Stranica 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikazujem rezultate 31 do 40 od 40

Tema: "Odrasle igre"

  1. #31
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Odrasle igre"

    dobro, te naslove nisam igrao tako da ne mogu tu nista tvrditi. Slazem se naravno da su i nekada takve igre postojale te su itekako imale svoju publiku, al cilo vrime pokusavam aludirati na jednu stvar, a to je da danas igre su mnogo dostupnije, mnogo su realnije te na kraju krajeva, mnogo vise ljudi ih igra. Nekada to tako nije bilo i bas kako kazes, imale su svoje rekorde prodaje, al za tadasnje vrijeme sto je danas prema prodanim primjercima najkvalitetnijih naslova dosta dosta manje. U prijedovu, danas te "odrasle igre" igra daleko vise ljudi nego prije te kao takve su daleko zapazenije nego prije. Dobro, možda nije to novi trend, al svejedno tvrdim prema mojem zapazanju da su igre dosegle produkciju i nacin marktinga poput filmova te da se rade naslovi za sve tipove publike...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #32
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: "Odrasle igre"

    Zapravo želiš reći da je gaming danas više proširen i mainstream nego ikada? Mislim da je to svima očito.

    Ali čak ni to ne mora biti istina pošto se jedan 7th Guest prodao u preko 2 milijuna primjeraka čime se mnoge današnje "ozbiljne" igre ne mogu podičiti, a tu je riječ o igri koje je izašla za CD-ROM u vrijeme kada su oni bili vrlo vrlo skupi. Myst je prodan u 6 milijuna primjeraka, što znači da ga na PC-u šiša jako, jako malo igara. Zapravo te igre su se prodavale puno bolje od mnogih današnjih "ozbiljnih" igara.

  3. #33
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Odrasle igre"

    i to
    Salu na stranu, samo sam htio aludirati te raspraviti da li postoji takav trend "igara za odrasle". Kolko vidim to si svaki tumaci na svoj nacin tu definiciju, al svejedno, moje je stajaliste da se danas na trzistu konacno prepoznaje i nazovimo to, "odrasla publika", te da i dobivamo sve vise takve igre sto me zapravo veseli. Normalno, ne postoji zabranjena igra te svi sve mogu igrati al lijepo je vidjeti ozbiljne i kompleksne naslove poput Witcher-a, Mass Effecta, nadolazeceg Dragon Age-a, te razne druge naslove slicnog kalibra...

    edit: u tu racunicu s brojkama ipak moras dodati cinjenicu da su danas gotovo svi novi naslovi multiplatforski pa je broj prodanih primjeraka znatno veci...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #34
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: "Odrasle igre"

    Ali baš to ti ja tvrdim ozbiljnih i kompleksnih naslova je uvijek bilo i danas ih ne dobivamo ništa više nego u prošlosti, to čak nije ni moje mišljenje to je činjenica koju možeš potvrditi s malo googlanja ili raspitivanja.

    I svejedno što su mnoge igre multiplatformske samo par naslova kao što su GTA4, Halo 3 i slični blockbusteri su se bolje prodavali od Mysta. ME, The Witcher i ostale "ozbiljne" igre koje si nabrojao npr. nisu, a sumnjam da će se i DA bolje prodati.

    Iz to moraš uzeti u obzir da se Myst prodao u 6 milijuna primjeraka u vrijeme kada je PC-a bilo puno puno manje. Meni je veći uspjeh prodati 6 milijuna igara na 100 milijuna PC-a nego 12 milijuna igara na 500 milijuna PC-a i konzola. (ove brojeve sam isprdnuo vjerojatno je prednost još veća za igre kao Myst i 7th guest). Dakle neki komparativan uspjeh je puno veći za Myst u 1993. nego za GTA4 danas.

    A kakvi su tek brojevi ako usporedimo sa prodajom drugih, "dječjih" igara u to vrijeme.

  5. #35
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Odrasle igre"

    hm, onda cu morati taj Myst odigrat...
    Neznam, nisam tako stari gamer pa neznam kako je to izgledalo prije nekih 15-ak godina. Meni se osobno cinilo da je taj trend danas veci, nego li je bio prije. Dobro, slazem se u biti s tobom, samo ipak mislim da su danasnji ti odrasli naslovi daleko vise upecatljiviji nego li je to prije bilo. Gaming industrija je danas daleko veci kamencic na trzistu te daleko vise ljudi igra te sve silne naslove. Znam, opet isticem sto svi vec znaju...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #36

    Re: "Odrasle igre"

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Iz to moraš uzeti u obzir da se Myst prodao u 6 milijuna primjeraka u vrijeme kada je PC-a bilo puno puno manje. Meni je veći uspjeh prodati 6 milijuna igara na 100 milijuna PC-a nego 12 milijuna igara na 500 milijuna PC-a i konzola. (ove brojeve sam isprdnuo vjerojatno je prednost još veća za igre kao Myst i 7th guest). Dakle neki komparativan uspjeh je puno veći za Myst u 1993. nego za GTA4 danas.
    Još veću težinu tvojoj izjavi daje činjenica da je Myst avantura. Ej, avantura, dakle bez neke MP komponente kojom bi namamili ljude da je kupe.

    OP:
    Ja bi iskreno rekao da mi danas imamo jako malo, ako i uopće, igara koje su stvarno "odrasle", ali zato na drugu stranu imamo gomilu igara koji su brzi fixSili lažne "odrasle" igre. Na što to mislim? Mislim na to kako je čitava industrija izabrala lakši i jednostavniji put prema kategoriziranju nečega u "ozbiljne" igre. Seks, nasilje i hektolitri krvi su prvenstveno glavni elementi tih quick fix "ozbiljnih" igara jer plijene pažnju gamerske javnosti tako da se prvi uoče i ostaju upamćeni.

    Ne znam, možda sam to samo ja, ali po meni 90% "ozbiljnih" igara danas nisu ozbiljne... bar ne onoliko koliko bi mogle biti jer sve one dodirnuStematiku, ali umjesto da je razrade do kraja oni se samo fokusiraju na površne sastojke iste kako bi bila pristupačna (mrski nam mainstream opet proviruje nakaradnu glavu, redovito na štetu dubine i kompleksnosti). Naravno, imamo rijetkih iznimaka kao Witcher koji se uspješno prezentira kao ozbiljna igra zahvaljujući ne samo temi koje se prihvatio već i tome kako ju maestralno uspijeva obraditi. Ozbiljne igre? Po meni su to igre kao što je Planescape: Torment koji je iskustvo koje se ne zaboravlja zahvaljujući višerazinskoj kvaliteti koju je postigao na svim elementima igre.

  7. #37
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: "Odrasle igre"

    Po meni je najveći problem što se te igre najavljuju kao ozbiljne i duboke, ali na kraju obično ispadnu plitka zabava. Nemam ništa protiv neozbiljnih igara, dapače, dobrodošle su, ali neka budu tako i predstavljene. Lažni hype =

    Zanimljivo je kako jedan NOLF, recimo, iako je čista parodija, ima više dubine nego mnoge "epske" igre.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  8. #38
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: "Odrasle igre"

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Po meni je najveći problem što se te igre najavljuju kao ozbiljne i duboke, ali na kraju obično ispadnu plitka zabava. Nemam ništa protiv neozbiljnih igara, dapače, dobrodošle su, ali neka budu tako i predstavljene. Lažni hype =
    Slazem se. Također me smeta i siljenje nekakve ozbiljnosti naslova tamo gdje to nije potrebno. Najbolji primjer su zadnji NFS-ovi. Stalno sile neku pricu umjesto da se vrate korjenima te nam daju nove aute i par idilicnih staza. Igra bi tako puno bolje prosla...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #39
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: "Odrasle igre"

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Da. Ali kapiras li da bilo sto moze prelit casu? Kapiras li da ti moze pasti avion na kucu? Kapiras li da mozes izac na ulicu i neki debil te pregazi? Kad bi se tako mislilo, ljudi bi samo sjedjeli kuci i jeli.
    cekaj malo, o cemu ti pricas? kakve veze ima avion ili bilo sto drugo sa ovime... sada je konkretno rijec o igrama i ono sto ja pokusavam reci je da bilo koja nasilna igra moze biti ono sto ce potaknuti neku poremecenu osobu na neku pizdariju, a da ta osoba nije bila izlozena tome mozda bi se to izbjeglo... sto nikako ne znaci da sam za zabranu ili prezestoku cenzuru takvog sadrzaja; to bi se trebalo rjesavati na druge nacine...

    i tu nisu samo u pitanju psihicki nestabilne osobe nego ogroman broj klinaca koji danas bez problema dolaze do takvog sadrzaja, a jos nemaju jasno razvijen pojam o, ako hoces ugrubo, dobru i zlu, moralu, etici itd... ali to je problem i krivnja roditelja... znam da moj klinac sigurno nece igrati jedan gta4, a jos ima mlijecne zube...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #40

    Re: "Odrasle igre"

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Daj, prekinite kopirati svaku foru sa HCLa

    Pravi se javlja...

Slične teme

  1. Kinect se ipak može koristiti za "prave" igre - Dead Space 2
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 24
    Posljednji post: 21-02-2011, 16:59
  2. Lokanje teme "lokanje teme "rp igre na forumu""
    By Wolfwrath in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 04-01-2011, 00:14
  3. I´m the Freeman - "trailer" za Half-Life "film"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-09-2010, 20:30
  4. Jesu li igre izgubile "dušu" radi grafičkog realizma?
    By Arbiter of Change in forum Gaming općenito
    Odgovora: 95
    Posljednji post: 21-10-2009, 22:23
  5. Microsoft: "Windows 7 će biti super za igre"
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 21-03-2009, 17:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •