Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 37

Tema: podloga za miš

  1. #1
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    podloga za miš

    evo ovako,koristim logitechov optički miš (neznam model ) i primjećujem da mi u zandje vrijeme sve češće zna zaštekati, skroz na kratko ali mi baš smeta ( ja ga pomičem a strelica stoji), mjenjao razne podloge koje sam našo doma ali čini se da su sve potrošene baš na sredini jer baš osjetim kako se teže miče po sredini podloga nego po rubovima pa ako može neki prijedlog podloge koja bi bila dobra baš za optički, iz dućana u zagrebu, a cijena da se vrti onako do 70-ak kn max ako je moguće ili jeftinije
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  2. #2
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Aeron naš svagdašnji
    Postova
    103

    Re: podloga za miš

    Ako si mijenjao razne podloge i na svima isto, moguće da ti nije do podloge.
    Najbolje probaj bez podloge jer moguće je da ti je otišao senzor u mišu. Vrlo moguće ako je miš star a bio jeftin.
    Ako je to, morat ćeš novi miš, sorry.

    Al evo ako si baš siguran da je do podloge; ako paše iz Linksa, pogledaj Sharkoon podloge.
    Dobre su, a koštaju od 50 - 65 Kn.
    http://www.links.hr
    AMD FX-8120 | Asrock 990FX Extreme3| 2x 4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance | XFX HD6870 1GB | HITACHI 500GB + Seagate 160GB | OCZ SXS 500W | Antec Three hundred | LG DVD-RW 20x SATA | Samsung 226BW | Logitech Wave | MX518 @500Hz | Logitech x530 5.1

  3. #3
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    831

    Re: podloga za miš

    ma 99 % sam siguran da je do podloge jer probavao sam na raznim koje sam našo doma po kući korištene naravno i na svakoj zapinje i teže se miče po sredini baš dok po rubovima klizi brže i puno lakše , miš još nema ni godinu dana a nije bio baš neki jeftinjak tipa 40kn ali ni ništa specijalno pa pretpostavljam da nije u njemu problem :d
    C2D E8400 @3.6 GHz + Scythe Katana 3 / Gigabyte GA-EP45-DS3 / Gainward HD 4850 512 MB/ 2 x 2 GB Kingmax DDR2-800 / WDC 640 GB / Corsair 450 W / LG W2361 23'' Wide / Logitech 5.1 X-530 / Chillstream / W7 Ultimate64bit

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postova
    373

    Re: podloga za miš

    pa , koji je mis ?

    moja preporuka za podlogu je razer goliathus speed

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: podloga za miš

    Optike su zeznute (osim na 518ici, ona ima ultra dobru optiku).

    Ako ti je miš star, zamjeni ga sa novim sa laserskom optikom.

    Ide po svemu (osim po staklu, ali neki idu i po staklu).

    Ovaj moj nejde po staklu, ali na svemu drugome, majka.

    Koristio sam podlogu, ali sad više ne, na drvenom stolu klizi kao beba.

    Još sam stavio 4 dodatne platinaste podloge, da bolje klizi (imam još cca 10cm, kupio 20cm preko PCE foruma od nekog prije 2-3 godine, evo poslikam).

    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  6. #6

    Re: podloga za miš

    Bok, pitanje jedno.. koju podlogu za miš kupiti i zašto? Jel mi isto da kupim za 50 ili 150 kuna? Dajte mi neki savjet i razlog zasto kupit skuplje.
    Hvala

  7. #7
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: podloga za miš

    Ja sam kupio za 50 kuna Sharkoon Keto i meni je super. Ne vidim za šta bi trebalo izdvajati više, već mjesecima je imam, podrapala se nije, po stolu ne skliže, miš fino klizi po njoj, jedino šta prašinu nakuplja, ali to je možda zato jer je crna pa se lakše vidi.

  8. #8
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: podloga za miš

    Bitno je da je dovoljno velika i udobna te da se lako održava i ne raspada.
    Sve dok ne bježi po stolu i čuva ti ruku dobra je, a ako imaš neki miš kojem senzor ne voli podloge - promijeni miš.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: podloga za miš

    Ako ima besmislenije robe na tržištu onda je to brandirana i preskupa podloga za miš. Ni ne sumnjam da će sad jedan marijanović ili neko drugi počet vadit neke podatke koje moraš dokazivat na papiru s pitagorinim poučkom ili nešto tako jer valjda golim okom razlike nema.

    Ja koristim već godinama nešto slično ovom i boguje. Meka za dlan. Ima ga valjda u svakom drugom dućanu informatičke opreme i cijena se vrti oko 30kn.



  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: podloga za miš

    Ja imam Razer Goliathus jer sam ulovio na ebayu za 40-50 kuna, kod nas je tad koštala ta ista oko 150kn.

    Uzmi neku do 50 kuna i bez brige si.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni_v2.0 Pregledaj post
    Ako ima besmislenije robe na tržištu onda je to brandirana i preskupa podloga za miš. Ni ne sumnjam da će sad jedan marijanović ili neko drugi počet vadit neke podatke koje moraš dokazivat na papiru s pitagorinim poučkom ili nešto tako jer valjda golim okom razlike nema.

    Ja koristim već godinama nešto slično ovom i boguje. Meka za dlan. Ima ga valjda u svakom drugom dućanu informatičke opreme i cijena se vrti oko 30kn.

    Ta je možda premala za gaming.

  12. #12
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: podloga za miš

    Moja podloga je 25x19 cm otprilike i koristim samo bližu polovicu. Zavisi o DPI miša vjerojatno.

  13. #13
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Ja sam kupio za 50 kuna Sharkoon Keto i meni je super. Ne vidim za šta bi trebalo izdvajati više, već mjesecima je imam, podrapala se nije, po stolu ne skliže, miš fino klizi po njoj, jedino šta prašinu nakuplja, ali to je možda zato jer je crna pa se lakše vidi.
    Ja bih Sharkoon Keto također preporučio, ali pošto sam budala sebi gledam uzeti ovu http://www.overclockers.co.uk/showpr...odid=GS-009-ZW, i sutra kupujem Steelseries Kana V2 miš sa Avago 3090 sensorom koji će leći na nju.

  14. #14
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni_v2.0 Pregledaj post
    Ako ima besmislenije robe na tržištu onda je to brandirana i preskupa podloga za miš. Ni ne sumnjam da će sad jedan marijanović ili neko drugi počet vadit neke podatke koje moraš dokazivat na papiru s pitagorinim poučkom ili nešto tako jer valjda golim okom razlike nema.

    Ja koristim već godinama nešto slično ovom i boguje. Meka za dlan. Ima ga valjda u svakom drugom dućanu informatičke opreme i cijena se vrti oko 30kn.

    Ta podloga kao podloga za senzor nije loša, samo no što na njoj nevalja je to sranje koje zovu gel/naslon.
    To pomaže samo u slučaju da ti je podlaktica naslonjena na nešto više od razine podloge (recimo nasloni za ruke na stolcima ako su višlji od stola), u protivnom doslovno uništava zapešće. Ako ti to ne uzrokuje crvenilo, bolove a kasnije i probleme s suženjem karpalnog tunela onda ti ništa ni neće.

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Ta je možda premala za gaming.
    Jeste. Koristio sam ju. Za high sens je ok, al za low sens i slično je premala. I nije baš nepomjerljiva kada se stavi na relativno gladak stol.

    = Citat = Izvorno postao Vedro Pregledaj post
    Ja bih Sharkoon Keto također preporučio, ali pošto sam budala sebi gledam uzeti ovu http://www.overclockers.co.uk/showpr...odid=GS-009-ZW, i sutra kupujem Steelseries Kana V2 miš sa Avago 3090 sensorom koji će leći na nju.
    Nemoj Kanu brate, to je smeće kakvog nema.
    Evo malo da ne ostane sve na riječima:
    https://www.youtube.com/watch?v=HsG7gknKFII
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  15. #15
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post


    Nemoj Kanu brate, to je smeće kakvog nema.
    Evo malo da ne ostane sve na riječima:
    https://www.youtube.com/watch?v=HsG7gknKFII
    Ovaj dole kaže da valja. Omron switch i Avago 3090.
    Imao sam prvu verziju.




  16. #16
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post


    Nemoj Kanu brate, to je smeće kakvog nema.
    Evo malo da ne ostane sve na riječima:
    https://www.youtube.com/watch?v=HsG7gknKFII
    btw, nisam ti pogledao video, niti namjeravam. Ja ću ti reći da li valja za mjesec dana.

  17. #17
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    Jebate, sad sam igro pola ure CoD. Brži sam, mnogo sam brži...
    G5 laserski je stari miš bio.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni_v2.0 Pregledaj post
    Ako ima besmislenije robe na tržištu onda je to brandirana i preskupa podloga za miš. Ni ne sumnjam da će sad jedan marijanović ili neko drugi počet vadit neke podatke koje moraš dokazivat na papiru s pitagorinim poučkom ili nešto tako jer valjda golim okom razlike nema.

    Ja koristim već godinama nešto slično ovom i boguje. Meka za dlan. Ima ga valjda u svakom drugom dućanu informatičke opreme i cijena se vrti oko 30kn.

    prekini srat, podloge se krecu oko 100-150 kuna, steelseries radi dobre podloge, nikakve jebene formule ne budi nadobudan sa iritantnim pizdarijama, ta podloga sa dlanom je najgora stvar izumljena u povijesti osobnih računala, kao i tipkovnica sa naslonjacem za ruke, da koristis pc duze vrijeme vrlo vjerovatno bi zavrsio na operaciji.
    kako ironicno sa tim casual uletom i onda preporucis podlogu od koje ces dobit carpal tunnel. i ima odvratnu teksturu i dolazi u kineskoj kesici

  19. #19
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: podloga za miš

    i nekih 10x10 cm je i vjerovatno koristis mis na 6000 dpia pa ces sad rec da ti netreba vise

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind Izgubljeni_v2.0's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    2.249

    Re: podloga za miš

    Daj nemoj me jebat da ti stvarno misliš da ti podloga za miš utječe na tvoju igru. Kriste. Normalna podloga se kupi do 50kn i veličine koje oćeš. Jel nekim ljudima stvarno toliko ispran mozak da misle ako ne plate podlogu 150kn da će im miš ić ko kroz blato? Cijene sam bome vidio da se nerijetko kreću i do 200-300kn i uobičajeno Razer i slični koji imaju neke preodvratne kakti "kul" slike koje su valjda ciljane za neiživljene 16 godišnjake, pa nebih od srama to držao na stolu.

    Za to kako će mi ruka otpast neznam, ali nisam kupio ona smeća na ebayu za dolar od neke spužve, nego u linksa već davno i kad naslonim ruku na taj gel on je fleksibilan, udubljuje se i prilagodi ruci. To mi izgleda bolje nego naslanje dlana na tvrdu podlogu. I crvenilo na ruci mi je nestalo upravo otkad takvu podlogu koristim. Ova koju ja koristim je veća i kockasta, ima dovoljno mjesta. Rekao sam slično tome, ne isto.

  21. #21
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: podloga za miš

    Vedro, tvoj propust ako ignoriraš Bryana s Tech YES City, lik stvarno ima dobre videe i doslovno testira sve i svašta (recimo plavo svjetlo monitora, utjecaj plavog svjetla na vid, kašnjenje kod monitora, ...) te radi vrlo profesionalno, metodički.

    Hansi, upravu si za veličinu podloge i za taj gel.

    Izgubljeni_v2.0, podloga ne utječe na igru (ne znam jel to Hansi misli, nisam primjetio da je naveo) ako nemaš neki miš s žnj senzorom koji se blesira ako podloga nije eto baš taj jedan jedini materijal koji njemu paše. I za cijenu štima, za 50 Kn se već može naći OK podloga, a preko 150 Kn baš i nema smisla, ne bi ni preko 100 imalo da kod nas ne drže prenapuhane cijene.
    Što se ruke tiče, dobro je što si prešao s tvrde plohe (najgore moguće, pogotovo ako je u pitanju još bio i brid stola) na podlogu s gelom. To je i bolje i udobnije nego tvrda ploha. Ono na što ti ja želim ukazati je to da takva podloga ipak i nije najbolje riješenje za prijelaz s tvrde plohe, da je bolje (pod time mislim zdravije!) preći na podlogu bez izbočenja a koja pruža dovoljnu dozu udobnosti (dakle u biti 4-6 miliemtara debela podloga od nekog oblika relativno glatke tkanine, kao primjer navesti ću Cooler Master Storm Speed RX Medium) jer i nakon nekog vremena uporabe podloge s gelom primijetiti ćeš da ti se na zapešću opet javlja crvenilo, samo da duže treba nego na tvrdoj plohi / stolu - npr nakon 3-4 sata igranja. Toga na podlozi bez tih izbočenja jednostavno nema, ne postoji, ne događa se. Govorim ti to kao netko tko je prešao s stolova na podloge s gelom pa na kraju na udobne ravne podloge bez gela. Ruke treba čuvati.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao Izgubljeni_v2.0 Pregledaj post
    Daj nemoj me jebat da ti stvarno misliš da ti podloga za miš utječe na tvoju igru. Kriste. Normalna podloga se kupi do 50kn i veličine koje oćeš. Jel nekim ljudima stvarno toliko ispran mozak da misle ako ne plate podlogu 150kn da će im miš ić ko kroz blato? Cijene sam bome vidio da se nerijetko kreću i do 200-300kn i uobičajeno Razer i slični koji imaju neke preodvratne kakti "kul" slike koje su valjda ciljane za neiživljene 16 godišnjake, pa nebih od srama to držao na stolu.

    Za to kako će mi ruka otpast neznam, ali nisam kupio ona smeća na ebayu za dolar od neke spužve, nego u linksa već davno i kad naslonim ruku na taj gel on je fleksibilan, udubljuje se i prilagodi ruci. To mi izgleda bolje nego naslanje dlana na tvrdu podlogu. I crvenilo na ruci mi je nestalo upravo otkad takvu podlogu koristim. Ova koju ja koristim je veća i kockasta, ima dovoljno mjesta. Rekao sam slično tome, ne isto.
    jebem vam boga i pc play forumu
    normalne podloge se krecu od 100-150 kuna, uvijek jesu, steelseries quick je staple oko 100 kuna.
    prekini postat
    jednostavno prestani postat

  23. #23
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    = Citat = Izvorno postao marijanovic Pregledaj post
    Vedro, tvoj propust ako ignoriraš Bryana s Tech YES City, lik stvarno ima dobre videe i doslovno testira sve i svašta (recimo plavo svjetlo monitora, utjecaj plavog svjetla na vid, kašnjenje kod monitora, ...) te radi vrlo profesionalno, metodički.
    Ajd skrati mi u nekoliko rečenica ako nije prob, jer mi se ne da gledat.

  24. #24
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: podloga za miš

    Evo uraditi ću to za tebe...

    Traži nasljednika za Logitech G3. Isprobava Kanu v1 i v2.

    Kana 1:
    - katastrofa senzor (angle snapping odnosno prediction)
    + oblik jako dobar (Kao MS Intelli)
    + lagan
    - različit lijevi i desni klik
    + dobar scroll
    +tipka za podešavanje dpi
    - u softveru samo koraci od 400 dpi (ne možeš precizno podesiti dpi)
    - noviji softver (v3) ne radi kako spada
    + dobre bočne tipke
    + nožice OK
    SMEĆE (senzor, tipke)

    Kana 2:
    + dobar senzor
    + oblik jako dobar
    + lagan
    + dobar scroll
    +tipka za podešavanje dpi
    - u softveru samo koraci od 400 dpi
    - noviji softver (v3) ne radi kako spada
    - loše bočne tipke
    + dobar i lijevi i desni klik, tipke ni premekane ni pretvrde
    + nožice OK
    - visok LOD (lift off distance)
    PRECIJENJEN zbog nekih boljki koje ima (softver, bočne tipke i slično).

    U biti Kana v2 i može proći, ali v1 je smeće. No za istu cijenu (pa čak i manju) ima puno boljih miševa.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  25. #25
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    Dobro sam izabrao. Ovaj sensor najbolje radi na 1600dpi, ako se ne varam i tako ga držim. Bočne tipke ne koristim. Ne dižem miša dok igram. Pretposljednji crni u ADM-u, a vjerojatno i u hrv. za samo 293 kn. Nema ga niti u Steelseries outletu, nego bijeli samo.

  26. #26
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: podloga za miš

    Ma OK je, ja sam u biti pobrkao v1 i v2. V2 može proći i za 300 Kn vjerojatno nisi pogriješio.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  27. #27
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: podloga za miš

    ja si uzeo steelseries qck x valve (dota2) 'edition' za ~100kn i jeben je pad. jučer mi je baš došao, preporod nakon starog random pada koji sam koristio neko vrijeme.

    prije tog random pada sam imao isto steelseries qck ali mini i bio mi je isto super a došao je kojih 60kn ako se dobro sjećam.
    #paperplatoongoonz

  28. #28
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: podloga za miš

    ja jučer ovu. najbolja


  29. #29
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: podloga za miš

    #paperplatoongoonz

  30. #30
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: podloga za miš

    one luv
    #paperplatoongoonz

Slične teme

  1. Čudan problem na relaciji miš - podloga
    By marijanovic in forum Komponente
    Odgovora: 41
    Posljednji post: 13-09-2011, 00:06
  2. Mis i podloga
    By HarDStyle[R] in forum Komponente
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 04-09-2011, 10:33
  3. Headset i podloga za miš
    By loo in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 01-05-2009, 22:52
  4. Mis + podloga
    By Kalhant in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 22-01-2009, 11:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •