Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 135

Tema: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

  1. #1

    Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Što više vremena mladi provode za računalom to su u slabijim odnosima s prijateljima i obitelji. Djeca i mladi koji velik dio svog vremena provode igrajući PC igre, slabo su povezani s prijateljima i obitelji, pokazala je nova studija, javlja ScienceDaily.

    Istraživanje koje je dovelo do ovog zaključka proveo je Alex Jensen, student sa sveučilišta Brigham Young uz mentorstvo Laure Walker.

    Gameri imaju slab odnos s prijateljima i obiteljiStudija je provedena na podacima o čak 813 mladih osoba, a pokazala je da što su više vremena mladi proveli za računalom, to su u slabijim odnosima s prijateljima i obitelji.

    Stručnjaci rezultate svoje studije objašnjavaju time da se mladi povlače iz društva kako bi igrali igrice, ali da dio njih, koji već ima problema sa socijalizacijom bježe u virtualne svjetove i na taj način provode svoje vrijeme.

    Ipak, studija je pokazala da igranje igrica utječe na društveni život 'gamera' samo ako on u igranju pretjeruje. Sudeći prema istraživanju, umjereni igrači nemaju problema u odnosima s okolinom.

    Rezultati su pokazali da su osobe sklone igranju kompjuterskih igrica također sklonije prekomjernoj konzumaciji alkohola i cigareta pa i droga.

    ovo sam pročitao na jednoj stranici...Igram 15 sati dnevno igre...i nikada nisam niti poželio alkohol,droge i cigarete...

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Staro i prožvakano...
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  3. #3
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Staro i prožvakano...
    Dis

    Mislim da smo svi već zaključili da igre nemaju štetnog utjecaja na pojedinca, barem ne na onoga zdrave pameti.

  4. #4

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    čujte...ovaj članak je vrijedan diskusije...no sigurno će se naći i pokoji čoban koji će se protivit ovome...

  5. #5
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao guessWhosback
    Igram 15 sati dnevno igre...i nikada nisam niti poželio alkohol,droge i cigarete...
    Izrazito pohvalno.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    Staro i prožvakano...
    Naravno, ali je ovo jedna od rijetkih tema oko koje se velika vecina gamera moze sloziti. Osim onih sto su otisli u komune za odvikavanje od i.g.r.i.c.a.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  7. #7
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao guessWhosback
    čujte...ovaj članak je vrijedan diskusije...no sigurno će se naći i pokoji čoban koji će se protivit ovome...
    Ma nemamo ništa protiv teme, ali je takvih tema valjda barem 10 komada otvoreno... ako ne i više. Ali dobro... carry on, ima tu nekih novijih forumaša koji nisu izrazili svoje mišljenje.

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao guessWhosback
    Igram 15 satiSdnevno igre...i nikada nisam niti poželio alkohol,droge i cigarete...
    Ako ovako nastaviš slijedi ti sjebana kičma , pretilost , sjeban društveni život , poremećeni obiteljski odnosi...sve u svemu neki od tipičnih simptoma ovisnosti...možda bi ti manje štetilo da popušiš 10 cigareta dnevno i da se napiješ 2-3 puta mjesečno barem dok si mlad ( tj. za koju godinu kada izađeš iz puberteta ). Igrati se stigneš i poslije tridesete .

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    ^To što raz reče.

    Nema smisla održavat ovu temu jer je prožvakana u 300 drugih tema. Vidjet ću u kojem smjeru ide pa ovisno o tome lockat.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  10. #10

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    znam...no dosta puta i odem na igralište...treniram soccer...no definitivno,PC igre su moja ljubav...i radim sklekove dosta često...trbušnjake isto...

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    = Citat = Izvorno postao guessWhosback
    Igram 15 satiSdnevno igre...i nikada nisam niti poželio alkohol,droge i cigarete...
    Ako ovako nastaviš slijedi ti sjebana kičma , pretilost , sjeban društveni život , poremećeni obiteljski odnosi...sve u svemu neki od tipičnih simptoma ovisnosti...možda bi ti manje štetilo da popušiš 10 cigareta dnevno i da se napiješ 2-3 puta mjesečno barem dok si mlad ( tj. za koju godinu kada izađeš iz puberteta ). Igrati se stigneš i poslije tridesete .
    Stvari koje si spomenuo su gadne, ali bas preporuciti nekome da pije ili pusi... ozbiljno sumnjam da je to zdravije.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Tko se ne izživi u mladosti nadoknađuje to u starosti...kada je najmanje potrebno.

  13. #13
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Tko se ne izživi u mladosti nadoknađuje to u starosti...kada je najmanje potrebno.
    Ja se nisam izživio u mladosti no nekako sumnjam da ću i u starosti, mislim ako je nekome draži mir i tišina u subotnje večer umjesto hodanja na pijanke zašto ne?

  14. #14

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Ma treniram ja nogomet u NK Nuru...muslimanski klub koji je i najjeftiniji...ali svejedno održavam formu...i nikada nisam niti probao alkohol i cigarete,a kamoli drogu...nisam ja među onim tipovima koji se furaju na naušnice i cigarete i opijanje...slušam i metal,ali i klasičnu glazbu...dobar sam u školi...među boljima sam u razredu...budem upisao V.gimnaziju...izađem sa dečkima vani,odigram koji ulični turnir u nogometu kada stignem...Ali mi je među boljim stvarima kada se idemo voziti na biciklima...na duge rute...od Žitnjaka pa do trga bana Jelačića...imam curu...idem u kino...na Bundek kada stignem sa njom...i mrzim tipove koji te pitaju:Jesi ikada bario curu?ako odgovoriš da nisi,onda ti slijedi odgovor:Ma ti si pederčina!

  15. #15

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Da,naušnice su jako štetne.
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  16. #16

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Nisu...ali ne bih volio se pridružiti mom frendu koji svako malo kupuje rabljene naušnice...i ne volim infekcije...

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Tko se ne izživi u mladosti nadoknađuje to u starosti...kada je najmanje potrebno.
    Ili se ovisnosti nastave od tinejdzerskih dana pa sve do starosti. U mom mjestu primjera koliko hoces. U birtiji je raspon godina od 15, ako ne i manje, pa sve do kronicnih alkosa u 60-ima. Hrpa ih je i umrla sto od raka sto od srcanih. Najbizarniji primjer: tip se utopio u lokvi vode jer je bio toliko pijan da se nije mogao pomaknuti. Odoh debelo u offtopic. Sorry.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Ne znam...meni bi bilo krivo ko psu da sam ko klinac cijeli dan visi ispred kompa...nekada je takvo gubljenje vremena i života bilo nezamislivo.Sa 13 godina sam po cijeli dan bio vani sa vršnjacima.Kasnije su se takva društva pretvarala u nerazdvojne škvadre .Danas kad se sjetim toga ne žalim za ničime.

  19. #19
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Tipična,glupa,dosadna tema u kojoj svi imaju iste zaključke - sve su to gluposti,i ovisi o pojedincu koliko će igranje i.gr.ica utjecati na njegov društveni status.

    Inače,bolje je zapaliti koju cigaretu uz dobro društvo,te tu i tamo ( 1-2x mjesečno ) pretjerati sa alkoholom,nego sjediti 15h dnevno za kompom.
    Sad će mi netko reći da preporučujem cigarete i alkohol,ne,dapače bilo bi najbolje da se to izbjegava,ali osobno bih radije umro od nekakve boleštine izazvane pušenjem ili alkoholom u znanju da sam proživio život,nego doživio duboku starost sa debelim naočalama i malom mirovinom koju potrošim na kupovanje novih i.gr.ica.

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    @ bezimeni - nemam nista protiv toga da se ljudi druze, upoznaju se, postanu skvadra i slicno... I ja sam kao klinac visio s likovima iz moje ulice. Medutim, smeta mi kada ljudi govore glup si sto igras, ovisan si i slicno, a s druge strane pusenje i opijanje je OK.

    @ K4ciga - vidis nas dvojica jednostavno imamo potpuno suprotan pogled na svijet. Ja bih radije igrao igre i u penziji, no riknio od raka. No ocigledno se necemo dogovoriti pa let's just drop it.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Nitko nije rekao da je pušenje i opijanje ok.To od mene nisi čuo. Napisao sam da bi MOŽDA manje štetilo ponekad se napiti ili popušiti koju nego sjediti 15 sati ispred kompa .To sam napisao samo zato jer ovo dijete što je otvorilo temu smatra da radi nešto ispravno i pravično ...dok je ostatak , većina vršnjaka sa tipičnim tinejđerskim ponašanjem u krivu. Ne , pušenje i lokanje je štetno ali i cjelodnevno sjedenje ispred kompa je štetno.Onaj tko to ne može priznati samome sebi i ostalima je ovisnik u proicanju i trati vlastitu mladost na najgori mogući način .

  22. #22
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Iako i sam znam dosta provest sjedeći za računalom, slažem se da baš i nije najzdravije te da bi se neke granice trebale znat. Isto vrijedi i za alkohol te pušenje.

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    @ bezimeni - nisam konkretno ni mislio da si ti izjavio takvo nesto. Sorry ako je tako ispalo. Mislio sam na uvijezeno misljene u drustvu, gdje si jos uvijek veci cudak ako si ovisnik o igrama, no ako si ovisnik o alkoholu. Naravno da nije zdravo sjediti 15h za kompom i to od mene suprotnu tvrdnju nikad nitko nece cuti.

    Malo je kasno za rasprave, odoh spavat', ako bude sutra ove teme, a kako je krenulo nece, uvijek mozemo nastaviti raspravljati. Good night and good luck!
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  24. #24
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao guessWhosback
    ovo sam pročitao na jednoj stranici...Igram 15 sati dnevno igre...i nikada nisam niti poželio alkohol,droge i cigarete...
    a imaš vremena podgrijavati pizzu ŽENAMA?

    ti SRAMOTO za gamersku RASU.


















    inaće, mal' lolam na ove harkor gejmere koji misle da su posebniji od drugih jer igraju igrice na pc-u. lol :c.
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  25. #25
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pakao
    Postova
    4.571

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    mislio sam da je to forum prosao 2k6e

  26. #26
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    A glupo je raspravljat o tome, sve ovisi kakva si osoba. Tesko da te komp moze drasticnije promijeniti; mozda moze utjecati na neke stvari.
    Ako si lud, divljak ili slicno komp te nece smirit. Takodjer, ako si povucen i nerdy ostat ces isti ili jos vise nerdy i povuceniji.

    Najbolje je nac zlatnu sredinu. Za sebe sam uvijek govorio da dobro balansiram izmedju toga. Iako, to se sve odnosi na klince. Kad odrastes, dodju zena, djeca, posao...nema vise ni govora o tome. Ali nastojat cu da gaming cim duze egzistira u mom zivotu, na kompovima cu tak provest cijeli zivot pa zasto ne bi i zaigrao koji put.

    Ako zena i djeca dopuste naravno xD
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  27. #27
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    prva šupa desno
    Postova
    300

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    nereo ne seri sta je bilo sinoc... kada si se digo i razbijo kucu xD
    Lenkota Production Films

  28. #28
    Banner No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Archbishop Lazarus' lair
    Postova
    5.316

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    = Citat = Izvorno postao guessWhosback
    čujte...ovaj članak je vrijedan diskusije...no sigurno će se naći i pokoji čoban koji će se protivit ovome...
    JA!

    Slažen se sa onin člankon, ne vidin zašto nebi...
    Ako neko igra previše igre, stvarno nema prijatelja i ne druži se...
    Pogledajte samo one igrače WOW-a...

    Neki i danonoćno side i igraju.
    Pa t ireci da to nije istina.
    Naravno, ima i takvih koji su na kompjuteru ono samo povremeno da se zabave na kojoj igri.
    To su ljudi.

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind Horny Devil's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    2.299

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Posto sam jucer zaspamao temu bezveznim prepucavanjem(zbog cega se jos jednom ispricavam svima) red bi bio da napisem svoje misljenje vezano uz naslov teme. Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e? Nekako mi se cini da je ljudima uvijek lakse pljucnuti na nesto sto nikad nisu vidjeli, isprobali ili jednostavno ne razumiju. Sjecam se pucnjave u Columbine-u. Svatko je imao svoju teoriju sto je pokrenulo pucnjavu(kao sto se moze vidjeti u Moore-ovom Bowling for Columbine). Ako sam dobro zapamtio u kucama dvojice klinaca-ubojica je pronadena hrpa oruzja, nacisticka propaganda i Quake(ili Quake 2). Razmisljanje je bilo sljedece: hrpa oruzja - ljudi imaju pravo na zastitu, nacisticka propaganda - ljudi imaju pravo na izrazavanje misljenja, popularna pucacina iz prvog lica - proizvod koji je dosao iz ruku samog Sotone(Carmack-a? ). Dakle moze se doci do zakljucka, da je najlakse za sra*a optuziti ono o cemu najmanje znas, u ovom slucaju igre i gamere.
    Through this fog they came along
    Dark creatures singing a terrible song

  30. #30
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    PcPlay Forum
    Postova
    515

    Re: Zašto uvijek krive nas gamere za svako sra*e???

    Ja sam napravio vec temu za ovo. Zove se "Kampanje protiv igara". Ajd Lockajte.
    Ljudi moji, ja nemam internet. Sve postove sam napiso sa tuđih računala koje imaju internet. Priča se da ću ga uskoro dobiti. Drž'te mi fige.

Slične teme

  1. Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-03-2011, 19:29
  2. Posao za gamere
    By Wespen in forum Gaming općenito
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 15-07-2010, 11:57
  3. Samo za gamere iz šibenika......HELP!
    By GODSKILLER in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 11-03-2009, 01:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •