Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Backup - gdje i kako?

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Backup - gdje i kako?

    Za početak da kažem da backup NIKAD u životu nisam radio ( možda i jesam, ali ne winse i to... ) i nemam pojma što se toga tiče, pa mi nemojte zamjeriti... (Al za sve postoji prvi put )

    Znači pošto neznam ništa o tome, molio bih nekoga ko sve točno zna kako to ide neka mi malo bolje objasni...

    Zanima me :

    S kojim proramom da to napravim (po mogućnosti free), kako se o radi, i što sve moram staviti u taj backup, i kako se to sve onda vrati....

    Sljedeći tjedan moram formatirati disk i staviti "friške" windowse XP. Nemam živce svaki progam instalirati na novo, jer kada sve to napravim, proći će mi cijeli dan..
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  2. #2
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Backup - gdje i kako?

    Acronis True Image Home 2009

    imaš 30 dana trial, a relativno je jeftina licenca.
    užasno moćan softver.
    primjerice kompletnu C: particiju od preko 40GB backupira u 4-5 minuta i strpa je u 17GB fajl.

    opcije su stvarno svemoguće. do te mjere da je najnormalnije migrirao sistem sa jednog harda na drugi za 15 minuta
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Backup - gdje i kako?

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    primjerice kompletnu C: particiju od preko 40GB backupira u 4-5 minuta i strpa je u 17GB fajl.
    A kamo da spremim taj file?
    Mislim, sada kada ja formatiran disk, kako da onda ja opet vratim te winse koje sam backupirao??

    I još jedno pitanje? sada mi je komp relativno spor; i sada kada bih napravio taj backup dal bi onda bilo sve normalno ili ne?
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  4. #4
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Backup - gdje i kako?

    fajl spremiš na drugu particiju, eksterni disk ili neš treće
    odnosno, može se napravit primjerice "system state backup" koji je manji i stane na DVD, ali ne uključuje program-files folder nego samo windowse i postavke

    napravi se acronis boot disk (cd/dvd/usb stick, osobno imam na cdu)
    bootaš komp sa acronis cd-a i kažeš mu da na "X particiju" vrati backup koji se nalazi "TAMO"
    i acronis će samo raspakirat backup, nakon čega pustiš komp da se normalno boota sa odabranog harda..

    ako formatiraš i restoraš backup nećeš dobit ništa posebno. imat ćeš efektivno odrađen defragment jer će on posložit fajlove redom, a ne razbacano po disku.
    ali ako su winsi bili sjebani i prije backupu, onda ćeš dobit sjebane winse natrag..
    zato se backup instalacije radi pri friško instaliranim winsima.. kad sistem radi normalno. odnosno, poput mene, radiš backup kad posložiš sve detalje u winsima kak ti želiš..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Backup - gdje i kako?

    Hvala Gwin!
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

Slične teme

  1. PissX kako i gdje?
    By Shaka in forum Komponente
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 14-10-2009, 08:27
  2. Backup BF2
    By Tsumetai Ryujin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 12-04-2008, 16:17
  3. DEEJAY ili DJ (gdje, sta, kako, zasto)
    By DJ Ass Kicker in forum Multimedia
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 27-05-2007, 11:02
  4. Backup !!!
    By Bishop_45_(2) in forum Software
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 03-04-2007, 00:07
  5. Backup ili kako se već kaže
    By archer in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-04-2006, 23:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •