Stranica 92 od 93 PrvaPrva ... 428290919293 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 2.731 do 2.760 od 2772

Tema: Što trenutno čitate - v2

  1. #2731

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Završio Soldiers Live, a time i TBC dok Cook ne napiše dvije nove knjige za koje je već najavio da neće biti nastavak dosadašnje priče. Jako, jako dobar kraj serijala koji je više-manje povezao sve niti preostale iz ranijih knjiga i sve doveo u puni krug prisjećanjem na likove iz još originalne trilogije. Uslijedili su emocionalni izljevi likova od kojih sam to najmanje očekivao, broj mrtvih sudionika je dostigao nevjerojatne razmjere, a sam kraj je bio neočekivan, ali istovremeno i savršeno shvatljiv za glavnog lika.

    Uživao sam u knjigama i mogu ih definitivno preporučiti onima koji su željni prizemljenijeg fantasy piskaranja koje obraća pažnju na stvari tipa vojna logistika i radnju koja se rasprostire desetljećima sa prevratima i bez prisilnoga moraliziranja.

    Soldiers live, and wonder why.



  2. #2732
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Kako ti se da čitati sve te generične fantasy serijale?
    Ozbiljno pitam, ja ne bi mogo

  3. #2733

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Pročitaj pa ćeš otkriti.

  4. #2734
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Što trenutno čitate - v2

    I Am Number Four
    145371_3.jpg

    rekoh ajd da pročitam knjigu prije filma i na kraju je ispala iznenađujuće zabavna knjiga...nema nikakve umjetničke vrijednosti, stil pisanja nije nešto, sama priča je dosta klišeizirana, ljubavni dio je dosadnjikav...no knjiga je dosta kratka i dosta se toga dešava te me kombinacijom kratkih poglavlja i završavanja pojedinih poglavlja usred napetih događaja knjiga stalno ''prisiljavala'' da pročitam još jedno poglavlje jer sam morao saznati kako će nešto završiti...ima odličan, vrlo dinamičan tempo i kraj je jako dobar...u biti kako sam išao prema kraju knjiga je bila sve bolja i bolja...

    3,5/5

  5. #2735
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Što trenutno čitate - v2

    The Hunger Games
    9789533161723_igre_gladi.jpg

    dobro napisano, dinamično i napeto s većinom dobro okarakteriziranim likovima...fali malo dubine i ljubavni dio je prilično očit otpočetka

    4/5

  6. #2736
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Sonik Pregledaj post
    Kako ti se da čitati sve te generične fantasy serijale?
    Ozbiljno pitam, ja ne bi mogo
    Iako je BC jedan od boljih fantasy serijala, i ja se isto pitam kako je imao dovoljno izdržljivosti da sve privede kraju. Ja sam odustao tamo negdje nakon 6. knjige jer je postalo zamorno.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  7. #2737
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Što trenutno čitate - v2

    The Hunger Games: Catching Fire
    142052_3.jpg

    dobar nastavak...prvih nekoliko poglavlja nije nešto no polako postaje sve zanimljivije i ima odličan završetak...

    4/5

  8. #2738
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Što trenutno čitate - v2

    The Power of Six
    149347_3.jpg

    drugi dio Lorskih baština...knjiga je slabija od prve u svakom pogledu, pogotovo prva polovica jer se ovdje radnja prati kroz dva POV lika te je dosta zbrkana..no druga polovica dijelom popravlja dojam...

    3/5

  9. #2739
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Došao sam tek do pola knjige pa ne mogu dati konačni dojam.Jest da je primarno političko-filozofsko djelo, ali ima tu još svašta. Zato mi je najveće razočaranje što su likovi većinom potpuno crno-bijeli. U svakom slučaju, nikako ne preporučam komunjarama iz zelenog kvadranta političkog kompasa.

  10. #2740
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Nije ta knjiga neprikladna samo za "komunjare" nego i za većinu ljudi koji razmišljaju i pedlja dalje od vlastite koristi, a i među takvima iz suprotnog tabora nije za one koji malo racionalnije promišljaju cijelu stvar. Ideja da postoje samo dvije klase ljudi - polubožansko-mesijansko genijalni stvaraoci (primarno) materijalističkog napretka i parazitski šljam što ovima živi na grbači je više nego smiješna, no itekako plodna za mentalnu masturbaciju kojekakvih poduzetničića i šefića u usponu što bi rado van iz mediokriteta. O onoj njenoj kvaziutopiji gdje nekim magičnim čudom u obliku Galtovih (opet tehničkih) umotvorina svi imaju i vremena i volje kako za autarhičnu proizvodnju tako i za finije oblike intelektualnog stvaralaštva da i ne govorim.

    Ništa ne fali potrebi za samoostvarenjem, težnji za vlastitom srećom i samostalnosti u sređivanju vlastitog života te slobodi od vanjskih utjecaja koji nekoga u tome sprečavaju. A onda te pukne život, pa se prilagođavaš i snalaziš kako znaš, kao u ostalom i sama Rand, koja je na kraju ipak izvukla deblji kraj.
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  11. #2741
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Pa ok, slažem se. U knjizi su svi uspješni industrijalci automatski ujedno pošteni i gledaju samo svoja posla, to se nastavlja na tu dosta crno-bijelu paletu likova o kojoj sam pričao - previše su idealizirani. "Pošteni" industrijalci svi ljudine vrhunske, a socijalisti apsolutni underachieveri i relativno malo likova ima bilo kakav drukčiji miks sposobnosti i političkih uvjerenja.

    Kao i većina knjiga, treba sve uzeti sa zrnom soli, ali svejedno šalje jednu važnu filozofsku poruku. I analizu razlike između slobodnog i socijalnog ustroja koja kaže da se u jednoj poigrava s novcem, a u drugome s ljudima. Ja bih najozbiljnije stavio ovo u lektiru srednjih škola.

  12. #2742
    Senior Member No Mercy Outmind's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    The six-sided star
    Postova
    6.571

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Zamisli reakciju današnjih klinaca kad saznaju da moraju pročitati knjigu od 1000 stranica
    Then a gypsy woman comes, says "There's one thing you should know;
    I've just read your fortune, and you died five years ago. "

  13. #2743
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Prošao sam opet cijeli Potter serijal kroz par dana ludila sa minimalno spavanja, baš užas, nisam se ovoliko nabrijao ni na neki od VN-a.
    Sad bi tu trebao biti neki hipster I reći sa au precijenjeni, ali nije istina, uživao sam možda više nego prvi put I serijal sve skupa je genijalan, totalno mi paše postupno ozbiljniji plot u svakoj knjizi kako likovi stare i uvođenje religiozne tematike itd.
    I dalje mi se ne sviđa kraj, imam dojam da je zadnjih par knjiga podiglo priču napetost previše da se to sve riješi sa nekim jadnim "živjeli su zajedno zauvijek" epilogom, mislim Heri nije nakon bitke ni pričao sa Ginny niti ostalima i poof, gotovo. E NE MOŽE

    Al dobro, zato postoji fan fiction, a bar ga tu ima impresivno mnogo, cijele knjige koje nastavljaju plot, lol. Nema kraja dok ne dobijem emotional closure.

  14. #2744

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Slažem se sa svim rečenim, osim religiozne tematike, gdje je to, wtf?

    Kad god nešto postane popularno, isto tako postaje popularno bashanje istoga i govorenje da je mainstream. Ne slažem se u slučaju Harry Pottera, meni je baš napeto i bajkovito.
    Također se slažem za završetak, glupasto je. Čak je J.K.Rowling napisala nekakav epilog izvan knjige, bilo je negdje.

  15. #2745
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Nije mi falilo ništa nakon bitke kad imaš u epilogu da su već oženjeni itd.

  16. #2746
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Slender Man;15a12956
    Slažem se sa svim rečenim, osim religiozne tematike, gdje je to, wtf?
    Pa zadnji dio je žestoko kršćanski, ono ljubav pobjeđuje smrt i spasenje duše i biblijski citati, baš je očito, usporedio bi Rowling sa Tolkienom i C.S. Lewisom koji oba imaju taj religiozni worldview unesen u fikciju.

  17. #2747

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Da, ljubav pobjeđuje smrt je kršćanski izum, nitko drugi ne vodi računa o ljubavi. Nema to veze s religijom, više-manje svi filmovi imaju pouku da ljubav pobjeđuje sve. Prestani biti klerik neki.

  18. #2748
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

  19. #2749

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Harry Potter is followed by house-elves and goblins — not disciples — but for the sharp-eyed reader, the biblical parallels are striking.
    Ma daj, molim te.
    Ovo je nitpickanje. Svaka knjiga ili film ima nešto što se može usporedit s biblijom.
    A da to da je ona kršćanska i da je tako naumila, ok. Velika većina nije povukla nikakvu paralelu, što je normalno, bilo kakvo pričanje o dušama ne mora se odmah povezivati s kršćanstvom.

  20. #2750
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Što trenutno čitate - v2

    slender ima pravo, ako hoćeš možeš u većini knjiga naći nekakve poveznice na religiju/kršćanstvo/bibliju...ja sam više puta pročitao svaku knjigu u serijalu i nisam uopće primijetio nekakvo promoviranje kršćanstva...

  21. #2751
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    To s goblinima je glupost ali ne pravi se da nisi pročitao ostatak članka.
    Zadnja knjiga je baš blatantno religiozna i totalno upada u oči kad sam čitao. Harry vidi Voldemortovu dušu kad je na onom prijelazu između života i smrti te mu prilikom borbe govori da se pokaje jer mu je to zadnja šansa da spasi dušu, mislim neznam kako možeš negirati da je to religiozan koncept. Također, Harry svojom žrtvom zaštiti ostale jer je dao život za njih, kao što je njegova majka dala za njega, od samog početka izrazito kršćanska ideja. Nije da su alegorije posebno genijalne ali su očito prisutne u priči i nekoj konačnoj poruci djelq.

  22. #2752
    Senior Member Giant leap for forum crnisokol's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    3.543

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Sorry, al meni ideja žrtvovanja sebe zbog dobrobiti tvojih bližnjih ne predstavlja promoviranje kršćanstva nit religije općenito. Ako Potteri išta promoviraju onda je to prijateljstvo, a ne religija. A i ne znam tko traži neku dublju poruku u takvim knjigama uopće, knjige su predstavnici žanra koji služi prvenstveno zabavu i cilja na mlađu publiku. Slično i s Tolkienom, neki se zamaraju s filozofijama koga predstavlja Saruman, Sauron, Rohan, Gondor - ja dok sam čitao LoTR o tome nisam uopće razmišljao.

  23. #2753
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Zašto je prisutnost religijske tematike promoviranje? Samo sam spomenuo u postu da mi je bilo zanimljivo pa je Slander odma skočio, niti mislim da je Rowling pisala knjigu da ljude obrati na kršćanstvo. Meni su te stvari baš okupile pažnju prilikom ovog čitanja, zatim sam pogledao članke poput linkanog gdje autor potvrđuje namjeru, eto. Zapadnjaci smo, autorica je anglikanka, stvarno se treba malo chillat kad se spomene da nešto sadrži religijske alegorije, nije mi prvi put da čujem kako je frendici HP sad loš jer je to saznala lol.

  24. #2754

    Re: Što trenutno čitate - v2

    = Citat = Izvorno postao Sonik Pregledaj post
    Harry vidi Voldemortovu dušu kad je na onom prijelazu između života i smrti te mu prilikom borbe govori da se pokaje jer mu je to zadnja šansa da spasi dušu, mislim neznam kako možeš negirati da je to religiozan koncept.
    Dobro, je. To je inače religiozan koncept. Je li to znači da knjiga pršči religoznim idejama? Ne, to je jedna stvar. A za ovu žrtvu ti je i sokol odgovorio; žrtva za nekoga koga voliš nema veze s religijom, nego s ljubavi. Moš tako reć da je Spašavanje vojnika Ryana religiozan film jer se on žrtvovao za suborce lol.

    I ne znam, valjda mi je glavna poanta protiv toga koliko je to nebitno. Možda se potrefilo da je autorka kršćanka i da je ona stvarno to tako naumila al većini ljudi to uopće neće bit uočljivo ili od posebne bitnosti. To je pre-analiziranje knjige. Gledao sam tako neku raspravu u kojoj pričaju kako su u LOTR-u različiti likovi arhetipovi zla ili dobra ili ovoga ili onoga i pisali cijele ulomke u tome. Možda je to autor namjeravao, možda ne. Vrlo vjerojatno ne, ali koga briga.

    Možeš tako reći da, ne znam, u LOTR-u primjećuješ naznake homoseksualnosti između Sama i Froda zbog njihove velike ljubavi ili isto tako u Harry Potteru naznake krivovjerja zbog silne magije. Možeš za svaku knjigu reći sve. To su samo različita shvaćanja različitih ljudi i nebitna su. Ako oni to tako shvate, kul, ali u većini slučajeva bi se i autor u pitanju nasmijao takvim slučajevima.

    To je kao onaj video gdje onaj brony na konvenciji priča kako neka poni princeza predstavlja neku višu silu ili osjećaje. Kreatorica showa mu je samo odbrusila, da to nema veze s onim što su oni zamislili za show.

  25. #2755
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Da, to je sve nebitno i subjektivno, literarna analiza nema nikakvu poantu i sva tematika djela je zamišljena. Zašto uopće raspravljati s tobom?

  26. #2756

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Pa normalno da nema nikakvu poantu kad izmišljaš neke svoje pouke koje nemaju veze s ničim. Ja sam pročitao Pinokia i zaključujem da se zapravo sve vrti o odnosima posvojenog sina i njegovog oca i kakvi tereti prate nebiološke roditelje. Shvaćaš li moju poantu? Može svak naći nešto što misli da je skrivena poanta dijela, al to su najčešće samo gluposti.

  27. #2757
    Senior Member It lives by night Sonik's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    610

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Radi se o tome da nije skrivena lol, skroz je na površini.

  28. #2758

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Sad bih ti poslao onaj palac sa fejsa.

  29. #2759
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Lol slender ne kužim u čemu je frka, pa sonik je samo onako usput napomenuo kako mu je zanimljivo uvođenje religije u nastavcima, a ti odmah u ofenzivu ko da je sama pomisao na to užasna. Laganini.

  30. #2760

    Re: Što trenutno čitate - v2

    Ne, ja sam prvo pitao gdje je primjetio to sa zanimanjem, a on je napisao da je prožeto cijelim djelom i počeo povlačit paralele s Tolkienom.

Slične teme

  1. Što trenutno radite i kako se osjećate?
    By Grim in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 8544
    Posljednji post: 13-03-2021, 00:30

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •