Stranica 758 od 793 PrvaPrva ... 258658708748756757758759760768 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 22.711 do 22.740 od 23769

Tema: Što ste danas spoznali. Part Deux

  1. #22711
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ne kužim zašto je problem da netko bilo što sagradi, napravi ili dobiva novce, sve to iz poreza? Osim ako te novce ne pošmrka, opet bude potrošio u Hrvatskoj, opet bude na to platio PDV i novci cijelo vrijeme idu u krug.

  2. #22712

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Pa onda legaliziraj šmrkanje i rješio si sve probleme, jer taj PDV je taman onoliko koliko nam fali. Inače volio bi da me netko upozna što se to u zadnjih dvadesetak godina izgradilo ili napravilo iz poreza.


  3. #22713
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Daj me nemoj jebat da to stvarno pitaš.

  4. #22714

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Prosvijetli me.


  5. #22715
    Senior Member Respawned sorcerer ProzoЯ's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Postova
    1.317

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Nismo zavrsili kao Grcka je jedna stvar od jos njih sto

  6. #22716

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Mi smo gori od Grčke. Tamo penzioneri lupaju 900 eura.


  7. #22717

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post
    Smanjivši cijene dobiješ više ljudi koji se odluče kupiti proizvod za istu količinu potražnje.
    ???

    Pa potražnja po definiciji znači koliko će ljudi kupovati neki proizvod. Doslovno si napisao da smanjenjem cijene dobiješ veću potražnju za istu količinu potražnje. Potražnja = broj kupaca.
    Najosnovniji zakon ekonomije je da smanjenjem cijena raste potražnja i obrnuto, jer više je ljudi spremno platiti proizvod koji manje košta.

  8. #22718
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Pa onda legaliziraj šmrkanje i rješio si sve probleme, jer taj PDV je taman onoliko koliko nam fali. Inače volio bi da me netko upozna što se to u zadnjih dvadesetak godina izgradilo ili napravilo iz poreza.
    Da mogu, beno bi te.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  9. #22719

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ne sumnjam.


  10. #22720
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Jel sumljaš?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  11. #22721

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Kaj ti misliš?


  12. #22722
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Ljudi, koga realno briga? :{I


    Nego, Pingvin, aj reci di je najbolje gledat kišu meteora noćas u Zgu, a da nije Sljeme.

  13. #22723
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N Pregledaj post
    Ne kužim zašto je problem da netko bilo što sagradi, napravi ili dobiva novce, sve to iz poreza? Osim ako te novce ne pošmrka, opet bude potrošio u Hrvatskoj, opet bude na to platio PDV i novci cijelo vrijeme idu u krug.
    Ne živi gospodarstvo od cirkuliranja novaca. Da je tako, onda bi ti ja i pingvin mogli stati u krug i dodavati si unedogled novčanice za usluge koje smo taj čas izmislili i postajati bogatiji. Za gospodarstvo bitna je proizvodnja proizvoda i usluga, ali ne bilo kakvih, nego onakvih kakve ljudi žele. Tako oni koji žele nešto to i dobiju, a oni koji su im to pružili bivaju nagrađeni, to je i poanta cijelog gospodarstva i tržišta. Usluga koju bi spomenuta Udruga za praćenje ponašanja penzića na internetu je živo smeće i nikome nije potrebna pa je nitko ne bi kupovao. Da bi se onda Udruga ipak održala u biznisu, nekome mora biti oduzeto ono što je zaradio tako da ne može više kupiti ono što želi jer sada troši na ciglu. Zbog toga će moći manje nagraditi onoga čije usluge mu trebaju i tako u krug.

    ???

    Pa potražnja po definiciji znači koliko će ljudi kupovati neki proizvod. Doslovno si napisao da smanjenjem cijene dobiješ veću potražnju za istu količinu potražnje. Potražnja = broj kupaca.
    Najosnovniji zakon ekonomije je da smanjenjem cijena raste potražnja i obrnuto, jer više je ljudi spremno platiti proizvod koji manje košta.
    Nope, pogledaj ovo. Potražnja određuje koliku bi cijenu ljudi platili za nešto, a ovo što ti spominješ oni zovu kvantitet potražnje, odnosno koliko bi ljudi kupovali po nekoj određenoj cijeni.

    Ali nebitno. Možda bi tako zaradili više, možda i ne bi. To je problem ili dobitak za onoga koji od toga živi. On neka o tome vodi brigu i sigurno će se bolje brinuti sam za svoj džep nego itko drugi. Država nema šta voditi posao ljudima diljem zemlje.

  14. #22724
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Normalno da nema kad ne zna vodit ni svoj posao.

    Ja nemam problema sa davanjem para udrugama koje pametno i transparentno troše novce, također nisam ni anarhist ko dugi koji bi ukinuo sve poreze jer lol koji kurac briješ dugi.
    Ali ono što me smeta je masa ljudi koja je zaposlena u javnom sektoru koja ništa ne radi, smeta me masa državnih firmi koje posluju sa gubitkom pa novci idu u njihovo održavanje.
    Ako ne znaš vodit posao prodaj i ćao. Problem velike nezaposlenosti se ne rješava zapošljavanjem ljudi u javnom sektoru.

  15. #22725

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Normalno da nema kad ne zna vodit ni svoj posao.

    Ja nemam problema sa davanjem para udrugama koje pametno i transparentno troše novce, također nisam ni anarhist ko dugi koji bi ukinuo sve poreze jer lol koji kurac briješ dugi.
    Ali ono što me smeta je masa ljudi koja je zaposlena u javnom sektoru koja ništa ne radi, smeta me masa državnih firmi koje posluju sa gubitkom pa novci idu u njihovo održavanje.
    Ako ne znaš vodit posao prodaj i ćao. Problem velike nezaposlenosti se ne rješava zapošljavanjem ljudi u javnom sektoru.
    Daj kupi naočale, ja sam sto postotna suprotnost od anarhista...znači ona druga krajnost koja vjeruje red, rad i disciplinu. Protiv sam ovako VELIKIH poreza jer veliki, najveći dio ide za održavanje raznoraznih uhljeba. Znači za ukidanje sam poreza crkvi ili barem debelo smanjenje ,samofinanciranje udruga, smanjenje državne administracije, agencija,revizija lažnih branitelja i invalida kao i invalida rada koji su kupili penzije, autsorsing 90% političara i sl. Tu ne spadaju doktori koji su podplaćeni, medicinsko osoblje, vatrogasci, policija koja radi svoj posao kako treba, službenici koji imaju posla puno radno vrijeme i sl. ne vjerujem da sam išta poseban po svojim željama, vjerujem da tako razmišlja velika većina građana, barem onaj dio koji nema koristi od proračuna.

    Još mi nitko nije obajsnio što je to u zadnjih dvadeset godina izrađeno od poreza, znači ne kredita koje tek treba otplatiti i to tko zna kako, nego direktno od viška novaca sakupljenih porezima. Naravno ovaj višak je jedan masni debeli LOL.


  16. #22726
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Jebote... Gledam u taj primjer s penzićima i ne vjerujem. I onda se kao šlag na tortu navedu vatrogasci kao primjer nečega što se također financira, a vjerojatno ti neće trebati u životu. Al' da, Amerikanci su glupi...
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  17. #22727
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Meni je toplo oko srca jer vas se toliko (barem na kratko) vratilo na forum.

  18. #22728

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao cham3leon Pregledaj post

    Nope, pogledaj ovo. Potražnja određuje koliku bi cijenu ljudi platili za nešto, a ovo što ti spominješ oni zovu kvantitet potražnje, odnosno koliko bi ljudi kupovali po nekoj određenoj cijeni.
    Pa taj link upravo potvrđuje što sam ja rekao:

    ''The law of demand states that, if all other factors remain equal, the higher the price of a good, the less people will demand that good.''

    Ilitiga, što je veća cijena, manje ljudi će potraživati dobro/proizvod.
    Falio si totalno. Kako uopće može potražnja određivati koliku bi cijenu ljudi platili za nešto? To bi značilo da su svi ljudi spremni istu cijenu platiti za isti proizvod, što je baš onako kako ne funkcionira tržište.

    Jedini razlog koji mogu smisliti zašto ne smanjuju cijene, a razlog je dobar, je slijedeći:

    Pretpostavimo da usluge posluživanja u restoranu jedinično elastične (a nitko ne može znati jesu li, razlog više za ne smanjiti cijenu), što znači da ako se cijena usluga smanji za 1%, potražnja (broj kupaca!) će narasti za 1%, što će cijelu situaciju dovesti u balans i nositi isti profit.
    Koja je onda razlika u te dvije situacije?

    Prethodna je bolja za ljude i gospodarstvo a druga za restoran. Ako su niže cijene, više ljudi će dolaziti jesti (isto tako i biti zadovoljni) i bit ćemo konkurentniji drugim državama. Međutim, to znači više posla. Više će se morati servirati jela i eventualno zaposliti više radnika za istu cijenu na kraju krajeva, a to se nikojem restoranu ne isplati. Znači, bolje je za Hrvatsku, ali gore za njih. Jebiga, što će odabrati?

    Znači ti si u pravu u vezi poreza u praktičnom i realnom pogledu, a Pingvin je u pravu što se tiče dobrobiti za državu, ali to se neće ostvariti.

  19. #22729
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Amerikanci jesu glupi.

  20. #22730
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux


  21. #22731
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux


  22. #22732
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    autsorsing 90% političara
    Objasni mi ovu svoju briljantnu misao, molim te.
    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Još mi nitko nije obajsnio što je to u zadnjih dvadeset godina izrađeno od poreza, znači ne kredita koje tek treba otplatiti i to tko zna kako, nego direktno od viška novaca sakupljenih porezima. Naravno ovaj višak je jedan masni debeli LOL.
    Ne postoji višak novaca od poreza. U državi vrijedi jedan princip: all money is spending money. Samo vidim da ti tako nešto očito treba nacrtati.
    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy Pregledaj post
    Nego, Pingvin, aj reci di je najbolje gledat kišu meteora noćas u Zgu, a da nije Sljeme.
    Malo kasnim, ha?

    Baš u Zagrebu? A nigdje. Bilo je inteligentne ekipe koja je išla na Sljeme i popušila jer su budale bile na južnoj strani i piljili u zagrebačko svjetlosno onečišćenje cijelu noć. Ja sam bio na sjevernoj strani i da nije bilo morona sa dugim svjetlima u 23 sata (jer je masovno po portalima pisalo da se do tada ništa neće vidjeti) bilo bi jako dobro.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  23. #22733

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Objasnim ti kad ti meni što je konkretno izgrađeno od poreza, ne kredita.


  24. #22734
    Senior Member Fight fire with fire Xero's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Roxbury
    Postova
    12.727

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Bogte kako ovaj Fallout 4 loše izgleda. Neki cigani još govore da će bit bolji od Witchera.

  25. #22735
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Objasnim ti kad ti meni što je konkretno izgrađeno od poreza, ne kredita.
    Za početak, treba napomenuti da smo uspjeli jako jeftino izgraditi svoje autoceste: http://www.worldhighways.com/section...sts-evaluated/

    http://ec.europa.eu/transport/themes...d_revenues.pdf
    Stranica 29. Pogledaj te cifre.

    Zemlje ne daju keš direkt iz proračuna za takve stvari jer ti je proračun uvijek rastegnut do kraja. Nema veze je li to Hrvatska, Švicarska, Njemačka ili Tadžikirgistan.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  26. #22736

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux



  27. #22737

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    http://www.tportal.hr/biznis/politik...autoceste.html

    Od spomenutog iznosa, dug HAC-a je 3,3 milijarde eura, s posljednjom uplatom koja dospijeva 2031. godine, a ARZ-a jedna milijarda eura, s posljednjom uplatom 2034. godine.




    Rekao sam ne na kredit koji treba otplatiti tko zna kako, vjerojatno prodajom tih cesta uz plaćanje "ostatka" kredita. Pitao sam što smo izgradili od poreza u zadnjih dvadeset godina, znači što smo otplatili, što je to naše i bez duga iz poreza.


  28. #22738
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Volim što ne čitaš moj cijeli post. Ne znam, nije dugi (heh) pa ne bi trebao biti problem.

    Koja zemlja je u zadnjih 20 godina izgradila nešto "od poreza", po tvojoj definiciji?
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  29. #22739

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Kina, Rusija itd..one sa viškom kapitala i umjereno zadužene.


  30. #22740
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što ste danas spoznali. Part Deux

    Pa u pičku materinu ako se možemo usporediti s Kinom.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

Slične teme

  1. Što ste danas spoznali
    By The Jackal in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 1053
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •