Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Brojevi

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    iznad ctrl...
    Postova
    17

    Brojevi

    Brojevi se mogu prikazati u različitim brojevnim sustavima, dekadskom, oktalnom i heksadekadskom. Dekadski sustav poznat je većini običnih smrtnika, ali ja ću vam pokazati kako koristiti oktalne brojeve (većina iskusnijih programera ovdje zna ali za one koji neznaju | pod ovo ne smatram da sam ja iskusan programer jer sam ja tek počeo učiti).
    Oktalni brojevni sustav ograničen je na 8 znamenki (0,1,2,...,6,7) tako da svaka znamenka ima 8 puta veću „težinu“ od svog desnog susjeda dok u dekadskom ima 10 puta veću težinu.
    npr.

    Nadam se da ste shvatili ako nije dobro objašnjeno (a mislim da nije jer sam samo na brzaka napisao) molim da komentirate i pitate, feel free to comment!

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Brojevi

    Ovo je trebao biti nekakav tutorial ali ispalo je manje od standardnog posta Ako želiš napisati tutorial (tj. koliko vidim potvrditi svoje stečeno znanje) bolje nauči više i napravi jedan veći tutorial koji će osim više koristi i sadržaja imati i više smisla tebi i drugima.

  3. #3
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Brojevi

    I obavezno stavi oznaku baze u dolje desni ugao broja.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •