Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 31

Tema: Gamerski Laptop

  1. #1

    Gamerski Laptop

    Tražim neki gamerski laptop.Na alienwareu sam našao jedan koji mi se sviđa, ali je skup pa se pitam da li se isplati na alienwareu kupiti laptop ili je to samo cijena dizajna i marke. Ima li kakav HP-ov ili nekakav takav dobar laptop za kupiti?

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    Koliko novca planiraš potrošiti na laptop?

    Ja sam za 6 500 KN kupio sebi Acer 6930G 733G25Mn. U biti je prerađen od 7 serije po konfiguraciji, i iz 6 serije po izgledu, tako da je prerađen od multimedijalnih stvari, ali se svrstava u gamerski laptop, iako meni gamerski nije trebao, ovaj tjera sve na very high s lakoćom, k'o po ledu. Konfa mu je, CPU P7350 2.00 GHz, FSB 1066 MHz, 2×32 KB L1, 3 MB L2, VGA GF 9600 GS 512 MB GDDR3, 1+2 GB RAM-a DDR2 (za mrvicu višlju cijenu se može nabaviti s DDR3 i/ili 2×2 GB RAM), 6 utora za RAM, HDD 250 GB Hitachi (za mrvicu višlju cijenu se može nabaviti 2×250 GB), ekran full HD, 16:9, 1366×768 16'' sa velikim kutom gledanja, ali stane samo u torbu sa 18'', ili u 17'' bez ikakvih kablova na knap. Plus torba i miš, bruto 7 000 KN. Neto bi bio oko 5 500 - 6 000 KN.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  3. #3

    Re: Gamerski Laptop

    Mislim potrošiti dosta samo da budu grafička i procesor jaki da mogu igrati novije igre.Pogledaj da li mi možeš složiti nekakvu postavu jer neznam koji je procesor dobar :http://alienware.com.hr/laptopi/m17.html
    Pogledaj još ostala 3 laptopa iz ponude,a ako ovaj tvoj može pokrenuti TES:Oblivion,Stalkera onda bi toga kupio.
    I još jednom :je li alienware isplativ ?
    HVALA

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    Za igru nije dovoljan samo CPU i VGA, treba i RAM-a, te brzina svega.
    Za CPU, dvojezgreni bi ti preporučio T seriju, znači T9600 od svih ovih (piše 2.8 GHz, ali original mu je 2.00 GHz, i hybrid je starijih T serija), on je najbolji dvojezgreni CPU, barem po meni, i ja sam mislio da ga ubodem, ali je skup dosta, pogotovo ultra T9900, to je za fanatike samo. U biti svaki današnji laptop ti može pogoniti sve današnje igre, ali za buduće je upitan. Tako da ako hoćeš laptop koji će biti hit sljedećih 5-10 godina, onda ćeš trebati iskeširati za njega masnu lovu, da ima 4 jezgre CPU, ultra VGA GDDR5, DDR 4 RAM-e, itd., možda oko 25 000 KN, što je u konačnici jak loše i neisplativo.

    Reci koliko love planiraš potrošiti, pa ćemo ti reći šta za tu lovu sve max. možeš ubosti.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  5. #5
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    [iako meni gamerski nije trebao, ovaj tjera sve na very high s lakoćom, k'o po ledu.
    Pretjeruješ...

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    = Citat = Izvorno postao C
    [iako meni gamerski nije trebao, ovaj tjera sve na very high s lakoćom, k'o po ledu.
    Pretjeruješ...
    Ne, pa ozbiljno, išao sam kupiti multimedijski, pa ga nije bilo, i ja uzeo seriju manji, a ista konfiguracija. Treba mi laptop za rad, u glavnom 3D, pa kada sam već dobio ovakav, vrijedi ga trošiti na igre, a i onako, meni dovoljno da može pokrenuti W3: TFT DOTA-u, ne treba mi više od toga, jer nisam gamer. Činjenica je da kada igram, igram dok ne prijeđem, ali na 640×480 bez ikakvih detalja se ja zadovoljim.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  7. #7
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    Gamerski sve na high se podrazumijeva maximalna moguca rezolucija i svi detalji na full ukljucujuci AA i AF...

    A s obzirom na današnje naslove takav lap to nemože ni približno fluidno tjerati.Nažalost.

  8. #8
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Gamerski Laptop

    Uzevši u obzir da moj HP sa poprilično slabijim hardverom ganja Fallout 3, Mirrors Edge, Burnout paradise, a jučer sam instalirao i GTA IV (doduše potonji mi ide iznimno slabo zbog žešćeg manjka radne, no kod frenda na istom HP-u sa više radne ide sasvim fluidno i ne u sasvim low detaljima) nije nerazumno pretpostaviti da taj laptop i može izvući puno toga iz novijih igara. Možda ne maksimum, ali high i very high bi išli. Jer ipak sumnjam da forsa rezolucije koje su nativne puno većim zaslonima. A većina današnjih igara nudi very high opciju prije highest(maximum).

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Gamerski sve na high se podrazumijeva maximalna moguca rezolucija i svi detalji na full ukljucujuci AA i AF...

    A s obzirom na današnje naslove takav lap to nemože ni približno fluidno tjerati.Nažalost.
    Pa hvala Bogu da se pod to podrazumjeva sve na high, i u rezoluciji monitora, a to je 1366×768, no kada te rezolucije nema, onda stavim na 1024×768 jer se najmanje primjeti razvučenost slike. I da, nemoj mi sada reći da ne može na very high sve, kada znam, i pri tome ti misliš na kvalitetu na kvadrat. Već sam napisao post kako izvući max. iz VGA, što sam ja i uradio i sve tjera na very high, tako da se neću ponavljati kako i šta bi trebao uraditi da dobiješ max. iz svoje glafičke od 00-24, a tako je jednostavno. Blago rečeno, podesiš svoju VGA na max. pefrormanse, na aplikacije i cipanela, u protivnom, ako ti je VGA na defaultu ili na kvaliteti, i tu u igri nabriješ kvalitetu, dobivaš kvalitetu na kvadrat, pa ne možeš pogoniti ništa, jer je to mučenje VGA, a ako sve baciš na max. performanse i u igri nabriješ kvalitetu, to je posve druga priča. Istina Bog, kada mi je na defaultu VGA, onda mogu sve pogoniti na solidno, ne ma max., a na max. kvaliteti jedino na very low igre idu, zato ja imam svoje recepte koje neću sada ponavljati.

    To je kao da mi kažeš da na AMD Sempronu 2500+ OC na 2800+ 2.00 GHz i ATI Radeon 9550 mi kažeš da ne mogu vrtiti Dark Messiah na very high, sve osim AA, pa sam i to srušio s istom konfiguracijom i dokazao da može, na solidnih 40-50 FPS-a.

    Moj frend ima bolji CPU, više RAM-a, 64 bitnu Vistu, i ATI HD36XX, i CoD4 sve na medium mu ide na 10-15 FPS-a, na low je već puno bolje, oko 20-40 FPS-a, a kod mene sve na very high sa solidnih 40-60 FPS-a. Naravno, minimalno mi padne na 35 ako sam u nekoj vukojebini gdje ne kužim ništa, no ni tada ne primjetim razliku jer to bude na par sec. U MP-u ide 40-60 čvrsto. Ovo je samo jedan od primjera, koliko bolja konfa od moje ne može povući bolje, što je žalosno, jer je bacio puno više para od mene na laptop. A kladim se da samo podesi svoje komponente kako Bog zapovjeda, imao bi 666 puta sve bolje, ali fora je u tome što njemu brat održava laptop, a ne zna ništa na njemu.

    Kada ne znaš ništa pametno reći, bolje ne reci ništa.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  10. #10
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Gamerski sve na high se podrazumijeva maximalna moguca rezolucija i svi detalji na full ukljucujuci AA i AF...

    A s obzirom na današnje naslove takav lap to nemože ni približno fluidno tjerati.Nažalost.
    Pa hvala Bogu da se pod to podrazumjeva sve na high, i u rezoluciji monitora, a to je 1366×768, no kada te rezolucije nema, onda stavim na 1024×768 jer se najmanje primjeti razvučenost slike. I da, nemoj mi sada reći da ne može na very high sve, kada znam, i pri tome ti misliš na kvalitetu na kvadrat. Već sam napisao post kako izvući max. iz VGA, što sam ja i uradio i sve tjera na very high, tako da se neću ponavljati kako i šta bi trebao uraditi da dobiješ max. iz svoje glafičke od 00-24, a tako je jednostavno. Blago rečeno, podesiš svoju VGA na max. pefrormanse, na aplikacije i cipanela, u protivnom, ako ti je VGA na defaultu ili na kvaliteti, i tu u igri nabriješ kvalitetu, dobivaš kvalitetu na kvadrat, pa ne možeš pogoniti ništa, jer je to mučenje VGA, a ako sve baciš na max. performanse i u igri nabriješ kvalitetu, to je posve druga priča. Istina Bog, kada mi je na defaultu VGA, onda mogu sve pogoniti na solidno, ne ma max., a na max. kvaliteti jedino na very low igre idu, zato ja imam svoje recepte koje neću sada ponavljati.

    To je kao da mi kažeš da na AMD Sempronu 2500+ OC na 2800+ 2.00 GHz i ATI Radeon 9550 mi kažeš da ne mogu vrtiti Dark Messiah na very high, sve osim AA, pa sam i to srušio s istom konfiguracijom i dokazao da može, na solidnih 40-50 FPS-a.

    Moj frend ima bolji CPU, više RAM-a, 64 bitnu Vistu, i ATI HD36XX, i CoD4 sve na medium mu ide na 10-15 FPS-a, na low je već puno bolje, oko 20-40 FPS-a, a kod mene sve na very high sa solidnih 40-60 FPS-a. Naravno, minimalno mi padne na 35 ako sam u nekoj vukojebini gdje ne kužim ništa, no ni tada ne primjetim razliku jer to bude na par sec. U MP-u ide 40-60 čvrsto. Ovo je samo jedan od primjera, koliko bolja konfa od moje ne može povući bolje, što je žalosno, jer je bacio puno više para od mene na laptop. A kladim se da samo podesi svoje komponente kako Bog zapovjeda, imao bi 666 puta sve bolje, ali fora je u tome što njemu brat održava laptop, a ne zna ništa na njemu.

    Kada ne znaš ništa pametno reći, bolje ne reci ništa.

    De molim te daj mi upustva kako to napraviti da ti igre idu sve na high,barem neka ima 35/40 FPS-a.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Gamerski Laptop

    Bogami i mene to zanima...
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  12. #12
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Gamerski Laptop

    C se nesto usutio,mescini neda tajnu zapovjest .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    Već sam napisao bibliju o tome, tražite, i forumaši davaju linkove na to, i opet ne vidite. Ala ste bedaci.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Gamerski Laptop

    kaj ti je tolko teško dati link od toga gdje si to napisao?
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    Naravno, jer je toliko puta postan na ovom forumu. Tada je bila riječ o Omega Driverima.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.709

    Re: Gamerski Laptop

    Mal ti nije raspoloživ
    F.T.I - Fuck The Industry

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Gamerski Laptop

    Bu došel...

    Ima ga u protisu i linksu.

    http://www.nabava.net/trazilica.php?q=A ... tra%C5%BEi

    PS - Na onom linku od Vemila, pogledajte pod "čitača kartice".

    (HINT xD)
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  19. #19
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Gamerski sve na high se podrazumijeva maximalna moguca rezolucija i svi detalji na full ukljucujuci AA i AF...

    A s obzirom na današnje naslove takav lap to nemože ni približno fluidno tjerati.Nažalost.
    Pa hvala Bogu da se pod to podrazumjeva sve na high, i u rezoluciji monitora, a to je 1366×768, no kada te rezolucije nema, onda stavim na 1024×768 jer se najmanje primjeti razvučenost slike. I da, nemoj mi sada reći da ne može na very high sve, kada znam, i pri tome ti misliš na kvalitetu na kvadrat. Već sam napisao post kako izvući max. iz VGA, što sam ja i uradio i sve tjera na very high, tako da se neću ponavljati kako i šta bi trebao uraditi da dobiješ max. iz svoje glafičke od 00-24, a tako je jednostavno. Blago rečeno, podesiš svoju VGA na max. pefrormanse, na aplikacije i cipanela, u protivnom, ako ti je VGA na defaultu ili na kvaliteti, i tu u igri nabriješ kvalitetu, dobivaš kvalitetu na kvadrat, pa ne možeš pogoniti ništa, jer je to mučenje VGA, a ako sve baciš na max. performanse i u igri nabriješ kvalitetu, to je posve druga priča. Istina Bog, kada mi je na defaultu VGA, onda mogu sve pogoniti na solidno, ne ma max., a na max. kvaliteti jedino na very low igre idu, zato ja imam svoje recepte koje neću sada ponavljati.

    To je kao da mi kažeš da na AMD Sempronu 2500+ OC na 2800+ 2.00 GHz i ATI Radeon 9550 mi kažeš da ne mogu vrtiti Dark Messiah na very high, sve osim AA, pa sam i to srušio s istom konfiguracijom i dokazao da može, na solidnih 40-50 FPS-a.

    Moj frend ima bolji CPU, više RAM-a, 64 bitnu Vistu, i ATI HD36XX, i CoD4 sve na medium mu ide na 10-15 FPS-a, na low je već puno bolje, oko 20-40 FPS-a, a kod mene sve na very high sa solidnih 40-60 FPS-a. Naravno, minimalno mi padne na 35 ako sam u nekoj vukojebini gdje ne kužim ništa, no ni tada ne primjetim razliku jer to bude na par sec. U MP-u ide 40-60 čvrsto. Ovo je samo jedan od primjera, koliko bolja konfa od moje ne može povući bolje, što je žalosno, jer je bacio puno više para od mene na laptop. A kladim se da samo podesi svoje komponente kako Bog zapovjeda, imao bi 666 puta sve bolje, ali fora je u tome što njemu brat održava laptop, a ne zna ništa na njemu.

    Kada ne znaš ništa pametno reći, bolje ne reci ništa.
    Kada budeš ti meni peglal crysis sa tim lapom samo na high...i 4xaa sa 30fps-a onda budem ja tebi poklonil svu digitaliju koju imam.

    A svi ionak znaju da je to nemoguće.Jer kad kažeš da sve moreš tjerat na full onda misliš valjda i na sve igre.Pa ajde nas to onda sad ti prosvjetli molim te.

    I kakvi božji extra recepti i kakav OC?? Uz to kaj sam bil u najjacem OC timu u Hrvatskoj (a očito slučajno) i kaj sam imal samo 4 svjetska rekorda i to sa ne starim hardverom već u to doba novim (kad je konkurencija itekako bila žustra) i sam valjda znam kaj mogu očekivat od prosječno OC-anog sistema.

    I nije mi jasno zašt moj komentar smatraš napadom ako te samo ispravljam...nisam ja kriv što si se krivo izrazil...

    Ak alienware još nije napravil lap koji more terat sve na full preko 30fps-a onda bome ni taj tvoj lap nemre bit brži da ga drukaš.Pa i da ga neznam kak softwerski pripitomiš i ocaš.

  20. #20
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Gamerski Laptop

    Laze bolan,neda link,idijot .
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    OMG, pa rekao sam ti da imaš jednu opomenu, neću ništa postići ako ti dam još jednu, onda ćeš morati vrijeđati još nekoga. A jesi...idijot...u pm.
    Budi na Peskyu sutra oko 16 ako budeš mogao, ili na večer oko 22 kao i danas, nema 13 min. kašnjenja.

    @Nisam pokušavao Crysis, no CoD4 evo, malo prije sam gledao, sve na max., ali baš sve, ide ovako, na terenu koji je full krš da ima puno textura i da je krcato nekim dešavanjima FPS padne na min. 23, ali i manevrira na više, do 35, ali i tada imam osjećaj da je sve podmazano, a na ravnicama gdje nema puno krša, min. 40. U zatvorenim prostorijama je min. 45, ide do 60, a ako je full isto neki krš da ima puno modela, ide na min. 40 FPS-a (39 točnije min.), također raste do 60. Pri tome, 60 je max. To je na 1024×768, na 800×600 nema nekih značajki koje su bolje u FPS-ovima, eventualno mi nije onda min. 23 FPS-a, već 24, ali do toga dođem jednom u par sati igranja. U MP-u na 12 igrača FPS je 40-60, tj. većinom 50-60, ali ako se nađem u žarištu ekspozija i lovaca, onda ide na min. 40, s time da poginem odmah.
    U svakom slučaju, min. 23, ali avarage je 30-60.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  22. #22
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao Katalabaino
    Tražim neki gamerski laptop.Na alienwareu sam našao jedan koji mi se sviđa, ali je skup pa se pitam da li se isplati na alienwareu kupiti laptop ili je to samo cijena dizajna i marke. Ima li kakav HP-ov ili nekakav takav dobar laptop za kupiti?
    Dell XPS.
    Alienware je u biti isti prijenosnik, samo ih Dell prodaje po višoj cijeni računajući da većina korisnika nema blage veze da su oba branda njegova.

    Cijenom se kreću između 6 i 40 tisuća kuna na našem tržištu.
    Probaj negdje ubosti novu 16-icu. Presavršena je.


    @C
    Call of Duty 4 na full detaljima s AA i AF ima otprilike iste zahtjeve kao prvi Crysis na low-med bez AA i AF. Nije neka usporedba.

  23. #23
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    OMG, pa rekao sam ti da imaš jednu opomenu, neću ništa postići ako ti dam još jednu, onda ćeš morati vrijeđati još nekoga. A jesi...idijot...u pm.
    Budi na Peskyu sutra oko 16 ako budeš mogao, ili na večer oko 22 kao i danas, nema 13 min. kašnjenja.

    @Nisam pokušavao Crysis, no CoD4 evo, malo prije sam gledao, sve na max., ali baš sve, ide ovako, na terenu koji je full krš da ima puno textura i da je krcato nekim dešavanjima FPS padne na min. 23, ali i manevrira na više, do 35, ali i tada imam osjećaj da je sve podmazano, a na ravnicama gdje nema puno krša, min. 40. U zatvorenim prostorijama je min. 45, ide do 60, a ako je full isto neki krš da ima puno modela, ide na min. 40 FPS-a (39 točnije min.), također raste do 60. Pri tome, 60 je max. To je na 1024×768, na 800×600 nema nekih značajki koje su bolje u FPS-ovima, eventualno mi nije onda min. 23 FPS-a, već 24, ali do toga dođem jednom u par sati igranja. U MP-u na 12 igrača FPS je 40-60, tj. većinom 50-60, ali ako se nađem u žarištu ekspozija i lovaca, onda ide na min. 40, s time da poginem odmah.
    U svakom slučaju, min. 23, ali avarage je 30-60.
    Eto sam si sebi dokazao da nije tocno ono sto si izrekao.

    A što se tice COD-a 4 meni ne pada ispod 90fps-a na mnogo vecoj rezi...makar znam da je glupo uspoređivati desktop pc i laptop.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    Pa ja imam zaključan FPS na max. 60, išao bi i meni preko, da ga otključam. Rekao sam da nisam gamer, ako može pogoniti Battlefield 2, Warcraft 3, Dark Sector, CoD4, NecroVisioN, meni je OK. Tako da iz mog posta možeš izvući što znači max., a vi fanatici odmah idete na Crysis koji mi je na pola glupa igra. Da sam to rekao 3D-ovcu, on bi odmah išao na G-polygone. Čitajte malo šta pišem, lijepo sam napisao.
    Naravno da je glupo uspoređivati desk i lap, moj frend na AMD Athlonu 3000+ i 8800 GT vuče puno bolje od mog laptopa, iako su komponente mrvicu lošije, jedino je CPU bolji, ali opet toliko dobro vuče, da je to fantastično, za jeftinu lovu.

    I da, zeznuo si se kada si rekao da nema još PC-a koji će pogoniti Crysis na max. Ima jedan PC namjenjen 3D-u sa 24 procesora po dvije jezgre, 32 GB RAM-a, itd. Istina da košta par milijuna KN i da ti treba cijeli dnevni boravak za njega i fakin hladnjati, par klima uređaja, itd., ali primejrice render koji traje 6 mjeseci on obradi za tjedan dana, što je puno. Znaš da su onaj intro sa RTL TV-a rendirali 9 mjeseci u LAN-u na 6 PC-eva? Ono bi na SPC-u kako ga zovu, bilo rendirano za manje od mjesec. A da ne govorim za render koji traje dan-dva da on obavi za 2 min. Mislim da bi on mogao pogoniti Crysis na max. s lakoćom. Jedino nema VGA, tj. ima, ali takt VGA je u biti takt CPU-a, tako neke kerefeke.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  25. #25
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    Pa ja imam zaključan FPS na max. 60, išao bi i meni preko, da ga otključam. Rekao sam da nisam gamer, ako može pogoniti Battlefield 2, Warcraft 3, Dark Sector, CoD4, NecroVisioN, meni je OK. Tako da iz mog posta možeš izvući što znači max., a vi fanatici odmah idete na Crysis koji mi je na pola glupa igra. Da sam to rekao 3D-ovcu, on bi odmah išao na G-polygone. Čitajte malo šta pišem, lijepo sam napisao.
    Naravno da je glupo uspoređivati desk i lap, moj frend na AMD Athlonu 3000+ i 8800 GT vuče puno bolje od mog laptopa, iako su komponente mrvicu lošije, jedino je CPU bolji, ali opet toliko dobro vuče, da je to fantastično, za jeftinu lovu.

    I da, zeznuo si se kada si rekao da nema još PC-a koji će pogoniti Crysis na max. Ima jedan PC namjenjen 3D-u sa 24 procesora po dvije jezgre, 32 GB RAM-a, itd. Istina da košta par milijuna KN i da ti treba cijeli dnevni boravak za njega i fakin hladnjati, par klima uređaja, itd., ali primejrice render koji traje 6 mjeseci on obradi za tjedan dana, što je puno. Znaš da su onaj intro sa RTL TV-a rendirali 9 mjeseci u LAN-u na 6 PC-eva?SOno bi na SPC-u kako ga zovu, bilo rendirano za manje od mjesec. A da ne govorim za render koji traje dan-dva da on obavi za 2 min. Mislim da bi on mogao pogoniti Crysis na max. s lakoćom. Jedino nema VGA, tj. ima, ali takt VGA je u biti takt CPU-a, tako neke kerefeke.
    De hljebati gdje bi renderali toliko mjeseci jedan usrani intro.
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

  26. #26
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    I da, zeznuo si se kada si rekao da nema još PC-a koji će pogoniti Crysis na max.
    Rekao sam lap...a ne desktop pc.U krajnjem slučaju netreba imati nasa stroj već samo ninja pc i crysis ide kako spada.


    = Citat = Izvorno postao C
    Ima jedan PC namjenjen 3D-u sa 24 procesora po dvije jezgre, 32 GB RAM-a, itd. Istina da košta par milijuna KN i da ti treba cijeli dnevni boravak za njega i fakin hladnjati, par klima uređaja, itd., ali primejrice render koji traje 6 mjeseci on obradi za tjedan dana, što je puno. Znaš da su onaj intro sa RTL TV-a rendirali 9 mjeseci u LAN-u na 6 PC-eva? Ono bi na SPC-u kako ga zovu, bilo rendirano za manje od mjesec. A da ne govorim za render koji traje dan-dva da on obavi za 2 min. Mislim da bi on mogao pogoniti Crysis na max. s lakoćom. Jedino nema VGA, tj. ima, ali takt VGA je u biti takt CPU-a, tako neke kerefeke.
    32 gige rama nemaju smisla za jednu igru poput crysis-a...jer ako su to one spike koje možeš cuti od osnovnoskolaca...ej imam 8 giga rama i sve mi leti...onda si veliki veliki fail...nadalje proc od xxxx jezgara ti ništa neznaci jer crysis ima podršku za samo one od 4....dakle opet fail....nadalje low profile vga???Procesor?WTF are u talking about???
    Hočeš reć da ako ja zdrukam sa dušikom proc na 7GHz a imam integrušu da če mi zato igre letiti???Fail....

    Render za video koji traje dan dva???Ej fejlaš puno...jako puno...

    Ne bih htio da ispadne vrijeđanje...al neznam po kojem principu si ti zadužen da pomažeš kao mod na ovome podforumu...jer failaš jako...

    A neželiš priznati da pricas u prazno...

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    LOL, ti sve moje uvrćeš kako ti hoćeš, i to baš sve uvrneš da je nemoguće. Ja kažem jedno, ti to promjeniš u nešto sasvim drugo. Sa renderom si sve rekao, ne sramoti se dalje. Shvatio sam tvoje mišljenje.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  28. #28
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    = Citat = Izvorno postao C
    LOL, ti sve moje uvrćeš kako ti hoćeš, i to baš sve uvrneš da je nemoguće. Ja kažem jedno, ti to promjeniš u nešto sasvim drugo. Sa renderom si sve rekao, ne sramoti se dalje. Shvatio sam tvoje mišljenje.
    Ako se netko sramoti onda si vjeruj mi to ti.I ghost rider i wedran su ti u postovima prije napisali odgovor sa kojima su ti dali do znanja da failaš.

    Ali ti si i dalje najpametniji.Svaka ti čast.Odsad cu morat cesce bit na ovome podforumu.



    Renderirali su intro 9 mjeseci u lanu na 6 pc-eva aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa : ))))))))))))

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Gamerski Laptop

    Nisam najpametniji. Wedran mi je rekao samo za Crysis, i to je u pravu, nisam rekao da nije, vidiš da opet uvrćeš, a Rider je nešto posve drugo, bila je riječ o našim internim spikama, a za render si ti stvarno sve o sebi rekao, i to još ponavljaš, Bože...
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  30. #30
    Guest

    Re: Gamerski Laptop

    Neželim dalje komentirati...jer me ionako neces shvatiti...spikaj i dalje svoje...jako si u krivu...a žalosno je da takvim savjetima (ne)pomažeš drugim ljudima u problemu.


    Ako te to tješi...evo ja gubim...možda ce ti sad biti lakše...a one koje ce zanimat ovaj topic..neka sami procjene...

    Rekao bih ti sad mnogo stvari...no neželim opet biti benan radi iskrenosti...

Slične teme

  1. K: Gamerski miš
    By Stryder in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 13-10-2012, 00:43
  2. Gamerski Rječnik
    By Jaster111 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 08-08-2010, 18:54
  3. Gamerski & ostali forumi
    By Grim in forum Alt-F4
    Odgovora: 46
    Posljednji post: 16-03-2010, 17:06
  4. Gamerski mis i tipkovnica
    By Shadowslayer in forum Komponente
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 01-12-2009, 21:06
  5. HCL Nagradni Gamerski Kviz v1.0
    By Ementaler in forum Gaming općenito
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 13-08-2007, 09:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •