Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 82

Tema: Safari

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Safari

    Četvrta generacija popularnog Appleovog browsera je jučer izašla iz beta faze.

    Prema provedenim testovima, u zahtjevnim se Java i CSS skriptama stranice učitavaju do četiri puta brže od dosad najbržeg browsera, Firefoxa 3.
    Za usporedbu, browser je gotovo 42 puta brži od Internet Explorera verzije 7.
    Za to je zadužan Appleov razvijeni Nitro engine.

    S obzirom da se radi o potpuno besplatnoj aplikaciji, možete mu dati priliku i vidjeti kako se nosi s vašim zadacima.
    Ukoliko vas zanima prilagodba na novo sučelje, Safari 4 je izvedbom najbliži Googleovom Chromu, samo što je sa sigurnosne strane potpuno privatno orijentiran.

    http://www.apple.com/safari/

    Dojmovi?

  2. #2
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Evo upravo pišem iz Safaria

    Stari moj, kako je ovo čudo brzo U životu nisam vidio toliko brzo browsanje. Osim toga, sučelje je FENOMENALNO, ima bookmarks toolbar, ma sve kaj ti treba i to full elegantno i "minimalističko". Još ću se malo igrati sa njime ali za sada mi se čini da će ovo u potpunosti zamjeniti FireFox. Faliti će mi pluginovi, ali definitivno se isplati ta žrtva kada vidiš ovu brzinu.


    Dojmovi - genijalno




    PS: Jebate led, klikneš link i iste sekunde ti otvori stranicu xD


    PPS: A TopSites opcija je SAVRŠENA



    Weki, dabogda ti sve igre na 60 FPS-a radile

  3. #3
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Safari

    Meni je history fantastično izveden.

    Kad si na Top Sites, samo klikneš dolje na Search History i listaš kroz 3D kartice prethodnih web stranica. Klasični Apple, ušminkan do bola.

  4. #4
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Bome je odlično dizajniran program. Posebno mi se sviđa prijelazni efekt kada klikneš na TopSite pa te odvede na tu stranicu. Svaka čast Appleu. Ali nekako imam osjećaj da će Apple ponuditi i PlugIn-ove za ovaj Browser. Jel ima kakve riječi o tome? Za sada je ovo van svake konkurencije, ali sa plugin sistemom bi u potpunosti zavladali tržištem.


    PS: Probavam skontati kako da importam bookmarkse iz FF-a u Safari. Piše da je moguće, ali ne znam kako, morati ću HelpFile otvoriti


    PPS: I više nema (bar za sada) onog blokanja PCPlay foruma, kaj je moguće da browser može i takve greške peglati!?

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Safari

    Koristim ga još od bete .

  6. #6
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Safari

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Weki, dabogda ti sve igre na 60 FPS-a radile


    hebate, ako su Weky i Bartuc odusevljeni moram to isprobat. Kad dođem s faksa idem to odmah isprobat...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  7. #7
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Uspio sam Importati Bookmarkse

    Prvo ih trebaš Exportati iz FF-a ali u HTML obliku, onda u Safariju stisnuti ALT tako da ti izađu skriveni Menii, zatim File - Import Bookmarks.


    Papa FireFox, bilo je lijepo dok si trajao


    PS: Jedino mi se ime od PC Play bookmarksa ne prikazuje kako spada. Umjesto PLA imam 3 točkice!?




    EDIT: Evo kako izgleda TopSites. Sredio sam si ga tako da su mi Bookmarkane stranice fino poredane i na TopSites odjeljku



  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    Evo,probao sam,browser je prejeben,stvarno odlican,ali me zanimaju tri stvari:
    1.Kako da importam sve bookmarkse iz firefoxa,znam da je Bartuc napisao to maloprije ali jos uvijek ne kuzim
    2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
    3.Postoji li nacin da importam sve passworde iz firefoxa?

  9. #9
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Safari

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
    Ideš na onu settings ikonu, te tamo nađeš opciju customise toolbar. Tamo ti se nalazi home ikone te ju samo "drag"-aš gore u toolbar.

    Malo ga isprobavam, fora je browser iako treba malo navike na njega.

  10. #10
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    861

    Re: Safari

    Taman sam mislio otvoriti temu, ali wedran je bio brzi. Inace browser mi je super, jedina mana je sto zdere puno rama(oko 180 kod mene sa 1 tabom).
    A lesson without pain is meaningless, for you cannot gain something without sacrificing something else in return, but once you have overcome it and made it your own...you will gain an irreplaceable, fullmetal heart.
    T.H.E.

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    = Citat = Izvorno postao Raz
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
    Ideš na onu settings ikonu, te tamo nađeš opciju customise toolbar. Tamo ti se nalazi home ikone te ju samo "drag"-aš gore u toolbar.

    Malo ga isprobavam, fora je browser iako treba malo navike na njega.
    ok,hvala,a drugo pitanje?

  12. #12
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Safari

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    = Citat = Izvorno postao Raz
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
    Ideš na onu settings ikonu, te tamo nađeš opciju customise toolbar. Tamo ti se nalazi home ikone te ju samo "drag"-aš gore u toolbar.

    Malo ga isprobavam, fora je browser iako treba malo navike na njega.
    ok,hvala,a drugo pitanje?
    To nisam ni ja još otkrio

    Ali mislim da ću ostati na firefoxu, jer mi netreba trenutačno još veća brzina pošto mi firefox otvara sve strane u roku od 1-2 sec, ima više pluginova a i svi su mi bookmarksi tamo, a nisam siguran kako ih sve premjestiti (a da nije manualno).

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    Sad imam jedan ogroman problem,boje,boje su totalno,ali totalno drukčije,tamnije i plava nije plava nego ljubičasta,kako da to podesim,stvarno hocu koristit Safari ali ako to ne rijesim,vracam se na firefox.

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    1.Kako da importam sve bookmarkse iz firefoxa,znam da je Bartuc napisao to maloprije ali jos uvijek ne kuzim
    Otvori FireFox, odi na Bookmarks - Organise Bookmarks (ili stisni CTRL + SHIFT + B). Otvori ti se novi prozor gdje imaš izbornik "Import and Backup", to klikneš i odabereš "Export HTML" i spremiš file na Desktop. Nakon toga, otvoriš Safari, stisneš ALT tako da ti se pojavi izbornik na vrhu ekrana, odeš File - Import Bookmarks i odabereš onaj HTML file što si spremio na Desktop. Meni nije automatski postavio bookmarkse u ToolBar ali samo ih odvućeš tamo ako ga koristiš.


    = Citat = Izvorno postao Constantine
    2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
    Settings - Customize Toolbar - odvućeš Home tipku gdje želiš.


    = Citat = Izvorno postao Constantine
    3.Postoji li nacin da importam sve passworde iz firefoxa?
    Mislim da se to ne može, ali to ti je čas posla upisati prvi put kada ponovno posjetiš stranicu... Možeš podesiti i AutoFill passworda u postavkama, samo nisam to isprobao...

    Settings - Preferences - AutoFill - tu imaš opciju za user name i passworde...


    = Citat = Izvorno postao Constantine
    Sad imam jedan ogroman problem,boje,boje su totalno,ali totalno drukčije,tamnije i plava nije plava nego ljubičasta,kako da to podesim,stvarno hocu koristit Safari ali ako to ne rijesim,vracam se na firefox.
    Kak misliš da su ti boja krive!? Meni je sve super? Sjeti se kaj si radio, možda si nešto ujebo u postavkama fontova ili sl.!?

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    Uspio sam importat bookmarkse ALI,kako da vidim mali sličice ispred svakog bookmarka,ovako sam totalno zbunjen,zatim,zasto imena bookmarka safari skraćioca na npr. PC PLAY= PC...LAY,i da,boje su mi jako cuden,budem postao kasnije screen,nemogu sada.

  16. #16
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Meni je isto PC...ay bilo. Očito ima nega greška sa PL slovima u kombinaciji Stavio sam PCP Forum na kraju

  17. #17
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Safari

    PC PLAY= PC...LAY ti je jer ti u tabu valjda može bit samo par slova pa ti stavi skraćenicu. Imaš u postavkama kada spremaš u bookmarks da preimenuješ stranicu ili da izmjeniš link.

    edit: Bartuc me već prestigao . I to je moguće.

  18. #18
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Nema veze sa duljinom naziva, baš sa PL kombinacijom slova.


    PS: Kako jebeno

    Odeš u Bookmarks knjižicu, zatim na Bookmarks Bar i otvore ti se prikazi Bookmarkanih stranica na vrhu browsera... Možeš skrolati prikaze stranica sa odličnim prijelaznim efektima, svaka čast, izgleda genijalno.

  19. #19
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Safari

    evo, instalirao sam preglednik. Ma predobro, totalno odusevljen. Od danas sam na Safariu-u...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #20
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Ja sam potpuno maknuo FireFox iz Quick Launch menia Ovaj Safari mi je orgazmatičan u najmanju ruku. Osjećam se kao dijete kada dobi novu igračku

  21. #21
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Safari

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ja sam potpuno maknuo FireFox iz Quick Launch menia Ovaj Safari mi je orgazmatičan u najmanju ruku. Osjećam se kao dijete kada dobi novu igračku
    hehe
    Ja također. Postelal sam si bookmarkse i passworde prema tvojim uputama i sve super stima. Ajd vise konacno dostojna zamjena za firefox
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  22. #22
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Safari

    Safari ima fantastično riješen privatan browsing.

    Dok je u drugim preglednicima potrebno isključiti barem desetak opcija kako browser ne bi ostavljao trag korištenja na računalu, Safari u opcijama ima Private Browsing. Kad je uključen, browser ne sprema nikakav history, privremene datoteke, cache, cookije, usere ili nešto sasvim deseto. Potpuno nevidljivo surfanje.

    @bartuc
    Za plug-inove sumnjam, osim ako ih ne izda sam Apple. Oni vole držati svoj softver u teškim oklopima, kako bi bili sigurniji za korištenje. Nikakav mallware, adware, search trake i druge gluposti neće doći u strukturu safaria. Možda je i bolje tako, jer se ničim ne ruši integritet browsera, pa zadržava početnu brzinu, svježinu i stabilnost.


    Nažalost, osim ovako za testove, zbog prirode posla neću moći nastaviti koristiti Safari, već ću instalirati Beta verziju Opere 10, koja je izašla prije kakvih tjedan dana. Sesije i integracija imapa su presudili, mada je browser daleko teži, veći i sporiji.

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    1.492

    Re: Safari

    Prebrz je Safari i puno pregledniji i ljepši od ostalih browsera
    Neznam za vas, ali prvi put kad sam ušo u Safari, nije me ništa ni pitalo a svi bookmarksi iz Firefoxa su bili u Safariju.

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    Evo kako izgleda problem sa bojama(za ovu drugu sliku sam morao zacrnit neke stvari ali se svejedno vidi drastična razlika):
    http://i43.tinypic.com/73nh1c.jpg
    http://i41.tinypic.com/2ajm7o.jpg

    I jos mi nije nitko odgovorio kako da vidim mini sličice pokraj bookmarksa,to mi je najvažnije od svega,ako toga nema bb Safari.

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ja sam potpuno maknuo FireFox iz Quick Launch menia Ovaj Safari mi je orgazmatičan u najmanju ruku. Osjećam se kao dijete kada dobi novu igračku
    Pocelo ja sa safarijem,za nekih par godina ces kupovat novi macbook

  25. #25
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Nemreš staviti favicon u Bookmarks Bar, samo tekst. Ali ljudi su već pisali Appleu da žele taj feature, tako da možda i bude podržan u novijim verzijama.


    Ja sam mislio da će mi Favicon faliti, ali priviknuo sam se i bez toga u roku od par minuta. Bez Favicona mi je preglednik i elegantniji, baš ono, minimalistički

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    Dobro,ajd,valjda ću se priviknut iako sumnjam,ali nesto me jos muci,zasto se dovraga nemogu bookmarksi koji su u folderu nekom otvarat u novom tabu pritiskom na kotačić miša
    A i nevidim jos uvijek rijesenje za problem sa bojama,citao sam kao nesto da safari 4 ima tu neku tehnologiju za bolji prikaz boja koja je ocito failala.

    Ono sto mi se sviđa je da za razliku od firefoxa na windowsima 7 kad stavis mis iznad ikonice u taskbaru vidis preview svih tabova isto kao i kod IE-a a ne samo glavnog prozora kao kod firefoxa.
    EDIT:OMFG,sad sam skužio da mi kod skoro svih stranica stvlja kao neki plavi plast oko stranice koji sve mijenja u plavu,wtf!!!!!

  27. #27
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Safari

    Ok, ipak sam prošao na Safari ali mi sad nekak gif. smajlići s foruma rade sporije.
    @ Constantine - Meni isto stavlja neki plavi plašt dok u polja upisujem, valjda na to misliš.

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    ma da,vraga na to mislim,pogledaj screenove ffs.
    Sad mi pak ne nudi vise da zapamti password na bilo kojoj stranici,wtf,sad idem na reinstall,ovo je stvarno poluproizvod.

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Safari

    M kakvi,odustajem ja od ovoga,nema favicona,boje su retardirane,nema opcije view image,skrolanje pritiskom na srednju tipku misa ne valja,radim doublepostove odjedanput na forumu,previše mana ima,ostajem pri firefoxu makar je ovaj brži,možda eventualno prijeđem na chrome.

  30. #30
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Safari

    Od svih tih problema, vidim samo taj da fale Faviconi Perfektan mi je, bez mane xD

Slične teme

  1. Safari 5.0.1 pregled.
    By Forbs in forum Software
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 06-08-2010, 13:50
  2. Safari mi se crasha
    By Razzarach in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-07-2010, 23:50
  3. Safari
    By dugi in forum Software
    Odgovora: 27
    Posljednji post: 12-08-2007, 14:38

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •