Stranica 90 od 93 PrvaPrva ... 40808889909192 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.671 do 2.700 od 2772

Tema: Što trenutno čitate - v2

  1. #2671
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Tom Clancy - Red Storm Rising

    Zasad je dobro. Solidan hladnoratovski triler.

    E da, zna tko još koju stranicu za naručivanje knjiga da ima besplatnu dostavu, osim Book Depository?
    Može i za igre, glazbu i filmove.

  2. #2672
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Koobsi
    Čitao sam S&F na engleskom, iako ne do kraja, i to još dio koji ima najjednostavniji rječnik i vjerojatno je najlakši za prevoditi pa mi se u prijevodu, koji sam pročitao do kraja, i nije puno toga izgubilo. Ne znam stvarno kakvo je stanje s kasnijim dijelovima kad ih se usporedi, ali prijevod mi se sam po sebi činio vrlo dobar. Izgubilo se nešto igre riječi, ali srž je bila dobra. Inače je knjiga dosta teška kao što sam rekao pa stvarno ako se ne želiš previše mučiti (a mučit ćeš se ionako) uzmi na engleskom samo ako si sa njime na ti, i to još brat ili sestra, jer da, nije baš lako .
    Krenuo sam sa S&F na engleskom, riječnik mi nije težak, ali ova mijenjanja vremena i mjesta događaja usred teksta su baš gadna. Došao sam bio do 30-te stranice, pa se vratio na početak, sad sam na 50-toj, i mislim da ću se još jednom vratit na početak jer sam tek sad ulovio neke smjernice koje ukazuju na kronološke promjene.

  3. #2673

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Završio Shadows Linger, drugu knjigu iz Black Company serijala. Na početku mi nije baš ležalo to što su ovaj put dvije perspektive u pitanju, ali sa vremenom mi je druga prirasla srcu kako je sve više i više dodavala glavnoj. Sam prevrat je zanimljiv i knjiga završava neizvjesno sa nadom za budućnost tako da jedva čekam dograbiti iduću.


  4. #2674
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Meni je 2. knjiga bila najbolja u cijelom serijalu. Treća je još dobra, pa i četvrta, ali kasnije se sve previše rrazvodni.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  5. #2675

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Stvarno? Nadam se samo da ne postane baš ono loše.

    Inače, Shed.

  6. #2676

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Završio White Rose rekordnom brzinom. Ovo natezanje sa Ravenom je bilo malo nepotrebno, ali općenito jako dobra knjiga i vidim da se slobodno tu moglo stati sa nekakvim otvorenim nedorečenim krajem. Ne smeta mi što se nastavlja, prvenstveno jer želim pročitati nove avanture Croakera svodnika. Sad na Silver Spike prije početka iduće trilogije.

    Zadnji uredio Arbiter of Change : 27-01-2014 u 13:05

  7. #2677
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Otišao i ja malo u fantasy, His Dark Materials trilogija od Pullmana. Bomba je, jako lijepo realiziran svijet, zarazno i napeto, stilski prekrasno, podobno za sve uzraste, ali opet sa puno "odraslih" tema. Puno mi bolje od Harry Pottera i Narnija s kojima se često uspoređuje.

    I filmska adaptacija prve knjige (Golden Compass) je mrtvo govno, nije mi bio dobar ni prije čitanja, a sad mi se mišljenje o njemu samo još više pogoršalo.

  8. #2678
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Otišao i ja malo u fantasy, His Dark Materials trilogija od Pullmana. Bomba je, jako lijepo realiziran svijet, zarazno i napeto, stilski prekrasno, podobno za sve uzraste, ali opet sa puno "odraslih" tema. Puno mi bolje od Harry Pottera i Narnija s kojima se često uspoređuje.

    I filmska adaptacija prve knjige (Golden Compass) je mrtvo govno, nije mi bio dobar ni prije čitanja, a sad mi se mišljenje o njemu samo još više pogoršalo.
    Jelda? Ja sam davno to čitao i oduševilo me iako sam još praktički bio klinac. Ovo ljeto sam baš gledao film, i ne valja ništa. Jednostavno su pokušali utrpati više nego što stane i nije na kraju na ništa ličilo.

  9. #2679

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Kad ste već kod toga kakve su Artemis Fowl knjige? Imam par, ali nisam ih nikako pročitao još.

  10. #2680
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Idem u subotu u Algoritam zbog ove kupi 4 plati 2 akcije, pa planiram kupiti American Gods. Je čitao netko? Zvuči mi zanimljivo po opisu. Zanima me samo što je sa ovom knjigom Anansi boys. Da li je to direktan nastavak ili nešto u istom svijetu, nije mi baš jasno sa wikipedije, a ne želim čitati sve što piše da si ne spojlam nešto. Da li se isplati kupiti i tu drugu knjigu?

    I ako imate kakvu preporuku dobre fantasy knjige, a da je u nakladi Algoritma, slobodno se izjasnite.

  11. #2681

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Nije nastavak, ali je u istom svijetu. Pravi nastavak je novela The Monarch of the Glen koja je mislim bila u par kolekcija ili tako nešto.

  12. #2682
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Hvala

  13. #2683
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    Otišao i ja malo u fantasy, His Dark Materials trilogija od Pullmana. Bomba je, jako lijepo realiziran svijet, zarazno i napeto, stilski prekrasno, podobno za sve uzraste, ali opet sa puno "odraslih" tema. Puno mi bolje od Harry Pottera i Narnija s kojima se često uspoređuje.

    I filmska adaptacija prve knjige (Golden Compass) je mrtvo govno, nije mi bio dobar ni prije čitanja, a sad mi se mišljenje o njemu samo još više pogoršalo.
    Rula ta trilogija, valjalo bi ponovno pročitat pošto sam to čitao sa 12 godina
    Sjećam se da me kraj ful izbedirao.

    Btw jel ova 4 po cijeni 2 vrijedi samo za algoritmovu nakladu ili na sve knjige?

  14. #2684
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Samo za algoritmovu nakladu.
    Well, as long as it's interesting.

  15. #2685
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Bezveze.

  16. #2686
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Što trenutno čitate - v2

    I ja se mislim. Već mislio zvat frenda da mi odštampa parsto kupona i bacit preostali mjesečni budžet na knjige, i vidim da je samo za njihove, a ne i za strane.
    Nvm, uvijek imam Book Depository.

  17. #2687

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Iskreno, Algoritam većinom ima sasvim pristojne cijene kad su strane knjige u pitanju. Mislim da možeš uzeti sve ASoI&F knjige za nekih 200-250kn, a toliko skoro dođe samo jedna knjiga prevedena.

  18. #2688
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Meni je ok akcija. Idem si sutra po Američke bogove i trilogiju Prvi zakon.

  19. #2689
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Ma ja si mislio popunit do kraja Preacher kolekciju

  20. #2690
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Iskreno, Algoritam većinom ima sasvim pristojne cijene kad su strane knjige u pitanju. Mislim da možeš uzeti sve ASoI&F knjige za nekih 200-250kn, a toliko skoro dođe samo jedna knjiga prevedena.
    Da, al preko Book Depositoryja opet dođu jeftinije.

  21. #2691

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Završio Silver Spike. Premda je počelo malo klimavo i općenito kao dodatna priča u usporedbi sa glavnim likovima, do kraja sam se bio unio kako je više napredovala. Zanimljivo je da sam komad srebra, premda bitan i glavni pokretač radnje, pada u drugi plan kad počne akcija koja daje možda malo nategnuti zaključak jednom bitnom liku. Solidan kraj originalne trilogije i potreban dodatak istoj, premda podiže zanimljivo pitanje o tome što će se dogoditi sa carstvom nakon svega. Sad me živo zanima što Croaker radi u idućoj knjizi.


  22. #2692
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552
    Pročitao sam American Gods prije mjesec dana negdje. Nije mi baš sjela knjiga. Osim cca zadnjih 100 stranica, nije me baš uvukla niti bila zanimljiva. Nekako na silu sam čitao. I nije mi sasvim jasno kako će izgledati serija po knjizi.

    Trenutno čitam Prvi Zakon, na pola prve knjige sam i puno bolje mi paše. Napetija je i zabavnija, a likovi koji se dosad pojavljuju su baš odlični.

  23. #2693
    Završio Shadow Games. Nakon relativno kratkog početnog dijela, koji se djelomično preklapa sa Silver Spikeom samo iz druge perspektive, odjednom totalno-nije-fantasy-Indija za mjesto zbivanja. Moram priznati da sam vidio veliko otkriće o negativcima sa kilometarske udaljenosti, ali promjena atmosfere i neizgovorljiva imena stvarno doprinesu dojmu da je ovo skroz nova trilogija i početak nove radnje. Kraj je za razliku od dosadašnjih knjiga veći cliffhanger.


  24. #2694
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552
    Jučer pročitao prvi dio Prvog zakona pa danas počeo sa drugim. Meni je baš zabavno i zanimljivo. Uživam.

  25. #2695
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610
    The God Delusion
    lol
    Malo suprotnog mišljenja nakon proučavanja Biblije i skolastike.

  26. #2696
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Ivo Brešan - Država Božja 2053.

    Sredinom stoljeća Hrvati biraju katoličku stranku na izborima. Uskoro nestaje višestranačka demokracija, zatvaraju se granice, osnivaju centri za "mentalnu higijenu" i Hrvatska postaje nešto kao katolička Sjeverna Koreja. Knjiga je zabavna tijekom cijele radnje, čisto zbog sulude premise. Malo smetaju smiješni/površni opisi tehnologije i likovi koji pričaju vrlo teatralno, u dugim rečenicama i aforizmima, kao da čitam roman s kraja 19. stoljeća.

  27. #2697
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Mafioz0r Pregledaj post
    sulude premise
    Dalo bi se o tome.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  28. #2698
    Senior Member Respawned sorcerer Dylan11's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    1.111

    Re: Što trenutno čitate - v2

    https://www.smashwords.com/books/view/397121

    Free download. Ugodno citanje.

    O zbirci rekli su:

    – Ja ne znam je li ovo obmana il' kopija – Velesestra Helena netom prije početka sleta u Međugorju

    .– It's a page-turner – Oswald Mosley, baronet od Ancoatsa, britanski političar.

    – Najbolji hrvatski povijesni roman ikad! – Vibor Veleš, Utrnulo Dolje.

    – Naša budućnost u izdanjima hrvatoličke sadašnjosti – Franjo Tuđman II, prvi hrvatski klon.

    – Ovo su bespuća budućih zbiljnosti – učitelj Zvane Trinajstić, krsno ime Josip, bratsko krsno ime Nemanja, na satu Dušebrižništva.

    – Uzbudljiv domoljubni erotski triler s elementima prirodnog od kojeg se traži stranica više – Milo Badžić, vozač mnogoljudnog munjovoza na relaciji Zagreb – Međugorje.

    – I u ovoj najnovijoj zbirci pjesama Plodnih maternica, osjeća se onaj struj koji nas je sve ove godine dražio, nosio i uzdizao kao naciju. Naravno da hoćete još! – skladatelji T.Horvat/V.Horvat na prvoj promociji.

    – Muka. Zlo. Hrvatska. Djeca. Crkva. Seks. Smrt. Povraćanje – Arsen Kundak, svećenik i mistik.

    – Ovoj zbirci ne trebaju blurbovi! – Petar Rakovac, direktor tvrtke za oblikovanja percepcije i spoznaje "P.R.OPIS".

    – Jednom kada ga izdresiraš, narodu je svejedno tko mu drži lanac – Perun, vođa pokreta otpora u Labinskim rudokopima.

    – Sa dom splemni! – Petar Novak (3 g.), natjecatelj u Boljoj bebi.

    – SEKS! – velečasnik Vigor Eltz, kad je mala od Slavice zanijela na izvoru.

    – 'Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti – deda Pantelija, iz recenzije u Glasniku Nebeskom.

  29. #2699

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Pročitao The First Law (Prvi Zakon). Rula serijal. Mislim da ću uskoro opet DL-ati Preachera i pročitati.

  30. #2700
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Da dobar je, upravo počinjem sa trećom knjigom.

Slične teme

  1. Što trenutno radite i kako se osjećate?
    By Grim in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 8544
    Posljednji post: 13-03-2021, 00:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •