Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 78

Tema: Windows 8

  1. #31
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Windows 8

    Svaki MS OS je do izlaska SP 1 ili Sp 2 bio "smeće" .Barem je tako do sada bilo.Možda sedmica bude izuzetak , makar sumnjam.

  2. #32
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Windows 8

    Već je sad u RC verziji bolji od svih dosadašnjih Windowsa uključujući i Vistu sa SP1 und 2

  3. #33
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows 8

    Sedmicu razvijaju dva tima istodobno, jedan je već razvio RC1 SP1,
    dok drugi nema SP-a.

    Zar to ne govori puno?

    Plus što su dali velikoj većini zajednice da testira i surađuje,
    te skoro svi driveri postoje za sedmicu (a ne kao sa vistom, kad se čekalo po 2-3 mjeseca, a neke drivere nismo ni dočekali).
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    Sviđa mi se što se MS ugleda na Apple(dobro,ajd,neke ideje su ciste kopije onoga sto apple ima odavno),to se pogotovo vidi u sedmici koja je vidno funkcionalnija i user friendly.

  5. #35
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows 8

    Inače, imaš MAC OS X 10.5.6 koje je lik modao i prilagodio AMD platformi, pa ako nisi, bar isprobaj.
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  6. #36
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    ma htio am to prije stavit(mac OSX na PC) ali sam odustao,radfije bi kupio Mac,ipak,taj Mac OSX izgleda predobro.

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows 8

    A da ne zalutamo previše sa osimce...
    Po ovom videu što sam pogledao izgleda da Microsoft dodatno ponovno komplicira...

    Ja nebi htio takav izgled sutava koji tako radi...

    Jedino bi bio funkcionalad kad bi se koristio na touchscreen monitorima,
    bilo kod kuće, na poslu, ili negdje drugdje, za to bi mi bio simpatičan, ali mišom nikako...

    Po tome mi sustav ide unazad za razliku od sedmice...

    PS - Sedmica je prvi sustav koji se radi otkad je BG rekao "zbogom" i otkad se radi bez njegove nadzorne palice.
    Good job!
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  8. #38
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Aeron naš svagdašnji
    Postova
    103

    Re: Windows 8

    Mislim da, ako će "8" izaći početkom 2012, da trebaju neki značajniji update napraviti.
    Neko korisničko sučelje na drugom principu; možda glasovno da dobro funkcionira...

    Što se tiće stvari prikazanih u videu, to sve lići na Windows 7 + neki dodatni programčići.
    AMD FX-8120 | Asrock 990FX Extreme3| 2x 4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance | XFX HD6870 1GB | HITACHI 500GB + Seagate 160GB | OCZ SXS 500W | Antec Three hundred | LG DVD-RW 20x SATA | Samsung 226BW | Logitech Wave | MX518 @500Hz | Logitech x530 5.1

  9. #39
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Pa no, evolucija a ne revolucija. To kaj oni zele izdavat svakih par godina novi os je njihova stvar, kad sedmica bude finalizirana i izdana imat cu je kak sam i imao xp, naravno sigurno puno krace a i to dosta ovisi o tome kakva ce biti osmica.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  10. #40
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Aral
    Pa no, evolucija a ne revolucija. To kaj oni zele izdavat svakih par godina novi os je njihova stvar, kad sedmica bude finalizirana i izdana imat cu je kak sam i imao xp, naravno sigurno puno krace a i to dosta ovisi o tome kakva ce biti osmica.
    Jesi shvatio da MS izda par loših pa dobar OS?
    Ajmo samo od platforme Windowsa:
    Loši: Win95, Win98
    Dobri: Win98SE,WinNT
    Loši: WinME
    Dobar: Win2000
    Loše/dobar: WinXP/WinXPSP2(postao dobar)
    Loši: WinVista
    Dobar: WinSe7en
    Loš. WinEi8ht ???
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  11. #41
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    To je normalna stvar, uvijek jedan os mora bit zrtvovan na trzistu da bi se onaj iz njega "ponasao" normalno. Pitanje je kakva ce bit osmica, ali ako bude radjena na istom principu kao sedmica nadam se da nece biti nekih vecih problema. Osobno nemam nis protiv toga da dobimo nesto usminkano i fancy, bitno samo da radi kak treba. Never the less, cim izadje odma ga bacam na vmware.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  12. #42
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    PS - Sedmica je prvi sustav koji se radi otkad je BG rekao "zbogom" i otkad se radi bez njegove nadzorne palice.
    Good job!
    Lol. Windows 7 je građen na kodu i iskustvu prethodnih verzija.

    Nemam komentara na ovo ocijenjivanje sustava sa dobro/loše. Vista je odličan sustav.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #43
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    iSHOP
    Postova
    2.953

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    PS - Sedmica je prvi sustav koji se radi otkad je BG rekao "zbogom" i otkad se radi bez njegove nadzorne palice.
    Good job!
    Lol. Windows 7 je građen na kodu i iskustvu prethodnih verzija.

    Nemam komentara na ovo ocijenjivanje sustava sa dobro/loše. Vista je odličan sustav.
    Dobar u odnosu na?
    Brži od XPa? NE
    Stailniji od 2000? NE
    Pregledniji, ugodniji za rad od beta 7? NE
    (samo sam poređivao sa NT platformama)
    STARI PC ->
    NOVI PC ->
    A otključani?

  14. #44
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Windows 8

    U mojoj knjizi je Vista najbolji OS koji sam koristio .Sedmicu sam isprobao u nekoliko navrata na drugim kompovima i također mi se sviđa ali ne toliko da bi me "natjerala" na formatiranje vlastitog. Preči ću na sedmicu vremenom ali sada sa daleko manje volje s obzirom da znam da ni ona neće biti dugog životnog vijeka. Pitanje je koliko će i osmica biti dugo na tržištu...malo su počeli pretjerivati ...

    Po mom mišljenju je Vista brža od Xp-a.Ne po pitanju butanja ili kopiranja fajlova već po pitanju brzine izvođenja igra jer bolje iskorištava hardver koji imam.Na istome hardveru mi Dirt radi cc 30% bolje nego na XP-u .Što se stabilnosti tiče kod mene je 100% stabilna .O žilavosti naspram XP-a ne moram ni govoriti...

    Ali svatko gleda na neki os iz vlastite perspektive ....

  15. #45
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Brži od XPa? NE
    Stailniji od 2000? NE
    Pregledniji, ugodniji za rad od beta 7? NE
    (samo sam poređivao sa NT platformama)
    Da, brži, stabilniji, moćniji, ugodniji, lijepši, jednostavniji od svih dotadašnjih sustava.

    7icu nisam isprobao, ali je logično da je 7ica bolja.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #46
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Don Kihot
    Brži od XPa? NE
    Stailniji od 2000? NE
    Pregledniji, ugodniji za rad od beta 7? NE
    (samo sam poređivao sa NT platformama)
    Da, brži, stabilniji, moćniji, ugodniji, lijepši, jednostavniji od svih dotadašnjih sustava.

    7icu nisam isprobao, ali je logično da je 7ica bolja.
    Slažem se sa ovim za Vistu,ali smatram da je wi7 ZNATNO bolji OS os Viste i minjama daleko od xp-a,puno vise nego sto je to vista.

  17. #47
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    pa da, normalno je da sedmica bude bolja od Viste, inace prelazak na novi sustav nebi imao smisla, boze
    Isto tako vrijedi za spomenutu 8-icu, koja ce sigurno biti veliki napredak naspram sedmice...(sad sam otkrio toplu vodu )

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Po mom mišljenju je Vista brža od Xp-a.Ne po pitanju butanja ili kopiranja fajlova već po pitanju brzine izvođenja igra jer bolje iskorištava hardver koji imam.Na istome hardveru mi Dirt radi cc 30% bolje nego na XP-u .Što se stabilnosti tiče kod mene je 100% stabilna .O žilavosti naspram XP-a ne moram ni govoriti...
    potpis. Posebice ako je rijec o 64-bitnoj verziji sustava...

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Preči ću na sedmicu vremenom ali sada sa daleko manje volje s obzirom da znam da ni ona neće biti dugog životnog vijeka. Pitanje je koliko će i osmica biti dugo na tržištu...malo su počeli pretjerivati ...
    da, to i mene muci. Ono, xp je izasao 2001., a Vista tek 2007. godine. Sad ce 7-ica 2009., i dok sustav jos nije niti krenuo u prodaju, mi vec imamo ovakve materjale o 8-ici. Sta ce sada Microsoft poceti s praksom izdavanja novih Windowsa kao sto izdaju service packove!?
    Stvarno, mislia sam da ce sada sedmica biti barem 5 godina na trzistu do dolaska novog sustava. Cak sam negdje vec davno prije cuo da bi sedmica bila kao zadnji windowsi "tog tipa", te bi poslije nje trebali biti windowsi potpuno drugacijeg koncepta. Ocito nas ceka ipak neka drugacija buducnost...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #48
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Sedmicu sam isprobao u nekoliko navrata na drugim kompovima i također mi se sviđa ali ne toliko da bi me "natjerala" na formatiranje vlastitog.

    Znaš ti mene i koliko smatram da je Vista odlična naspram prastarog XP-a, e... Prešao sam na sedmicu bez imalo žaljenja i namjeravam je koristiti dok kod mi se ne počne komp gasiti nakon svakih 2 sata korištenja


    WinXP = 4/10
    Vista x86 = 7/10
    Vista x64 = 8/10
    Win7 x64 = 9/10



    Ono sve što je Vista naspram XP-a je Windows 7 naspram Viste Brži, ljepši i kvalitetniji sustav. O stabilnosti neću pošto mi se niti jedan od 4 navedena nikada nije rušio osim kada bi pobrao teži Virus tipa Brontok i sl. Tako da su svi sustavi odlično stabilni i tu nemam zamjerke. Nisam dao 10-ku Win7 samo zato što još nema ekskluzivnih drivera baš za njega.



    Jebiga, ništa ne gubiš ako ostaneš na Visti pošto je OS gotovo savršen, ali kada Sedmica izađe, polako će se zaboravljati Vista, a do sada se XP već davno i trebao zaboraviti

  19. #49
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    ja cu si sedmicu kupiti vjerojatno origigi i onda necu cuti za novi sustav barem nekoliko godina...zapravo, možda ni necu morati, mi na FOI-u dobivamo origigi winse za badava.
    Htio sam si tako i Vistu skinuti, al sam imao nekih problema s racunom na potrebnoj stranici, sto sam doduse konacno rjesio...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  20. #50
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Windows 8

    Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  21. #51
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
    ne nece,prijeđi na wi7 i zaboravi na osmicu,samo zbog jedne vijesti odustaješ,tko zna kad će izaš wi8,2012,2014?,a ti ces dotle imat vistu ili nedaj bože xp.

  22. #52
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Windows 8

    Tko moze nek predje na win7, nece pozalit.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  23. #53
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
    ne nece,prijeđi na wi7 i zaboravi na osmicu,samo zbog jedne vijesti odustaješ,tko zna kad će izaš wi8,2012,2014?,a ti ces dotle imat vistu ili nedaj bože xp.
    Mogu cekat, ja trenutacno imam Windows Server 2008 x 64 bit, odlican mi je i vrlo sam zadovoljan s njim, neznam kakav je Win 7 ali mi se ne cini bolji od trenutacnog. Ako me ne pukne velika zelja (da me neko nahajpa) ne namjeravam stavit Win 7 te cu cekat dok Win 8 ne izade.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  24. #54
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    = Citat = Izvorno postao GrimTheReaper
    Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
    ne nece,prijeđi na wi7 i zaboravi na osmicu,samo zbog jedne vijesti odustaješ,tko zna kad će izaš wi8,2012,2014?,a ti ces dotle imat vistu ili nedaj bože xp.
    Mogu cekat, ja trenutacno imam Windows Server 2008 x 64 bit, odlican mi je i vrlo sam zadovoljan s njim, neznam kakav je Win 7 ali mi se ne cini bolji od trenutacnog. Ako me ne pukne velika zelja (da me neko nahajpa) ne namjeravam stavit Win 7 te cu cekat dok Win 8 ne izade.
    Da bolji je znatno,vjeruj mi,ne mozes sudit o OS-u po filmicima na youtubeu,ajde lijepo prolistaj par stranica ovog topica i pogledaj što ljudi misle -.-

  25. #55
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Windows 8

    cak i Stardock savjetuje prelazak na sedmicu...

    EDIT: meni je prelazak na novi sustav vazan samo radi perfomansi, tj. bolje komunikacije između hardware-a i software-a. Do sada svi dostupni testovi pokazuju da sedmica daleko bolje iskoristava resurse mainstream racunala od Viste, dok Vista pak daleko bolje od XP-a. Dakle, prelazak na novi sustav je i vise nego za preporuciti...
    A di su joj svi moguci novi featursi koje ima Win 7 a koje ce tek imati Win 8. Jednostavno je glupo preskakati sustav ako je on dobar...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  26. #56
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Windows 8

    Nije da sudim po filmicima, nego vjerujem da ce Win 8 biti bolji, jer ne vidim veliku razliku da predem na Win 7, zapravo nevidim ikakvog razloga, na Win 8 cu prijeci kada izade za dvije tri godine, dotada vjerojatno ostajem na ovom, i do tada ce biti znatne razlike izmedu ti OS, koje god da bile.

    Mislim Winsrv 2008 je i vise nego odlican OS, nevidim razloga za zamjenu, i puno je brzi i bolji od Viste.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  27. #57
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    upravu si
    Inace,zasto bi presao na wi8,mislim,nema razloga,sigurno će win9 biti bolji pa zasto se trudit prijec na windows 8 ako mozes prijec na win9 za manje od desetljeća

  28. #58
    Moderator My way or the highway Grim's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    7.823

    Re: Windows 8

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    upravu si
    Inace,zasto bi presao na wi8,mislim,nema razloga,sigurno će win9 biti bolji pa zasto se trudit prijec na windows 8 ako mozes prijec na win9 za manje od desetljeća
    Gle reci mi zbog cega bi s Win Srv 2008 presao na Win 7 samo zbog malo vise fenci šmenci teme.
    "Fornicate and take drugs against the terrible strain of idiots who govern the world."
    - Albert Szent-Gyorgy

  29. #59
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Windows 8

    nije samo jebena fesi šmesni tema,ne dopire to do tebe jelda,meni se neda objašnjavat,eto zamolio bi hellboya,on je nedavno prešao pa da opiše zašto se isplati prijeć.

  30. #60
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows 8

    Kad malo bolje pogledam nijedan OS mi nije ravan XPu. Eo nakon jednog posljepodneva i iduceg prijepodneva koristenja sedmice vratio sam se na XP. Sve mi je nekako kičasto i ostavljaju ti dojam da ekran nije ravan nego pun kojekakih gulica i pločica. Na XPu mi je sve crno na bjelo i jednostavno. Znam di sam i šta radim.
    Ok biti cu prisiljen kad tad preci na win7 sto cu napraviti cim dobijem novi procesor ali malo grubosti nebi škodilo. Sve mi se pogotovo zgadilo nakon ove hrpetine ispadajućih trakica.
    Sve je to kul i fensi šmensi, al preglednost WTF!!!


    GrimTheReaper @ nemozse suditi da ce won8 biti r/evolucija po broju ispadajućih trakica. Ako ti je do toga onda instaliraj Astonshel

    Ionako je onaj video najono vjerojatnije obican se73n sa temom pripremljenom za next generation OS.
    Pa i se7en je kao trebao imati neki krug na po' desktopa pa sve nakačeno na njemu -.-'

Slične teme

  1. Windows 7
    By LPFireDog in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 30-10-2009, 18:58
  2. Windows 7
    By Viper33 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-09-2009, 15:39
  3. Windows xp 32 nad 64
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 24-02-2009, 18:21
  4. Windows
    By Svinjoguz in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 17-06-2007, 22:51

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •