Stranica 1 od 42 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 1251

Tema: Pušenje? ( Original by ReiKo )

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Pušite li? Koliko dugo? Koliko puno? Što vam roditelji kažu na to? A društvo? Kako ste počeli pušiti? Možete li prestati? Jeste li ikad prestajali? Koje cigarete pušite? Što mislite o zabrani pušenja u kafićima?

  2. #2

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Pušite li? Koliko dugo? Koliko puno? Što vam roditelji kažu na to? A društvo? Kako ste počeli pušiti? Možete li prestati? Jeste li ikad prestajali? Koje cigarete pušite? Što mislite o zabrani pušenja u kafićima?

    Da. Oko 2 godine. Kutiju na dan + . "Nije ti to bas dobro". "E lega, mogu te uzicati jednu?". Prije ok 2 godine. Vjerojatno. Ne. Avangard. OH NOES.

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Pušite li?
    Da.
    SKoliko dugo?
    2 godine il više.
    SKoliko puno?
    Nekad sam znao kutiju dnevno, sada nemam para
    SŠto vam roditelji kažu na to?
    Misle da sam prestao (a i jesam djelomično, jer nemam više para za cigare i žao mi trošit na njih pare )
    SA društvo?
    "KAXI KUL"
    SKako ste počeli pušiti?
    Ne sjećam se.
    Možete li prestati?
    Da.
    Jeste li ikad prestajali?
    Ne.
    SKoje cigarete pušite?
    Prije ronhil il' walter, sad motam duvan većinom.
    SŠto mislite o zabrani pušenja u kafićima?
    Podržavam to, jer jebiga, ipak je to trovanje drugih osoba i imam dosta prijatelja nepušača kojima dim cigareta smeta.
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  4. #4
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti kurac kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).

  5. #5

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.

  6. #6
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.
    I čokolada.
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  7. #7

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao dale
    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.
    I čokolada.
    a i voda je zagadjena u ovo vrijeme. Mozda treba zabraniti vodu iz slavine i mozda Jana od 8kn postane MUST umjetso case vode?

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao dale
    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.
    I čokolada.
    I marihuana.

  9. #9
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    Ne mozes to nikako porediti sa marihuanom......jel u u njoj mozes naci katrana i jednog vrsta aditiva koji je tu samo da inducira ovisnost.Kad je iko umro od pusenja marihuane ili si navukao rak pluca od iste?
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  10. #10
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti kurac kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    Napisao sam ogromni post,ali nakon kraćeg razmišljanja,pustit ću Reika da ti ukratko objasni tvoju glupost.

  11. #11
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Subjektivno misljenje
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao dale
    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.
    I čokolada.
    I video-igrice.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  13. #13
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.
    Može li se pušenjem umjerene količine cigareta postići išta korisno?

  14. #14
    Moderator God from the machine Kid A's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    5-HT2A
    Postova
    21.916

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Drzimo se cigara,jako sam iznerviram odredjenim postom koji sadrzi enormnu kolicinu nepoznavanja cinjenica tako da ne zelim da se upustim u daljnju raspravu....zavrsice na tome da cu eventualno pokupiti ban
    Ontopic,pusio jedno 6 mjeseci,prosle sedmice prestao....ne privlaci me i organizam mi cudno reaguje na cigare.Imam osjecaj kao da mi tjelesna temperatura naglo skoci i opcenito sam nervozan.None for me.
    = Citat = Izvorno postao flander Pregledaj post
    kolko se sjećam u First class Xavier je pokušao navest Magneta da ne napravi neku pizdariju, dakle isti klinac je i mind kontrol i čitanje misli

  15. #15
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    [quote=The Great Duck]
    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao "The Great Duck":245g8nrz
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    kao i alkohol.
    Može li se pušenjem umjerene količine cigareta postići išta korisno?[/quote:245g8nrz]

    Može ti nekad pomoć pri barenju pičoka (H).
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Bivši . Apstiniram 10 godina. Jedna od najboljih i najgorih stvari u životu.Prevagnulo je ovo drugo.Podržavam zabrane.Podržao bih i drastično poskupljenje.Podržao bih i kompletnu zabranu proizvodnje i prodaje.

  17. #17
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Pušite li? Koliko dugo? Koliko puno? Što vam roditelji kažu na to? A društvo? Kako ste počeli pušiti? Možete li prestati? Jeste li ikad prestajali? Koje cigarete pušite?
    Ne pušim, nikada nisam ni probao jer je za mene to samo bacanje novaca. Nemam ništa protiv pušaća, tko želi neka puši.

    = Citat = Izvorno postao K4ciga
    Što mislite o zabrani pušenja u kafićima?
    Ne nužno zabranit u kafićima, no mislim da bi bilo pametno da svaki kafić ima mjesto odjeljeno za pušaće te nepušaće i svi sretni i zadovoljni.

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    on way to the moon
    Postova
    3.850

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Ja ne pušim.Ali mislim da bi trebali maknut zakon o zabrani pušenja u kafićima.A moj stari puši,2 i pol do 3 kutije dnevno,uz to što to popuši svaki dan je pijan i tako u 2 dana ode cijela njegova penzija.Uglavnom volio bih da završi u bolnici,da ga jetra malo zaboli i tako to(ako mislite da ovo nije primjereno za ovu temu,moderatori slobodno obrišite post).
    Ako se nekad osjetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvijek se sjeti da si nekad bio najbrži spermić u svojoj grupi

  19. #19
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao The Great Duck
    Prvo:Ne.
    Zadnje:Treba to u potpunosti zabranit,isti prozor kao i marihuana,kokain,heroin i ostale droge (aj dobro,nije baš da ćeš poludit od duhana,al IMHO isto je droga).
    Nemožeš uspoređivati opojna sredstva s cigaretama. U društvu mora postojati reda no mora postojati i osnovnih sloboda, zato smo i dobili mozak i mogućnost određivanja granica gdje zabrana počinje te gdje je moguća a gdje nije potrebna.


    Marihuana, kokain i heroin su kako si naveo - droge i nemogu se usporediti s duhanom zbog jedno 1000 razloga. E sad, da ne usosimo previše temu, nebih išao na tih 1000 razloga no nadam se da si svjestan kako zabranom duhana nebi postigli ništa drugo nego ugnjetavanje čovjeka koji želi pušiti - jer mu se puši i uživa u tome.

    Naravno, mnogi će reći da je ista stvar s drogama (zašto ih ne legalizirati) no nije! Baš iz uvoda, dobili smo mozak i možemo prosuditi i racionalno donjeti odluku da bi legalizacija droga dovela do kaosa i do jako velikih problema.

    Baš zbog toga je veoma nezahvalno usporediti cigarete i alkohol s drogama, iako je alkohol danas postao veoma blizak suradnik opojnim sredstvima jer je lako dostupan, lako ga je abjuzati i u velikim kolčinama ne ugrožava samo pojedinca nego i cijelu zajednicu - baš kao i droge.

  20. #20
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Ne pušim, gade mi se cigarete i miris tog dima. Odvratno. A i financijski je to katastrofa. Evo računice...


    Neka je jedna kutija 15 kuna
    Neka čovjek popuši dnevno 2 kutije, a popuše ih i daleko više...

    Dnevno je to 30 kuna, mjesečno 900 kuna, godišnje 10'800 kuna. U 10 godina ta brojka iznosi 108'000 kuna, a za to si kupiš pošteni auto. Realno čovjek puši 40 godina, za 40 godina je to 432'000 kuna, gotovo pola milje... Moraš biti glup da pušiš nakon što vidiš te brojke U životnom vijeku popušiš manji stan


    I to su idealni uvjeti, pošto se uglavnom puši i duplo više kutija na dan




    I da, može se usporediti sa ostalim drogama, čim izaziva ovisnost te nije zdravo, to je za mene droga.



    Fuj to




    EDIT:

    @Reiko, možeš se i cigareta napušiti do te mjere da si opasan za zajednicu, a ne samo alkohola napiti ili nadrogirati...

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Također smatram cigarete drogom a pušače ovisnicima. Netko će radije biti kruha gladan samo da ima za cigarete...

  22. #22

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    onda je po tome i alkohol droga.. i to puno stetnija
    po tome je i kafa droga..

    mislim da bi se smijao da netko napise;

    fuj, mrzim kavu. Nije mi jasno kako netko to moze piti. Kafa u prosjecim kaficima dodje 7-8 kn. Recimo da je to 15 kn dnevno, mjesecno 450, a godisnje 5'400kn. U 10 godina ta brojka iznosi 54'000 kn, za sto si uz malu naknadu kupis neki autic. Realno, covjek pije kavu vise od 40 godina, no da ne moram racunati - reci cu 40, a za to vrijeme - iznosi otrpilike 216'000kn, gotovo cetvrtinu milje. Moras biti glup da pijes kavu kada vidis te brojke, a da ne govorim da neki ljudi kupuju kavu i prave je CAK I KOD KUCE. (u zivotnom vijeku popijes neku garsonjeru).

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Pa to je poenta, sve je zavisnost, ali ljudi lakse prihvate svoju zavisnost nego tudju
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Alkohol nije droga.Alkohol je ljekovit u malim dozama.Ako svakodnevno popije čašu crnog vina smanjuješ rizik od mnogih bolesti.To ne postiže umjereno pušenje .Jedna cigareta dnevno ne pomaže ničemu.I ne poznajem nikoga tko se može ograničiti na jednu cigaretu dnevno dok poznajem mnoge koji se mogu ograničiti na jednu čašu vina dnevno.

  25. #25

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Alkohol nije droga.Alkohol je ljekovit u malim dozama.Ako svakodnevno popije čašu crnog vina smanjuješ rizik od mnogih bolesti.To ne postiže umjereno pušenje .Jedna cigareta dnevno ne pomaže ničemu.I ne poznajem nikoga tko se može ograničiti na jednu cigaretu dnevno dok poznajem mnoge koji se mogu ograničiti na jednu čašu vina dnevno.
    moj dida je umro od posledica alkoholiziranja, tojest, pri procesu "odvikavanja". Volio je popiti mnogo, i morao je prestati sto je za njega bilo kobno, a opet nije smio toliku kolicinu kao prije. Covjek jako tesko prestane na toj točci, pogotovo ako je star. Sto se tice cigareta, ne mozes reci da jedna nije korisna, pogotovo u stresnim situacijama.

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    Zašto onda liječnici ne propisuju po cigaretu dnevno dok često preporučuju po čašu vina dnevno ? Da znam , liječnička je struka glupa i niš koristi....

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Baš zbog toga je veoma nezahvalno usporediti cigarete i alkohol s drogama.
    Vrlo je nezahvalno i marihuanu uspoređivati s ostalim težim drogama, pa si to svejedno napravio.

  28. #28

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Zašto onda liječnici ne propisuju po cigaretu dnevno dok često preporučuju po čašu vina dnevno ? Da znam , liječnička je struka glupa i niš koristi....
    Samo hocu reci da cigareta moze biti korisna, pogotovo kod zescih i stresnih situacija. A zasto lijecnici negdje prepisuju marihuanu, negdje ne, negdje vino, negdje ni to - iskreno, ne zelim se uplitati.

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer megalodon's Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    1.168

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    To je generalizacija
    Ljudi misle da svako ko proba marihuanu mora odma prec na heroin, a onda na ostalo.
    I da, pusenje ugrozava i druge ljude, osim tebe, osim ako se ne izolujes
    Drugo, legalizacija marihuane i drugih droga je zapravo dobra stvar, jer bi doslo do kakvog-akvog opadanja kriminala. Mozete vi sad pricati kako ce se onda svi pocet drogirat i slicno, ali je cinjenica da je drogu i ovako relativno lagano nabaviti. Tu nije na zakonu da te zastiti od droge, nego na roditeljima.
    = Citat = Izvorno postao Doctor Freak
    = Citat = Izvorno postao megalodon
    Ja sam lvl 78 paladin u Azerothu. U slobodno vrijeme sam i maticar. U WoWu naravno.
    Vidi se po postovima da nemas zivota.GG for ju...nejebica je strasna stvar

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pušenje? ( Original by ReiKo )

    = Citat = Izvorno postao Registrirani
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Zašto onda liječnici ne propisuju po cigaretu dnevno dok često preporučuju po čašu vina dnevno ? Da znam , liječnička je struka glupa i niš koristi....
    Samo hocu reci da cigareta moze biti korisna, pogotovo kod zescih i stresnih situacija. A zasto lijecnici negdje prepisuju marihuanu, negdje ne, negdje vino, negdje ni to - iskreno, ne zelim se uplitati.

    Kada bi cigareta bila rješenje kod takvih situacija onda bi se i preporučala .Cigareta samo ublažava nervozu koja je izazvana pomankanjem nikotina..isključivo tu nervozu i ni jednu drugu.Tako da ona sama sebi postaje svrhom , nikako pomoć za nešto treće.Tipična zabluda i samozavaravanje...

Slične teme

  1. Pušenje duksi i mišljenja o čajevima/začinima
    By r0rschach in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 25-01-2010, 09:00
  2. Zabranjeno Pušenje
    By Dreamer Deceiver in forum Multimedia
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 11-01-2009, 19:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •