Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 80

Tema: Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?

  1. #1

    Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?

    Evo da se informiram - što ste naučili od svojih roditelja? Ne mislim sada jesu li već učili da idete na WC i slične elementarne stvari, nego ovo malo naprednije, ali što se ipak u neku ruku od njih i očekuje. Na primjer, jesu li vodili sa vama "razgovor" koji dolazi kad se počnete viđati sa curama/dečkima i to. Evo moji roditelji, premda se stvarno ne mogu požaliti na njih jer su uvijek bili uz mene kao potpora i sada shvaćam njihove postupke koji su me prije iritirali do ludila, nikad nisu sa mnom razgovarali na taj način. Mislim, sve što ja znam o recimo odnosima (jel' te), prevencijama, boleštinama i sličnim stvarima sam saznao sam na svoju inicijativu... isto tako i sa brojnom drugim stvarima o kojima mi nije palo na pamet porazgovarati sa roditeljima.

    Ajde sad vaša iskustva... pomogućnosti konstruktivno formulirana.

  2. #2
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    moji malo saxaju, krv mi piju i nisu bas svoji. Dosta sam sam naucio

    Bux.to referrer

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355
    većinom sve saznajem samostalno,jer sam dosta samostalan,ali roditelji mi samo živce dižu

  4. #4
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Last train to trancentral...
    Postova
    5.469
    a k...od ovce su prenijeli, eto šta.
    = Citat = Izvorno postao GTA4 spam mail
    I was poor and now I own two countries

  5. #5
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    dosta sam naučio, najviše o socijalnom životu.. a ovo što mi pomažu kad zapnem u nečem u vezi škole, ak se isto broji - i tu su mi puno pomogli

  6. #6
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    Roditelji - mrzimo ih jer su prečesto u pravu.

    Hm, ontopiq... Da, mnogo toga su me naučili i još će, ali valjda kao i svi, neke postupke ne mogu objasniti... Npr. zašto ja ne smijem ići van i moram čamiti u kući dok svi ostali imaju život... Ali hajde. Još su dobri prema meni, ali međusobno baš i nisu... Ali ne želim o tome.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  7. #7
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    dosta sam naučio, najviše o socijalnom životu.. a ovo što mi pomažu kad zapnem u nečem u vezi škole, ak se isto broji - i tu su mi puno pomogli
    pomognu i meni, besmislenim zabranama, neefektivnim tjeranjima, pilanjem zivaca i sisanjem krvi na slamku

    Bux.to referrer

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    2.705
    praktički nemam starog jer mi dela u italiji i jednom mjesečno je at home
    tako da me stara pila sa svojim forama
    ali moram priznat da sam dosta stvari naučio i da me odgajaju što najbolje znaju i nadam se da ću i ja svoju djecu uspjet isto tako

  9. #9
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.604
    moji su mi pomogli u djetinjstvu puno pubertet i ostale stvari sam proso sam,i drago mi je zbog tog..

    ucio sam na svojim i tuđim greškama,vise na tuđim nego na svojim i drago mi zbog tog

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer Fencing_LORD's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Negdje između planeta zemlje, Tamriela i Međuzemlja
    Postova
    1.488
    Puno su mi pomogli i još pomažu. Uvijek mi pruže potporu, a inače vrlo često vodim dugačke i filozofske rasprave s njima...
    Metal Up Your Ass \m/

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer Ogg The Dogg's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Našice,Rupa
    Postova
    1.494
    ja sam od svojih naučio kakav roditelj ne treba bit. mislim mene svi smatraju dobrom osobom al svejedno ja znamda svoju djecu neću odgajat na način kak su mene moji. ali ima i dobrih strana... pogotovo stara. stari mi je jebeno strog.
    POZDRAV ZDENKU!!!!!!!!1

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    qurac, ja sam naučio neke stvari, kao npr. ne dopuštati da te hebe drugi u zdrav mozak i slične stvari...no ipak moram priznati da mi više sisaju krv na slamku.

    nedaju mi da odlučim što ću sam u životu, od malenih pa do većih stvari. nemaju razmjevanja za neke stvari, ako npr. gaming itd.

    ofkors, hoće najbolje, ali najbolje nije ono samo što oni žele, nego trebaju pitati i mene nešto. no opet, kad me pitaju, onda popizde jer im se moja ideja čini previše pobunjenička.

    misle da je meni najbolje u gimnaziji, premda sam htio ići u grafičku. misle da moram obavezno nešto trenirati, jer ću kao zamriti sa kompom (za kompom sam samo preko noći), seru u vezi učenja.

    mislim da ću svoju djecu odgajati bitno drugačije nego što su moji mene odgajali.

    naravno, ako si prije ne oduzmem život...
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  13. #13
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    jesam napomenuo da nesmijem biti vani dulje od 11 jer je tako po zakonu (3.r. srednje)

    Bux.to referrer

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    = Citat = Izvorno postao Kron
    jesam napomenuo da nesmijem biti vani dulje od 11 jer je tako po zakonu (3.r. srednje)
    signed

    I nemojte se vi javljati i srati kako smo lejm, meni je već policija spičila dosje...ironično, vraćam se kući u 12ipo i nigdje u gradu policije, ja dođem pet metara od kuće i policija se stvori u autu ispred mojih nogu...a ja pijan.

    a na ljeto, završio MMS, ja i frend se vraćamo u 2ipo doma, policija ni čuti u gradu, a maloljetnika pun qurac i to pijanih, ali zato oni kruže borikom i mojim kvartom gdje žuive duše nema. zato se ja moram po grmljima bacati
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  15. #15
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    = Citat = Izvorno postao Kron
    jesam napomenuo da nesmijem biti vani dulje od 11 jer je tako po zakonu (3.r. srednje)
    Mislio sam da sam jedini ^^

    Od staraca sam naučio da ja ne smijem pušit, ali stari smije 2 kutije crvenog marlbora dnevno (dobro, ne puši već 6 godina, al svejedno).
    Naučio sam da se ne smijem opijati jer ću biti propalica, ali on se opijao skoro svaki dan kad je bio mojih godina i bio je vrlo miran dok je bio pijan, ko bubica.
    Naučio sam da se sada sa svojih 16 (za 4 mjeseci 17) godina moram mučiti kako bi mi sa 70 bilo lakše i ugodnije za živjeti.

    Starci, hvala vam na tome :*

  16. #16
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    Naučio sam dosta tog, ali to su više ovak neke stvari, dosta logičkog razmišljanja sam nasljedio od stare i takve te stvari, stara mi je psiholog i koliko god mrzim psihologe ipak se može i nešt naučit.

    Stari je bauštelac tak da sam od njega naučio neke stvari o autima, alatima i tim stvarima.

    Većinu stvari sam naučio solo, uvijek sam raskapao stvari da proučim strukturu, o kompovima me susjed motivirao, vidio sam kak mi on instalirao winse i slično i tu sam počeo radit s kompovima, dalje sve sam i uz pomoću časopisa. Joj to su bili dani, čeprkanja po windows registry-ju, direktorijima i slično, format legao svaka 2-3 dana jer se winsi stalno rušili.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  17. #17
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211
    Moji su mene dosta toga naučili!
    O prijateljima, o ponašanju, o stavovima....
    Na kraju krajjeva naučili su me kuhati ako ništa drugo!

    Ali nikad nisam imao one razgovore o djevojkama, sexu, ....

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840
    Ja sam sebe sam ucio iz okoline mene nisu ucili ja samsam sebe naucio skoro svemu
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer Ogg The Dogg's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Našice,Rupa
    Postova
    1.494
    = Citat = Izvorno postao Frky
    Moji su mene dosta toga naučili!
    O prijateljima, o ponašanju, o stavovima....
    Na kraju krajjeva naučili su me kuhati ako ništa drugo!

    Ali nikad nisam imao one razgovore o djevojkama, sexu, ....
    št ose tiče razgovora o sexu.... kad sam prošle godine išo sam s frnedovima na more stari je reko da pazim šta radim da netrčim tamo za kojekakvim curama, nešta očeo petljat. aja onak ladno: šta je, ne želiš da ti doesem unuke s mora? on je sam reko: pa tak neš.
    POZDRAV ZDENKU!!!!!!!!1

  20. #20
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    652
    malo

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    dosta.samo što sam ja kao mali bio jako znatiželjan pa sam tako,recimo,sa 4 godine već pisao i čitao.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Jako malo, a što je najgore slični su FireSpiritovim jer im nikad nisam dovoljno dobar, to što imam jednu jebenu jedinicu iz matematike(imam još i 2) je puno važnije od toga što iz ostalih predmeta imam 5 petica, ne mogu ih skužiti nikako, ne daju mi poslije 10 da ostanem(eventualno 10 i 30 ili ako je nešto važno(mačkare) možda do 11), kad idem vani ispituju me gdje idem, kad se vratim kući ispituju me gdje sam bio i što sam radio, kad se vražam iz škole more me što je bilo, kad sam im rekao da ne znam ko je dobio dobru ocjenu iz matke a bio je moja grupa počmu mi srat da sam debil i glupan jer ne mogu zapamtit ni to, mislim FFS taj dan sam imao 7 sati a matematika je bila 2, još tome didati lektiru iz hrvatskog, tri četri nove lekcije iz ostalih predmeta i teško bi se itko sjetio.
    Najgore je što mi seru stalno isto i non-stop, seru kako ću bit propalitet i slična sranja, da nesmijem pit pivu jer od tog neću rasti itd.
    Jedino dobro je što sam od stare nasljedio zajebantsku narav i ništa više, kad sam pao na polugodištu srali su mi planine kako ću propast u životu kako nikad posao neću naći ili kako se neću upisati na fakultet, mislim tek sam prvi jebeni razred i na polugodištu sam pao, smirite se malo, a najgore je što oni meni seru da me nije briga, mene jest briga ali ne toliko koliko vas jer mene ta jedinica iz matematike ne dira uopće jer znam da je mogu popraviti
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas Kablam's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Gospić
    Postova
    390
    Malo,vrlo,VRLO malo
    http://en.wiktionary.org/wiki/Appendix:Internet_slang

    da ne moram stalno ić u kafanu za link

  24. #24
    Ne znam baš koliko je toga znanje, ali ja sam definitivno upio neke stvari od mojih roditelja. Ljubav prema čitanju knjiga je definitivno jedna od njih (starci stalno nešto čitaju pa sam primjerom učio, premda su nam ukusi različiti (dobro ajde, stara uvijek čita SF i fantasy tako da sam s njom bliži po tom pitanju ) dok je druga poprilično sličan karakter i ponašanje koje me nisu aktivno "učili" već sam vidio kako se oni ponašaju i kopirao. Ironično, većinom su mi govorili da ne radim stvari koje oni rade (puše kao Turčini, ali meni su uvijek govorili da je to glupa navika i da mi to ne preporučaju... sad su i oni prestali pušiti).

  25. #25
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Jopax
    /el katinjo

    o ima za to riješenje, ima itekako, samo pukni i zderi se na njih, psuj im sve po spisku, boli te oćeš dobit batina i sličnog, ak dobiješ, zoveš murju i tužiš ih, boli te, ne mogu ti ništa. Bitno je da si čvrst i da se fino zdereš na njih, čim bude "odi u svoju sobu" zdereš se neću i gotovo, mogu se j3bat kad vide da imaš totalno čvrst moral. Sam ne smiješ bit kukavica i trpit ta podjebavanja, moji su starci isto prije bili dosta u qurcu, ali kad sam se zderao na njih i j3bao im sve po spisku smirili su se i postali normalni.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  26. #26
    Guest
    Nekada su me učili ponašat se,a danas to ja učim njih.Majka je već polako skrenula zbog posla(direktor Zagrebačke banke) a tata je počep glumit starog djedicu i sili u penziju.

    Tako da doma pored njih ludim.

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    hmm naucili su me, kad te netko lupi po glavi, lupi ti njega...
    i imaju uzasno malo razumijevanja za tehnologiju, neki dan bas isli rezat troskove i kad cujem...internet je svaki mjesec po 700-800kn, a imam flat za 220
    i uzasni su kad idem se malo sa skuterom okolo vozit(Aragon, 50 kubika, damn yea i like it )...uvijek-da ti nije palo na pamet da te policija zaustavi il da uvijek imam kacigu(i uvijek nosim kacigu)
    a kad napravim neko sranje steraju me u vrtnu kucicu(veelika soba+kupaona, imam lcd tv i kucno kino tam...pa tam gledam star trek loool)
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  28. #28
    makjka mi matematiku owna, pa me pokušava naučiti.
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    1.082
    Mene je stari ucio, i još sad uci matku, a mama.....ide u skolu kad se treba svađat sa svima

  30. #30
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    = Citat = Izvorno postao Lord Jambrek
    /el katinjo part due
    hehe mislim da kad bi se ja na svoje strace izderal kao šti ti tvrdiš, jednostavno bi Isusu pravio društvo, bez zajebancije, mada moram priznat da imam odlične roditelje, jel me nikada nisu pohebavali radi ocjena, je stara malo ono onak ali sad da bi mi davala neke zabrane i neznam kaj, to nikada, nikda mi ne fantaziraju sa nekim svojim filozofijama aka "kad sam ja bila mlada/mlad ja sam već delao...." i te spike, tako da za sad sve teće ok, kada mi neš zatreba zatražim i čekam dok ne dobim , je da su koji put dosadni ali ok, odem van ili u sobu koja je na prvom katu kuće i nitko mi ne smeta tako da za sada vgg, e da zna mi zasmetat malo jel imam mlađu sestru pa ono njoj uvijek popuse, ali navikneš se sa vremenom

    Što se tiće znanja, to nebih znao da li su išta prenjeli, nadam se da jesu

Slične teme

  1. Roditelji
    By marijanovic in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 292
    Posljednji post: 01-03-2010, 22:47
  2. Unovčivanje znanja?
    By IGoR_2803 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 44
    Posljednji post: 23-01-2009, 02:29
  3. Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?
    By Arbiter of Change in forum Alt-F4
    Odgovora: 79
    Posljednji post: 13-12-2008, 12:23
  4. C++ riznica znanja
    By RayDX in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 12-12-2007, 17:16

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •