru na razumnih 5$ (oko 25 kuna) potreba za piratstvom nebi postojala, svatko bi i kupio igru koju želi, usto možda bi i developeri imali veće zarade jer bi više ljudi uzelo igru, ovako igra dođe 350 kuna te tu igru kupuju samo oni kojima lova curi iz džepova, a tih u ovo doba i nije previše, da razjasnim pir.atstvo nije propast game industrije nego oni sami!!!
    Nije dobra racunica jer nisi uracunao cjenu razvoja igre
    Ali da, po svakoj racunici cjene igara su prevelike.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  8. #8
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Zastita i naplacivanje

    Cak i 3DGAMEMAN misli da su igre preskupe. I hope this answers your questions and keep your questions comming...


  9. #9
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao megalodon
    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Naravno da će stavljati zaštitu jer ljudi moraju od nečeg živjeti!Koliko je dosad ljudi nelegalno nabavilo hrpe igara,i tako teško oštetilo vrijedne programere i dizajnere i prisililo ih da se zatvore!
    Nemam pojma jesi ozbiljan, ali krenucu od ovoga.
    Gledajmo realno, 90% 'pir.ata' koji skidaju igre sa inih sajtova svakako nece kupiti te igre ako ih ne budu mogli ilegalno igrati, i koji je onda gubitak?
    Molim te objasni zašto netko ne bi kupio igru ako je ne bi mogao nelegalno igrati,i što je uopće "nelegalno igranje"?

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    Nemoj ovdje, ovo je ozbiljnija tema, molim te
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zastita i naplacivanje

    Yea, let's spam again!

    A sad mrvicu ozbiljnije. Samo rezanje cijena igara(posebice u Europi gdje ima hrpa dodatnih nameta) i povecanje njihove kvalitete ce snaznije utjecati na smanjenje p.i.r.a.t.e.r.i.j.e.SSto se tice spomenute aviosimulacije, to je samo jedan vid cloud computing-a. Dakle, sve je na serveru, a korisnici koriste streaming. Ovo je ok za razne netbook aplikacije, jer mali prostor na HD-u ne moras popunjavati programima, a mozes ih koristiti, ali mislim da ipak nema sto traziti u gaming-u.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    Nije sve na serveru, ti instaliras igru a SP i MP profil moras downloadat svaki put kad krenes igrati, inace je uopste ne mozes pokrenuti.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zastita i naplacivanje

    OK, nije sve na serveru. Ali moras priznati da pomalo lici na taj koncept. Cini mi se da je ova igra test moze li se cloud computing progurati u gaming. Ako masa bude igrala, ocekuje nas gomila ovako prezentiranih igara.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  14. #14
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: Zastita i naplacivanje

    Ne, ne liči.
    Cloud computing (i Cloud gaming) korisniku nude da uz relativno slab hardware i malo prostora na hard-disku koristi poprilično zahtjevne aplikacije, ova igra ne nudi to već jednostavno prisiljava korisnika da se spaja na internet i njihov server svaki put kada želi igrati igru.
    Istu stvar radi i Steam s tom razlikom da on barem nudi opciju da možeš igrati SP kada ti želiš.

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zastita i naplacivanje

    OK. Necu se prepucavat'. Koncept Rise of Flight-a mi se ne svida i to je u konacnici jedino sto sam htio reci.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Zastita i naplacivanje

    Oni su napravili igru i imaju svako pravo u nju implementirat zastitu za koju smatraju da je za njih najbolja...

    I zato ako nekome neka igra ne pase zbog grafike/igrivosti/zastite neka kupi drugu koja ce mu se svidjat.

    Ako mu se ne svidja niti jedna neka pronadje drugi hobi jer igre nisu ucjet necije egzistencije vec cisti luksuz
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zastita i naplacivanje

    Naravno ,imaju puno pravo staviti zaštitu koju god žele ali morali bi i jednostavnim i razumljivim jezikom u potpunosti objasniti o kakvoj se zaštiti radi tako da korisnik ne nasjedne.

    Moje iskustvo .Jedan od rijetkoh originalnih softvera koje sam ikada kupio i odmah ogromno razočarenje i frustracije.Prije nekih 4 godine sam kupio ( na ženino kvocanje ) učilicu za 1. osnovne.I sve divno i krasno .Osim ako ne promjeniš matičnu ploču ...i eto problema.Instalacijski ključ više ne vrijedi...HEJ , kupio original i ne mogu ga koristiti.Ok. nazovem službu za korisnike i javi se neka ženska kojoj je teško govoriti od lijenosti .Objasnim problem i ona meni fino odgovori da ću dobiti novi instalacijski kljuć ako dođem do njih sa original kutijom i meidjem te ako predočim račun da sam kupio novu matičnu .Poludio sam .Žena mi je naravno poklopila slušalicu i više ju nije ni dizala.Ali satavio sam jedan fini mail koji sam poslao na adresu direktora i zaprijetio objavljivanjem njihove poslovne politike na svim mogućim domaćim forumima kao neki novi kupac nebi jednako nasjeo.Dobio sam novi kljuć isti dan uz ispriku...pas mater , hebu te za tvoje novce.Da su napisali na kutiji da koriste aktivacijski ključ koji se zalijepi za tvoju mac adresu na mrežnoj kartici ne bih nikada kupio to govno i dao skoro 300 kn. Neka stavljaju zaštitu kakvu žele ali neka te i točno obavijeste o toj zaštiti.Ni manje ni više.

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    @kulamasta
    Tu se donekle slazem, ali ovdje govorimo uopste o poslovnim principima. Prvo, oni ti za nepotpunu igru naplate punom cjenom, i onda ti nude opciju da jos placas da bi dobio potpunu igru.
    Drugo, moras imati internet konekciju i moras registrovati igru, zato sto su oni paranoicni i zele zgrnut sto je vise moguce para. Naravno, oni imaju pravo uradit sta hoce, ali ovdje se cisto pljuje na takav poslovni model, u kojem najvise stete imaju oni koji kupe tu igru legalno.
    I da, logika ti nije bas najbolja. Benzin je poskupio. Nemoj onda vozit auto, to je ionako luksuz a pjesacenje je zdravije. Gradski prevoz je poskupio. Opet isti princip, pjesacenje je zdravije. Turisticke agencije su digle cjenu putovanja. Putovanja su luksuz, nemoj putovat, ostani kuci.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao megalodon
    @kulamasta
    Tu se donekle slazem, ali ovdje govorimo uopste o poslovnim principima. Prvo, oni ti za nepotpunu igru naplate punom cjenom, i onda ti nude opciju da jos placas da bi dobio potpunu igru.
    Drugo, moras imati internet konekciju i moras registrovati igru, zato sto su oni paranoicni i zele zgrnut sto je vise moguce para. Naravno, oni imaju pravo uradit sta hoce, ali ovdje se cisto pljuje na takav poslovni model, u kojem najvise stete imaju oni koji kupe tu igru legalno.
    I da, logika ti nije bas najbolja. Benzin je poskupio. Nemoj onda vozit auto, to je ionako luksuz a pjesacenje je zdravije. Gradski prevoz je poskupio. Opet isti princip, pjesacenje je zdravije. Turisticke agencije su digle cjenu putovanja. Putovanja su luksuz, nemoj putovat, ostani kuci.
    Apsolutno se slazem, ako si necu moc priustit benzin ici cu pjeske, drugim rjecima, izmedju kruha i benzina biram kruh
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    331

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Naravno da će stavljati zaštitu jer ljudi moraju od nečeg živjeti!Koliko je dosad ljudi nelegalno nabavilo hrpe igara,i tako teško oštetilo vrijedne programere i dizajnere i prisililo ih da se zatvore!

    Koristim samo legalni software i nemam nista protiv zastita, ali nikadSnecu platiti proizvod sa paranoicnom i debilnom zastitom,poput navedene.
    npr. imao sam preorder za fenomenalni Mass Efect ali sam odustao od postene kupovine i nabavio ilegalca ,jedinog koji je bio instaliran na mom pc-ju.
    Najbolja zastita je kvalitetan proizvod!

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao Duga
    @kulamasta - naravno da oni mogu staviti sto hoce na igru, ali mislim da bi trebala imati napomena najmanje velicine ESRB-a ili onoga u kutu PC DVD/CD i to, s natpisom kako koristi posebnu zaštitu koja zahtjeva konekciju na internet, a ne da negdje u kutu fontom 6 u pizdi materini pise "random sadrzaj internet connection required drugi random sadrzaj", ako i to uopce igdje pise.

    Ako kupim orginal koji nije iskljucivo online, onda valjda ocekujem da igru mogu instalirati i pokrenuti bez interneta, jer uglavnom MP igre imam kada interneta ima, a SP kada imam problema s istim (a u zadnje vrijeme se cesto desava).
    I sa ovim se apsolutno slazem

    @SYBELIUS

    Ako neces platit proizvod sa debilnom i paranoicnom zastitom, tvoje pravo; al tada nije rjesenje ukrast taj proizvod, vec kupit proizvod koji ti pase
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  22. #22

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Naravno da će stavljati zaštitu jer ljudi moraju od nečeg živjeti!Koliko je dosad ljudi nelegalno nabavilo hrpe igara,i tako teško oštetilo vrijedne programere , dizajnere i đubrad koja naplaćuje igre 400 kn i prisililo ih da se zatvore!
    ispravljeno^^

  23. #23
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zastita i naplacivanje

    Da li je krađa ako ja sa svog balkona gledam nogometnu utakmicu za koju bi inače morao platiti kartu ...jer da je ne vidim sa svog balkona svejedno neSbih kupio kartu i otišao na utakmicu.

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zastita i naplacivanje

    Problem s ovom igrom je u tome sto su oni ovu suludu zastitu stavili na aviosimulaciju koja ima 2 aviona i par misija. Mogu shvatiti da ima likova koji bi i ovo pokusali p*ratizirati, ali mi se ipak cini da malo pretjeruju. Mislim, mogli bi onda i svi ostali developeri naplacivati svoje demoe i stititi ih Starforce-om ili vec necim.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Da li je krađa ako ja sa svog balkona gledam nogometnu utakmicu za koju bi inače morao platiti kartu ...jer da je ne vidim sa svog balkona svejedno neSbih kupio kartu i otišao na utakmicu.
    Upravo je to poenta sve pirat.ije i sve price oko nje. Onaj ko je nabavi ilegalno svakako nece kupit tu igru ako je ne moze nabavit ilegalno, ovo vazi za 90% slucajeva t.j igara, stoga nema poente pricati o njihovom gubitku. Sto je neko rekao, najbolja zastita od piratije je odlican MP.
    Takodje, bacite pogleda na Paradox Interactive i nihove proizvode.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Da li je krađa ako ja sa svog balkona gledam nogometnu utakmicu za koju bi inače morao platiti kartu ...jer da je ne vidim sa svog balkona svejedno neSbih kupio kartu i otišao na utakmicu.
    Ne, to nije kradja, ali da si usao na stadion bez karte a druge "budale" su tu istu kartu kupovale, tada bi to bila kradja.

    Argument koji se cesto poteze, da nisak skinuo igru ionako ju nebi kupio, ne drzi vodu.

    Skidanje igara je zabranjeno... I to s razlogom... To je jedino bitno u cijeloj prici... A sada bi li ti nju igrao ili nebi, bi li ti nju kupio ili ne, to nikoga ne zanima i potpuno je irelevantno.
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zastita i naplacivanje

    Zaboli me za njih jednako kao što njih zaboli za mene.

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Zastita i naplacivanje

    Nazalost, dosta zakona se pise u cilju da korporacije mogu izvuci sto vise para, stoga ne, ne treba slijepo postovat zakone. Kladim se da bi ti i 50ih u Americi podrzavao segregaciju, jer hej, to je zakon i postoji sa svrhom.
    Meni bi bilo zao da ti ljudi ne ostvare profit, ali njihov trud se dobro naplati i ne vidim zasto bi ih zalio sto ne zarade jos vece pare, pogotovo kad pribjegavaju ovako bezobraznim nacinima.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  29. #29
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Skidanje igara je zabranjeno... I to s razlogom... To je jedino bitno u cijeloj prici... A sada bi li ti nju igrao ili nebi, bi li ti nju kupio ili ne, to nikoga ne zanima i potpuno je irelevantno.
    Da, očito da to nikoga ne zanima jer je fora u tome što te zaštite neće naštetit onima koji skinu, već ponosne vlasnike originala. I neznam za vas, ali po meni je krađa ako se ukrade original iz dućana recimo (jedna je strana na gubitku, a jedna na dobitku) dok kod skidanja to nije slučaj.

  30. #30
    Moderator Fight fire with fire croat1gamer's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Digging deeper.
    Postova
    12.017

    Re: Zastita i naplacivanje

    = Citat = Izvorno postao Raz
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Skidanje igara je zabranjeno... I to s razlogom... To je jedino bitno u cijeloj prici... A sada bi li ti nju igrao ili nebi, bi li ti nju kupio ili ne, to nikoga ne zanima i potpuno je irelevantno.
    Da, očito da to nikoga ne zanima jer je fora u tome što te zaštite neće naštetit onima koji skinu, već ponosne vlasnike originala. I neznam za vas, ali po meni je krađa ako se ukrade original iz dućana recimo (jedna je strana na gubitku, a jedna na dobitku) dok kod skidanja to nije slučaj.
    Krades intelektualno vlasnistvo na igru.
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ja ne bih mogao raditi ili biti u isto prostoriji s toliko napornim likom koji sve zakomplicira.

Slične teme

  1. Zastita
    By 100EURO in forum Software
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 15-07-2008, 09:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •