Stranica 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 195

Tema: Svemir

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Da, ja zamušljam paralelne svemire, bar jedan dio, kao da su poredani u vremenskom kontinuumu, pa da je u svakom za mali djelić, recimo nanosekunda ili manje, vrijeme unaprijed ili unazad. Tak da tehnički, ak bi se mogli kretat kroz jednu takvu crvotočinu, onda bi to bilo putovanje kroz vrijeme, i to precizno, ako se odredi pomak, a ne ono random, stisneš gumb pa završiš u kamenom dobu.
    točno bih tako i ja zamislio...u svakom je vremenski pomak jedan trenutak, neizmjeran je ali nakon nekog broja tih paralelnih svemira putovanjem kroz njih dobio bi putovanje kroz vrijeme...što se tiče lasera, već sam negdje vidio tekst o testiranju prvog laserskog pogona...zanimljivo...mnogo
    Nažalost, zasad smo samo zapeli na teoriji. Manipuliranje vremenom i prostorom može omogućiti velika otkrića, no takvo znanje je extremno opasno u našem retardiranom svijetu u kojem živimo.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  2. #32
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    ...

    Right.

    Enivej, da, zanimljiv mi je svemir. Najviše me zanima da li ćemo morati tražiti druge planete nakon što ovu do kraja uništimo...
    Ne smijemo ovu planetu uništiti. I kad bi preživjeli više ne bi vrijedili jednako. Ovo je naš jedini istinski dom. Nije to kao selidba iz kuće u kuću. Nostalgija će biti puno veća.
    Ne smijemo, tu se slažem. Barem ne dok ne budemo sposobni putovati i kolonizirati druge planete a kad do toga dođe, čovjek bi trebao biti na takvoj razini svijesti da ovaj planet niti neće uništiti. Ili tako nešto...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  3. #33
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    ...

    Right.

    Enivej, da, zanimljiv mi je svemir. Najviše me zanima da li ćemo morati tražiti druge planete nakon što ovu do kraja uništimo...
    Mene također svemir fascinira, ali mislim da će mo ovu planetu, a i sebe, uništiti puno prije nego što budemo sposobni kolonizirat druge

    Živi bili pa umrli

  4. #34
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    1.462
    = Citat = Izvorno postao RIPtheREAPER
    A sto kazete na paralelne svemire?
    kazem da su produkt politicke netrepeljivosti... salim se...

    paralelni svemir.... pa recimo dok mi hodamo ulicom, u paralelnom svemiru istim ulicama hodaju covjekolike kifle....

  5. #35
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Ova knjiga koju čitam je definitivno fascinirajuća. Teorijski sa hrpetinom matematička jednadžbi objašnjava sve koncepte mogućih pogonskih tehnika. Ja stvarno ne shvaćam kako postoje ljudi koji mrze matematiku i fiziku, to mi totalno ne ulazi u glavu
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  6. #36
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Zašto nitko ne voli pomisao da uništimo Zemlju?

    Pa to bi bilo zakon, ostvarilo bi se polovina scenarija SF filmova u kojima kul svemirski brod s posadom preživjelih par ljudi luta svemirom u potrazi za novim domom... ono, ku'iš ... just kidding

    Danas sam gledao na nekom Discovery Channelu emisiju o životu ljudi nakon zadnje oledbe do prije nekih 11 tisuća godina. I bili nekakvi Indijanci, za koje se pokazalo da su sistematski počeli tamaniti goveda i bizone na određenim područjima, i to ono, masivno. Jebena priroda je pogriješila još prije 11 tisuća godina, a ne mi sad...

    ...

    Khm, enivej... svemir. Mda, zanimljivo je maštati o tome i sve to, ali onda dođete u neku fazu kad vam je to toliko izvan vidnog polja i planova da totalno izgubite interes. Takvi ljudi se onda zaposle, imaju obitelj i tako to. Ona šaka ostalih ostane vjerna svemiru
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    2.250
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    ...
    Imam copyright na to da znaš.

    My people will contact your people.
    It is said that your life flashes before your eyes just before you die. That is true, it's called Life.

  8. #38
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Zašto nitko ne voli pomisao da uništimo Zemlju?

    Pa to bi bilo zakon, ostvarilo bi se polovina scenarija SF filmova u kojima kul svemirski brod s posadom preživjelih par ljudi luta svemirom u potrazi za novim domom... ono, ku'iš ... just kidding

    Danas sam gledao na nekom Discovery Channelu emisiju o životu ljudi nakon zadnje oledbe do prije nekih 11 tisuća godina. I bili nekakvi Indijanci, za koje se pokazalo da su sistematski počeli tamaniti goveda i bizone na određenim područjima, i to ono, masivno. Jebena priroda je pogriješila još prije 11 tisuća godina, a ne mi sad...

    ...

    Khm, enivej... svemir. Mda, zanimljivo je maštati o tome i sve to, ali onda dođete u neku fazu kad vam je to toliko izvan vidnog polja i planova da totalno izgubite interes. Takvi ljudi se onda zaposle, imaju obitelj i tako to. Ona šaka ostalih ostane vjerna svemiru
    Ovisno da li je tebi cilj maštati ili učiti. Meni je definitivno u planu nakon faksa imati žestoke veze sa znanstvenom/inžinjerskom stranom svemira, iako mi je gaming industrija zanimljiva, meni život jednostavno ne bi bio ispunjujuće iskustvo ako se nalaziš u šoubizu svoje vrste.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  9. #39
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Ovisno da li je tebi cilj maštati ili učiti. Meni je definitivno u planu nakon faksa imati žestoke veze sa znanstvenom/inžinjerskom stranom svemira
    Budi spreman poslati zahtjeve za Visu, dobro naučiti engleski i pridružiti se "glupim amerikancima"
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  10. #40
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Ovisno da li je tebi cilj maštati ili učiti. Meni je definitivno u planu nakon faksa imati žestoke veze sa znanstvenom/inžinjerskom stranom svemira
    Budi spreman poslati zahtjeve za Visu, dobro naučiti engleski i pridružiti se "glupim amerikancima"
    Ne zanima me NASA (zanima me ESA) , imam CAE u engleskom ( i znam baratati engleskim znanstvenim terminima te pričati i pisati "fluidno" ), ko ih jebe
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  11. #41
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    hm...ESA? zake ne JAXA? čine mi se daleko napredniji i od NASA-e i od ESA-e...a i Japan je Japan..
    Jel znaš reći "diskordancija u prostornom kontinuumu" na japanski?

    gl hf

    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  12. #42
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    hm...ESA? zake ne JAXA? čine mi se daleko napredniji i od NASA-e i od ESA-e...a i Japan je Japan..
    Jel znaš reći "diskordancija u prostornom kontinuumu" na japanski?

    gl hf

    Bitna činjenica jest da je u svim agencijama službeni jezik engleski. Neovisno o položaju geografskom ili političkom. Nadalje, JAXA me ne zanima jer je to daleko od doma, a imam taj afinitet da navijam za "slabije". ESA definitivno ima budućnost, a hebena NASA su samo protjerani zli blizanci iz Europe. Problem ESA jest što oni cijelo ovo vrijeme pokušavaju dokazati da su Japanci alieni sa drugog planeta
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  13. #43
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263
    Fizikalni zakoni koji vladaju u našem vremenu/prostoru, ne odnose se na njih jer koriste zakone drugih denziteta. Mi percipiramo svemir kao 3D prostor, ali on izgleda da ima puno više "sakrivenih" stvari nego što mi možemo i sanjati. Npr. jedno pitanje koje je osnovno: val se širi ako je u nekom mediju ( zvuk u zraku, inače da je u vakuumu - ne čujemo ga; svjetlost također - fotoni itd... ). Ali nas su učili u školi da je su sve planete, sunce, mjesec, komete... okruženi vakuumom?!? Pa kako onda mi vidimo sunce??? Sunce isijava svjetlosne valove, pa kako onda kroz "ništa" ( vakuum ) dolaze do nas? Tu nešto nije kako treba - već na početku naše fizike! Ipak se nešto nalazi u tom vakuumu... Ili možda je sve napravljeno od neke posebne strukture koje još nismo svjesni?
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  14. #44
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Fotoni nisu baš ... valovi.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  15. #45
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Diskordantnost/diskordancija kao bilo kakva promjena u homogenom uzorku, prekid reda... ili kako god hoćeš.. uglavnom, nije bitno, samo sam htio obratiti pozornost na jezičnu barijeru
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  16. #46
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    @ray navijaš za slabije? mnogo slabije u ovom slučaju...ali to opet nije tema ove teme...ono što pokušavam reći je da ne radiš za unaprijeđenje nekakvih low-end agencija, nego da učiš o svemiru što više možeš, a JAXA je za to najbolji izbor...napredniju agenciju i općenito bolje ubete za učenje nećeš naći...
    @aerial kakve veze diskordancija ima sa svemirom? osim sa geološkog gledišta što meni osobno i nije nekakvo gledište...
    Pa nekako mi JAXA kako Aerial kaže ne zvuči domaće.... Zamisli mene i iza mene 50 cm nižih kosookih likovima sa pregačom preko usta xD Ja sam visok 193cm btw
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  17. #47
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    SJa sam visok 193cm btw
    Daj posudi 10-tak cm

    Btw, jel još nekome ova spodobaSizaziva napade paranoje i češanja? Ime mu je zakon, ali izgleda ko' prokleta košnica... yukkie..
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  18. #48
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    @ray I? sjeti se da u Japanu ne žive samo Japanci...tamo žive i Japanke...
    Jebote volim Azijatkinje Nema ljepših bića od njih.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  19. #49
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    @ray I? sjeti se da u Japanu ne žive samo Japanci...tamo žive i Japanke...
    Jebote volim Azijatkinje Nema ljepših bića od njih.
    Azijatke su bolesno dobre (iznimke naravno). Ali previsok sam ja za njih iliti one preniske za mene. A može bit da sam pre gadan za njih...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  20. #50
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Na rubu egzistencije
    Postova
    2.263
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Fotoni nisu baš ... valovi.
    nema veze jel jesu valovi il ne ako je u svemiru vakum koji se sastoji od nicega kako onda kroz njega prolazi svjetlost
    AMD Phenom x4 B35 @3.2 Ghz/Gigabyte HD6850@920/1150Mhz/DDR667 3gb/Dell U2311H

  21. #51
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    jer svjetlost nema korpuskularna svojstva...ne treba joj sredstvo kroz koje bi se kretala kao zvuku...ah...divno je slušati na satu fizike...
    Ja sam uglavnom bio među onima koji su spavali na istom... Ali sam u slobodno vrijeme nadoknadio onaj dio koji me zanimao...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  22. #52
    Meni baš zanimljivo Ameri poslali provg čovjeka na mjesec,a taj njihov tim je uglavnom bio od Njemaca,velika je to država

  23. #53
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    = Citat = Izvorno postao Geralt
    Meni baš zanimljivo Ameri poslali provg čovjeka na mjesec,a taj njihov tim je uglavnom bio od Njemaca,velika je to država
    Amerika je nacija svih nacija u smislu da mnogi državljani čine Amerikance...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  24. #54
    Da samo što su ovi made and improved in germany

  25. #55
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    = Citat = Izvorno postao Geralt
    Da samo što su ovi made and improved in germany
    I to u najgoroj u povijesti. Ali čuj, iz svakog zla neko dobro. Bez kontinentalnih raketa nebi Neil skakutao po mjesecu niti Japanci planirali koloniju na istom kamenčiću...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  26. #56
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Najjednostavnije objašnjeno, svjetlost je elektromagnetni val kojem za razliku od drugih tipova valova nije potrebno sredstvo da bi se širilo. U suprotnom, ne bi bilo Zemlje kakvu je danas poznajemo. Inače, Hellboy je dosta dobro objasnio
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  27. #57
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    ZG
    Postova
    2.491
    A sto mislite o crnim rupama?

  28. #58
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    = Citat = Izvorno postao RIPtheREAPER
    A sto mislite o crnim rupama?
    Ima ih kao u priči i ne vole društvo...
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  29. #59
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao RIPtheREAPER
    A sto mislite o crnim rupama?
    Osobno, meni idu na živce, skrivaju se i onda kad krenu raditi sranja. već je prekasno. Ali gravitacijska sila koja ima dovoljno snage da savije svjetlost...
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  30. #60
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Meni su pulsari baš kul
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Slične teme

  1. Svemir - Prezentacija
    By rudeboy95 in forum SCIENCE!
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 24-11-2010, 17:52
  2. Odgovora: 25
    Posljednji post: 02-11-2010, 14:30
  3. Svemir
    By RayDX in forum Alt-F4
    Odgovora: 194
    Posljednji post: 12-12-2008, 19:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •