Vidi rezultate ankete: DirectX 11 ce biti:

Glasači
59. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Prekretnica racunalne grafike

    21 35,59%
  • Jos jedan microsoftov propali pokusaj

    19 32,20%
  • Ništa od nabrojenog

    19 32,20%
Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 124

Tema: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

  1. #61
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    1. neznam jos, posto serija dx11 grafickih kartica jos nije dosla na trziste
    2. Sve dx10 kartice ce podrzavati i dx11.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  2. #62
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    E to je onda super vijest.
    Već sam mislio ak želim drX11 da moram kupit novu karticu koja dođe i koja će ga podržavati.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  3. #63
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Dongbus
    Postova
    1.345

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Pa čuj, ako želiš full podršku za DX11, naravno da ćeš morati kupiti neku od novijih kartica. DX10 kartice će podržavati većinu funkcija DX11, tako da će kupovina nove neće biti imperativ.

  4. #64
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    I opce ne valja zuriti s kupovinom dx11 kartice. Prvi dx11 naslovi stizu tek krajem godine, a uvik je dobro pricekat kasnije modele, koji isprave nedostatke ovih prvih, a cijena onda dosta padne
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  5. #65
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Ma, čemu kupovat te nove directX 11 kartice kad će i X10 podržavati X11.
    A i te nove će sigurno biti prek 3000kn, jer će ih sigurno dizat u visine da su ono ovo, a niš posebno.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  6. #66
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    zašto bi bile preko 3000kn,jedino ako prvo izađe High End klasa,medium end sigurno ne bude preko 3000,osim toga,nije li ti Deadwalker lijepo objasnio koja je prednost tih nadolazećih kartica?

  7. #67
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    291

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    KvSJbbkF2zY

    interesantan fimic
    / q6600 3.0 GHz / DFI LAN PARTY JR P45-T2RS / 2 x 2 gb kingmax ddr2 / hdd hitachi 300gb & hdd wd segate 320gb / ati hd5870 / LG flatron 22" / chieftec 550w /

  8. #68
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    i čemu onda smisao svega, kada će za pola godine ili godinu dana izbaciti neku modifikaciju dx11-ke, i ništa od svega toga. Nvidia ide polako ali sigurno, i zato owna ati, ati se žuri i samo radi gluposti. Nakon ovoga filmića se gubi smisao kupovine ati grafičkih kartica.

  9. #69
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2008
    Postova
    256

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Mislim da je to još jedna bezveze stvar,isto ili slično su govorili za direkt x10,pa i nema skoro razlike u igrama,ili je ja nisam primjetio.

  10. #70
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Nisam se izjasnio.

    Odgovorno tvrdim da još uvijek ne postoji DirectX 10 igra, tako da je jedanaestica s ovim bezvezarijama od fejkanih slika još jedno mazanje očiju.

    Crysis je već dvije godine star, a na XP-u, s Very High tweakom i Natural modom, pojede sve nazovi DirectX 10 igre.

    S obzirom na jačinu hardvera, grafika je danas apsolutna katastrofa.
    Resident Evil i Batman, koji rade na starijim računalima, pokazuju da se može napraviti brza i nezahtjevna, a odlična grafika.

    Još jednom, Microsoft i developeri su u tri godine bili nesposobni izdati DirectX 10 igru, a bolje grafike neće biti sve do nove generacije konzola, što je i logično, kako su one perjanica igraće industrije.

  11. #71
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Moram se sloziti s Vedranom. Sta god mi pricali, konzole su te "kutije" koje vode glavnu rijec, tak da ono, neki veliki napredak ne trebamo ocekivati u iducih par godina. Najbolji primjer je i CryEngine 3, koji zapravo je na razini ili cak i ispod prethodne verzije, sve u svrhu prilagodbe za konzolasko trziste. Osobno, nemam nista protiv. PC igre ce tako moci igrati vecina korisnika racunala i to sa dosta slabijim kantama, a i optimizacija je sve bolja i bolja. U biti, danas sam grafickom od 1000kn igrate gotovo sve nove igre na najjacim postavkama bez ikakvog problema, dok do prije par godina, trebalo je barem 2x vise novca za tako nesto. Isto se slazem da je Batman igra koja itekako pokazuje kako bi zapravo moderna PC igra se morala ponasati i izgledati...
    Glede DX11, well, to cemo tek vidjeti. Sumnjam da ce donijeti neke velike napretke na podrucju grafike, al ce, nadam se, programerima omogucit bolje koristenje racunalnih resursa te shodno k tome, jos bolju optimizaciju(zato se iskreno nadam da su ove silne odgode pc naslova upravo razlog da se igra prilagode novim windowsima i dx11).
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #72
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Koliko sam čuo dx10 kartice neče podržavat samo shader 5.0, dx10 imaju 4.1 mislim. MA ono. Ovo je prije trebao biti directX 10b ...
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  13. #73
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    = Citat = Izvorno postao tigerija
    Koliko sam čuo dx10 kartice neče podržavat samo shader 5.0, dx10 imaju 4.1 mislim. MA ono. Ovo je prije trebao biti directX 10b ...
    pa cemu jbte,jos nema niti jedne igre,kad izađe dvadesetak igara onda pocni pljuvat.

  14. #74
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Nisam pljuvao... šta nesmijem iznosit svoje mišljenje, odnosno informacije o kojima sam se informirao ? Oo
    ccc Šta napadaš odma, nisam nikome ništa napravio. Oladi čovječe.
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  15. #75
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Nisam se izjasnio.

    Odgovorno tvrdim da još uvijek ne postoji DirectX 10 igra, tako da je jedanaestica s ovim bezvezarijama od fejkanih slika još jedno mazanje očiju.

    Crysis je već dvije godine star, a na XP-u, s Very High tweakom i Natural modom, pojede sve nazovi DirectX 10 igre.

    S obzirom na jačinu hardvera, grafika je danas apsolutna katastrofa.
    Resident Evil i Batman, koji rade na starijim računalima, pokazuju da se može napraviti brza i nezahtjevna, a odlična grafika.

    Još jednom, Microsoft i developeri su u tri godine bili nesposobni izdati DirectX 10 igru, a bolje grafike neće biti sve do nove generacije konzola, što je i logično, kako su one perjanica igraće industrije.
    Moram se složiti sa tobom. Spominjes Crysis sa fantasticnom grafikom a moramo se podsjetiti da je ta igra rađena isklucivo za PC i naravno konzole mu nisu bile kocnica. To je vjerojatno i jedan od razloga zasto 2 godine stara igra izgleda bolje od ijedne igre dosada.

    I zamjeram ti sto nisi spomenio CoD4 koji je fascinantnom crysisu pred ocima uzimao nagrade za najbolju grafiku i cak je recenziran u istom broju PCPlaya kada i crysis i obje igre su dobile istu ocjenu (96). I jos nakraju ga mogu vrtiti amabas svi koji imaju px shader 3

  16. #76
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.385

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Krajsis ima predobru grafiku, jedino šta se meni ne svidja šta igraš sa likom koi ima tu neku opremu sa super moči, samo zato je nisam nit igrao...

    Al nisam znao da je dvije godine stara... pa grafika izgleda ko resident evil 5, ili batman... Oo
    Moram dodat u svoj opis da inače ne pišem slovo ć.

  17. #77
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Ocito je nisi igro na max postavkama ko ni ja pa neznas sta je ustvari ljepota
    A znam po tome da je 2 godine stara jer je recenzirana u istom broju kada i CoD4 <3

    = Citat = Izvorno postao tigerija
    Krajsis ima predobru grafiku, jedino šta se meni ne svidja šta igraš sa likom koi ima tu neku opremu sa super moči, samo zato je nisam nit igrao...
    So? Jednostavno koristis samo maximum armor i igra je isto sto i svaki FPS sa autohilanjem.
    A i meni se ostale super moci u pocetku nisu pretjerano sviđale ali kada sam ih naucio koristiti igra dobije sasvim novu zabavniju dimenziju. Mozes je prelaziti na nekoliko nacina. Mozes ko terminator ic i rokati sve redom a mozes jednu misiju prelaziti po 4 sata kao sto sam ja radio sa onom "nevidljivošču"

  18. #78
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    = Citat = Izvorno postao tigerija
    Nisam pljuvao... šta nesmijem iznosit svoje mišljenje, odnosno informacije o kojima sam se informirao ? Oo
    ccc Šta napadaš odma, nisam nikome ništa napravio. Oladi čovječe.
    ma smijes ali odma ti je stav "ovo bi trebao bit dx10b" kao da je dx11 potpuni fail a nema ni igara

    kad smo vec kod crysisa,ima fenomenalan engin i animacije ali mi se ne sviđa u kojem je okruženju iskoristen,bilo bi jako zanimljivo vidjet neko gradsko okruzenje.

  19. #79
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    The dark place of a room
    Postova
    30

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Bice to jos jedan epic fail. GarantujemS
    Gigabyte EP43-DS3L, Intel E5200 2.5, ATi PowerColor HD4830, SuperTalent 4GB 800MHz, Kinez 550W, Pioneer 216-DBK©
    Samsung 940N 19'', Saitek keyboard, Razer DiamondBack 3G, Razer Goliathus SpeedOmega®

  20. #80
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Kada je vec rijec o CryEngine-u 2...evo jedan zanimljiv video. Vjerojatno su ga vec neki vidjeli, al ono, jasno pokazuje da je rijec o najmojcnijem engine-u za pc ikada napravljenim. Mislim da ce treca inacica nece biti na razini dvice.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  21. #81
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    = Citat = Izvorno postao sanitarium
    Bice to jos jedan epic fail. GarantujemS
    Još jedan? Koji je bio prvi?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  22. #82
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    1. je bio dx 10 . Vidljiva poboljšanja u odnosu na dx 9.0c su minimalna + nisu se obistinila obećanja kako će primat imati grafička kartica dok će cpu biti u drugom planu.Svjedoci smo kako dosrta novih igara zahtjeva vrlo jak dvojezgreni procesor a sve više i četverojezgreni.

  23. #83
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Ne, DX 10 je sjajan API. To što se API za developereSreklamira kao nešto što je bitno za end-usera jest problem, ali ne govori o kvaliteti samog APIa.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  24. #84
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Nebitan je stvarni uzrok...ja gledam finalni proizvod.Mene kao korisnika ili potrošača zaboli čija je krivica .

  25. #85
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Super, onda nemoj(te) komentirati kvalitetu neke verzije DXa jer se DX ne tiće krajnjeg korisnika.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  26. #86
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    = Citat = Izvorno postao Luka
    Super, onda nemoj(te) komentirati kvalitetu neke verzije DXa jer se DX ne tiće krajnjeg korisnika.
    ne krivi nas,krivi kompanije koje ga masovno promoviraju kao nesto revolucionarno.

  27. #87
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Ali se tiče krajnjeg proizvoda. To bi bilo isto kao da kažeš nemojte komentirati gnojivo nego komentirajte paradajz .Očito nešto smrdi kada ga programeri nisu znali upotrijebiti kako spada .Pa nisu valjda svi tako nesposobni.

  28. #88
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ali se tiče krajnjeg proizvoda. To bi bilo isto kao da kažeš nemojte komentirati gnojivo nego komentirajte paradajz .Očito nešto smrdi kada ga programeri nisu znali upotrijebiti kako spada .Pa nisu valjda svi tako nesposobni.
    O, ne brini, programeri znaju upotrebljavati DX.

    Ono što neupućeni ne shvaćaju jest da je DX samo API, a ne nekakav ultimativna baza koja određuje kakva će igra biti.

    @Constantine, tu se slažem, bilo kakvo reklamiranje DXa izvan kruga razvijatelja je u najmanju ruku glupo (jer se onda događaju izjave kao ova gore).
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  29. #89
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    Cijela DX10 i Vista trakavica je toliko bijedna da do današnjeg dana izlaze igre koje su DX9/DX10, uz nikakve vizualne razlike.
    Ako je DX10 toliko genijalan, zašto su igre po ljepoti i brzini grafike toliko bijedne?

  30. #90
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: DirectX 11 - novo doba racunalne grafike ili jos jedan fail?

    @W3DR4N, to gotovo da i ne ovisi o DXu. To ovisi o trudu artista i razvijateljima grafičkog frameworka/enginea.

    Zadnji kojeg se treba "kriviti" za (bez obzira kakav je - ) izgled neke igre je grafički API.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Zlatno doba gejminga - tko ih zna sve nabrojit?
    By bounce in forum Gaming općenito
    Odgovora: 114
    Posljednji post: 10-06-2013, 23:58
  2. Prve slike DirectX 11 grafike
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 77
    Posljednji post: 19-12-2008, 09:17
  3. Vama najbolje godišnje doba
    By Outmind in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 111
    Posljednji post: 17-10-2008, 20:56
  4. Odgovora: 4
    Posljednji post: 20-05-2008, 19:26

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •