Stranica 757 od 793 PrvaPrva ... 257657707747755756757758759767 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 22.681 do 22.710 od 23769

Tema: Što ste danas spoznali. Part Deux

  1. #22681
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Javi ako trebaš pomoć.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  2. #22682
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    ( ͠° ͟ʖ ͡°)_† Dalje od mene sektašu

  3. #22683
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Sad samo čekam kako će Pingvin izjaviti da je SDP-ova vlada "izvukla državu iz krize" dok je proračunski deficit porastao na preko 7 posto BDP-a, javni dug raste ko blesav i sada smo prema nekim podacima na preko 80% BDP-a sveukupnog duga države. Statistika nezaposlenosti se poboljšala, iako je uzeta u najpopularnijem terminu za to otkako je nezavisne Hrvatske, a pomogao joj je i mini-val iseljenja u zadnje vrijeme, možda čak i Mrsićev idiotski sistem državno potpomognute prakse. Mislim da sam negdje pročitao i kako je u državnoj administraciji tokom mandata trenutne vlade zaposleno par hiljada ljudi, ali ne mogu sada naći nikakve vijesti ni izvore o tome.

    Ali još najjadnije od svega je ovaj nedavni predizborni zaokret dirigiran novim PR stručnjacima koji upućuju SDP u bespuća populizma, pa je tako Hajdaš Dončić najednom prestao sa brutalnim rezovima u HŽu i davanja autocesta u koncesiju. Privatizacija Imunološkog je čarobno zaustavljena, a Zoki je prestao sa inače suvislim i realnim komentarima stanja u državi radi kojih su ga velebni mislioci iz naroda nazivali bahatim i počeo se dodvoravati širem narodnom puku. Praktički su prestali raditi ama baš sve što je imalo ikakvog smisla i moglo biti korak u pravom smjeru. I imaju pravo PR znalci - populizam kod nas pali ko stari dizelaš po nizbrdici i tu je ključ pobjede. Živi Zid je jasno demonstrirao kako pričanjem nekonzistentnih bajki možete brzo dobiti potporu velikog dijela birača čak i ako imate tikove. Samo ne znam što SDP misli raditi idući mandat? Po svoj prilici još bi im najpametnije bilo da HDZ-u za idući mandat prepuste vrući krumpir jer Hrvatska je tempirana bomba. Radi deficita ovisi o novim zaduživanjima, već ima shit-tier kreditni rejting, neki stručnjaci upozoravaju da bi se juha vrlo brzo mogla okrenuti ako na tržištu postane nemoguće zaduživati se, možda već i za idućeg mandata vlade. Tako bi lijepo Karamarku namjestili propast države i zadržali dobar glas.

    tl;dr Nitko normalan ne bi trebao glasati za SDP ni HDZ. Laburisti su u rangu Živog Zida i zaokruživanje njih na listiću je najlošije iskorištenih pola sekunde u vašem životu.

  4. #22684
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Tko je zasluzan za fiskalizaciju?
    Najbolja stvar u HR trenutno.

  5. #22685
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    /zbljuv
    Imaš još nešto za dodati ili si gotov?

    @Paranoa - trenutna vlast. Ali nemoj da te kameleon čuje.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  6. #22686

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ja se želim družiti s onim ljudima koji glasaju za Živi zid lol.

  7. #22687
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  8. #22688
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Hihi kako se mali crveni kmer bori protiv konkurencije.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  9. #22689
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Imaš još nešto za dodati ili si gotov?

    @Paranoa - trenutna vlast. Ali nemoj da te kameleon čuje.
    Imao bih još ponešto za dodati, ali nema smisla. Baš me zanimalo kakve argumente ćeš iznijeti u obranu svoje stranke, ali izgleda da je ipak najbolje napisati bljuv.

    Fiskalizacija je super stvar samo zato jer ti jamči da ćeš mnogo teže ispasti budala što plaćaš uredno sve poreze pored nekih koji bi si to mogli strpati u džep, ali činjenica da još uvijek ima ohoho objekata koji varaju sa računima znači da vlada veliko nepovjerenje u državni aparat i da, iako su na glasačkim listićima podržali visoke poreze, u praksi ljudi glasuju protiv njih poreznim prijevarama. I dalje smatram da je uredno plaćanje poreza jedan od temeljnih requirementa za prave domoljube, ali zbilja ne mogu kriviti ljude koji ih izbjegavaju. Korak naprijed bio bi smanjenje poreza, a jača stiska nad gospodarstvom da se porezi efikasnije izmuzu je više korak nazad nego naprijed.

  10. #22690
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Pa zato jer ti je post na razini prosječnog komentara na indexu, sans loša gramatika i pravopis.

    Jel znaš što se desi kad smanjiš poreze u Hrvatskoj? Jel znaš? Ne znaš? Desi se ovo.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  11. #22691
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Pa zato jer ti je post na razini prosječnog komentara na indexu, sans loša gramatika i pravopis.

    Jel znaš što se desi kad smanjiš poreze u Hrvatskoj? Jel znaš? Ne znaš? Desi se ovo.
    Slatko. Evo šta se desi kada povećaš poreze u Hrvatskoj:

    http://www.moj-posao.net/Press-centa...isoke-place/2/
    http://www.poslovni.hr/hrvatska/mala...-svijet-291005
    http://www.kanal-ri.hr/view.asp?idp=1097&c=2

    Ali ne, ajmo se zgražat nad pohlepom prljavih privatnika koji su se drznuli ne smanjiti cijene svojih usluga nakon što je država nezapamćenom darežljivošću otkinula sebi od usta i vratila im dio njihovog vlastitog zarađenog novca. Nevjerojatno da moram objašnjavati osnovni zakon ponude i potražnje, ali kome ne vrijedi i ne paše neka ne plaća te cijene pa će vlasnici biti prisiljeni smanjiti ih.

    Mislim ono, svaka čast. Ta ljubav prema SDP-u mora biti jebeno jaka da čovjek podrži druge najveće poreze u EU i jedne od većih u svijetu. Al bar si dosljedan, to se mora priznati.

  12. #22692

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Velim ja, Franjo Tahi je bio manje pohlepan. Jedino Kameleon ne kužim kak ti ne smetaju ogromni crkveni porezi. Ljudi koji se pozivaju na Isusa bi trebali živjeti skromnije i isključivo od DOBROVOLJNIH milodara vlastitih sljedbenika, a nikako od nasilnih poreza, čitaj reketa.


  13. #22693
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Okej je kad je za njegove.
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  14. #22694
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Velim ja, Franjo Tahi je bio manje pohlepan. Jedino Kameleon ne kužim kak ti ne smetaju ogromni crkveni porezi. Ljudi koji se pozivaju na Isusa bi trebali živjeti skromnije i isključivo od DOBROVOLJNIH milodara vlastitih sljedbenika, a nikako od nasilnih poreza, čitaj reketa.
    Je, slažem se. U biti, smetaju mi praktički svi porezi, baš prema toj razlici između reketa i dobrovoljnog plaćanja. Crkveni porezi bi isto trebali u povijest skupa sa ekvivalentnim davanjima za raznorazne civilne udruge.

  15. #22695
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Pa zato jer ti je post na razini prosječnog komentara na indexu, sans loša gramatika i pravopis.

    Jel znaš što se desi kad smanjiš poreze u Hrvatskoj? Jel znaš? Ne znaš? Desi se ovo.
    Pa di je tu problem? Kakvu korist imam od toga da se smanji PDV pa da ja odmah samim time u istom omjeru smanjim cijenu proizvoda?
    Smanjivanjem poreza bih ja trebao ostvariti veću dobit što bi mi omogućilo daljnje ulaganje i proširenje svog posla. Proširenjem posla ću povećati proizvodnju, većom proizvodnjom ću zaposlit više ljudi, više ljudi će imati više para koje će se više trošiti.

    Hrvatska treba otić skroz u kurčinu da bi se oporavila. Srezat državni sektor za barem 80%, Markov trg prodat Tedeschiju a Pantovčak Todoriću.

  16. #22696
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Slatko. Evo šta se desi kada povećaš poreze u Hrvatskoj:

    http://www.moj-posao.net/Press-centa...isoke-place/2/
    http://www.poslovni.hr/hrvatska/mala...-svijet-291005
    http://www.kanal-ri.hr/view.asp?idp=1097&c=2

    Ali ne, ajmo se zgražat nad pohlepom prljavih privatnika koji su se drznuli ne smanjiti cijene svojih usluga nakon što je država nezapamćenom darežljivošću otkinula sebi od usta i vratila im dio njihovog vlastitog zarađenog novca. Nevjerojatno da moram objašnjavati osnovni zakon ponude i potražnje, ali kome ne vrijedi i ne paše neka ne plaća te cijene pa će vlasnici biti prisiljeni smanjiti ih.

    Mislim ono, svaka čast. Ta ljubav prema SDP-u mora biti jebeno jaka da čovjek podrži druge najveće poreze u EU i jedne od većih u svijetu. Al bar si dosljedan, to se mora priznati.
    Jeste, SDP vlastoručno uveo sve poreze ikad u RH i prije dolaska Kukuriku koalicije na vlast Hrvatska je bila porezna oaza. smh
    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Pa di je tu problem? Kakvu korist imam od toga da se smanji PDV pa da ja odmah samim time u istom omjeru smanjim cijenu proizvoda?
    Smanjivanjem poreza bih ja trebao ostvariti veću dobit što bi mi omogućilo daljnje ulaganje i proširenje svog posla. Proširenjem posla ću povećati proizvodnju, većom proizvodnjom ću zaposlit više ljudi, više ljudi će imati više para koje će se više trošiti.

    Hrvatska treba otić skroz u kurčinu da bi se oporavila. Srezat državni sektor za barem 80%, Markov trg prodat Tedeschiju a Pantovčak Todoriću.
    Odgovor i tebi i Kameleonu: razlog zašto su ugostitelji tražili smanjenje PDV-a je bio, i citiram, "povećanje konkurentnosti prema ugostiteljima iz susjednih zemalja".

    MAMAMAMA TREBAM 20 KUNA ZA ŠESTAR
    *mama da 20 kuna*
    *kupiš sladoled*
    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Je, slažem se. U biti, smetaju mi praktički svi porezi, baš prema toj razlici između reketa i dobrovoljnog plaćanja. Crkveni porezi bi isto trebali u povijest skupa sa ekvivalentnim davanjima za raznorazne civilne udruge.
    Kriste bože, ti i jebene civilne udruge.
    "Iz državnog je proračuna u 2010. godini raznim udrugama u Hrvatskoj dodijeljeno ukupno 489,012.308 kuna. Iz županijskih proračuna dobile su 347,058.328 kuna, gradovi su dali 438,146.622 kune, a općine 186,686.499 kuna."
    Dravni proračun za 2010. godinu: 112.578.912.866,00 kuna.

    Višom matematikom došao sam do nevjerojatnog izračuna da pare koje su dobile odruge na razini države čini sveukupno 0.43% proračuna.

    Pička im materina pohlepna.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #22697

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Pa ako je to "mali" iznos onda im nije problem da se sami financiraju tj. od članarina. Zašto prose tu sirotinju od građana?


  18. #22698
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Odgovorio sam ti već na to i postavio ti pitanje prije par stranica, ali ajmo opet: Maloki, Kameleon, Kroati i ja osnujemo udrugu i želimo se baviti podučavanjem penzionera radu na računalu.

    Sasvim lijep način sudjelovanja u zajednici.

    Kako ćemo mi, koji to radimo u svoje slobodno vrijeme, financirati:
    a) prostor
    b) računala
    c) software
    d) troškove održavanja gore navedenih stavki

    Eo, slušam tvoje rješenje. Daj mi ga i osobno ću predložiti smanjenje stavki za udruge mladih i za mlade na sjednici Savjeta mladih kada će tema biti proračun Grada Zagreba, jebo me pas.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  19. #22699

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Zainteresirani penzioneri podmiruju troškove. Ako nisu u stanju ili ne žele udruga se gasi i penzioneri sjede doma pred TV-om.


  20. #22700
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Nije loša ideja ta udruga. Penzionere je lako prevarit.

  21. #22701
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Jeste, SDP vlastoručno uveo sve poreze ikad u RH i prije dolaska Kukuriku koalicije na vlast Hrvatska je bila porezna oaza. smh
    Fala Bogu da nije, ali nije ih ni spuštao, osim onog minornog pokušaja da se plaće povećaju. Zapravo nisam nikada bitchao previše o tome jer za SDP bi bilo za očekivat da drugo ni ne zna. Meni je samo žalostan tvoj damage control s kojim praktički pokušavaš prikazati smanjenje poreza kao lošu stvar i generalni smjer trenutne politike kao ikakav korak naprijed.

    Odgovor i tebi i Kameleonu: razlog zašto su ugostitelji tražili smanjenje PDV-a je bio, i citiram, "povećanje konkurentnosti prema ugostiteljima iz susjednih zemalja".

    MAMAMAMA TREBAM 20 KUNA ZA ŠESTAR
    *mama da 20 kuna*
    *kupiš sladoled*
    Mama za šestar daje svoje zarađene pare, država za to što bi netko trebao kupiti šestar se slaže da mu manje uzme njegovih vlastitih para. Jebote, koga briga. Neka sa svojim parama radi što god hoće. Ako misli da mu se isplati širiti, neka investira i širi se, zapošljava, što ne. Ako misli nastaviti istim tempom pa potrošiti ovaj višak što mu ostane, neka. Ako želi cijeli lanac hotela koji uspješno radi prodat i zapit i zašmrkat, neka.


    Kriste bože, ti i jebene civilne udruge.
    "Iz državnog je proračuna u 2010. godini raznim udrugama u Hrvatskoj dodijeljeno ukupno 489,012.308 kuna. Iz županijskih proračuna dobile su 347,058.328 kuna, gradovi su dali 438,146.622 kune, a općine 186,686.499 kuna."
    Dravni proračun za 2010. godinu: 112.578.912.866,00 kuna.

    Višom matematikom došao sam do nevjerojatnog izračuna da pare koje su dobile odruge na razini države čini sveukupno 0.43% proračuna.

    Pička im materina pohlepna.
    Kamen po kamen palača. Milijarda po milijarda ušteda. Nemoj me krivo shvatiti, pocepao bi ja postupno i HAKOM i HERA-u, poljoprivredne poticaje, HŽ, Šume, zakone o radu, minimalnoj plaći, administraciju i sve tome slično. Ono što valja u privatizaciju. Možemo i o tim temama ako hoćeš, ali pretpostavljam da ćeš i tu doći do zaključka da je SDP napravio fantastičan posao i spasio zemlju, a da su moji postovi na razini komentara iz indexa.

  22. #22702
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Zainteresirani penzioneri podmiruju troškove. Ako nisu u stanju ili ne žele udruga se gasi i penzioneri sjede doma pred TV-om.
    Penzioneri koji imaju penzije reda veličine 2000 kuna? Kako bi oni mogli podmiriti, pogotovo početne, troškove?

    Uloga države i lokalne uprave je da olakša i obogati život ljudima koji ju financiraju porezima, prirezima i drugim davanjima. Što se više novaca vrati natrag ljudima preko udruga i programa za pučanstvo tim bolje.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  23. #22703
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Fala Bogu da nije, ali nije ih ni spuštao, osim onog minornog pokušaja da se plaće povećaju. Zapravo nisam nikada bitchao previše o tome jer za SDP bi bilo za očekivat da drugo ni ne zna. Meni je samo žalostan tvoj damage control s kojim praktički pokušavaš prikazati smanjenje poreza kao lošu stvar i generalni smjer trenutne politike kao ikakav korak naprijed.

    Mama za šestar daje svoje zarađene pare, država za to što bi netko trebao kupiti šestar se slaže da mu manje uzme njegovih vlastitih para. Jebote, koga briga. Neka sa svojim parama radi što god hoće. Ako misli da mu se isplati širiti, neka investira i širi se, zapošljava, što ne. Ako misli nastaviti istim tempom pa potrošiti ovaj višak što mu ostane, neka. Ako želi cijeli lanac hotela koji uspješno radi prodat i zapit i zašmrkat, neka.
    Damage control nije moj posao u partiji. Ne, nego ti pokušavam prikazati Hrvatski mentalitet - mazni di se može.

    Gle, uopće ne bi bio problem da ugostitelji nisu došli sa spikom "Liniću, smanji nam PDV, hoćemo šmrkat više kokaina", no oni su eksplicitno naveli da žele biti konkurentniji cijenama drugim zemljama. I onda ne snize cijene. Pa nemoj me jebat.
    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Kamen po kamen palača. Milijarda po milijarda ušteda. Nemoj me krivo shvatiti, pocepao bi ja postupno i HAKOM i HERA-u, poljoprivredne poticaje, HŽ, Šume, zakone o radu, minimalnoj plaći, administraciju i sve tome slično. Ono što valja u privatizaciju. Možemo i o tim temama ako hoćeš, ali pretpostavljam da ćeš i tu doći do zaključka da je SDP napravio fantastičan posao i spasio zemlju, a da su moji postovi na razini komentara iz indexa.
    Pošto se maksimalno ne slažemo u ovom prvom dijelu nema smisla o njemu ni raspravljati.

    Ne, ne mislim da je ova Vlada napravila fantastičan posao. Mislim da je napravila dobar posao. Povukli su se neki jako dobri i korisni potezi, ali u ovoj državi uvijek ima još posla. Hoće to kad se godinama ništa ne radi i krade.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  24. #22704

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Pa di je tu problem? Kakvu korist imam od toga da se smanji PDV pa da ja odmah samim time u istom omjeru smanjim cijenu proizvoda?
    Smanjivanjem poreza bih ja trebao ostvariti veću dobit što bi mi omogućilo daljnje ulaganje i proširenje svog posla. Proširenjem posla ću povećati proizvodnju, većom proizvodnjom ću zaposlit više ljudi, više ljudi će imati više para koje će se više trošiti.
    Ne želim se miješati u politiku, ali ovo je jednostavno. Svjestan si da se smanjenjem cijena povećaje i potražnja, što će u prosjeku kompenzirati za nižu cijenu?
    Naprimjer, da snize cijenu upola omjera, opet zarađuju veći profit u odnosu na prije, a dolazi im veći broj ljudi što opet nosi dodatan profit. S druge strane, bolje je za kupce i konkurentnost prema drugim državama.

  25. #22705

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Penzioneri koji imaju penzije reda veličine 2000 kuna? Kako bi oni mogli podmiriti, pogotovo početne, troškove?

    Uloga države i lokalne uprave je da olakša i obogati život ljudima koji ju financiraju porezima, prirezima i drugim davanjima. Što se više novaca vrati natrag ljudima preko udruga i programa za pučanstvo tim bolje.
    Zašto bi to mene zanimalo kako će to oni podmiriti? Mene zanima da mi se ne otimaju zarađeni novci. Uloga države i lokalne samouprave je da racionalno upravlja tuđim novcima a ne da ih troši kako se njima sprdne. Tek ako ima VIŠAK sredstava mogu se početi razbacivati na udruge i zadruge i na vatrogasne domove. Ako imamo manjak, zaduženja...zaboravi na gluposti. Najlakše je tuđim kurcem lupati.


  26. #22706
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0 Pregledaj post
    Penzioneri koji imaju penzije reda veličine 2000 kuna? Kako bi oni mogli podmiriti, pogotovo početne, troškove?

    Uloga države i lokalne uprave je da olakša i obogati život ljudima koji ju financiraju porezima, prirezima i drugim davanjima. Što se više novaca vrati natrag ljudima preko udruga i programa za pučanstvo tim bolje.
    Ako ne bi htjeli plaćat neke pare za to, znači da im nije potrebna usluga koju udruga želi pružiti. Pošteno. Ako nemaju para neka im djeca plate nakon što su im porezi smanjeni radi uštede na tim glupostima.

    Novac se ne vraća ljudima preko svih tih državnih sranja, vraća se neka usluga, a nitko ne pita da li ti treba ta usluga ili ne. Često nije ni vrijedna tih para tako da je najbolje onima koji zarađuju na mužnji građana.

    Damage control nije moj posao u partiji. Ne, nego ti pokušavam prikazati Hrvatski mentalitet - mazni di se može.

    Gle, uopće ne bi bio problem da ugostitelji nisu došli sa spikom "Liniću, smanji nam PDV, hoćemo šmrkat više kokaina", no oni su eksplicitno naveli da žele biti konkurentniji cijenama drugim zemljama. I onda ne snize cijene. Pa nemoj me jebat.
    Opet, zašto bi ljudi bili dužni uopće nalaziti opravdanja da zadrže više SVOJEG novca?

    Ne želim se miješati u politiku, ali ovo je jednostavno. Svjestan si da se smanjenjem cijena povećaje i potražnja, što će u prosjeku kompenzirati za nižu cijenu?
    Naprimjer, da snize cijenu upola omjera, opet zarađuju veći profit u odnosu na prije, a dolazi im veći broj ljudi što opet nosi dodatan profit. S druge strane, bolje je za kupce i konkurentnost prema drugim državama.
    Ne povećava se nikakva potražnja smanjenjem cijena. Potražnja znači "koliko je u svijetu tražen taj proizvod". Smanjivši cijene dobiješ više ljudi koji se odluče kupiti proizvod za istu količinu potražnje. Da li će to donijeti veći ili manji profit je briga onoga koji se time bavi, a ne birokracije, a taj i valjda zna šta mu se više isplati od nekog činovnika u zagrebu.

  27. #22707
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Ako ne bi htjeli plaćat neke pare za to, znači da im nije potrebna usluga koju udruga želi pružiti. Pošteno. Ako nemaju para neka im djeca plate nakon što su im porezi smanjeni radi uštede na tim glupostima.

    Novac se ne vraća ljudima preko svih tih državnih sranja, vraća se neka usluga, a nitko ne pita da li ti treba ta usluga ili ne. Često nije ni vrijedna tih para tako da je najbolje onima koji zarađuju na mužnji građana.

    Opet, zašto bi ljudi bili dužni uopće nalaziti opravdanja da zadrže više SVOJEG novca?
    Dobrodošao u nešto što se zove država, dragi Kameleone. Plaćaš stvari koje ako ti ne koristiš, koristi netko drugi u društvu. Vidi vraga, u životu nisam koristio usluge vatrogasaca. Niti HGSS-a. Niti raznih drugih pički materinih, ali ima ljudi kojima su vatrogasci i HGSS spasili život ili domove. Zašto? Zato jer ti, ja, naši starci i sva ostala bagra koja na ovaj ili onaj način zarađuje ili troši novac u Lijepoj našoj financira sve to.

    Ako ti se takav sustav ne sviđa, nema nikakvih problema. Čujem da ima neka libertarijanska utopija u blizini.
    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Zašto bi to mene zanimalo kako će to oni podmiriti? Mene zanima da mi se ne otimaju zarađeni novci. Uloga države i lokalne samouprave je da racionalno upravlja tuđim novcima a ne da ih troši kako se njima sprdne. Tek ako ima VIŠAK sredstava mogu se početi razbacivati na udruge i zadruge i na vatrogasne domove. Ako imamo manjak, zaduženja...zaboravi na gluposti. Najlakše je tuđim kurcem lupati.
    Pa mislio sam da smo na forumu i da raspravljamo, ali očito sam u krivu.

    Poanta države je da višak novaca NE POSTOJI. Njemačka nema suficit proračuna. Ako imaš suficit, radiš nešto krivo. Ili ležiš na beskonačnoj količini nafte i plina kao Norveška pa fizički ne možeš potrošiti taj novac na sitnih četiri i po milijuna stanovnika.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  28. #22708

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Pa nema viška jer ako ga ima onda se podjeli u društvo, podiže se razina životnog standarda, uloži se u penzionere da nauče programirati. Ali dok je debeli manjak i to toliki da nisi u stanju plaćati čak ni jebenu kamatu, nego se zadužuješ kako bi prebacio iz šupljega u prazno, ići ulagati u penzionere kako bi učili robotiku ispada užasno upravljanje tuđim, privatnim zarađenim novcima.


  29. #22709
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Nisam primjetio da Hrvatska nije u mogućnosti plaćati potraživanja kreditora.

    Nitko ne uči penzionere programiranju ili robotici, nego osnovama rada na računalu. To je samo jedan od primjera, jer imaš hrpetine udruga koje se bave skroz drugim stvarima (psihološka pomoć, sport, itd).
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  30. #22710

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Onda nisi primjetio ništa. Što se ostalih udruga tiče lijepo je vrijeme, ljudi se mogu sastajati na livadi bez ikakvih troškova. Nitko im ne brani. Mogu se tamo psihološki ispomagati i sportski uzdizati uz volontere i sve za 0 kn.


Slične teme

  1. Što ste danas spoznali
    By The Jackal in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 1053
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •