Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 305

Tema: [OOC]: Star Wars Roleplay

  1. #1
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    [OOC]: Star Wars Roleplay

    Ok, bagro krijumčarska. Kako nisam jedini kojeg u zadnje vrijeme pere SW groznica, u razgovoru sa kolegom Šniclom odlučismo otvoriti SW RP temu. Daklem, da ustanovimo osnovna pravila:

    Doba - BBY (kolega Šnicl preferira 32 BBY, znači početak invazije na Naboo)

    LikoviS- Eh sad, probajte ne izmišljati high-end OP likove koji će imati 16 lightsabera u svakoj ruci, 2 Death Stara u garaži i slično. Sve klase i rase su dopuštene, no trudite se da budete umjereni u svemu kako bismo bili balansirani. Isto tako, likovi koji postoje u loreu su off limits. Nitko neće biti Anakin, nitko neće biti ass kicking Jedi Master Mace Windu, nitko neće biti kancelar Palpatine. Počinjete kao nitko. Doslovno. Bilo kao padawan, bilo kao šegrt kod bounty huntera, član posade na krijumčarskom brodu, niži pomoćnik senatora, barmen, trgovac...što god želite ali bez likova koje je lore zauzeo.

    Lokacije - sve lokacije su dopuštene a koje su u skladu sa vremenskim periodom. Znači ne možete biti stormtrooper na Death Staru ako ista ne postoji u to doba.

    PvP - probajte se suzdržavati od ovoga jer je prilično neizvedivo pošteno ovo izvesti bez PnP pravila iz D'n'D-a jer je ipak riječ o forumu, jelte. No ako baš morate, probajte osmisliti metodu koja će biti transparentna i pravedna, bez da netko one shotta nekog iako je potonji Jedi a ubojica barmen sa vilicom. Isto tako, nemojte pretjerivati sa uspjesima. Malo je onih koji mogu ubiti Rancora a i oni su posebni. Probajte ne dodavati stvari poput "srušio 16 Lucrehulk class battleshipova koristeći svog lovca kojeg sam sam složio u garaži od dijelova flux capacitora i Pentiuma trojke". Isto tako, probajte se držati pojmova već određenih SW loreom tako da ne bude izmišljanja novih gadarija, a i ako morate izmisliti nešto novo, ukomponirajte to u postojeći svijet i pratite pravila koja sam gore naveo o high end OP stvarima.

    That being said, možemo početi, aye?

    P.S. Sav chat u ovoj temi koji se ne odnosi na vaše likove kroz njih same stavite u [OOC][/OOC]Stagove da razlikujemo in character chat i onaj nevezani za njih.

    Stoga, moj lik:

    Ime: Sal Myndraav
    Rasa: Human
    Klasa: Jedi Padawan
    Homeworld: Corellia
    Weapon of choice: Zeleni lightsaber
    Biografija: U dobi od 3 godine je odveden od svoje obitelji da pohađa trening u Jedi Templeu na Coruscantu. Nakon prolaska kroz prve testove kao youngling, biva preseljen Jedi Masteru Xin Artisu kao njegov padawan. Pokazuje sklonost Shii-Cho formi. Trenutno je u Jedi Templeu na Coruscantu.

  2. #2
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Star Wars Roleplay

    Ime: Nov'ren Fal
    Rasa: Human
    Klasa: Diplomat/Vojni savjetnik
    Homeworld: Kuat
    Weapon of choice: ELG-3A blaster

    Biografija: Rođen u srednjoj plemićkoj obitelji na planetu Kuat, Nov'ren je odmalena u rigidnom društvenom sustavu svog planeta učio kako preživjeti, nadjačati konkurenciju i domoći se svog cilja. S takvim odgojnim vrijednostima u društvu, uz njegov prirodni talent u govorništvu, interes u politiku i vojna pitanja, nije bilo boljeg izbora za karijeru nego da postane diplomat, da se kreće u samom vrhu galaktičke politike, iako nije njen direktan sudionik, već promatrač i savjetnik senatorima koji vode borbu u najkrvavijoj areni u povijesti galaksije: u Republičkom Senatu. Konkretno, radio je za predstavnika Trgovačke Federacije, Lotta Doda, od kojeg je naučio mnogo. Ipak, trenutačno se nalazi na planetu Lok, gdje je bio pozvan zbog svoje stručnosti u... manje diplomatskim sredstvima pregovaranja. Točnije, on je jedan od asistenata Lorda Toata koji nadzire testiranje novih oružja za Trgovačku Federaciju, i to na piratima koji nastanjuju ovaj sektor.

  3. #3
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Star Wars Roleplay

    [OOC]SOvo mi djeluje pomalo bezveze, ali pošto sam velik SW fan i zatekao ovu temu na početku, ajde . Ako se mene pita, definitivno treba uvesti neka pravila za borbe i slično. ne baš detaljno kao da igramo DnD, ali da ima smisla. Da bar definiramo par atributa/skillova da odredimo prema nečem ishod događaja[/OOC]

    Ime: Vantar Baen
    Rasa: Human
    Klasa: Smuggler
    Homeworld: Alderaan
    Weapon of choice: Vantar's custom blaster
    Companion: Astromech droid sastavljen od raznoraznih dijelova
    Biografija: Odrastao u primitivnom seoskom okruženju Alderaana, otac je davno prognani Jedi koji je odbacio svoju poveznicu sa Silom. U djetinjstvu zavolio brodove i putovanje i pridružio se grupi krijumčara koja posluje na relacijama među Core Worldsima. Usput je složio vlastitog droida pretežno od dijelova R1 modela koji se često kvari i čudno ponaša. Vlastito preuređeni blaster ima scope i niz ostalih ilegalnih modifikacija.

  4. #4
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Star Wars Roleplay

    Jednostavnije od DnDa je Mutants and Masterminds, rola samo d20, i koristi pointove za kupnju skilova, featova, powera itd. Nema hitpointova nego se savea na damage, pa se broje ozlijede i masnice. Intrigantno, svakako, mogli bi malo oko bacit na to, barem okvirno.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  5. #5
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Star Wars Roleplay

    [OOC]Tek smo počeli, slobodno se pravila mogu prilagoditi dok god držimo stvari u balansu.[/OOC]

  6. #6
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Star Wars Roleplay

    [OOC]Ja sam za, samo nek budu neka osnovna pravila, ne mora biti ništa komplicirano. Osobno nisam nikad igrao neke pen & paper i slične roleplayeve pa se malo u tome teško snalazim, ali naučit ću.[/OOC]

  7. #7
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Star Wars Roleplay

    A da ovu cijelu temu pretvorimo u OOC, pa otvorite zasebnu za IC?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  8. #8
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Star Wars Roleplay

    Works for meh...
    Daklem, trebamo metodu računanja tko je kako završio u borbi koju zapravo možemo legitimno koristiti na forumu bez da netko može abjuzati neki propust.

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Star Wars Roleplay

    Ja sam na brzaka smislio nešto uber jednostavno, ali vjerojatno neće funkcionirati. Bilo bi dobro da netko bude GM, ako ima dobrovoljaca...

    Dakle, ovo samo pokriva sustav borbe:

    Svaki lik ima tri atributa (ili skilla, kako vam drago):
    STRENGHT (računa se za melee borbu)
    RANGED (za pucnjavu)
    FORCE (borba moćima sile)

    i odvojeno, svatko ima određenu količinu health pointsa.

    Borba bi išla tako da onaj koji napada odabire kojim će atributom napasti. Kako bi napao, njegov atribut mora biti veći od protivnikovog. Tada mu oduzima količinu healtha u vrijednosti tog atributa kojim je napao, i potroši 1 point tog atributa, tako da mu je u idućem potezu taj att slabiji (naravno, na kraju borbe, vraćaju se na početne vrijednosti).

    Nakon svake uspješne borbe, lik dobiva experience u vrijednosti, recimo, svih pointsa (i atributa i healtha) protivničkog lika podijeljenog s 4 (možda bi bilo bolje neki drugi koeficijent, ne znam). Na početku igre, svakom liku je dodijeljeno 10 pointsa (i za att i HP) koje može rasporediti kako mu drago.

    Ovo ima jako puno rupa, tako da je u tom slučaju lik koji je u svim atributima jači od protivnika automatski i pobjednik, ali možda se i to može regulirati. Ovaj sustav sam namjerno napravio brutalno jednostavnim jer smo ipak na forumu, mislim da nema potrebe za nečim mnogo kompleksnijim. Tko želi, neka slobodno koristi ovaj sustav i izmjeni što misli da ne valja.

  10. #10

    Re: Star Wars Roleplay

    Bah, ne znam zašto se uvijek svi uhvate PvP-a u ovakvim stvarima.

    Jednostavnije bi bilo da si rekao kako PvP-a jednostavno uopće neće biti, Hell. Iz prijašnjeg iskustva znam da nema pouzdanog i sigurnog načina da se putem foruma vode bilo kakve statistike ukoliko nema nekakve vanjske interakcije u vidu dice rollera, dogovora između svih igrača... ukoliko forum nema integrirani modul baš za ove stvari, što PCP nema. Ukratko, ne trebamo se uopće zamarati ovim, posebno ne vođenjem o EXP-u i ostaloga, zbog nekoliko rijetkih (ako uopće do njih i dođe) sukoba između likova. Čak i inventorij ne treba biti činjenična stvar, već se može implementirati u samim opisima. Ostavimo tehnikalije po strani.

    Nego, stvorim svog lika sutra ili kasnije... najvjerojatnije ćeš dobiti sunarodnjaka, Hellboy.

  11. #11
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Star Wars Roleplay

    Kulni likovi dolaze sa Corellie.

    Inače, dobra ideja. PvP bi ionako trebao biti rijetka stvar u ovakvoj temi. Nije baš sad da će se moj padawan sukobiti sa nečijim traderom, ili će se Šniclin badass mo-fo poubijati sa pekarom sa Coruscanta.

  12. #12
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Star Wars Roleplay

    Daleko od toga da je moj lik action-oriented.
    Ali, da postoji potreba, prebio bi pekara bez beda.

  13. #13

    Re: Star Wars Roleplay

    Ime:SThosscon Noscondra
    Rasa:SHuman
    Klasa:SNoble
    Homeworld: Corellia
    Weapon of choice:SModel Q2 blaster

    Biografija:
    Rođen na Corelliji, premda je većinu svog djetinjstva proveo na Drallu gdje mu je dinastija primarno situirana i odakle upravlja svojim bogatstvom, Thosscon je već sa 15 godina, unatoč protivljenju svoje obitelji koja je za svog mlađeg sina na umu imala birokratski posao ili pak nešto slično, već bio prijavljen i primljen CorSec akademiju čime se želio što više udaljiti od svoje obitelji i čitave aristokratske pompoznosti. Prošlo jedva nekoliko dana opće orijentacije kad je došao taj dan kad je primio obavijest od svoje obitelji - brat mu je poginuo i obitelj je, na svoj karakterističan način, zahtijevala da Thosscon osobno preuzme nasljedstvo obitelji.

    Nije dugo razmišljao o tome što napraviti jer je niti nekoliko sati nakon obavijesti već bio u potpunosti spakiran i u transportnom brodu za Drall ne bi li razriješio čitavu stvar i odbio položaj, čak i ako time odbija nasljedstvo. Na njegovu nesreću, odbor za doček nije bio ono čemu se nadao i konačno ishod je bilo njegovo zaključavanje u kućni pritvor na gotovo tjedan dana dok na kraju ipak nije pristao na uvjete čime je de factoSpostao javno lice svoje obitelji. Već je nebrojeno puta požalio što je uopće i pomislio da ovo može raspraviti s obitelji, a ta ista misao mu se iznenada opet našla na pameti i sada, 7 godina kasnije, dok je letio privatnim obiteljskim transportom za Coruscant... za dosadnim političkim poslom, naravno.


    -----


    Možda će se koncept činiti sličan kao i Šnicelov lik, ali želio sa prikazati lika koji je fejlao u tome što je želio biti i sada je praktički bogataš koji nema gotovo nikakvo konkretno znanje, ali ima gomilu resursa kojom može postići željene rezultate. Ovo mi je prvi ovakav lik pa će biti zanimljivo vidjeti kako će ispasti.

  14. #14
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Star Wars Roleplay

    To bogatstvo bi moglo koristiti Šnicli u njegovim eventualnim makinacijama.
    A i Jedi templeu ne bi škodilo malo restauracije od strane anonimnog donatora.

  15. #15

    Re: Star Wars Roleplay

    Rent-a-Twi'lek nije jeftin servis, posebno ne sa punom uslugom... ho ho ho.

  16. #16
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Star Wars Roleplay

    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Bah, ne znam zašto se uvijek svi uhvate PvP-a u ovakvim stvarima.

    Jednostavnije bi bilo da si rekao kako PvP-a jednostavno uopće neće biti, Hell. Iz prijašnjeg iskustva znam da nema pouzdanog i sigurnog načina da se putem foruma vode bilo kakve statistike ukoliko nema nekakve vanjske interakcije u vidu dice rollera, dogovora između svih igrača... ukoliko forum nema integrirani modul baš za ove stvari, što PCP nema. Ukratko, ne trebamo se uopće zamarati ovim, posebno ne vođenjem o EXP-u i ostaloga, zbog nekoliko rijetkih (ako uopće do njih i dođe) sukoba između likova. Čak i inventorij ne treba biti činjenična stvar, već se može implementirati u samim opisima. Ostavimo tehnikalije po strani.

    Nego, stvorim svog lika sutra ili kasnije... najvjerojatnije ćeš dobiti sunarodnjaka, Hellboy.
    U ovom sustavu kakav sam ja sklepao nema potrebe za dice rollerom. Nema apsolutno nikakvog random faktora.
    Malo sam razmišljao pa sam doradio taj sustav tako da bi se sada i moglo doskočiti ranije spomenutom problemu kad je protivnik jači u svim atributima.
    Rješenje nije prekomplicirano - svakoj klasi ćemo dodati neki feature.

    Kod Jedi klase definitivno bi to trebalo biti mogućnost da se potez iskoristi za dodavanje pointsa iz FORCE u druge atribute, pa i HP. Bounty Hunter bi mogao imati mogućnost da nekim svojim atributom (recimo ranged) napada druge atribute, osim ako ga to ne bi učinilo malo premoćnim.
    Za Smugglere sam mislio staviti neki Escape feature da mogu izbjeći borbu, ali još nisam siguran bi li to funkcioniralo.

  17. #17

    Re: Star Wars Roleplay

    Ma kontaš, to je sve previše rada za premalo korištenja... kome se da voditi računa o svemu tome (ovo govorim iz osobnog iskustva iz starog RP-a koji sam vodio na WoF forumu) jer na kraju netko zaboravi i onda trebaš sve provjeravati, itd. Zamor za sve koji sudjeluju.

  18. #18
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Ma kužim, ali onda cijeli RP nema baš nekog smisla. Osim ovog sistema ne treba dodavati nikakav inventory sistem, niti iteme ni ništa slično.
    Svi pointsi bi se vratili na default nakon borbe i uračunao bi se experience (kojeg možeš rasporediti po att-ima po želji). Nakon toga u svakom postu/potezu možeš samo c/p statse na početku.
    Ako netko ima ideju za još jednostavniji i prikladniji sistem, recite.

  19. #19
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    RP ne mora uključivati PvP. Hell, tučeš li se u RL-u s nekime svako malo?

  20. #20
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Ne, ali u igrama skoro uvijek

    Ma onda mi baš nema smisla ovo...

  21. #21
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Uzmi to ovako: forumski roleplay nije za "igranje", nego za pricanje price. Dakle, ovo je vise za pustanje maste na slobodu i uzivanje u tudjim pricama i likovima, a ne za PvP, skupljanje itema i stajaznam. Toga i tako imas u svakom RPGu na svijetu

  22. #22

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Da, više manje, posebno jer bilo kakva interakcija (kamoli borba) sa drugim sudionicima zahtjeva vanjske dogovore tako da je uvijek korisno držati stvari što jasnijima i jednostavnijima. Onda... ostavljamo Hellu da počne kad se stvari finaliziraju (ne znam planira li se još tko pridružiti)?

  23. #23
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Evo i ja cu vam se pridruziti, samo da smislim lika ^^
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  24. #24

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Da smeg.

  25. #25

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    I ja ću vam se pridružiti, u srijedu ću vjerojatno napisati biografiju lika, već imam par ideja ^^. Nažalost prije ne stignem.
    "O, words are poor receipts for what time hath stole away."
    - John Clare, Remembrances

  26. #26
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Ime:SVin Korden
    Rasa:SHuman
    Klasa:SBounty Hunter
    Homeworld:SMandalore
    Weapon of choice:SWESTAR-34 blaster pistol

    Biografija:SPoslije napisem, sada ne stignem.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  27. #27
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Ime: V'arumk Khalg
    Rasa: Chiss
    Klasa: Bounty Hunter
    Homeworld: Csilla
    Weapon of choice: Blast tech dl-44,DC-15x sniper rifle
    Biografija:Rođen u glavnom gradu Csille Csaplaru uz oca koji je bio glavni vojni savjetnik vojne kuće Nuruodo, V'arumk je naučio baratati oružjem u ranoj dobi, te je bio poznat po svojoj ubojitoj preciznosti. Nakon smrti svog oca trebao ga je nasljediti u kući Nurundo, no prije toga je trebao ici u Csillovsku vojnu skolu.
    Ne zeleci se pokoriti kući Nurundo, V'arumk bjezi s Csille i odlazi na Tattoine gdje mu je lokalnom kafiću (nakon natjecanja u pucanju)sasvim slučajno ponuđen posao lovca na nagrade, kojeg on prihvaća....
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  28. #28
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Uzevši u obzir da ne možemo zapeti u jednom vremenskom periodu, kolega Šnicl je u našoj konverzaciji predložio da jedna godina traje RL tjedan dana. Znači, po tome bi u sljedeću subotu trebala početi 31BBY. Štima?

  29. #29

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    Ne znam, ja bi radije da nema neku rotaciju nego da jednostavno mijenjamo kad želimo (zajednički naravno, tamo nekad kad poželimo pomaknuti globalnu radnju). Na kraju krajeva, ne ovisimo o glavnim događajima iz SW svemira, a i netko možda ne može postati svaki dan pa bi to bila prebrza promjena vremena. Ionako ne možemo zapeti u vremenu ako gonimo svoju priču i ne utječemo direktno na glavnu radnju iz filmova.

    Inače, ovo za sada što smo skupili je odlično. Yay us.

  30. #30
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: [OOC]: Star Wars Roleplay

    To je još bolje. Nisam smislio što će se dogoditi mom liku kad zakuca 19 BBY na vrata.

Slične teme

  1. [IC]: Star Wars Roleplay
    By Hellboy in forum Tabletop Gaming
    Odgovora: 39
    Posljednji post: 08-10-2009, 23:43
  2. Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes
    By GODSKILLER in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 06-10-2009, 21:34
  3. Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes
    By GODSKILLER in forum Gaming općenito
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00
  4. [OOC]: Star Wars Roleplay
    By Hellboy in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 306
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00
  5. [IC]: Star Wars Roleplay
    By Hellboy in forum Star Trek & Star Wars
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •